Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 28 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Μακάρι στο εύχομαι ολόψυχα να σας κάνει την έκπληξη!

Γενικά δεν είμαι καλά... έχω τρελό άγχος, νομίζω ότι τα συμπτώματα που είχα τις άλλες φορές δεν τα έχω. Στη μεταφορά με ζορισαν, ι γιατρός μου φανηκε πιο διστακτικος και γενικα τα βλέπω στραβα. Επίσης έχω κάνει το ψηφιακό τεστ clearblu σήμερα και βγήκε αρνητικό. Δεν ξέρω νομίζω έρχεται η κουλουρα αύριο και παρόλο που νόμιζα πως δεν θα με πειράξει, με ενοχλεί πολύ. 

Εσύ πως εισαι;

Είναι λογικό να είσαι αγχωμένη!!! Αύριο θα είναι η μεγάλη μέρα, να έχεις ελπίδα, ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί... 

Πώς κ θα κάνεις νωρίτερα τη χοριακή είχες βλαστοκυστες? Εμένα μου είπε σε 15 μέρες, με έμβρυα 3 ημερών. 

Μην προμελετάς αρνητικά το αποτέλεσμα. Ότι ήταν να συμβεί έχει ήδη συμβεί και θα φανεί αύριο 🙏

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , Elenika είπε:

Είναι λογικό να είσαι αγχωμένη!!! Αύριο θα είναι η μεγάλη μέρα, να έχεις ελπίδα, ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί... 

Πώς κ θα κάνεις νωρίτερα τη χοριακή είχες βλαστοκυστες? Εμένα μου είπε σε 15 μέρες, με έμβρυα 3 ημερών. 

Μην προμελετάς αρνητικά το αποτέλεσμα. Ότι ήταν να συμβεί έχει ήδη συμβεί και θα φανεί αύριο 🙏

Καλέ το ξέρω... Η λογική μου το ξέρει ότι δεν μπορώ να κάνω τπτ και ήδη έχει συμβεί και θα φανεί αύριο αλλά η απαισιοξια μου δεν παλεύεται. Βλαστοκυστη έβαλα ναι... εσύ την παλεύεις;


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Tintin είπε:

Σε αυτη την φάση θα πας με τον εξωσωματιστη σου... Μην σταματας τα χάπια και συνέχισε οπως σου λέει.. Αρα είδε σάκο κ εμβρυακα στοιχεια; 

Μόνο σάκο είδαμε δεν μου είπε κάτι άλλο !!! Κοίταξε αν θέλεις την φωτό στο προφίλ μου αυτό ακριβώς είδαμε !!! 

πρίν από 15 λεπτά , Tintin είπε:

Σε αυτη την φάση θα πας με τον εξωσωματιστη σου... Μην σταματας τα χάπια και συνέχισε οπως σου λέει.. Αρα είδε σάκο κ εμβρυακα στοιχεια; 

Δεν έχω ξανά δει σάκο ποτέ αλλά νομίζω καλούτσικος είναι εσυ τι λες;; Ναι εννοείται με τον εξωσωματικό θα πάω για τον πρώτο καιρό !!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Καλέ το ξέρω... Η λογική μου το ξέρει ότι δεν μπορώ να κάνω τπτ και ήδη έχει συμβεί και θα φανεί αύριο αλλά η απαισιοξια μου δεν παλεύεται. Βλαστοκυστη έβαλα ναι... εσύ την παλεύεις;

Εγώ είμαι στην 9η μέρα και σε 6 μέρες θα κάνω τη χοριακή!!! 

Δεν την παλεύω άλλο σπίτι αλλά κάνω υπομονή, άσε που είναι λες κ έχει βομβαρδιστεί ολόκληρο, κάνει ότι μπορεί ο άντρας μου με τις δουλειές αλλά και πάλι όλο παρατηρήσεις του κάνω. 

Και γω έχω λίγο άγχος γτ τη Πέμπτη είναι να αδιαθέτησω κανονικά οπότε εύχομαι να μην με προλάβει και να κάνω τη Δευτέρα τη χοριακή. Οι μικροενοχλήσεις κάτω χαμηλά στη κοιλιά συνεχίζουν, πηγαίνω πιο τακτικά στη τουαλέτα και τις τελευταίες 2-3 νύχτες είχα αϋπνίες. Δεν ξέρω αν είναι κατα φαντασίαν συμπτώματα ή η μεγάλη μου επιθυμία αλλά μέχρι τώρα κρατώ θετική στάση. Χαϊδεύω κάθε μέρα τη κοιλίτσα και μιλάω στα εμβρυακια (μου κάνει καλό, οποίο κ αν στο τέλος είναι το αποτέλεσμα). 

  • Ευχή 2
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά κορίτσια αν και καθυστερημένα....εγώ μόλις έκανα ωοληψια με φεμαρα.. ελπίζω να σας πω καλά νέα από αύριο. Εύχομαι ότι καλύτερο για όλες σας και το 24 να είναι η χρονιά μας!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Καλή τύχη! 6
  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Βάσω91 είπε:

Καλή χρονιά κορίτσια αν και καθυστερημένα....εγώ μόλις έκανα ωοληψια με φεμαρα.. ελπίζω να σας πω καλά νέα από αύριο. Εύχομαι ότι καλύτερο για όλες σας και το 24 να είναι η χρονιά μας!!!

