Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

Έτσι ακριβώς όπως στα λένε τα κορίτσια είναι...καταρχάς είναι τόσο γρήγορο όλο αυτό που πραγματικά θα πεις πότε κοιμήθηκα πότε ξύπνησα???Να πάνε όλα καλά σου εύχομαι και να πάρετε πολλά και να μη χρειαστεί να ξανακάνεις τίποτα!!!😁

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Alex@ είπε:

Σου εύχομαι καλή επιτυχία!!!

Μην σε αγχωνει καθόλου το θέμα αυτό, δεν καταλαβαίνεις τίποτα!! Μια που κοιμάσαι κ μια που ξυπνάς, άσε που το προσωπικο καταλαβαίνει ότι για την γυναίκα είναι μια αγχώδης κατάσταση κ σου μιλάνε για να χαλαρώσεις.

Εγώ μπορώ να σου πω πως στην 2η ωοληψια μου η μέθη με έκανε να παραμιλαω κ έλεγα στις μαιες ότι τις αγαπώ κ απλωνα τα χέρια κ έλεγα αγκαλίτσα!! 

Ρε συ κι εγώ νόμιζα θα παραμιλαω αλλά τελικά τίποτα αφού είχα πει στη μαία ετοιμάσου να τραβήξεις βίντεο ήμουν σίγουρη κιόλας 😂

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Jo1984 είπε:

Καλησπερα κορίτσια! Είμαι καινούργια σε αυτό το φόρουμ! Έχω ξεκινήσει την διαδικασία για την 1η προσπάθεια εξωσωματικής ! Έχω πάρει το πρωτόκολλο από τον γιατρό και περιμένω να μου έρθει περίοδος για να ξεκινησω τις ενέσεις ! Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τον φόβο που έχω για την διαδικασία της ωοληψιας κυρίως λόγω της μέθης που θα γίνει! Δεν έχω ξανακάνει ποτέ και φοβάμαι απίστευτα! Αν έχετε καμια

εμπειρια να μοιραστείτε μαζί η κάτι για να με εμψυχώσατε θα το εκτιμούσα πολύ! 

Καλησπέρα! Πραγματικά μην αγχώνεσαι καθόλου, είναι το πιο βατό κομμάτι της διαδικασίας. Κοιμάσαι και δε καταλαβαίνεις τίποτα. Στο λέω εγώ που έχω κάνει ήδη 6 και πάω για την 7η επειδή δε μπορώ να μαζέψω ωάρια με πρόκληση τελικά και πάω με φυσικό κύκλο. Εγώ σκέψου γυρνούσα και δούλευα μετά κανονικά απλά ζητούσα τηλεργασια για να είμαι άνετη. 

καλη επιτυχία εύχομαι ! 💪🏻

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

Χρόνια δε πετυχαινα εμφυτευση. 1-2 φορές πολύ μικρή χοριακη <15 που έπεφτε. Εκανα ελεγχο πριν 1,5 χρονια περιπου για μικροβιωμα, είχα μικρόβιο και χαμηλούς γαλακτοβακιλλους. Πήρα αντιβιωση και προβιοτικα για γαλακτοβακιλλους και πέτυχα θετικη χοριακη μετά από πολλά χρόνια προσπαθειων! Είμαι στον 7ο μήνα. Ψαξτο λίγο περισσότερο. Απλά κάποιοι γιατροί δεν υποστηρίζουν το θέμα "μικροβίωμα". Σου εύχομαι να έχεις γρήγορα μια θετική χοριακη!!!

Επειδή προσπαθουσα πολλά χρόνια, έμβρυα 2ης ημέρας ήταν μια παλιά τακτική. Όπως το να μη δίνουν έντυπη αναφορά με φωτογραφίες εμβρύων και διαιρέσεις. Πλέον όλοι επιδιωκουν να βάλουν βλαστοκυστες και δίνουν αναφορά για τα έμβρυα. Συζητησε  το μαζί τους και ζήτησε να ενημερώνεσαι για τις διαιρέσεις. Ακόμα και να αλλάξεις κέντρο και να πας σε άλλο χρειάζεσαι σε χαρτί να έχεις τι εμβρυα έβαλες στο παρελθόν. Όσο αφορά το ποσων ημερών έμβρυα θα βάλετε...είναι θέμα γιατρού δε μπορείς πολύ να παρέμβεις. Αν δε νιωθεις ασφάλεια με όλο αυτό ψάξε για άλλο γιατρο. Περνάμε ήδη πάρα πολλά, τουλάχιστον ας νιώθουμε ότι γίνεται το καλύτερο δυνατόν! Σου εύχομαι τα καλύτερα! Να έχεις γρήγορα ένα μωράκι αγκαλιά!!!

