Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin News

    • Σε καταλαβαινω πραγματικα. Ολοι μας τα εχουμε σκεφτει και καλα κανεις και τα μοιραζεσαι..(Οτι χασαμε χρόνο και ολα αυτα)

      Αλλα δεν υπαρχει σωστη και λαθος επιλογη κατα τη γνωμη μου, ολοι λιγο με οτι ψαξουμε,κρινουμε,ακουσουμε παμε..και στα 40 δε θα σου πουν πολλοι γιατροί να πας με δωρεα, απο τη δικη μου τουλαχιστον εμπειρια και απο μια φιλη τουλαχιστον, μη σας "κατηγορείς" σε καμια περιπτωση..και δεν ισχυει και δεν σας προσφερει και κατι..Εμενα δε μου την προτειναν καν τη δωρεα οι γιατροι..Και ας καναμε χρωμοσωμικους και βρισκαμε χρωμοσωμικα στα περισσότερα. Εγω το αποφασισα στις αρχες του 2024 οταν δεν αντεχα αλλο.

      και οπως ειπε και η @*Vasoula επειδη επισης πηρα απο τραπεζα ωαριων (απο εξωτερικό) τοσο ακριβως πηρε και σε μας,2 μηνες. Εχω ακουσει οτι οι αναμονες Ελλαδα εχουν ανεβει τελευταια ειναι η αληθεια.. Εγω ειχε μπει και σε 2 γιατρους σε λιστα αναμονης για να νιωθουμε κάπως οτι "το κυνηγαμε" ας πουμε και στον ενα που ναι και καπως ονομα μου χαν πει εχουν 75 κοπελες αναμονη. Κατα τη γνωμη μου αν το θελτε μην το αργειτε, και αν από αλλες εξετασεις πχ υστεροσκοπιση,σπερμα τα χετε ηδη κανει θεωρω οτι εχετε πολυ καλες πιθανοτητες με δωρεα..Σιγουρα δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις ιδιες αλλα σε μενα πχ που το θεμα ηταν οι φραγμενες σαλπιγκες και ειχα καλο ενδομητριο επιασε αμεσως..Και γω φοβομουν πάρα πολυ μην δεν πετυχει,αφου ενω δε θελαμε διδυμα σκεφτομουν να βαλω 2 βλαστοκυστες για να αυξησω τις πιθανοτητες και μόνο..Ολες τα ιδια αγχη περναμε..Και μεχρι να γεννηθει δεν νομιζω να σταματησουν τα αγχη..απλα ζω με αυτα :)

      Σου ευχομαι οτι καλυτερο!!! 

      • Μου αρέσει 1
      • Δύναμη! 1
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 12 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Αν είναι κέντρο μεγάλο και δεν είναι μόνος του, ζήτα να μιλήσεις και με άλλον εξωσωματικο. Παντως ειτε το ξέρει είτε όχι δεν αλλάζει τίποτα γι αυτόν, η διαδικασία είναι ακριβώς η ίδια. Να σου πει ότι δε θα προχωρήσετε επειδή θα κάνεις ενέσεις αποκλείεται αλλα αν θες πες του το ενημερωτικά με το που κάνεις την εμβρυομεταφορα ότι θα ξεκινήσεις ενέσεις και τέλος. Πάντως δε μου βγάζει εμπιστοσύνη ο συγκεκριμένος.

      Οχι είναι καλός απλά σκάλωσε μόνο σε αυτό.Ναι είναι στο Ι..ω που είναι μεγάλο κέντρο.Είπα να πάρω κ μια 2 γνώμη για να ησυχάσω.Εγώ υπέρ είμαι στο να τις κάνω.

      πρίν από 10 λεπτά , linaa είπε:

      Θα σου πω γιατί έφαγε σκάλωμα γιατί αυτά τα έκανες Κ τα πρότεινες εσύ Κ όχι αυτός Κ νιώθει ότι πρέπει να πει Κ αυτός την εξυπνάδα του για να αιτιολογήσει γιατί δεν στο είχε πει πιο πριν να κάνεις ενέσεις 

      Θα συμφωνήσω μαζί σου παίζει να είναι κ αυτο!Μόλις έχω νέα θα σας πω,αργούν πολύ κ τα ραντεβου ρε γαμωτο.

