Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katker είπε:

      Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Και ο γιατρός αυτό μου είπε ότι πάνω από ένα! Και η αλήθεια είναι ότι το θέλω πραγματικά να είναι διδυμάκια ☺️ μου είπε ότι πρέπει κανονικά σε 48ωρες αλλά επειδή είναι Κυριακή να πάω μετά τρίτη. Πρέπει λέει να είναι πολλαπλάσιο του 48. Οπότε μου είπε για τρίτη και συνεχίζω τα φάρμακα ακριβώς που παίρνω όπως τα παίρνω. 

      Με το καλό να πάνε όλα. Τώρα κάτσε ξεκουράσου και απόλαυσε το! Ξέρω θα ανυπομονείς για αυτή τη μέρα, αλλά εδώ θα είμαστε να τα λέμε ☺️

      δεν είναι απαραίτητα πάνω από 1 ! δεν ξέρω αν έχεις παρακολουθήσει γενικά πιο παλιά το φόρουμ αλλά ειχα κάνει  χοριακη με 3ων ημερών έμβρυα 12η ημέρα και ειχα 3700 με 1 μωράκι!  θα δεις στην επόμενη μέτρηση την αύξηση που θα έχεις .. από κει θα καταλάβεις! με το καλό εύχομαι το / τα μωράκι-α σου ! 

      1 ώρα πρίν, Maraki S. είπε:

      Κορίτσια Έχετε καμία συμβουλή για το πώς αντιμετωπίζεται η δυσκοιλιότητα μετά από έμβρυομεταφορά; Δεν είχα ποτέ μου τέτοιο θέμα και έχει αρχίσει να γίνεται πολύ ενοχλητικό...

      εμένα με βοηθούσε πολύ το μαρούλι ! καλα πλυμένο εννοείται!

      18 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Αν κάνω, εννοείται πως θα στο στείλω! Έλεγα να πάω μόνο για χοριακη,αλλά για να δούμε.Θα αντέξω? 😛

      αχαχαχαχ θα με σκάσεις! 

      16 ώρες πρίν, Nana10 είπε:

      Εκανα τεστ φαρμακείου 10 μέρες μετά τη μεταφορά και βγήκε αρνητικό. 😣Το ξέρω πως δεν είναι αξιόπιστα όσο αφορά τα αρνητικά αποτελέσματα, αλλά είπα να το κάνω και γω μήπως δείξει θετικό και πάρω τα πάνω μου! Θα περιμένω μέχρι τη Δευτέρα για τη χοριακη πφφφφφφ. 
      Καμια με εμπειρία αρνητικού τεστ και θετικής χοριακης;;;

      είσαι  πολυ  οριακα κορίτσι μ! να είσαι επιφυλακτική , πιστευω θα σου έδειχνε. βλαστοκυστες είχες βάλει; ποιο τεστ εκανες;

      On 9/10/2024 at 10:56 ΜΜ, Γεωργία38 είπε:

      Κορίτσια ειμαι στην 7 εβδομάδα μου ειπε η μαια τώρα σχηματίζεται το νινακι.σήμερα το απογευμα καποια στιγμή είχα κατι σαν πονους περιοδου να ανησυχω;πσιρνω filicine. utrogestan kai prolutex

      μέχρι να γεννήσεις πονάκια ελαφρια θα έχεις ! από την εμπειρία μ αν αυξάνονται οι πόνοι όσο περνάει ο καιρός σημαίνει πως χρειάζεσαι ξεκούραση! 

      On 8/10/2024 at 6:21 ΜΜ, linaa είπε:

      Υπάρχει περίπτωση με τα χειρουργεία Κ με την κλεισμένη σάλπιγγα να υπάρχουν κρυφές χρόνιες φλεγμονές που έχουν επηρεάσει την δεκτικοτητα της μήτρας . 

