Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, *Vasoula είπε:

      Φαντάζομαι είσαι Αθήνα ε??πολλές φορές κουφαινομαι με τη διαφορά στις τιμές...2 έχω κάνει...την μία πριν δύο χρονια έδωσα 200 και τη δεύτερη φέτος σε αλλο γιατρό 280...

      Οχι Θεσσαλονίκη είμαι. Εγώ την αθηνα την έχω για πιο ακριβή από Θεσσαλονίκη. Σοβαρά τόσα πολλά; Ο γιατρός σου πήρε τόσα; Γιατί εγώ την έκανα στον γιατρό μου και την έδωσα σε εργαστήριο και το εργαστήριο μου πήρε 150€ τις 3 φορές και την τελευταία το έκαναν 120€ 

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

Καλημέρα κ από μένα,σας διαβάζω εδω κ λίγο καιρό κ μόλις εχθές μπόρεσα να κάνω εγγραφή αφού δεν γινόταν τις προηγούμενες.Εύχομαι σε όλες μας ότι πραγματικά ποθούμε(μωράκια πολλα)Θα μπορούσα να σας πω κ εγώ την ιστορία μου μήπως έχετε κ κάποια άλλη γνώμη κ βοηθηθώ παραπάνω;Σας ευχαριστώ!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 18 λεπτά , Neverstop είπε:

Ο μαιευτήρας σου είναι στο Παπαγεωργίου? Εκεί θα γεννήσεις? Δεν γνωρίζω δυστυχώς τη διαδικασία εκεί αλλά πιστεύω πως όσο νωρίτερα είσαι καλύτερα

Όχι, δεν είναι στο παπαγεωργιου, στην γραμμή των ραντεβού μου ειπανε δε μπορω να επιλέξω γυναικολόγο,.όποιος τύχει εκείνη την ημέρα. Δεν ξέρω που θα γεννήσω,.είναι νωρίς ακόμη, η επιλογή έγινε βάση ευκολίας, ειδικά με το κυκλοφοριακό στην Θεσσαλονίκη. Ήθελα να με παρακολουθούν κ σε νοσοκομείο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Alex@ είπε:

Όχι, δεν είναι στο παπαγεωργιου, στην γραμμή των ραντεβού μου ειπανε δε μπορω να επιλέξω γυναικολόγο,.όποιος τύχει εκείνη την ημέρα. Δεν ξέρω που θα γεννήσω,.είναι νωρίς ακόμη, η επιλογή έγινε βάση ευκολίας, ειδικά με το κυκλοφοριακό στην Θεσσαλονίκη. Ήθελα να με παρακολουθούν κ σε νοσοκομείο.

Όπως σε βολεύει ναι. Εγώ μένω ανατολικά,ο,τι χρειαστείς κατά δώ στείλε μου😀

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Nana10 είπε:

Μια βδομάδα σήμερα και το μόνο που νιώθω είναι τύπου πόνος περιόδου στη μέση μου και ευαισθησία στο στήθος…. Λέτε να τα καταφέρω αυτή τη φορά;; 

Μια από τα ίδια με πρήξιμο στο στήθος. Και δεν ξέρω αν πρέπει να χαίρομαι ή όχι;!  Απλά περιμένω να έρθει η μέρα της χοριακης. ☺️

1 ώρα πρίν, Supergirl87 είπε:

Καλημέρα κ από μένα,σας διαβάζω εδω κ λίγο καιρό κ μόλις εχθές μπόρεσα να κάνω εγγραφή αφού δεν γινόταν τις προηγούμενες.Εύχομαι σε όλες μας ότι πραγματικά ποθούμε(μωράκια πολλα)Θα μπορούσα να σας πω κ εγώ την ιστορία μου μήπως έχετε κ κάποια άλλη γνώμη κ βοηθηθώ παραπάνω;Σας ευχαριστώ!

Φυσικά και μπορείς να μας πεις ότι θες.  Έχουμε όλες περάσει αρκετά. 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

Καλημέρα! Με βλαστοκυστες είμαι κ δεν ειχ κανένα συμπτωμα, ένα μικρό πρήξιμο στο στηθος είχα που δεν πονούσε, κ ένιωσα πολύ λίγες φορές πονους περιόδου, είχα θετική χοριακή!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!

Θα ήθελα να σας ρωτήσω πότε ξεκινήσατε να πηγαίνετε στον μαιευτήρα σας μετά την θετική χοριακή;;;

Εγώ πήγαινα στον εξωσωματικο μου μέχρι και την αυχενική...και μετά στο μαιευτήρα...αλλά πολλά κορίτσια πάνε μετά την επιβεβαίωση της καρδούλας...γύρω στην 7η εβδομάδα...

