Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Χρόνια δε πετυχαινα εμφυτευση. 1-2 φορές πολύ μικρή χοριακη <15 που έπεφτε. Εκανα ελεγχο πριν 1,5 χρονια περιπου για μικροβιωμα, είχα μικρόβιο και χαμηλούς γαλακτοβακιλλους. Πήρα αντιβιωση και προβιοτικα για γαλακτοβακιλλους και πέτυχα θετικη χοριακη μετά από πολλά χρόνια προσπαθειων! Είμαι στον 7ο μήνα. Ψαξτο λίγο περισσότερο. Απλά κάποιοι γιατροί δεν υποστηρίζουν το θέμα "μικροβίωμα". Σου εύχομαι να έχεις γρήγορα μια θετική χοριακη!!!

      Επειδή προσπαθουσα πολλά χρόνια, έμβρυα 2ης ημέρας ήταν μια παλιά τακτική. Όπως το να μη δίνουν έντυπη αναφορά με φωτογραφίες εμβρύων και διαιρέσεις. Πλέον όλοι επιδιωκουν να βάλουν βλαστοκυστες και δίνουν αναφορά για τα έμβρυα. Συζητησε  το μαζί τους και ζήτησε να ενημερώνεσαι για τις διαιρέσεις. Ακόμα και να αλλάξεις κέντρο και να πας σε άλλο χρειάζεσαι σε χαρτί να έχεις τι εμβρυα έβαλες στο παρελθόν. Όσο αφορά το ποσων ημερών έμβρυα θα βάλετε...είναι θέμα γιατρού δε μπορείς πολύ να παρέμβεις. Αν δε νιωθεις ασφάλεια με όλο αυτό ψάξε για άλλο γιατρο. Περνάμε ήδη πάρα πολλά, τουλάχιστον ας νιώθουμε ότι γίνεται το καλύτερο δυνατόν! Σου εύχομαι τα καλύτερα! Να έχεις γρήγορα ένα μωράκι αγκαλιά!!!

      Σ ευχαριστώ για την απάντηση κ εύχομαι με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου!!Αλήθεια λες;Μακάρι να είναι η αιτία τι να πω.Σημερα πήρα το παπ που είχα κάνει κ το κολπικο,μου είπαν ότι είναι όλα καλά αλλά είδα στους γαλακτοβακιλλους ότι λέει σπάνιοι,πόσο πρέπει να είναι δλδ;

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , Lila86 είπε:

Lh,fsh,E2 και προγεστερόνη. Απλώς ξέρω ότι προγεστερόνη και ε2 σε μένα προσωπικά θα τις κάνει οπωσδήποτε γιατί είχαν ανέβει στην ωοληψια. Για τις υπόλοιπες δεν μιλήσαμε γιατί ήταν στα επίπεδα που θελανε

Αυτή την fsh την έχω ακούσει και από κορίτσια που την έκαναν. Εγώ μόνο μια φορά την έχω κάνει και ήταν πριν 1,5χρονο περίπου. Ήταν βέβαια σε καλή τιμή τότε αλλά μήπως θα έπρεπε να την ξανά επαναλάβω; 
 

χοριακη μου είπε να κάνω σε 15 μέρες. Κανονικά δηλαδή πρέπει να πάω στις 16/10 αλλά σκέφτομαι να κάνω την παρασκευή. Θα είμαι στις 10μερες. Να πάρω μια πρώτη εικόνα τουλάχιστον γιατί με έχει φάει η αγωνία. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 30 λεπτά , Katker είπε:

Αυτή την fsh την έχω ακούσει και από κορίτσια που την έκαναν. Εγώ μόνο μια φορά την έχω κάνει και ήταν πριν 1,5χρονο περίπου. Ήταν βέβαια σε καλή τιμή τότε αλλά μήπως θα έπρεπε να την ξανά επαναλάβω; 
 

χοριακη μου είπε να κάνω σε 15 μέρες. Κανονικά δηλαδή πρέπει να πάω στις 16/10 αλλά σκέφτομαι να κάνω την παρασκευή. Θα είμαι στις 10μερες. Να πάρω μια πρώτη εικόνα τουλάχιστον γιατί με έχει φάει η αγωνία. 