Σ ευχαριστώ για την απάντηση κ εύχομαι με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου!!Αλήθεια λες;Μακάρι να είναι η αιτία τι να πω.Σημερα πήρα το παπ που είχα κάνει κ το κολπικο,μου είπαν ότι είναι όλα καλά αλλά είδα στους γαλακτοβακιλλους ότι λέει σπάνιοι,πόσο πρέπει να είναι δλδ;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Jo1984 είπε:

Καλησπερα κορίτσια! Είμαι καινούργια σε αυτό το φόρουμ! Έχω ξεκινήσει την διαδικασία για την 1η προσπάθεια εξωσωματικής ! Έχω πάρει το πρωτόκολλο από τον γιατρό και περιμένω να μου έρθει περίοδος για να ξεκινησω τις ενέσεις ! Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τον φόβο που έχω για την διαδικασία της ωοληψιας κυρίως λόγω της μέθης που θα γίνει! Δεν έχω ξανακάνει ποτέ και φοβάμαι απίστευτα! Αν έχετε καμια

εμπειρια να μοιραστείτε μαζί η κάτι για να με εμψυχώσατε θα το εκτιμούσα πολύ! 

Το καλύτερο παρτ όλης της ιστορίας ήταν η μέθη..  κανείς έναν θεϊκό ύπνο.. ούτε που θα καταλάβεις τι και πως..

πρίν από 4 λεπτά , helena212 είπε:

Το καλύτερο παρτ όλης της ιστορίας ήταν η μέθη..  κανείς έναν θεϊκό ύπνο.. ούτε που θα καταλάβεις τι και πως..

Δεν σας είπα και τα νέα μου.. έκανα σήμερα την 3η χοριακή 14η μέρα από την ετ 1076!! Θα κάνω άλλη μια την Παρασκευή και από βδομάδα υπέρηχο.. είμαι ακόμα συγκρατημένη αλλά ανακουφισμενη...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια ειμαι στην 7 εβδομάδα μου ειπε η μαια τώρα σχηματίζεται το νινακι.σήμερα το απογευμα καποια στιγμή είχα κατι σαν πονους περιοδου να ανησυχω;πσιρνω filicine. utrogestan kai prolutex

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Γεωργία38 είπε:

Κορίτσια ειμαι στην 7 εβδομάδα μου ειπε η μαια τώρα σχηματίζεται το νινακι.σήμερα το απογευμα καποια στιγμή είχα κατι σαν πονους περιοδου να ανησυχω;πσιρνω filicine. utrogestan kai prolutex

Λογικά είναι η μητρα που μεγαλώνει. Αν ο πόνος δεν είναι οξυς δεν υπάρχει ανησυχία, βέβαια ρώτα τον μαιευτήρα σου για να ηρεμήσεις.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , helena212 είπε:

Το καλύτερο παρτ όλης της ιστορίας ήταν η μέθη..  κανείς έναν θεϊκό ύπνο.. ούτε που θα καταλάβεις τι και πως..

Δεν σας είπα και τα νέα μου.. έκανα σήμερα την 3η χοριακή 14η μέρα από την ετ 1076!! Θα κάνω άλλη μια την Παρασκευή και από βδομάδα υπέρηχο.. είμαι ακόμα συγκρατημένη αλλά ανακουφισμενη...

Μπράβο κορίτσι μου! Με το καλό και στον υπέρηχο!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Alex@ είπε:

Λογικά είναι η μητρα που μεγαλώνει. Αν ο πόνος δεν είναι οξυς δεν υπάρχει ανησυχία, βέβαια ρώτα τον μαιευτήρα σου για να ηρεμήσεις.

Οχι δεν ηταν οξυς κράτησε λίγο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Γεωργία38 είπε:

Οχι δεν ηταν οξυς κράτησε λίγο 

Αφού δε κράτησε και δε σε ξαναπιασε μη σε αγχώνει καθόλου...όσο μεγαλώνει το φασολάκι τώρα θα έχεις συχνά τέτοια τραβηγματα και ενοχλήσεις!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...