2 ώρες πρίν, Supergirl87 είπε:

Καλημέρα κ από μένα,σας διαβάζω εδω κ λίγο καιρό κ μόλις εχθές μπόρεσα να κάνω εγγραφή αφού δεν γινόταν τις προηγούμενες.Εύχομαι σε όλες μας ότι πραγματικά ποθούμε(μωράκια πολλα)Θα μπορούσα να σας πω κ εγώ την ιστορία μου μήπως έχετε κ κάποια άλλη γνώμη κ βοηθηθώ παραπάνω;Σας ευχαριστώ!

Καλώς ήρθες κορίτσι μου...εννοείται εδώ είμαστε όλες να βοηθήσουμε όπως μπορούμε η μία  την άλλη.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Supergirl87 είπε:

Καλημέρα κ από μένα,σας διαβάζω εδω κ λίγο καιρό κ μόλις εχθές μπόρεσα να κάνω εγγραφή αφού δεν γινόταν τις προηγούμενες.Εύχομαι σε όλες μας ότι πραγματικά ποθούμε(μωράκια πολλα)Θα μπορούσα να σας πω κ εγώ την ιστορία μου μήπως έχετε κ κάποια άλλη γνώμη κ βοηθηθώ παραπάνω;Σας ευχαριστώ!

Καλησπερα κορίτσι μου! Εννοειτε και μπορείς να μας πεις! Αυτό προσπαθούμε εδώ να βοηθήσουμε και να ακούσουμε η μία την άλλη μιας και καταλαβαινομαστε μεταξύ μας! Καλώς ήρθες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Supergirl87 είπε:

Καλημέρα κ από μένα,σας διαβάζω εδω κ λίγο καιρό κ μόλις εχθές μπόρεσα να κάνω εγγραφή αφού δεν γινόταν τις προηγούμενες.Εύχομαι σε όλες μας ότι πραγματικά ποθούμε(μωράκια πολλα)Θα μπορούσα να σας πω κ εγώ την ιστορία μου μήπως έχετε κ κάποια άλλη γνώμη κ βοηθηθώ παραπάνω;Σας ευχαριστώ!

Εννοειται!!!!! 

5 ώρες πρίν, Lila86 είπε:

Να είσαι όσο πιο αισιόδοξη γίνεται! Πολλά κορίτσια εδώ γράφουν ότι είχαν πόνο περιόδου και είχαν θετική χοριακη! 🤞🏼 Θύμησες μου σε πόσες μέρες θα κάνεις χοριακη;

Τη Δευτερα κανονικα αλλα θα παω Σαββατο!!! Και πολυ θα εχω αντεξει!

4 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

Καλημέρα! Με βλαστοκυστες είμαι κ δεν ειχ κανένα συμπτωμα, ένα μικρό πρήξιμο στο στηθος είχα που δεν πονούσε, κ ένιωσα πολύ λίγες φορές πονους περιόδου, είχα θετική χοριακή!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!

Θα ήθελα να σας ρωτήσω πότε ξεκινήσατε να πηγαίνετε στον μαιευτήρα σας μετά την θετική χοριακή;;;

Μακαρι, 1000 μακαρι!!!!!!!!!!! Για την ιστορια, γιατι δεν εχω παρει ακομα θετικη χοριακη, ο γιατρος μου ειπε πως οταν παρω μια θετικη, παω ξανα για εξεταση 2 μερες μετα και μετα γιατρο!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα λοιπόν κ σας ευχαριστώ όλες!Η ιστορια ξεκινάει περίπου 2 χρόνια πριν κάνοντας σαλπιγγογραφια βρήκαμε βουλωμένη την αριστερή μαζί μ ενα πολύποδα,μετά από αυτό υστεροσκοπηση κ έπειτα μπηκαμε στο μακρύ ταξίδι της εξωσωματικής!Έχω κάνει τρεις φορές κ 3 εμβρυομεταφορες οι οποίες δεν έδωσαν ποτέ ένα νουμερο στην χοριακη ήταν όλες αρνητικές(έστω κάτι μικρο).Η απελπισία μεγαλη ότι ισως δεν τα καταφέρω ποτέ.Δεν ξερω πραγματικά τι άλλο να κάνω.Γιατί δεν πετυχαίνει η εμφύτευση;Αναρωτιέμαι…

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Supergirl87 είπε:

Καλώς σας βρήκα λοιπόν κ σας ευχαριστώ όλες!Η ιστορια ξεκινάει περίπου 2 χρόνια πριν κάνοντας σαλπιγγογραφια βρήκαμε βουλωμένη την αριστερή μαζί μ ενα πολύποδα,μετά από αυτό υστεροσκοπηση κ έπειτα μπηκαμε στο μακρύ ταξίδι της εξωσωματικής!Έχω κάνει τρεις φορές κ 3 εμβρυομεταφορες οι οποίες δεν έδωσαν ποτέ ένα νουμερο στην χοριακη ήταν όλες αρνητικές(έστω κάτι μικρο).Η απελπισία μεγαλη ότι ισως δεν τα καταφέρω ποτέ.Δεν ξερω πραγματικά τι άλλο να κάνω.Γιατί δεν πετυχαίνει η εμφύτευση;Αναρωτιέμαι…