Λογικο να σε έχει φάει η αγωνία!!! Κι εγώ σίγουρα νωρίτερα με βλέπω να κάνω οταν προχωρήσω σε μεταφορά με το καλό! Για τα ωοθυλάκια είναι η fsh να το πω χοντρικά,δεν χρειάζεται να επαναλάβεις κάτι στη φάση που εισαι.

Άντε να μας στείλεις αν κάνεις Παρασκευή χοριακη! 🤞🏼🧡

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Katker είπε:

Αυτή την fsh την έχω ακούσει και από κορίτσια που την έκαναν. Εγώ μόνο μια φορά την έχω κάνει και ήταν πριν 1,5χρονο περίπου. Ήταν βέβαια σε καλή τιμή τότε αλλά μήπως θα έπρεπε να την ξανά επαναλάβω; 
 

χοριακη μου είπε να κάνω σε 15 μέρες. Κανονικά δηλαδή πρέπει να πάω στις 16/10 αλλά σκέφτομαι να κάνω την παρασκευή. Θα είμαι στις 10μερες. Να πάρω μια πρώτη εικόνα τουλάχιστον γιατί με έχει φάει η αγωνία. 

Η fsh μας ενδιαφέρει κυρίως στην ωοληψία...στη μεταφορά δεν μας νοιάζει καθόλου...

15 μέρες με βλαστοκυστες???σίγουρα θα δειξει στις 10 μέρες πάντως αν έχεις την αγωνία!!!!συνήθως στις βλαστοκυστες λένε 9 μέρες...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Lila86 είπε:

Λογικο να σε έχει φάει η αγωνία!!! Κι εγώ σίγουρα νωρίτερα με βλέπω να κάνω οταν προχωρήσω σε μεταφορά με το καλό! Για τα ωοθυλάκια είναι η fsh να το πω χοντρικά,δεν χρειάζεται να επαναλάβεις κάτι στη φάση που εισαι.

Άντε να μας στείλεις αν κάνεις Παρασκευή χοριακη! 🤞🏼🧡

Ωραία να μην αγχώνομαι δηλαδή που εγώ δεν την ξανά έκανα. 
ναι ναι θα σας στείλω για τα αποτελέσματα 💪🏻

πρίν από 13 λεπτά , *Vasoula είπε:

Η fsh μας ενδιαφέρει κυρίως στην ωοληψία...στη μεταφορά δεν μας νοιάζει καθόλου...

15 μέρες με βλαστοκυστες???σίγουρα θα δειξει στις 10 μέρες πάντως αν έχεις την αγωνία!!!!συνήθως στις βλαστοκυστες λένε 9 μέρες...

Αχ τέλεια με καθησύχασες λίγο και εσύ γιατί νόμιζα ότι έπρεπε να την εξετάζουμε συνέχεια. 
 Έλα ντε δεν ξέρω γιατί μου είπε στις 15 μέρες. Εγώ θα πάω παρασκευή πάντως χαχαχ

  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, linaa είπε:

Εντάξει μην σου χαλάει την ψυχολογία τώρα αυτό. Απλά την επομενη φορά αν υπάρξει θα ξέρεις πως θα κινηθείς . Γενικά θα σου πρότεινα να μην μαζεύεις ένα έμβρυο Κ να το βάζεις απευθείας είναι λίγο ανώφελο να δοκιμάζεις ένα ένα μέχρι να πετύχεις γενικά. Μάζεψε 5-6 βλαστοκυστες Κ μετά πήγαινε για εμβρυομεταφορα έχοντας ελενξει ενδιάμεσα Κ διάφορα άλλα ώστε να έχεις πιο πολλές πιθανότητες 

