Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/9/2024 at 11:17 ΜΜ, Butterfly 92 είπε:

      Καλησπέρα κοριτσι μου.. εγώ έχω αντίσταση στην ινσουλίνη και πολυκυστικες.  Ο ενδοκρινολογος με βοήθησε πάρα πολύ κ έπιασα φυσιολογικά την μπέμπα.  Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις βοηθάνε πολύ τα glucophage. Αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Πιστεύω πως ο ενδοκρινολογος είναι από τους σημαντικοτερους βοηθούς σε εμάς.  Θα σε βοηθήσει πολύ.

      Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Σου έδωσε κάποια διατροφη; Σου σύστησε να περιορίσεις κατι; Εχω ραντεβού σε 2 εβδομάδες με ενδοκρινολογο. Ελπίζω να με βοηθήσει. 

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

Με τη βοηθεια του Θεου όλα θα πάνε καλά!!! Οι σκέψεις μας και οι ευχες μας είναι μαζί σου. 🙏

@η ζωή είναι όμορφηΠως είστε? Κάνατε υπέρηχο? Ελπίζω να είναι όλα σούπερ 🙏

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ για το ενδιαφέρον αλήθεια. Κάναμε τον πρώτο υπέρηχο την Παρασκευή πάλι καλά είναι μέσα στην μήτρα και είδαμε και την καρδούλα αυτό που μου δημιούργησε άγχος είναι ότι ο υπέρηχος έγραφε 5 εβδομάδων και 1 ημέρα είναι λογικό;;;; Κάναμε μαζί εμβρυομεταφορα εσένα τ έγραφε ο υπέρηχος;;;; Πότε θα πασ ξανά;;; Εμάς μασ είπε την Πέμπτη ξανά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, η ζωή είναι όμορφη είπε:

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ για το ενδιαφέρον αλήθεια. Κάναμε τον πρώτο υπέρηχο την Παρασκευή πάλι καλά είναι μέσα στην μήτρα και είδαμε και την καρδούλα αυτό που μου δημιούργησε άγχος είναι ότι ο υπέρηχος έγραφε 5 εβδομάδων και 1 ημέρα είναι λογικό;;;; Κάναμε μαζί εμβρυομεταφορα εσένα τ έγραφε ο υπέρηχος;;;; Πότε θα πασ ξανά;;; Εμάς μασ είπε την Πέμπτη ξανά.

 

Ακουσατε καρδια 5η εβδομάδα??? Μπραβο!!!!!  Νομίζω όταν ακούμε καρδια τότε ξεκαθαρίζει και πόσες εβδομαδες είμαστε ακριβώς...εμείς λέμε ότι είμαστε τόσο...αλλά ο υπέρηχος  που ακουγεται καρδια ξεκαθαρίζει την ακριβή εβδομάδα και μέρα. Εμείς δεν ακούσαμε καρδια άρα υπολόγισαμε εβδομάδα βάση εμβρυομεταφορας εγραφε 5 εβδομαδων και και 2 ημερων....επομένως ίσως δεν είναι το ακριβές. Ίσως και γω είμαι πιο λίγο...θα μας βοηθήσουν οι πιο παλιές 😄

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή απλά είδαμε την καρδιά και λέει η γιατρός κάτσε μπασ και ακούσουμε αλλά δεν και λέει κάτσε άλλη μια φορά και απλά έκανε 3 φορές νταβ νταβ νταβ τίποτε άλλο δεν ξέρω άγχος γενικά αν θα πάει καλά η αν έχει χρωμόσωμα μετά άγχος που γράφει 5 εβδομάδων και 1 ημέρας. Γενικά ένα άγχος στο Δαφνί με βλέπω αχααχαχαχα. Η γιατρός λέει δεν έχει ακούσει ξανά καρδιά σε 5+1 τόσο νωρίς. Ελπίζω να μην το πείραξε το μωράκι που προσπαθήσαμε να το ακούσουμε. Νομίζω ότι δεν είχα ποτέ στην ζωή μου τόσο άγχος σε καμία εμβρυομεταφορα σε τίποτα βασικά αχααχαχαχα 

Πότε έκανες τον υπέρηχο και πότε θα κάνεις ξανά 

Έχω την φωτογραφία από τον υπέρηχο στο ψυγείο και του μιλάω γενικά του τρελού είμαι αχααχαχαχα 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Angot είπε:

καλημερα κορίτσια! χρόνια πολλά στις Μανούλες! εγώ ξύπνησα με αίμα σήμερα στις 5 το χάραμα και ειμαι στο νοσοκομείο! μου βάζουν όρους αλλά δεν σταματάει η μήτρα τις συσπάσεις , το ράμμα και ο τράχηλος οκ ! ο γιατρός είπε ότι δε καμια ώρα θα μ πει αν θα πάμε για τοκετό η οχι επειδή αν δεν σταματήσουν δεν μπορεί να διακινδυνεύσει ! αυτά τα νέα μ! 