Κάποια εξέταση για την μήτρα πχ nsg  έχεις κάνει εκτός από υστεροσκοπηση? Μετά μπορείς να κάνεις έναν έλεγχο σε ανοσολογικά Κ ενδοκρινολογικά μπορείς Κ δωρεάν στο Έλενα στο τμήμα καιεξιν αποβολών. Αν δεν βρεθεί τίποτα ούτε στην μήτρα ούτε πουθενά τότε έχεις δικαίωμα για προεμφυτικο ελενχο στα έμβρυα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , linaa είπε:

Κάποια εξέταση για την μήτρα πχ nsg  έχεις κάνει εκτός από υστεροσκοπηση? Μετά μπορείς να κάνεις έναν έλεγχο σε ανοσολογικά Κ ενδοκρινολογικά μπορείς Κ δωρεάν στο Έλενα στο τμήμα καιεξιν αποβολών. Αν δεν βρεθεί τίποτα ούτε στην μήτρα ούτε πουθενά τότε έχεις δικαίωμα για προεμφυτικο ελενχο στα έμβρυα. 

Είναι αυτή για το μικροβιωμα;Οχι δεν έχω κάνει κάτι άλλο,σκοπεύω να το ζητήσω τώρα.Πήγα στο Έλενα έκανα εξετάσεις κ ήταν καλές σε αιματολόγο κ σε ενδοκρινολόγο!Μονο μια ήταν οριακή στην θρόμβοφιλια σ ένα γονίδιο κ έκανα αλλού το μεγάλο πακέτο όπου τελικά βγήκα ετεροζυγη σε κάποιο γονίδιο.Μου είπε η αιματολόγος πριν την μεταφορά να κάνω προληπτικά καποιες ενέσεις για προφύλαξη κ το βλεπουμε πως πάει.Όσο για προεμφυτικο είναι μετά τις 3 φορές;Ο γιατρός είπε ότι είναι ρίσκο να ξεπαγώσει τις βλαστοκυστες κ να τις στείλει γιατί μπορεί να τις χάσουμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Supergirl87 είπε:

Είναι αυτή για το μικροβιωμα;Οχι δεν έχω κάνει κάτι άλλο,σκοπεύω να το ζητήσω τώρα.Πήγα στο Έλενα έκανα εξετάσεις κ ήταν καλές σε αιματολόγο κ σε ενδοκρινολόγο!Μονο μια ήταν οριακή στην θρόμβοφιλια σ ένα γονίδιο κ έκανα αλλού το μεγάλο πακέτο όπου τελικά βγήκα ετεροζυγη σε κάποιο γονίδιο.Μου είπε η αιματολόγος πριν την μεταφορά να κάνω προληπτικά καποιες ενέσεις για προφύλαξη κ το βλεπουμε πως πάει.Όσο για προεμφυτικο είναι μετά τις 3 φορές;Ο γιατρός είπε ότι είναι ρίσκο να ξεπαγώσει τις βλαστοκυστες κ να τις στείλει γιατί μπορεί να τις χάσουμε.

Ναι είναι αυτή για το μικροβιωμα .. Κ επειδή υπάρχει Κ αυτό το ιστορικό με την σάλπιγγα καλό είναι να την κάνεις . Συνήθως μετά από τέτοιες καταστάσεις υπεύθυνα είναι μικρόβια Κ σίγουρα μετά από ένα χειρουργείο επιρεαζουν Κ την μήτρα ενώ δεν είναι εμφανές 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και πάλι!

Βλέπω ότι τα περισσότερα κορίτσια πάτε στις εμβρυομεταφορές με βλαστοκυστες και είναι κάτι που με προβληματίζει για την δική μου περίπτωση. Αναρωτιέμαι αν γενικά οι γιατροί συνηθίζουν να μεταφέρουν βλαστοκύστες όταν μία γυναίκα έχει ακολουθήσει βραχύ πρωτόκολλο και έχει δώσει πολλά ωάρια. 