Ναι συμφωνώ με την σκέψη σου τώρα που τα έχω ψάξει κι εγώ καλύτερα. Πιστεύω ότι ακολουθώντας ένα βραχύ πρωτόκολλο (που δεν έχω κάνει γιατί δεν έχω περάσει λόγω επιτροπής) θα μπορούσα να μαζέψω περισσότερα ωάρια ώστε να φτάσουν βλαστοκυστες. Και ίσως όπως προτείνεις και εσύ να κάνω κάποιες εξετάσεις παραπάνω όπως για το μικροβίωμα που λένε τα κορίτσια για να είμαι πιο ήσυχη κι εγώ. Σ' ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου!...Τουλάχιστον θα μου μείνει η γνώση για τις επόμενες κινήσεις!...Κορίτσι μου εσύ είσαι εγκυούλα?...Ο,τι καλύτερο σου εύχομαι!.. ❤️

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Katker είπε:

Εγώ ρε κορίτσια έχω άλλη απορία. Όσες κάνατε εμβρυομεταφορα την ημέρα της εμβρυομεταφορας ή λίγο πριν ξανά κάνατε εξετάσεις ορμονικές να δείτε σε τι επίπεδα είναι; Τι εννοώ. Εγώ πχ πήγα στις 25/9 με τις ορμονικές κανονικά και αποφάσισε ο γιατρός ότι είμαστε έτοιμοι  για την εμβρυομεταφορά στις 1/10. Δεν ξανά έκανα από τότε άλλη ορμονική εξέταση. Αλλά πως ξέρουμε ότι σε αυτό το διάστημα θα είναι εντάξει οι ορμονικές και το παράθυρο που λένε (που πρέπει να το πετύχεις στην κατάλληλη στιγμή ανοιχτό ) είναι στο σημείο που το θέλουμε για να προχωρήσουμε στην εμβρυομεταφορά; 

Αυτή την απορία την είχα και εγώ μετά αφού αποτύχαμε. Γιατί δεν το κάναμε εξαρχής πριν ξεκινήσουμε την διαδικασία. Ίσως έτσι να είναι το πρωτόκολλο. 

Κ εγω μετά τον τελευταίο υπέρηχο που το ενδομητριο ανταποκρίνοταν όπως θελαμε κ τις αιματολογικες δεν ξαναπήγα για εξέταση μέχρι την εμβρυομεταφορά. Όλα πήγανε καλά.

2 ώρες πρίν, Lila86 είπε:

Εγώ ξέρετε τι δεν καταλαβαίνω..Γιατί πρέπει να υπάρχει ένδειξη για να κάνεις αυτή την εξέταση όμως; Για μικροβιομα η γαλακτοβακιλλους λέω.

Εννοώ γιατί να μπεις στη διαδικασία μιας αποτυχημένης εν τέλη έμβρυομεταφοράς ενώ θα μπορούσαν να το πουν οι γιατροί από την αρχή ότι πρέπει να ελεγχθεί και αυτό πριν γίνει η μεταφορά αφού είναι ένας παράγοντας αποτυχίας 

Απλώς αναρωτιέμαι γιατί κι εγώ σιγά σιγά ετοιμάζομαι για μεταφορά και σκέφτομαι διάφορα..

 

Όταν έκανα τις προσπάθειες στο δημόσιο, πριν τη 1η εμβρυομεταφορα ρώτησα τον γιατρο αν θα ήτανε καλό να κάνω υστεροσκοπηση, μου είπε πως η εικόνα μου στον υπερηχο δεν δείχνει κάποιο πρόβλημα για έλεγχο. Τελικά με έβαλε γιατί δεν ήθελε να το έχω στο μυαλό μου και να με αγχωνει. 