      @Supergirl87 έχει δίκιο η μαια Λινα , ειχα φλεγμονή , εκανα 2 αποτυχημένες μεταφορές! μόλις πήρα αντιβίωση και προβιοτικά έμεινα έγκυος ! Να τι ψάξεις 

      On 4/10/2024 at 11:08 ΜΜ, Blue Velvet είπε:

      Περιμένω να μου ρθει περίοδος και θα ξεκινήσουμε.Θα βάλουμε μια γιατί να σου πω την αλήθεια,τρέμω στην ιδέα της δίδυμης κύησης.Θα μου πεις,μπορεί να μην πιάσει κανενα έμβρυο,αλλά λέμε τώρα,στην περίπτωση που έπιαναν και τα δύο,θα τρελαινομουν από το άγχος..μου είπε και ο γυναικολόγος μου(όχι ο εξωσωματικος)πως αν πχ χρειαστεί θερμοκοιτίδα,είναι 600€τη μέρα.. Δυστυχώς οι πιθανότητες για πρόωρο τοκετό είναι πολύ περισσότερες στη δίδυμη κύηση και φοβάμαι παρά πολύ.

      Επίσης,όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δύο και το ενα παλινδρομησε.Δεν μπορώ να διανοηθω να ξαναπεράσω κάτι τέτοιο .Οποτε λέω ας βαλουμε ένα και ελπίζω να πιάσει 

      επειδή όπως ξέρεις εχω  και γω  πρόωρο μωράκι άσχετα τλκ αν δεν μπήκαμε  το έψαξα αρκετά ! μπορεί να πάει από 100-300 περίπου το μωρο. Εξαρτάται σε ποια από τις 3 μονάδες είναι! επισης ακόμα και δίδυμα μωράκια να είναι δε σημαίνει ότι θα μπουν και τα 2 μωρά , μπορεί να μην μπει κ κανένα! του αδελφού μ δεν μπήκε κανένα 36η γέννησε! μιας κοπέλα μα που νοσηλευόμαστε μαζί γέννησε 35η και μπήκε το ένα της μωράκι! μην τα σκέφτεσαι από τώρα αυτά και αγχώνεσαι . Για το θεό δλδ τι έκατσε και σου είπε ο χριστιανός! 

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , *Vasoula είπε:

Αν είναι άσπρα μήπως είναι κάποιο υπόθετο??εγώ συγγνώμη κιόλας βάζω ένα cyclogest το βράδυ και το κατουραω όλη μερα μετά...

Αλλά μπορεί και να είναι απλά κολπικά υγρα...με την εγκυμοσύνη αυξάνονται αυτά.. 

Οχι δεν βάζει υποθετα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

21 ώρες πρίν, linaa είπε:

Όλα καλά θα πάνε δεν είναι τίποτα η μέθη μην σε ανχωνει εδώ θα γίνεις μανα η μέθη θα σε τρομοκρατήσει ! 

@Jo1984 Μα η μέθη είναι το ωραίο της υπόθεσης!!!!  εγώ αυτή σκεφτόμουν α και έπαιρνα κουραγιο !!😝

On 8/10/2024 at 10:26 ΜΜ, Blue Velvet είπε:

Έχω ένα κοριτσάκι και τώρα προσπαθώ για το δεύτερο,αύριο ξεκινάω τα σικλακουρ και σε δύο εβδομάδες θα πάμε για εμβρυομεταφορά,θα βάλουμε ένα και ελπίζω να πιάσει❤️Ευχαριστω πολύ ❤️ 🥰 

Σε μένα θα στείλεις το τεστ!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Angot είπε:

@Jo1984 Μα η μέθη είναι το ωραίο της υπόθεσης!!!!  εγώ αυτή σκεφτόμουν α και έπαιρνα κουραγιο !!😝

Σε μένα θα στείλεις το τεστ!!! 

