Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Ανθη7 είπε:

Μακαρουνης κωσταντινος ο ανθρωπος ειναι τοπ.στειλε μου μηνυμα να σου δωσω τηλεφωνο 

Κοριτσια καλημερα.βρισκομαι σε ενα νεο μονοπατι μεσα απο πολυ δυσκολα που περασαμε τον τελευταιο εναμιση χρονο.εμεινα εγκυος (παρολα τα πολλα λαθη που εγιναν σε εκεινη την προσπαθεια) απεβαλ στην 7η εβδομαδα ,ανεμβρυικη.αλλαζω γιατρο αλλο πρωτοκολλο κλπ,κανω 11 ωαρια(απο τα 3 που εκανα την λρ τη φορα) κ παιρνω 3 βλαστοκυστες αριστες.μηδεν χοριακες κοι 2 εμβρυομεταφορες.στο μεσοδιαστημα εκανα κ ενα χειρουργειο στη μυτη (εοχα κατι πολυ σπανιο.σαν μηκυτωμα 2.6 εκατοστα) και πεθαινει κ ο πατερας μου.κ τωρ αρχες 24 αποφασισα να αλλαξω γιατρο.που μου ειπε τοσο πραγματα που δεν ηξερα κ παω με λιγη περισσοτερη αισιοδοξια

Την κυριακη εκλεισα κ τα 45 κ δεν ειναι ο αιρθμος αυτος ενθαρρυντικος παρολο που γενικα εχω καλες εξετασεις.anyway αυτα ηθελα απλα να πω τον πονο μου κ γω.

Δυστυχώς μετά τα 40 η ποιότητα των ωαριων φθίνει κατακόρυφα και τα εμβρυα αν και μορφολογικα άριστα έχουν πολλές χρωμοσωμικες ανωμαλιες στις οποιες και οφείλονται οι παλινδρομες κλήσεις.  Το ότι έμεινες έγκυος είναι πολυ ενθαρρυντικό γιατί καταλήγεις ότι το μόνο που χρειάζεσαι είναι ένα υγιές εμβρυο. Γιατί έφυγες από τον προηγούμενο γιατρό σου? Το πρωτοκολλο που σου έκανε είχε άριστα αποτελέσματα για την ηλικία σου και φαινεται ότι ορμονολογικα είσαι πολυ καλα. Θεωρείς ότι δεν έκανε κάτι σωστά στη διαδικασία της εμβρυομεταφορας? Αν και το πιθανότερο είναι η μηδενικές χοριακες να οφείλονται στην ποιότητα των εμβρύων.

Τώρα πως θα συνεχίσεις με το νέο γιατρό? Έχεις σκεφτεί να κάνεις ωοληψιες σε φυσικο κυκλο και προεμφυτευτικο έλεγχο? Νομίζω ότι αυτός είναι απαραίτητος πλέον δεδομένου ότι στατιστικά στις 20 βλαστοκυστες η 1 μόνο θα είναι υγιής μετά τα 43. Και εγώ στα 42 τα κατάφερα με τη μοναδική υγιη από τις 10 βλαστοκυστες που είχα μαζέψει σε 3 διεγερσεις και κατόπιν προεμφυτετικου ελεγχου.  Χρειάζεσαι υπομονή και επιμονη και πολλά χρήματα αν είναι αποφασισμένη και προχωρήσεις με δικά σου ωαρια. Έχετε σκεφτεί τη δωρεά ωαρίων?

Εύχομαι οποίο δρόμο και να ακολουθήσεις να τα καταφέρετε σύντομα γιατί ήδη έχεις ταλαιπωρηθεί πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Τα χω σκεφτει ολα αυτα.εχω μπει ηδη στη λξστα της δωρεας.ανα δεν παει καλα αυτο θα δουμε.απο τον πρπηγουμενο γιατρο δεν εχω παραπονο απλα ηθελα μια αλλαγη.θα δουμε τωρα τα παντα.βημα βημα.αν δεν παει τουλάχιστον θα μαι ετοιμη για τη δωρεα.

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 minutes ago, Bluee19 said:

Ρε κορίτσια θα με στείλουν αδιάβαστη !! Ο εξωσωματικός λέει πως είναι όλα καλά και να πάω σε δυο βδομαδες να ακούσω καρδιουλα!!!

Μην αγχώνεσαι τσάμπα κάτσε να περάσουν οι δυο εβδομάδες και βλέπεις …όλα καλα θα πάνε ! Θέλει ηρεμία ! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Bluee19 είπε:

Ρε κορίτσια θα με στείλουν αδιάβαστη !! Ο εξωσωματικός λέει πως είναι όλα καλά και να πάω σε δυο βδομαδες να ακούσω καρδιουλα!!!