Επίσης μετά την αποτυχία της 1ης ετ στη συνάντηση δεν ειπώθηκε τίποτα για το μικροβιωμα κ για εξέταση του. Αν κ να σου πω θεωρώ δεν ήταν υγιή τα έμβρυα για αυτό κ η αποτυχία.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Alex@ είπε:

Κ εγω μετά τον τελευταίο υπέρηχο που το ενδομητριο ανταποκρίνοταν όπως θελαμε κ τις αιματολογικες δεν ξαναπήγα, πήγα για εξέταση μέχρι την εμβρυομεταφορά. Όλα πήγανε καλά.

 

Άρα από ότι βλέπω καμία δεν ξανά κάνει άλλη εξέταση. Οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να αγχώνομαι άλλο. Σε ευχαριστώ για την απάντηση. 

  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Alex@ είπε:

Κ εγω μετά τον τελευταίο υπέρηχο που το ενδομητριο ανταποκρίνοταν όπως θελαμε κ τις αιματολογικες δεν ξαναπήγα για εξέταση μέχρι την εμβρυομεταφορά. Όλα πήγανε καλά.

Όταν έκανα τις προσπάθειες στο δημόσιο, πριν τη 1η εμβρυομεταφορα ρώτησα τον γιατρο αν θα ήτανε καλό να κάνω υστεροσκοπηση, μου είπε πως η εικόνα μου στον υπερηχο δεν δείχνει κάποιο πρόβλημα για έλεγχο. Τελικά με έβαλε γιατί δεν ήθελε να το έχω στο μυαλό μου και να με αγχωνει. 

Επίσης μετά την αποτυχία της 1ης ετ στη συνάντηση δεν ειπώθηκε τίποτα για το μικροβιωμα κ για εξέταση του. Αν κ να σου πω θεωρώ δεν ήταν υγιή τα έμβρυα για αυτό κ η αποτυχία.

Η αλήθεια είναι πως μάλλον δεν μπορούμε να ξέρουμε πού οφείλεται μια αποτυχία ειδικά στη 1η προσπάθεια. Καταλαβαίνω πως το λες πως αν δεν υπάρχει εικόνα για κατι γιατί να το πουν; Απλά λέω σε περίπτωση που μπορεί να φταίει κι αυτό γιατί να μην το έχουμε τσεκαρει από την αρχή εφόσον μπαίνουμε σε διαδικασία εξετάσεων!

πρίν από 21 λεπτά , Katker είπε:

Άρα από ότι βλέπω καμία δεν ξανά κάνει άλλη εξέταση. Οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να αγχώνομαι άλλο. Σε ευχαριστώ για την απάντηση. 

Σε δύο μέρες θα πας για χοριακη! Μην αγχώνεσαι για τίποτα άλλο άλλωστε ότι εξετάσεις ήταν να γίνουν έγιναν! Αν και εφόσον (χτυπάω ξύλο) δεν έρθει το επιθυμητό αποτέλεσμα τότε τα ξανά συζητάς με τον γιατρό σου! Καλή επιτυχία και εύχομαι να είναι θετικότατη!!! 🧡

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια! Είμαι καινούργια σε αυτό το φόρουμ! Έχω ξεκινήσει την διαδικασία για την 1η προσπάθεια εξωσωματικής ! Έχω πάρει το πρωτόκολλο από τον γιατρό και περιμένω να μου έρθει περίοδος για να ξεκινησω τις ενέσεις ! Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τον φόβο που έχω για την διαδικασία της ωοληψιας κυρίως λόγω της μέθης που θα γίνει! Δεν έχω ξανακάνει ποτέ και φοβάμαι απίστευτα! Αν έχετε καμια

εμπειρια να μοιραστείτε μαζί η κάτι για να με εμψυχώσατε θα το εκτιμούσα πολύ! 