Αν κάνω, εννοείται πως θα στο στείλω! Έλεγα να πάω μόνο για χοριακη,αλλά για να δούμε.Θα αντέξω? 😛

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εκανα τεστ φαρμακείου 10 μέρες μετά τη μεταφορά και βγήκε αρνητικό. 😣Το ξέρω πως δεν είναι αξιόπιστα όσο αφορά τα αρνητικά αποτελέσματα, αλλά είπα να το κάνω και γω μήπως δείξει θετικό και πάρω τα πάνω μου! Θα περιμένω μέχρι τη Δευτέρα για τη χοριακη πφφφφφφ. 
Καμια με εμπειρία αρνητικού τεστ και θετικής χοριακης;;;

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα φιλενάδες. Λοιπόν εγώ έκανα σήμερα την χοριακη και μόλις την πήρα. 751,9!!!! Δεν μπορώ να το πιστέψω πραγματικά. Εύχομαι να έχουμε και καλή συνεχεια! 🙏🏻💪🏻 

Να θυμίσω έκανα εμβρυομεταφορά στις 1/10 με 2 βλαστοκύστες και σήμερα είναι η 10η μέρα. 

11 ώρες πρίν, Nana10 είπε:

Εκανα τεστ φαρμακείου 10 μέρες μετά τη μεταφορά και βγήκε αρνητικό. 😣Το ξέρω πως δεν είναι αξιόπιστα όσο αφορά τα αρνητικά αποτελέσματα, αλλά είπα να το κάνω και γω μήπως δείξει θετικό και πάρω τα πάνω μου! Θα περιμένω μέχρι τη Δευτέρα για τη χοριακη πφφφφφφ. 
Καμια με εμπειρία αρνητικού τεστ και θετικής χοριακης;;;

Μην απογοητεύεσαι. Ακόμα και αρνητική χοριακη να πάρεις που δεν το εύχομαι να θυμάσαι ότι για κάποιο λόγο γίνονται. Εύχομαι να πάρεις θετική χοριακη και απλά το τεστ να είναι ότι να ναι 🤞🏻

  • Λουλούδια 11
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Katker είπε:

Καλημέρα φιλενάδες. Λοιπόν εγώ έκανα σήμερα την χοριακη και μόλις την πήρα. 751,9!!!! Δεν μπορώ να το πιστέψω πραγματικά. Εύχομαι να έχουμε και καλή συνεχεια! 🙏🏻💪🏻 

Να θυμίσω έκανα εμβρυομεταφορά στις 1/10 με 2 βλαστοκύστες και σήμερα είναι η 10η μέρα. 

Μην απογοητεύεσαι. Ακόμα και αρνητική χοριακη να πάρεις που δεν το εύχομαι να θυμάσαι ότι για κάποιο λόγο γίνονται. Εύχομαι να πάρεις θετική χοριακη και απλά το τεστ να είναι ότι να ναι 🤞🏻

10η μέρα και 751????κάτι μου λέει πως έχεις παραπάνω από ένα μωράκι εκεί...συγχαρητήρια κορίτσι μου!!καλούς διπλασιασμούς και να πάνε όλα καλά!!!λογικά Δευτέρα επανάληψη και με τέτοιο νουμερο θσ μπορείς να πας και για υπέρηχο από βδομάδα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Και επισήμως πρώτη ημέρα που κάθομαι μετά την έμβρυομεταφορά! Πήραμε χθες πριν την διαδικασία το report του εργαστηρίου και μιλήσαμε με τον γιατρό, από τα 8 που πήραμε, τα 6 ήταν ώριμα και τους κάναμε ICSI, γονιμοποιήθηκαν τα 5 και την τρίτη ημέρα οι "βαθμολογίες" τους ήταν : 2 άριστης ποιότητας 1 και 1,5 - δύο των 2 και το πέμπτο ήταν 3 δεν πιστεύουν ότι θα προχωρήσει και δεν είναι κατάλληλο για κρυοσυντήρηση. Λοιπόν πήραμε την απόφαση να πάμε με την σύσταση του γιατρού βάζοντας τα δύο καλύτερης ποιότητας και βάζοντας στην κατάψυξη τα άλλα δύο. Και τώρα σπίτι χαλαρά και περιμένοντας την άλλη Δευτέρα 21/10 για την χοριακή!😊