Μήπως όντως έχει δίκιο ο εξωσωματικός?  Χοριακή θα ξανακάνεις?

Εχε του εμπιστοσύνη και μπορεί το θαυματάκι να γίνει 🙏

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Elenika είπε:

Μήπως όντως έχει δίκιο ο εξωσωματικός?  Χοριακή θα ξανακάνεις?

Εχε του εμπιστοσύνη και μπορεί το θαυματάκι να γίνει 🙏

Μακαρι να πάνε όλα καλά και να ακούσουμε καρδούλα σε δυο βδομαδες 🙏🏼🙏🏼

  • Ευχή 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα κοριτσια!!!!

καταρχας να πω με το καλο να ερθουν τα μωρακια για τα κοριτσια που ειναιι εγκυουλες!! καλα αποτελεσματα στα κοριτσια που περιμενουν τα αποτελεσματα των εμβρυομεταφορων και καλη αρχη και καλη υπομονη στα κοριτσια που προκειται να ξεκινησουν την διαδικασια.

Εγω ειμαι η Μαρια ειμαι 41 ετων και εχω εναν ομορφουλη 8 ετων απο εξωσωματικη. Ειμαι παλια στο forum αλλα εχω πολυ καιρο να μπω. Στο ιστορικο μου εχω 3 αγγελακια. Το πρωτο ηταν μαζι με το αγορακι μου και παλινδρομησε την 11η εβδομαδα και τα διδυμακια μου  που απεβαλλα πριν 2,5 χρονια. Ηθελα τον χρονο μου για να κανω παλι και αλλη προσπαθεια. Εγω ενα τελευταιο παγωτινι το οποιο θα θελαμε μεχρι το καλοκαιρι να κανουμε την εμβρυομεταφορα..

  • Ευχαριστώ 1
  • Καλή τύχη! 3
  • Ευχή 7
  • Δύναμη! 1

οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο

NKQXp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

Ρε κορίτσια θα με στείλουν αδιάβαστη !! Ο εξωσωματικός λέει πως είναι όλα καλά και να πάω σε δυο βδομαδες να ακούσω καρδιουλα!!!

Μακάρι στο εύχομαι ολόψυχα να σας κάνει την έκπληξη!

2 ώρες πρίν, Elenika είπε:

@Μαρία1430 Πώς είσαι Μαρία, αύριο θα κάνεις την χοριακή? Εχεις καθόλου συμπτώματα?

 

Γενικά δεν είμαι καλά... έχω τρελό άγχος, νομίζω ότι τα συμπτώματα που είχα τις άλλες φορές δεν τα έχω. Στη μεταφορά με ζορισαν, ι γιατρός μου φανηκε πιο διστακτικος και γενικα τα βλέπω στραβα. Επίσης έχω κάνει το ψηφιακό τεστ clearblu σήμερα και βγήκε αρνητικό. Δεν ξέρω νομίζω έρχεται η κουλουρα αύριο και παρόλο που νόμιζα πως δεν θα με πειράξει, με ενοχλεί πολύ. 

Εσύ πως εισαι;

  • Δύναμη! 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Μακάρι στο εύχομαι ολόψυχα να σας κάνει την έκπληξη!

Γενικά δεν είμαι καλά... έχω τρελό άγχος, νομίζω ότι τα συμπτώματα που είχα τις άλλες φορές δεν τα έχω. Στη μεταφορά με ζορισαν, ι γιατρός μου φανηκε πιο διστακτικος και γενικα τα βλέπω στραβα. Επίσης έχω κάνει το ψηφιακό τεστ clearblu σήμερα και βγήκε αρνητικό. Δεν ξέρω νομίζω έρχεται η κουλουρα αύριο και παρόλο που νόμιζα πως δεν θα με πειράξει, με ενοχλεί πολύ. 

Εσύ πως εισαι;

Σε ευχαριστώ πολύ !!!! Ο εξωσωματικός ήταν θετικός πως είναι λίγο πισω αλλά η χοριακη δεν μας νοιάζει λέει γιατί ο υπέρηχος είναι μια χαρά !!! Εύχομαι να ακούσουμε καρδούλα και όχι να παλινδρόμηση 🙏🏼

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Bluee19 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ !!!! Ο εξωσωματικός ήταν θετικός πως είναι λίγο πισω αλλά η χοριακη δεν μας νοιάζει λέει γιατί ο υπέρηχος είναι μια χαρά !!! Εύχομαι να ακούσουμε καρδούλα και όχι να παλινδρόμηση 🙏🏼

Σε αυτη την φάση θα πας με τον εξωσωματιστη σου... Μην σταματας τα χάπια και συνέχισε οπως σου λέει.. Αρα είδε σάκο κ εμβρυακα στοιχεια; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...