Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin News

    • Αχ κοπέλα μου...είπες μεγάλη κουβέντα πως νοιώθεις ότι χάσατε χρόνο...αυτά τα αν ήξερα...αν ήμουν σε άλλο γιατρό...αν είχα κάνει άλλες επιλογές..τα έχω σκεφτεί τόσες φορές...Αλλά δυστηχως και εντελώς ειλικρινά ο χρόνος δε γυρίζει πίσω και δεν έχει νόημα να το σκεφτόμαστε...οπότε κοιτάμε μπροστά και κανουμε το καλύτερο που θεωρούμε από εδώ και πέρα...

      Πάντως για το χρόνο της αναμονής που αναφέρεις...εγώ που πήγα μέσω τράπεζας ωαριων μέσα σε 2 μήνες τα παραγγειλαμε,ήρθαν έκανα εγώ ότι  προετοιμασία χρειαζόταν και προχωρήσαμε..20 Μαΐου κάναμε την παραγγελία...και 20 Ιουλίου έκανα μεταφορά..

      • Μου αρέσει 3
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , Supergirl87 είπε:

      Ναι οκ ήταν αλλά πιστεύω ότι θα έπρεπε να το λένε κ αυτό για να είμαστε πιο σίγουροι.Τώρα έχουμε βλαστοκυστες κατάψυξη.Ελπίζω να μην χρειαστεί επόμενη φορά,εαν ναι θα το κάνουμε.Εσύ σε τι στάδιο είσαι;Λόγω που ανάφερες το παθούσα γι αυτό ρωτάω.

      Προσπαθούμε να ρίξουμε το άτιμο τον κατακερματισμό θα περιμένουμε ένα δίμηνο ακόμη και αν δεν πέσει θα προχωρήσουμε σε βιοψία μήπως βρεθεί σε κάποιον ιστό υγιή σπερμα …

      ειχαμε 4 βλαστοκυστες που έδωσαν δυο εγκυμοσύνες και η μια κατέληξε σε παλινδρόμη και η δεύτερη σε αποβολή …και μας είπαν πως μάλλον οφείλετε εκεί διότι δεν έχουμε βρει κάποιο άλλο πρόβλημα …

      μετα από την δημιουργία αυτών των βλαστοκυστεων μάθαμε και εμείς για αυτήν την εξέταση δεν μας την είπε κανένας γιατρός συγκεκριμένα εδώ τα κορίτσια μου την είπαν και την κάναμε και ανακαλύψαμε 60% κατακερματισμό …

      Just now, Blu24 είπε:

      Προσπαθούμε να ρίξουμε το άτιμο τον κατακερματισμό θα περιμένουμε ένα δίμηνο ακόμη και αν δεν πέσει θα προχωρήσουμε σε βιοψία μήπως βρεθεί σε κάποιον ιστό υγιή σπερμα …

      ειχαμε 4 βλαστοκυστες που έδωσαν δυο εγκυμοσύνες και η μια κατέληξε σε παλινδρόμη και η δεύτερη σε αποβολή …και μας είπαν πως μάλλον οφείλετε εκεί διότι δεν έχουμε βρει κάποιο άλλο πρόβλημα …

      μετα από την δημιουργία αυτών των βλαστοκυστεων μάθαμε και εμείς για αυτήν την εξέταση δεν μας την είπε κανένας γιατρός συγκεκριμένα εδώ τα κορίτσια μου την είπαν και την κάναμε και ανακαλύψαμε 60% κατακερματισμό …

      Αλλά σε εμάς ήταν ξεκάθαρα εξ αρχής το θέμα στο σπερμα αριθμός κινητικότητα και μορφολογία απλά αυτά θεωρητικά προσπερνούνται με την εξωσωματική αλλά με τον κατακερματισμό είναι θέμα τύχης …

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Supergirl87 είπε:

Καλησπερα κ εγώ για τον κατακερματισμό έμαθα πολλά εδώ μέσα γι αυτό ρώτησα.Όσο για την αιματολόγο από μόνη μου πήγα γιατί ηθελα να τα ξεσκονισω όλα.Γιατί όμως έχει αυτήν την άποψη δεν ξέρω.