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

Just now, Nels είπε:

Άλλαξε γυναικολόγο ή ακολούθησε τις οδηγίες της αιματολογου και αγνόησε τον

Είναι ο εξωσωματικός κ έχω εκεί τα έμβρυα.Αφού σκέφτομαι να τις κάνω κ να μην του πω τπτ εκεί μ έχει φτάσει αλλά δεν πρέπει να ξέρει κ αυτος..;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 12 λεπτά , Supergirl87 είπε:

Είναι ο εξωσωματικός κ έχω εκεί τα έμβρυα.Αφού σκέφτομαι να τις κάνω κ να μην του πω τπτ εκεί μ έχει φτάσει αλλά δεν πρέπει να ξέρει κ αυτος..;

Βρε κορίτσι μου γιατί μπερδεύεσε τόσο πολύ. Δεν είναι το αφεντικό σου που θα σε απολύσει ούτε ο μπαμπούλας που θα σε φάει. Θα ακολουθήσεις τις οδηγίες του αιματολογου Κ απλά θα το ανακοινώσεις στον εξωσωματικο ότι ο αιματολογος μου μου ξεκίνησε αυτό. Δηλαδή αν είχες διαβήτη θα σου έλεγε αν θα πάρεις ινσουλίνη ο εξωσωματικος ? 

Δεν θα σε μαλωσει ούτε είναι δουλειά του το συγκεκριμένο φάρμακο. Ούτε εμποδίζει πουθενά 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Maraki S. είπε:

Ναι ήταν ελάχιστο και αν δεν βγει στο εσώρουχο μέχρι αύριο καλά θα είναι , θα ησυχάσω αλλά άντε τώρα να περάσει η ώρα.. είναι και η πρώτη μας προσπάθεια και θέλω τουλάχιστον να δω το αποτέλεσμα της πρώτης χοριακής.. Η αλήθεια είναι ότι κρατιομουν καλά συναισθηματικά τόσες μέρες και τώρα πήρα λίγο τον κατήφορο..

Μην ανησυχείς κορίτσι μου συνήθως είναι καλό σημάδι! Και όντως με τόσα χάπια δύσκολο να αδιαθετησεις! Σε πόσες μέρες θα κάνεις χοριακη;;

πρίν από 41 λεπτά , Supergirl87 είπε:

Είναι ο εξωσωματικός κ έχω εκεί τα έμβρυα.Αφού σκέφτομαι να τις κάνω κ να μην του πω τπτ εκεί μ έχει φτάσει αλλά δεν πρέπει να ξέρει κ αυτος..;

Αν δεν είσαι ευχαριστημένη και θέλεις να αλλάξεις γιατρό μπορείς να το κάνεις δεν είναι ανάγκη να συνεχίσεις με εκείνον. Όσο για τα έμβρυα δεν έχει να κάνει με ποιον γιατρό είσαι. Μπορείς να συνεχίσεις με κάποιον άλλον από το ίδιο κέντρο. Τους γιατρούς τους επιλέγουμε βάση εμπιστοσύνης αν είναι κάτι να μας χαλάει και να το σκεφτόμαστε τόσο πολύ δεν έχει νόημα. Αλλάζουμε γιατρό και προχωράμε!! Και όντως κάθε γιατρός στην ειδικοτητα του!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Lila86 είπε:

Μην ανησυχείς κορίτσι μου συνήθως είναι καλό σημάδι! Και όντως με τόσα χάπια δύσκολο να αδιαθετησεις! Σε πόσες μέρες θα κάνεις χοριακη;;

Αν δεν είσαι ευχαριστημένη και θέλεις να αλλάξεις γιατρό μπορείς να το κάνεις δεν είναι ανάγκη να συνεχίσεις με εκείνον. Όσο για τα έμβρυα δεν έχει να κάνει με ποιον γιατρό είσαι. Μπορείς να συνεχίσεις με κάποιον άλλον από το ίδιο κέντρο. Τους γιατρούς τους επιλέγουμε βάση εμπιστοσύνης αν είναι κάτι να μας χαλάει και να το σκεφτόμαστε τόσο πολύ δεν έχει νόημα. Αλλάζουμε γιατρό και προχωράμε!! Και όντως κάθε γιατρός στην ειδικοτητα του!

 Την Δευτέρα είναι να πάω για χοριακή

  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Supergirl87 είπε:

Είναι ο εξωσωματικός κ έχω εκεί τα έμβρυα.Αφού σκέφτομαι να τις κάνω κ να μην του πω τπτ εκεί μ έχει φτάσει αλλά δεν πρέπει να ξέρει κ αυτος..;

Αν είναι κέντρο μεγάλο και δεν είναι μόνος του, ζήτα να μιλήσεις και με άλλον εξωσωματικο. Παντως ειτε το ξέρει είτε όχι δεν αλλάζει τίποτα γι αυτόν, η διαδικασία είναι ακριβώς η ίδια. Να σου πει ότι δε θα προχωρήσετε επειδή θα κάνεις ενέσεις αποκλείεται αλλα αν θες πες του το ενημερωτικά με το που κάνεις την εμβρυομεταφορα ότι θα ξεκινήσεις ενέσεις και τέλος. Πάντως δε μου βγάζει εμπιστοσύνη ο συγκεκριμένος.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Lila86 είπε:

Με το καλό! Σου εύχομαι να ναι θετικότατη και φυσικά περιμένουμε νέα! Κατά τα άλλα πως είσαι;

Ευχαριστώ πολύ! Μακάρι Θεέ μου! Σε γενικές γραμμές μια χαρά είμαι, λίγο μελανιασμενη από τις ενέσεις που είναι λογικό, ωστόσο δεν είχα άλλα θέματα ούτε συμπτώματα περίεργα από τις ορμόνες. Θα συνεχίσω με ηρεμία και αυτό το Σ/Κ (αν και την Κυριακή θα πάω σε μία βάφτιση που έχω - ας βγω και 2 ωρίτσες από το σπίτι κοντά θα είναι εξάλλου) και ο Θεός βοηθός!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Maraki S. είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Μακάρι Θεέ μου! Σε γενικές γραμμές μια χαρά είμαι, λίγο μελανιασμενη από τις ενέσεις που είναι λογικό, ωστόσο δεν είχα άλλα θέματα ούτε συμπτώματα περίεργα από τις ορμόνες. Θα συνεχίσω με ηρεμία και αυτό το Σ/Κ (αν και την Κυριακή θα πάω σε μία βάφτιση που έχω - ας βγω και 2 ωρίτσες από το σπίτι κοντά θα είναι εξάλλου) και ο Θεός βοηθός!

Ναι καλέ βγες να ξεσκασεις λίγο!!! Καλό θα κάνει κακο όχι!!! 😉 Καλημέρα σε όλες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Supergirl87 είπε:

Είναι ο εξωσωματικός κ έχω εκεί τα έμβρυα.Αφού σκέφτομαι να τις κάνω κ να μην του πω τπτ εκεί μ έχει φτάσει αλλά δεν πρέπει να ξέρει κ αυτος..;

Καλημέρα! Διάβασα τις απαντήσεις σου και για να είμαι ειλικρινής μου φάνηκε λίγο τραγικό το σου "κάνει καλό λίγη θρομβοφιλία". Καλύτερα άκου την αιματολόγο σου όπως σου είπαν και τα κορίτσια παραπάνω. Άλλωστε έκαστος στο είδος του, πχ ο δικός μου ο εξωσωματικός ούτε έκρινε ούτε παρενέβη στην αγωγή της αιματολόγου, απλά συμπορεύτηκε με αυτήν. Κι επειδή είναι μια πολύ σημαντική κίνηση η εμβρυομεταφορά που θέλει ηρεμία και ασφάλεια πριν προχωρήσεις ζύγισε το μέσα σου αν όντως θέλεις να προχωρήσεις μαζί του και αν τον εμπιστεύεσαι. Το οτι έχεις εκεί τα έμβρυα είναι το λιγότερο, μπορείς να τα μεταφέρεις αλλού αν θέλεις, οπότε γνώμη μου σκέψου το πολύ σοβαρά πως θέλεις να προχωρήσεις.

Link to comment
Share on other sites

On 15/10/2024 at 7:09 ΜΜ, Supergirl87 είπε:

Ηταν κάθετος στο θέμα για τις ενέσεις γιατι λέει μπορεί να έχουμε αλλά προβλήματα μετά..Να σπάσουν τπτ αγγεία κ τα σχετικά κ μου το απαγόρευσε..Για τον κατακερματισμό τι πιστεύεις;

Λογικά ενέσεις θα ξεκινήσεις με το που έχεις θετική χοριακη, σωστά? Τι σου είπε η αιματολογος? 

Γιατί δεν κάνεις την μεταφορά σου στον εξωσωματικο και μετά να συνεχίσεις με το γυναικολόγο που είχες πριν?? Δν χρειάζεται να σε παρακολουθεί και να γεννήσεις με τον εξωσωματικο.. 

Just now, Kathrin17 είπε:

Λογικά ενέσεις θα ξεκινήσεις με το που έχεις θετική χοριακη, σωστά? Τι σου είπε η αιματολογος? 

Γιατί δεν κάνεις την μεταφορά σου στον εξωσωματικο και μετά να συνεχίσεις με το γυναικολόγο που είχες πριν?? Δν χρειάζεται να σε παρακολουθεί και να γεννήσεις με τον εξωσωματικο.. 

 


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, linaa είπε:

Βρε κορίτσι μου γιατί μπερδεύεσε τόσο πολύ. Δεν είναι το αφεντικό σου που θα σε απολύσει ούτε ο μπαμπούλας που θα σε φάει. Θα ακολουθήσεις τις οδηγίες του αιματολογου Κ απλά θα το ανακοινώσεις στον εξωσωματικο ότι ο αιματολογος μου μου ξεκίνησε αυτό. Δηλαδή αν είχες διαβήτη θα σου έλεγε αν θα πάρεις ινσουλίνη ο εξωσωματικος ? 