  • Καλή τύχη! 3
  • Ευχή 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , *Vasoula είπε:

10η μέρα και 751????κάτι μου λέει πως έχεις παραπάνω από ένα μωράκι εκεί...συγχαρητήρια κορίτσι μου!!καλούς διπλασιασμούς και να πάνε όλα καλά!!!λογικά Δευτέρα επανάληψη και με τέτοιο νουμερο θσ μπορείς να πας και για υπέρηχο από βδομάδα!!!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Και ο γιατρός αυτό μου είπε ότι πάνω από ένα! Και η αλήθεια είναι ότι το θέλω πραγματικά να είναι διδυμάκια ☺️ μου είπε ότι πρέπει κανονικά σε 48ωρες αλλά επειδή είναι Κυριακή να πάω μετά τρίτη. Πρέπει λέει να είναι πολλαπλάσιο του 48. Οπότε μου είπε για τρίτη και συνεχίζω τα φάρμακα ακριβώς που παίρνω όπως τα παίρνω. 

πρίν από 21 λεπτά , Maraki S. είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Και επισήμως πρώτη ημέρα που κάθομαι μετά την έμβρυομεταφορά! Πήραμε χθες πριν την διαδικασία το report του εργαστηρίου και μιλήσαμε με τον γιατρό, από τα 8 που πήραμε, τα 6 ήταν ώριμα και τους κάναμε ICSI, γονιμοποιήθηκαν τα 5 και την τρίτη ημέρα οι "βαθμολογίες" τους ήταν : 2 άριστης ποιότητας 1 και 1,5 - δύο των 2 και το πέμπτο ήταν 3 δεν πιστεύουν ότι θα προχωρήσει και δεν είναι κατάλληλο για κρυοσυντήρηση. Λοιπόν πήραμε την απόφαση να πάμε με την σύσταση του γιατρού βάζοντας τα δύο καλύτερης ποιότητας και βάζοντας στην κατάψυξη τα άλλα δύο. Και τώρα σπίτι χαλαρά και περιμένοντας την άλλη Δευτέρα 21/10 για την χοριακή!😊

Με το καλό να πάνε όλα. Τώρα κάτσε ξεκουράσου και απόλαυσε το! Ξέρω θα ανυπομονείς για αυτή τη μέρα, αλλά εδώ θα είμαστε να τα λέμε ☺️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@Katker κορίτσι μου πολλά πολλά συγχαρητήρια!εύχομαι μια όμορφη και γλυκειά εγκυμοσύνη 🌷

@Maraki S. Καλή επιτυχία κορίτσι μου !κάτσε χαλάρωσε απόλαυσε τις μέρες για να περάσουν ήρεμα! Με το καλό η χοριακη σου να είναι θετική!!! 🤞🏼🧡

13 ώρες πρίν, Nana10 είπε:

Εκανα τεστ φαρμακείου 10 μέρες μετά τη μεταφορά και βγήκε αρνητικό. 😣Το ξέρω πως δεν είναι αξιόπιστα όσο αφορά τα αρνητικά αποτελέσματα, αλλά είπα να το κάνω και γω μήπως δείξει θετικό και πάρω τα πάνω μου! Θα περιμένω μέχρι τη Δευτέρα για τη χοριακη πφφφφφφ. 
Καμια με εμπειρία αρνητικού τεστ και θετικής χοριακης;;;

Ελπίζω η χοριακη σου να βγει θετική και το τεστ να κάνει λάθος! 🤞🏼 Περιμένουμε νέα!!!