Γλυκιά μου Angot στέλνουμε όλη μας την αγάπη και τις καλύτερες ευχές! Όλα να πάνε καλά και να είστε ασφαλείς εσύ και το μωράκι σου ❤

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

Στην αρχή απλά είδαμε την καρδιά και λέει η γιατρός κάτσε μπασ και ακούσουμε αλλά δεν και λέει κάτσε άλλη μια φορά και απλά έκανε 3 φορές νταβ νταβ νταβ τίποτε άλλο δεν ξέρω άγχος γενικά αν θα πάει καλά η αν έχει χρωμόσωμα μετά άγχος που γράφει 5 εβδομάδων και 1 ημέρας. Γενικά ένα άγχος στο Δαφνί με βλέπω αχααχαχαχα. Η γιατρός λέει δεν έχει ακούσει ξανά καρδιά σε 5+1 τόσο νωρίς. Ελπίζω να μην το πείραξε το μωράκι που προσπαθήσαμε να το ακούσουμε. Νομίζω ότι δεν είχα ποτέ στην ζωή μου τόσο άγχος σε καμία εμβρυομεταφορα σε τίποτα βασικά αχααχαχαχα 

Πότε έκανες τον υπέρηχο και πότε θα κάνεις ξανά 

Έχω την φωτογραφία από τον υπέρηχο στο ψυγείο και του μιλάω γενικά του τρελού είμαι αχααχαχαχα 

1ο υπέρηχο έκανα 8/5 που ήμουν 5w2d και τώρα θα ξανακάνω 20/05 που θα μπαίνω στην 7η εβδομάδα. Ελπίζω να ακούσουμε καρδια....θέλω να διευθέτησω διάφορα επαγγελματικά και περιμένω τον δεύτερο υπέρηχο που θα δείξει όντως αν προχωράει ή όχι,  ώστε να ξέρω τι να κάνω. Και γω πρώτη φορά νομίζω διαβάζω για καρδιά 5η Εβδομάδα!!! Μπράβο σας!! Την Πέμπτη που θα ξαναπάτε θα την ακούσετε ξεκάθαρα. Το μωράκι σας από την αρχή φάνηκε ότι είναι δυνατό!!! Εγώ υπάρχουν στιγμές που εχω πολύ άγχος και κάνω άσχημα σενάρια και άλλες που ηρεμώ και λέω δεν είναι τίποτα στο χέρι μου άρα δε μπορώ να κάνω κάτι. 

 

πρίν από 1 λεπτό , Eflenew είπε:

1ο υπέρηχο έκανα 8/5 που ήμουν 5w2d και τώρα θα ξανακάνω 20/05 που θα μπαίνω στην 7η εβδομάδα. Ελπίζω να ακούσουμε καρδια....θέλω να διευθέτησω διάφορα επαγγελματικά και περιμένω τον δεύτερο υπέρηχο που θα δείξει όντως αν προχωράει ή όχι,  ώστε να ξέρω τι να κάνω. Και γω πρώτη φορά νομίζω διαβάζω για καρδιά 5η Εβδομάδα!!! Μπράβο σας!! Την Πέμπτη που θα ξαναπάτε θα την ακούσετε ξεκάθαρα.  Το μωράκι σας από την αρχή φάνηκε ότι είναι δυνατό!!! Εγώ υπάρχουν στιγμές που εχω πολύ άγχος και κάνω άσχημα σενάρια και άλλες που ηρεμώ και λέω δεν είναι τίποτα στο χέρι μου άρα δε μπορώ να κάνω κάτι. 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 38 λεπτά , Eflenew είπε:

1ο υπέρηχο έκανα 8/5 που ήμουν 5w2d και τώρα θα ξανακάνω 20/05 που θα μπαίνω στην 7η εβδομάδα. Ελπίζω να ακούσουμε καρδια....θέλω να διευθέτησω διάφορα επαγγελματικά και περιμένω τον δεύτερο υπέρηχο που θα δείξει όντως αν προχωράει ή όχι,  ώστε να ξέρω τι να κάνω. Και γω πρώτη φορά νομίζω διαβάζω για καρδιά 5η Εβδομάδα!!! Μπράβο σας!! Την Πέμπτη που θα ξαναπάτε θα την ακούσετε ξεκάθαρα. Το μωράκι σας από την αρχή φάνηκε ότι είναι δυνατό!!! Εγώ υπάρχουν στιγμές που εχω πολύ άγχος και κάνω άσχημα σενάρια και άλλες που ηρεμώ και λέω δεν είναι τίποτα στο χέρι μου άρα δε μπορώ να κάνω κάτι. 