  • Καλή τύχη! 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Jo1984 είπε:

Καλησπερα κορίτσια! Είμαι καινούργια σε αυτό το φόρουμ! Έχω ξεκινήσει την διαδικασία για την 1η προσπάθεια εξωσωματικής ! Έχω πάρει το πρωτόκολλο από τον γιατρό και περιμένω να μου έρθει περίοδος για να ξεκινησω τις ενέσεις ! Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τον φόβο που έχω για την διαδικασία της ωοληψιας κυρίως λόγω της μέθης που θα γίνει! Δεν έχω ξανακάνει ποτέ και φοβάμαι απίστευτα! Αν έχετε καμια

εμπειρια να μοιραστείτε μαζί η κάτι για να με εμψυχώσατε θα το εκτιμούσα πολύ! 

Καλησπέρα κορίτσι μου! Καταρχάς καλή επιτυχία σου εύχομαι και όλα να πάνε καλά! Η ωοληψια είναι ένα κομμάτι που το σκεφτομουν κι εγώ πολύ γιατί ούτε είχα ξανά κάνει ποτέ μέθη. Και πίστευα ότι θα αγχωθω φουλ και δεν θα θέλω να την κάνω στο τέλος!!! Έμπαινα διάβαζα φόρουμ κλπ όλες έλεγαν το ίδιο πράγμα..ότι δεν καταλαβαίνεις τίποτα! Ότι κανείς τον καλύτερο ύπνο και ούτε παίρνεις χαμπάρι ποτέ κοιμήθηκες και πότε ξύπνησες. Ε λοιπόν δεν πίστευα τίποτα από ότι διάβαζα!! Και τελικά φτάνει η μέρα,εδώ παίζει ρόλο η εμπιστοσύνη που έχεις σε γιατρό και μαία γιατί δεν αγχώθηκα καθόλου κοιμήθηκα ξύπνησα και δεν κατάλαβα τίποτα!! Ειναι τόσο απλό τόσο γρήγορο που δεν χρειάζεται να ανησυχείς καθόλου! Να πας χαλαρή και να σκέφτεσαι ότι είσαι ήδη στο επόμενο βήμα σου!!! Εγώ στο τέλος μπήκα μέσα και τους είπα κοιμηστε με και πάρτε τα δεν άντεχα άλλο από το πρήξιμο!!! 😂 Όλα θα πάνε καλά να ξέρεις 🧡

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Jo1984 είπε:

Καλησπερα κορίτσια! Είμαι καινούργια σε αυτό το φόρουμ! Έχω ξεκινήσει την διαδικασία για την 1η προσπάθεια εξωσωματικής ! Έχω πάρει το πρωτόκολλο από τον γιατρό και περιμένω να μου έρθει περίοδος για να ξεκινησω τις ενέσεις ! Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τον φόβο που έχω για την διαδικασία της ωοληψιας κυρίως λόγω της μέθης που θα γίνει! Δεν έχω ξανακάνει ποτέ και φοβάμαι απίστευτα! Αν έχετε καμια

εμπειρια να μοιραστείτε μαζί η κάτι για να με εμψυχώσατε θα το εκτιμούσα πολύ! 

Όλα καλά θα πάνε δεν είναι τίποτα η μέθη μην σε ανχωνει εδώ θα γίνεις μανα η μέθη θα σε τρομοκρατήσει ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Jo1984 είπε:

Καλησπερα κορίτσια! Είμαι καινούργια σε αυτό το φόρουμ! Έχω ξεκινήσει την διαδικασία για την 1η προσπάθεια εξωσωματικής ! Έχω πάρει το πρωτόκολλο από τον γιατρό και περιμένω να μου έρθει περίοδος για να ξεκινησω τις ενέσεις ! Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τον φόβο που έχω για την διαδικασία της ωοληψιας κυρίως λόγω της μέθης που θα γίνει! Δεν έχω ξανακάνει ποτέ και φοβάμαι απίστευτα! Αν έχετε καμια

εμπειρια να μοιραστείτε μαζί η κάτι για να με εμψυχώσατε θα το εκτιμούσα πολύ! 