Περιμένω σε δύο μέρες να αδιαθετησω για να ξεκινήσουμε τη διαδικασία μεταφοράς και σήμερα ένιωσα κάτι πονακια περιόδου και επιτέλους νιωθω ότι κοντεύουν οι μέρες.. ξέρω ότι έχω δρόμο μέχρι τη μέρα της μεταφοράς αλλά ανυπομονώ τόσο πολύ!!! Καλή επιτυχία για όλες μας! Ευτυχώς υπάρχει και το φόρουμ και καταλαβαινομαστε μεταξύ μας 🧡

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Katker είπε:

Καλημέρα φιλενάδες. Λοιπόν εγώ έκανα σήμερα την χοριακη και μόλις την πήρα. 751,9!!!! Δεν μπορώ να το πιστέψω πραγματικά. Εύχομαι να έχουμε και καλή συνεχεια! 🙏🏻💪🏻 

Να θυμίσω έκανα εμβρυομεταφορά στις 1/10 με 2 βλαστοκύστες και σήμερα είναι η 10η μέρα. 

Μην απογοητεύεσαι. Ακόμα και αρνητική χοριακη να πάρεις που δεν το εύχομαι να θυμάσαι ότι για κάποιο λόγο γίνονται. Εύχομαι να πάρεις θετική χοριακη και απλά το τεστ να είναι ότι να ναι 🤞🏻

Μπράβο!!! Τι ευχάριστα νέα!!! Τεράστιο το νούμερο!! Υπάρχει πιθανότητα για δίδυμα;;

14 ώρες πρίν, Nana10 είπε:

Εκανα τεστ φαρμακείου 10 μέρες μετά τη μεταφορά και βγήκε αρνητικό. 😣Το ξέρω πως δεν είναι αξιόπιστα όσο αφορά τα αρνητικά αποτελέσματα, αλλά είπα να το κάνω και γω μήπως δείξει θετικό και πάρω τα πάνω μου! Θα περιμένω μέχρι τη Δευτέρα για τη χοριακη πφφφφφφ. 
Καμια με εμπειρία αρνητικού τεστ και θετικής χοριακης;;;

Δεν έχω εμπειρία με αρνητικό τεστ αλλά εύχομαι η χοριακη σου να είναι θετική κ απλά να μην το ανίχνευσε το τεστ!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Alex@ είπε:

Μπράβο!!! Τι ευχάριστα νέα!!! Τεράστιο το νούμερο!! Υπάρχει πιθανότητα για δίδυμα;;

Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι έτσι είπε ο γιατρός μου. Ότι πάνω από ένα είναι! Μακάρι 🙏🏻

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Έχετε καμία συμβουλή για το πώς αντιμετωπίζεται η δυσκοιλιότητα μετά από έμβρυομεταφορά; Δεν είχα ποτέ μου τέτοιο θέμα και έχει αρχίσει να γίνεται πολύ ενοχλητικό...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Maraki S. είπε:

Κορίτσια Έχετε καμία συμβουλή για το πώς αντιμετωπίζεται η δυσκοιλιότητα μετά από έμβρυομεταφορά; Δεν είχα ποτέ μου τέτοιο θέμα και έχει αρχίσει να γίνεται πολύ ενοχλητικό...

Δυστυχώς η προγεστερονη εντείνει το θέμα αυτό. Θελει καλη ενυδάτωση, να αποφεύγεις επεξεργασμενες τροφες, αρκετά φρούτα στην ημέρα που έχουν φυτικές ίνες.

Ελπίζω να σε βοήθησα!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Maraki S. είπε:

Κορίτσια Έχετε καμία συμβουλή για το πώς αντιμετωπίζεται η δυσκοιλιότητα μετά από έμβρυομεταφορά; Δεν είχα ποτέ μου τέτοιο θέμα και έχει αρχίσει να γίνεται πολύ ενοχλητικό...

Πολλές φυτικες ίνες...είχα φάει πολυυυυυ μαρούλι και μόνο αυτό με βοηθούσε εμενα...και πολύ πολύ νερό!!!!

πρίν από 38 λεπτά , Katker είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι έτσι είπε ο γιατρός μου. Ότι πάνω από ένα είναι! Μακάρι 🙏🏻

Θα φανεί και από το διπλασιασμο αλλά πραγματικά με τέτοιο νουμερο μου φαίνεται αδύνατο να είναι μόνο ένα...🥰🥰

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...