 

 

Αυτό λέμε τώρα με την γυναίκα μου υπάρχουν στιγμές που λες ότι θα πάνε καλά και στιγμές που κάνουμε το λάθος και διαβάζουμε διάφορα και γεμίζουμε άγχος. Έχουμε και στο μυαλό μασ τα λόγια του γενετιστή ότι μέχρι 13 εβδομάδων δεν ξέρεις αν είναι γερό το έμβρυο με χρωμόσωμα και εκεί να δεις άγχος. Μετανιώνω την ώρα και την στιγμή που δεν έκανα προεμφυτευτικο. Αλλά δεν το κάναμε για τα οικονομικά μασ. Μεγάλο λάθος και τώρα έχουμε χάσει τον ύπνο μασ. Το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι από τα τόσα έμβρυα που έχουμε φτιάξει 5 χρόνια είναι το μοναδικό που έδωσε θετικό αποτέλεσμα και γενικά είναι πρώτη φορά που κάναμε βλαστοκυστη . Πρέπει να κάνουμε αλλαγή στην ώρα των φαρμάκων λόγο δουλειάς μέχρι και γι'αυτό άγχος τα παίρνει καλά από την ώρα που είδαμε τι τέστ περισσότερο άγχος έχουμε 😅😅😅 κοιτάω την φωτογραφία του υπερήχου και λέω πρέπει να τα καταφέρεις. Γελούσε η γιατρός μου λέει σε βλέπω με καπάκια μέχρι να γεννήσει η γυναίκα σου 😅😅😅 θα χαρώ να τα καταφέρουμε όλοι μασ. Το αξίζουμε. 

πρίν από 1 λεπτό , η ζωή είναι όμορφη είπε:

Αυτό λέμε τώρα με την γυναίκα μου υπάρχουν στιγμές που λες ότι θα πάνε καλά και στιγμές που κάνουμε το λάθος και διαβάζουμε διάφορα και γεμίζουμε άγχος. Έχουμε και στο μυαλό μασ τα λόγια του γενετιστή ότι μέχρι 13 εβδομάδων δεν ξέρεις αν είναι γερό το έμβρυο με χρωμόσωμα και εκεί να δεις άγχος. Μετανιώνω την ώρα και την στιγμή που δεν έκανα προεμφυτευτικο. Αλλά δεν το κάναμε για τα οικονομικά μασ. Μεγάλο λάθος και τώρα έχουμε χάσει τον ύπνο μασ. Το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι από τα τόσα έμβρυα που έχουμε φτιάξει 5 χρόνια είναι το μοναδικό που έδωσε θετικό αποτέλεσμα και γενικά είναι πρώτη φορά που κάναμε βλαστοκυστη . Πρέπει να κάνουμε αλλαγή στην ώρα των φαρμάκων λόγο δουλειάς μέχρι και γι'αυτό άγχος τα παίρνει καλά από την ώρα που είδαμε τι τέστ περισσότερο άγχος έχουμε 😅😅😅 κοιτάω την φωτογραφία του υπερήχου και λέω πρέπει να τα καταφέρεις. Γελούσε η γιατρός μου λέει σε βλέπω με καπάκια μέχρι να γεννήσει η γυναίκα σου 😅😅😅 θα χαρώ να τα καταφέρουμε όλοι μασ. Το αξίζουμε. 

Θα ακούσεις και εσύ καρδούλα θα δεις είμαι σίγουρος 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Angot σε σκέφτομαι συνεχως! Ευχομαι και ελπίζω ότι όλα είναι καλά!!! 🙏

 

@η ζωή είναι όμορφη 5 χρονια και σεις? Και μεις πολλά χρόνια πολλές εμβρυομεταφορες... αυτή θα είναι η τυχερή μας!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

@Angot σε σκέφτομαι συνεχως! Ευχομαι και ελπίζω ότι όλα είναι καλά!!! 🙏

 

@η ζωή είναι όμορφη 5 χρονια και σεις? Και μεις πολλά χρόνια πολλές εμβρυομεταφορες... αυτή θα είναι η τυχερή μας!!!!