Σου εύχομαι καλή επιτυχία!!!

Μην σε αγχωνει καθόλου το θέμα αυτό, δεν καταλαβαίνεις τίποτα!! Μια που κοιμάσαι κ μια που ξυπνάς, άσε που το προσωπικο καταλαβαίνει ότι για την γυναίκα είναι μια αγχώδης κατάσταση κ σου μιλάνε για να χαλαρώσεις.

Εγώ μπορώ να σου πω πως στην 2η ωοληψια μου η μέθη με έκανε να παραμιλαω κ έλεγα στις μαιες ότι τις αγαπώ κ απλωνα τα χέρια κ έλεγα αγκαλίτσα!! 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lila86 είπε:

Η αλήθεια είναι πως μάλλον δεν μπορούμε να ξέρουμε πού οφείλεται μια αποτυχία ειδικά στη 1η προσπάθεια. Καταλαβαίνω πως το λες πως αν δεν υπάρχει εικόνα για κατι γιατί να το πουν; Απλά λέω σε περίπτωση που μπορεί να φταίει κι αυτό γιατί να μην το έχουμε τσεκαρει από την αρχή εφόσον μπαίνουμε σε διαδικασία εξετάσεων!

Σε δύο μέρες θα πας για χοριακη! Μην αγχώνεσαι για τίποτα άλλο άλλωστε ότι εξετάσεις ήταν να γίνουν έγιναν! Αν και εφόσον (χτυπάω ξύλο) δεν έρθει το επιθυμητό αποτέλεσμα τότε τα ξανά συζητάς με τον γιατρό σου! Καλή επιτυχία και εύχομαι να είναι θετικότατη!!! 🧡

Αχ σε ευχαριστώ πολύ. Και εγώ το εύχομαι! Θα σας ενημερώσω την παρασκευή 🤞🏻

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Jo1984 είπε:

Καλησπερα κορίτσια! Είμαι καινούργια σε αυτό το φόρουμ! Έχω ξεκινήσει την διαδικασία για την 1η προσπάθεια εξωσωματικής ! Έχω πάρει το πρωτόκολλο από τον γιατρό και περιμένω να μου έρθει περίοδος για να ξεκινησω τις ενέσεις ! Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τον φόβο που έχω για την διαδικασία της ωοληψιας κυρίως λόγω της μέθης που θα γίνει! Δεν έχω ξανακάνει ποτέ και φοβάμαι απίστευτα! Αν έχετε καμια

εμπειρια να μοιραστείτε μαζί η κάτι για να με εμψυχώσατε θα το εκτιμούσα πολύ! 

Καλή επιτυχία κι από μένα κορίτσι μου!...Διαβάζοντας το μήνυμα σου θυμήθηκα πως είχα ακριβώς την ίδια αγωνία 2 μήνες πριν. Ειδικά για την μέθη ... Άκουγα και εγώ ότι είναι ένα γλυκός ύπνος και τι ωραία που είναι κι έλεγα δεν μπορεί...Τελικά όμως είναι ακριβώς έτσι θα κοιμηθείς τόσο ωραία και γλυκά και δεν θα θυμάσαι τίποτα. Πραγματικά ξεκουράζεσαι!...Να ξέρεις ότι αυτό στην μνήμη θα είναι 1 δευτερόλεπτο. Μια θα κλείσεις τα ματάκια σου και μια που θα τα ανοίξεις. Να ξέρεις ότι η μέθη είναι το πιο ωραίο κομμάτι της εξωσωματικής!...χαχαχα...Εγώ στην δεύτερη ωοληψία μου ήταν το μόνο που περίμενα πως και πως. Καταλαβαίνω ότι μπορεί να αγχώνεσαι για πολλά άλλα για την μέθη πραγματικά δεν αξίζει!...

Όλα θα πάνε τέλεια!...😘

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...