Παντως κ μενα μετα απο ολες αυτες τις εξετασεις που εκανα εχω πολυ μικρη προδιαθεση γιατι καποιες τιμες ειναι ακριβως στα ορια τα φυσιολογικα και ειναι υπέρ μου που ειμαι αδυνατη.. αλλα σε ενδεχομενη επομενη εγκυμοσυνη καλο ειναι να παρω "προληπτικα"αντιπηκτικη αγωγη μου ειπε η αιματολογος και συμφωνησε και ο γυναικολογος μου.. η αιματολογος μου ειπε οτι καθε εγκυμοσυνη ειναι πολυτιμη, ποσο μαλλον μια εγκυμοσυνη που αποκτάται με κόπο οπως η εξωσωματικη.. οσο μπορουμε θα την προστατεύσουμε παραπανω! Η αλλη λυση ειναι να παρεις 2η γνωμη..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 8 λεπτά , Nima21 είπε:

Παντως κ μενα μετα απο ολες αυτες τις εξετασεις που εκανα εχω πολυ μικρη προδιαθεση γιατι καποιες τιμες ειναι ακριβως στα ορια τα φυσιολογικα και ειναι υπέρ μου που ειμαι αδυνατη.. αλλα σε ενδεχομενη επομενη εγκυμοσυνη καλο ειναι να παρω "προληπτικα"αντιπηκτικη αγωγη μου ειπε η αιματολογος και συμφωνησε και ο γυναικολογος μου.. η αιματολογος μου ειπε οτι καθε εγκυμοσυνη ειναι πολυτιμη, ποσο μαλλον μια εγκυμοσυνη που αποκτάται με κόπο οπως η εξωσωματικη.. οσο μπορουμε θα την προστατεύσουμε παραπανω! Η αλλη λυση ειναι να παρεις 2η γνωμη..

Κ εμένα έτσι έλεγε οριακή..αα δλδ μας βοηθάει που είμαστε αδύνατες;Αυτό σκέφτηκα για 2 γνώμη αλλά η αιματολόγος στο Έλενα είναι τόσο καλή..κ έξω που έκανα το μεγάλο πακέτο κ της το πήγα τα ίδια μου είπε.

Link to comment
Share on other sites

On 15/10/2024 at 6:27 ΜΜ, Supergirl87 είπε:

Αχ τι ωραια νέα!Μπραβο!❤️

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.Λοιπόν έκανα εχθές την εξέταση για το μικροβιωμα,θα περιμένουμε περίπου 20 ημέρες για τ αποτελέσματα.Θα ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής:Όταν ξεκινησαμε έκανε ο σύντροφος μ για το οξειδωτικό στρες κ ήταν οκ ο γιατρος δεν μας είπε όμως για κατακερματισμό.Την κάνουν αυτή την εξέταση πάντα η όχι;Επίσης του είπα ότι βγήκα ετεροζυγη σε κάποια μετάλλαξη κ η αιματολόγος είπε για ενέσεις κ η απάντηση σου ηταν ότι χρειάζεται λίγο η θρομβοφιλια σε αυτές τις περιπτώσεις κ δεν χρειάζονται οι ενέσεις.Δεν ξέρω τι να σκεφτώ πλέον.Παλιά μου είχε πει ότι στην εξωσωματική δεν μας πειράζει κ η προλακτινη ενώ την ενδοκρινολόγο που ρωτησα είπε σαφώς κ πειράζει.