Πόσα πήρες; Ευχομαι να έχεις ευχάριστα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Bluee19 είπε:

Μόνο σάκο είδαμε δεν μου είπε κάτι άλλο !!! Κοίταξε αν θέλεις την φωτό στο προφίλ μου αυτό ακριβώς είδαμε !!! 

Δεν έχω ξανά δει σάκο ποτέ αλλά νομίζω καλούτσικος είναι εσυ τι λες;; Ναι εννοείται με τον εξωσωματικό θα πάω για τον πρώτο καιρό !!!

Δυστυχώς δεν ξερω καθολου... Αλλα για να λέει αυτός πως υπαρχουν ελπίδες κατι θα ξέρει.. Εσύ να εχεις πίστη και οτι ειναι να ερθει,θα ερθει..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Σποράκι είπε:

Πόσα πήρες; Ευχομαι να έχεις ευχάριστα 

Δυο μου πήραν με τοπική αναισθησία. Εύχομαι να καταφέρει να γίνει έστω το ένα βλαστοκύστη.. αύριο θα με πάρουν τηλ να δούμε πως πήγε η γονιμοποίηση. Σε ευχαριστώ πολύ!!!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

On 22/1/2024 at 3:52 ΜΜ, Angot είπε:

@Marlina κορίτσι πηγές στον γιατρό;

Καλησπέρα! Ναι πήγα στο γιατρό τελικά το αιματακι δεν ήταν τίποτα! Βεβαια ο γυναικολογος της Αθηνας ειπε οτι υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα νοσηλειας μου αργοτερα οποτε θα χρειαστει να ξανα ερθω Αθηνα και να μπω στο Αλεξανδρα για εξετάσεις. Αυτο λογω του αυτοανοσου που εχω μαλλον σε συνδυασμό με την διδυμη κυηση.  Πήγαμε και σε παιδοκαρδιολογο και όλα καλά και με τις καρδούλες!!! Το μόνο που μας μένει απο εξετάσεις είναι η β-επιπεδου που είναι την επόμενη εβδομάδα!! 

  • Μου αρέσει 7
  • Ευχή 2
  • Λουλούδια 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 26 λεπτά , Marlina είπε:

Καλησπέρα! Ναι πήγα στο γιατρό τελικά το αιματακι δεν ήταν τίποτα! Βεβαια ο γυναικολογος της Αθηνας ειπε οτι υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα νοσηλειας μου αργοτερα οποτε θα χρειαστει να ξανα ερθω Αθηνα και να μπω στο Αλεξανδρα για εξετάσεις. Αυτο λογω του αυτοανοσου που εχω μαλλον σε συνδυασμό με την διδυμη κυηση.  Πήγαμε και σε παιδοκαρδιολογο και όλα καλά και με τις καρδούλες!!! Το μόνο που μας μένει απο εξετάσεις είναι η β-επιπεδου που είναι την επόμενη εβδομάδα!! 

μπράβο ρε κορίτσι σε σκεφτόμουν ! σε αγχωνει η β επιπέδου; εγώ εχω αγχωθεί ήδη και την εχω τον άλλο μήνα σκεψου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Angot είπε:

μπράβο ρε κορίτσι σε σκεφτόμουν ! σε αγχωνει η β επιπέδου; εγώ εχω αγχωθεί ήδη και την εχω τον άλλο μήνα σκεψου 

Από την αρχή φοβαμαι για την β- επιπέδου γτ η εγκυμοσύνη έχει προχωρήσει παρα πολύ κ δεν θέλω καν να φανταστώ ποσο δυσκολο ειναι για μια γυναικα να ακούσει κάτι κακό... σκέψου ότι ακόμα κρύβω την εγκυμοσύνη και την ξέρουν μετρημένα άτομα.. πολλά κοντινά μου άτομα δεν έχουν ιδέα!! τουλάχιστον είμαι λίγο πιο ήρεμη αφού ξέρω ότι οι καρδιές είναι οκ

Link to comment
Share on other sites

 

πρίν από 12 λεπτά , Βάσω91 είπε:

Καλημέρα!! Εγώ δεν έχω καλά νέα...δεν ήταν καλά τα ωάρια. Ετών 32 με φεμαρα μόνο τπτ άλλο και κανένα ίχνος προβλήματος σε εξετάσεις και τα ωάρια Μ είναι χάλια...δεν το χωράει το μυαλό μ δεν ξέρω τι να κάνω. Πώς να βρω Χριστέ Μ τη δύναμη να παλέψω αυτόν τον αγώνα; Το προφίλ μου : 4 ωοληψιες 3 εμβρυμεταφορες με έμβρυα 2 κ 3 ημέρας, ένας φυσικός με φεμαρα...καμία βλαστοκύστη ποτέ. Σε ποιόν γιατρό να πάω να με σώσει ρε κορίτσια;;

 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Βάσω91 είπε:

Δυο μου πήραν με τοπική αναισθησία. Εύχομαι να καταφέρει να γίνει έστω το ένα βλαστοκύστη.. αύριο θα με πάρουν τηλ να δούμε πως πήγε η γονιμοποίηση. Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Σε ενημέρωσαν για τη γονιμοποίηση;; Ευχομαι ευχάριστα νέα!!🙏🏼

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Βάσω91 είπε:

 

 

τι εξετάσεις έχεις κάνει? Τι έχεις ελενξει ? Τι περνεις από βιταμίνες κτλ ? Είσαι μικρή κάτι κάνουν λάθος στον ίδιο γιατρό πηγαίνεις σε όλα? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...