Από τα 25 άστα πολλά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 9 λεπτά , Bluee19 είπε:

Κορίτσια γνωρίζετε αν μετά την ετ μπορείς να ταξιδέψεις με αεροπλάνο ; (Μετά από δυο τρεις μέρες ) ή μπορεί να επιρεαΣει αρνητικά τα έμβρυα ; 

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bluee19 said:

Κορίτσια γνωρίζετε αν μετά την ετ μπορείς να ταξιδέψεις με αεροπλάνο ; (Μετά από δυο τρεις μέρες ) ή μπορεί να επιρεαΣει αρνητικά τα έμβρυα ; 

Εμένα στο κέντρο δεν μου τόνισαν κάτι ούτε με ρώτησαν εάν έχω κάποιο προγραμματισμένο ταξίδι ! Μου είπαν συνέχισε την καθημερινότητα σκεπτόμενη πάντα  ότι είσαι έγκυος … δηλαδή όχι βαρύ όχι σκυψιματα όχι απότομες κινήσεις κλπ 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Lila ki είπε:

Εμένα στο κέντρο δεν μου τόνισαν κάτι ούτε με ρώτησαν εάν έχω κάποιο προγραμματισμένο ταξίδι ! Μου είπαν συνέχισε την καθημερινότητα σκεπτόμενη πάντα  ότι είσαι έγκυος … δηλαδή όχι βαρύ όχι σκυψιματα όχι απότομες κινήσεις κλπ 

Και εμένα έτσι μου είχαν πει την προηγούμενη φορά απλώς επειδή σκεφτόμαστε μήπως κάναμε ένα ταξίδι μετά την ετ μήπως ενοχλήσει το αεροπλάνο λόγω αναταράξεων ή στην προσγείωση που ταρακουνάει !!! Μην πάμε εμείς για καλό να ξεχαστούμε να περάσουν οι μέρες και στη τέλος κάνουμε χαζομάρα …

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Bluee19 είπε:

Και εμένα έτσι μου είχαν πει την προηγούμενη φορά απλώς επειδή σκεφτόμαστε μήπως κάναμε ένα ταξίδι μετά την ετ μήπως ενοχλήσει το αεροπλάνο λόγω αναταράξεων ή στην προσγείωση που ταρακουνάει !!! Μην πάμε εμείς για καλό να ξεχαστούμε να περάσουν οι μέρες και στη τέλος κάνουμε χαζομάρα …

Μόνο για τον έλεγχο ασφαλειας του αεροδρομίου με τον σαρωτη δε ξέρω...οι εγκυες ζητάνε σωματικό έλεγχο ώστε να μην περάσουν από εκεί αν και η ακτινοβολία είναι αμελητέα. Σκέψου μήπως πάρεις κάποια βεβαίωση ώστε να ζητήσεις σωματικό έλεγχο και να μην περάσεις από τον σαρωτή. Οι αναταράξεις και η προσγείωση δε θεωρώ ότι εινσι θέμα μόνο αν σου δημιουργήσουν στρες και άγχος που δε το θέλουμε.  Όλα τα κέντρα λένε να ταξιδεύεις άνετα μετά την εμβρυομεταφορα...εσύ επειδή θα το κάνεις 2-3 μερες μετά που θα γίνεται η εμφυτευση ρώτησε μήπως επηρεάζουν τα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Eflenew είπε:

Μόνο για τον έλεγχο ασφαλειας του αεροδρομίου με τον σαρωτη δε ξέρω...οι εγκυες ζητάνε σωματικό έλεγχο ώστε να μην περάσουν από εκεί αν και η ακτινοβολία είναι αμελητέα. Σκέψου μήπως πάρεις κάποια βεβαίωση ώστε να ζητήσεις σωματικό έλεγχο και να μην περάσεις από τον σαρωτή. Οι αναταράξεις και η προσγείωση δε θεωρώ ότι εινσι θέμα μόνο αν σου δημιουργήσουν στρες και άγχος που δε το θέλουμε.  Όλα τα κέντρα λένε να ταξιδεύεις άνετα μετά την εμβρυομεταφορα...εσύ επειδή θα το κάνεις 2-3 μερες μετά που θα γίνεται η εμφυτευση ρώτησε μήπως επηρεάζουν τα παραπάνω.

Σε ευχαριστώ πολύ ναι θα ρωτήσω αν και μάλλον θα το κάνω αργότερα για να μην το ριψοκινδύνευσω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...