Δεν θα σε μαλωσει ούτε είναι δουλειά του το συγκεκριμένο φάρμακο. Ούτε εμποδίζει πουθενά 

Καλημέρα,όχι καλε δεν είναι ότι μπερδεύτηκα κ σαφώς δεν τον φοβάμαι.χαχαχα γέλασα με το μπαμπούλας.Απλά δεν ξέρω γιατί έφαγε σκάλωμα.Κατα τ άλλα πως τα λες είναι.

12 ώρες πρίν, Lila86 είπε:

Μην ανησυχείς κορίτσι μου συνήθως είναι καλό σημάδι! Και όντως με τόσα χάπια δύσκολο να αδιαθετησεις! Σε πόσες μέρες θα κάνεις χοριακη;;

Αν δεν είσαι ευχαριστημένη και θέλεις να αλλάξεις γιατρό μπορείς να το κάνεις δεν είναι ανάγκη να συνεχίσεις με εκείνον. Όσο για τα έμβρυα δεν έχει να κάνει με ποιον γιατρό είσαι. Μπορείς να συνεχίσεις με κάποιον άλλον από το ίδιο κέντρο. Τους γιατρούς τους επιλέγουμε βάση εμπιστοσύνης αν είναι κάτι να μας χαλάει και να το σκεφτόμαστε τόσο πολύ δεν έχει νόημα. Αλλάζουμε γιατρό και προχωράμε!! Και όντως κάθε γιατρός στην ειδικοτητα του!

Πραγματικά είμαι ευχαριστημένη μαζί του,δεν τίθεται θέμα ν αλλάξω.Το μόνο σκάλωμα είναι που έχει φάει γιατί ότι του έχω πει είναι ναι σε όλα.Εκτός καποια τρελά που πάνω στην απελπισία μας λέμε..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Supergirl87 είπε:

Καλημέρα,όχι καλε δεν είναι ότι μπερδεύτηκα κ σαφώς δεν τον φοβάμαι.χαχαχα γέλασα με το μπαμπούλας.Απλά δεν ξέρω γιατί έφαγε σκάλωμα.Κατα τ άλλα πως τα λες είναι.

Πραγματικά είμαι ευχαριστημένη μαζί του,δεν τίθεται θέμα ν αλλάξω.Το μόνο σκάλωμα είναι που έχει φάει γιατί ότι του έχω πει είναι ναι σε όλα.Εκτός καποια τρελά που πάνω στην απελπισία μας λέμε..

Θα σου πω γιατί έφαγε σκάλωμα γιατί αυτά τα έκανες Κ τα πρότεινες εσύ Κ όχι αυτός Κ νιώθει ότι πρέπει να πει Κ αυτός την εξυπνάδα του για να αιτιολογήσει γιατί δεν στο είχε πει πιο πριν να κάνεις ενέσεις 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Nels είπε:

Αν είναι κέντρο μεγάλο και δεν είναι μόνος του, ζήτα να μιλήσεις και με άλλον εξωσωματικο. Παντως ειτε το ξέρει είτε όχι δεν αλλάζει τίποτα γι αυτόν, η διαδικασία είναι ακριβώς η ίδια. Να σου πει ότι δε θα προχωρήσετε επειδή θα κάνεις ενέσεις αποκλείεται αλλα αν θες πες του το ενημερωτικά με το που κάνεις την εμβρυομεταφορα ότι θα ξεκινήσεις ενέσεις και τέλος. Πάντως δε μου βγάζει εμπιστοσύνη ο συγκεκριμένος.

Οχι είναι καλός απλά σκάλωσε μόνο σε αυτό.Ναι είναι στο Ι..ω που είναι μεγάλο κέντρο.Είπα να πάρω κ μια 2 γνώμη για να ησυχάσω.Εγώ υπέρ είμαι στο να τις κάνω.

πρίν από 10 λεπτά , linaa είπε:

Θα σου πω γιατί έφαγε σκάλωμα γιατί αυτά τα έκανες Κ τα πρότεινες εσύ Κ όχι αυτός Κ νιώθει ότι πρέπει να πει Κ αυτός την εξυπνάδα του για να αιτιολογήσει γιατί δεν στο είχε πει πιο πριν να κάνεις ενέσεις 

Θα συμφωνήσω μαζί σου παίζει να είναι κ αυτο!Μόλις έχω νέα θα σας πω,αργούν πολύ κ τα ραντεβου ρε γαμωτο.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...