Λογικά δεν σας ζήτησαν να κάνετε κατακερματισμό επειδή ήταν οκ το οξειδωτικό στρες !!! 
δηλαδή αν είχε υψηλό οξειδωτικό θα είχε κατά πάσα πιθανότατα και ανεβασμένο κατακερματισμό !!! 
αλλα ιδανικά αν έχετε την δυνατότητα ελενξτε το για να είστε σίγουροι πως είναι καλό γιατί ευθύνεται σε κακής ποιότητας έμβρυα και αποβολές !!! Παθούσα εδώ …

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Blu24 είπε:

Λογικά δεν σας ζήτησαν να κάνετε κατακερματισμό επειδή ήταν οκ το οξειδωτικό στρες !!! 
δηλαδή αν είχε υψηλό οξειδωτικό θα είχε κατά πάσα πιθανότατα και ανεβασμένο κατακερματισμό !!! 
αλλα ιδανικά αν έχετε την δυνατότητα ελενξτε το για να είστε σίγουροι πως είναι καλό γιατί ευθύνεται σε κακής ποιότητας έμβρυα και αποβολές !!! Παθούσα εδώ …

Ναι οκ ήταν αλλά πιστεύω ότι θα έπρεπε να το λένε κ αυτό για να είμαστε πιο σίγουροι.Τώρα έχουμε βλαστοκυστες κατάψυξη.Ελπίζω να μην χρειαστεί επόμενη φορά,εαν ναι θα το κάνουμε.Εσύ σε τι στάδιο είσαι;Λόγω που ανάφερες το παθούσα γι αυτό ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Supergirl87 είπε:

Ναι οκ ήταν αλλά πιστεύω ότι θα έπρεπε να το λένε κ αυτό για να είμαστε πιο σίγουροι.Τώρα έχουμε βλαστοκυστες κατάψυξη.Ελπίζω να μην χρειαστεί επόμενη φορά,εαν ναι θα το κάνουμε.Εσύ σε τι στάδιο είσαι;Λόγω που ανάφερες το παθούσα γι αυτό ρωτάω.

Προσπαθούμε να ρίξουμε το άτιμο τον κατακερματισμό θα περιμένουμε ένα δίμηνο ακόμη και αν δεν πέσει θα προχωρήσουμε σε βιοψία μήπως βρεθεί σε κάποιον ιστό υγιή σπερμα …

ειχαμε 4 βλαστοκυστες που έδωσαν δυο εγκυμοσύνες και η μια κατέληξε σε παλινδρόμη και η δεύτερη σε αποβολή …και μας είπαν πως μάλλον οφείλετε εκεί διότι δεν έχουμε βρει κάποιο άλλο πρόβλημα …

μετα από την δημιουργία αυτών των βλαστοκυστεων μάθαμε και εμείς για αυτήν την εξέταση δεν μας την είπε κανένας γιατρός συγκεκριμένα εδώ τα κορίτσια μου την είπαν και την κάναμε και ανακαλύψαμε 60% κατακερματισμό …

Just now, Blu24 είπε:

Προσπαθούμε να ρίξουμε το άτιμο τον κατακερματισμό θα περιμένουμε ένα δίμηνο ακόμη και αν δεν πέσει θα προχωρήσουμε σε βιοψία μήπως βρεθεί σε κάποιον ιστό υγιή σπερμα …

ειχαμε 4 βλαστοκυστες που έδωσαν δυο εγκυμοσύνες και η μια κατέληξε σε παλινδρόμη και η δεύτερη σε αποβολή …και μας είπαν πως μάλλον οφείλετε εκεί διότι δεν έχουμε βρει κάποιο άλλο πρόβλημα …

μετα από την δημιουργία αυτών των βλαστοκυστεων μάθαμε και εμείς για αυτήν την εξέταση δεν μας την είπε κανένας γιατρός συγκεκριμένα εδώ τα κορίτσια μου την είπαν και την κάναμε και ανακαλύψαμε 60% κατακερματισμό …

Αλλά σε εμάς ήταν ξεκάθαρα εξ αρχής το θέμα στο σπερμα αριθμός κινητικότητα και μορφολογία απλά αυτά θεωρητικά προσπερνούνται με την εξωσωματική αλλά με τον κατακερματισμό είναι θέμα τύχης …

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...