Θα σας εξηγήσω με τι έχει να κάνει ο προβληματισμός μου. Έκανα εξωσωματική με ήπια διέγερση γιατί απλά δεν έχω προλάβει να περάσω επιτροπή και γιατί ο γιατρός θεώρησε ότι έχω καλή πρόγνωση. Η αλήθεια είναι ότι πήραμε 3 ωάρια ( μάξιμουμ στην ήπια διέγερση να πάρεις 4) τα οποία γονιμοποιηθηκαν και τα 3 και μεταφέρθηκαν και τα 3. Είμαι στην 6η μέρα από την εμβρυομεταφορα οπότε περιμένω και εγώ την χοριακή άρα δεν ξέρω αν πήγε καλά ή όχι. Δεν ελπίζω όμως σε κάτι θετικό, γιατί με προβληματίζει το γεγονός ότι τα έμβρυα μεταφέρθηκαν την 2η ημερα ( ούτε καν την 3η ). Φανταστείτε Δευτέρα έκανα την ωοληψία και Τετάρτη έγινε η μεταφορα. Σκέφτομαι για ποιο λόγο δεν τα άφησε να γίνουν βλαστοκυστες?...Όταν ρώτησα μου είπαν ότι είναι καλύτερα να μεγαλώνουν στο περιβάλλον της μητρας το οποίο κάνοντας έρευνα βλέπω ότι οι γνώμες δίιστανται γιατί και το περιβάλλον του εργαστηρίου είναι αρκετά ελεγχόμενο. Αναρωτιέμαι αν απλά ακολουθήθηκε αυτή η λογική, επειδή τα έμβρυα ήταν μόνο 3, οπότε και επέλεξαν να τα μεταφέρουν όλα και να μην ρισκάρουν να τα αφήσουν για βλαστοκυστες ή από την άλλη αν είναι η πολιτική της κλινικής και του γιατρου....Παρατηρήσα ότι με όσες κοπέλες γνώριστηκα και μίλησα ήταν με έμβρυα 2ης ημέρας. Τέλος δεν ενημερώθηκα για τίποτα σε σχέση με τα έμβρυα ούτε διαιρέσεις ούτε καν ήξερα πόσα θα μου βάλουν, ούτε ουδέποτε μίλησα με εμβρυολογους ούτε κάποιο χαρτί πήρα.

Αν είχε καμία κοπέλα παρόμοια εμπειρία ή γνωρίζει κάτι πάνω σ' αυτό παρακαλώ αν μπορεί να το μοιραστεί μαζί μου!...

Σας ευχαριστώ και καλή επιτυχία σε όλες!..😊

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Supergirl87 είπε:

Είναι αυτή για το μικροβιωμα;Οχι δεν έχω κάνει κάτι άλλο,σκοπεύω να το ζητήσω τώρα.Πήγα στο Έλενα έκανα εξετάσεις κ ήταν καλές σε αιματολόγο κ σε ενδοκρινολόγο!Μονο μια ήταν οριακή στην θρόμβοφιλια σ ένα γονίδιο κ έκανα αλλού το μεγάλο πακέτο όπου τελικά βγήκα ετεροζυγη σε κάποιο γονίδιο.Μου είπε η αιματολόγος πριν την μεταφορά να κάνω προληπτικά καποιες ενέσεις για προφύλαξη κ το βλεπουμε πως πάει.Όσο για προεμφυτικο είναι μετά τις 3 φορές;Ο γιατρός είπε ότι είναι ρίσκο να ξεπαγώσει τις βλαστοκυστες κ να τις στείλει γιατί μπορεί να τις χάσουμε.

Αυτή για το μικροβιωμα να την κάνεις σίγουρα. Γιατί αν τα καλά μικρόβια που θέλουμε να έχουμε είναι χαμηλά δεν γίνεται εμφύτευση. Έτσι μου έχει ο γιατρός μου και έτσι έκανα και εγώ μετά την πρώτη αποτυχία. Ήταν όντως χαμηλά και πήρα αντιβίωση μαζί με μια αγωγή για γαλακτοβακιλλους και η εξέταση βγήκε καλή μετά. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , linaa είπε:

Ναι είναι αυτή για το μικροβιωμα .. Κ επειδή υπάρχει Κ αυτό το ιστορικό με την σάλπιγγα καλό είναι να την κάνεις . Συνήθως μετά από τέτοιες καταστάσεις υπεύθυνα είναι μικρόβια Κ σίγουρα μετά από ένα χειρουργείο επιρεαζουν Κ την μήτρα ενώ δεν είναι εμφανές 

Μου κάνει εντύπωση γιατί όταν το ειπα στον γιατρο την προηγουμενη φορα μου είπε οτι δεν χρειάζεται.Υπάρχει δλδ περιπτωση να υπαρχουν μικρόβια κ να εμποδίζουν την εμφύτευση;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , angie5 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και πάλι!

Βλέπω ότι τα περισσότερα κορίτσια πάτε στις εμβρυομεταφορές με βλαστοκυστες και είναι κάτι που με προβληματίζει για την δική μου περίπτωση. Αναρωτιέμαι αν γενικά οι γιατροί συνηθίζουν να μεταφέρουν βλαστοκύστες όταν μία γυναίκα έχει ακολουθήσει βραχύ πρωτόκολλο και έχει δώσει πολλά ωάρια. 

Θα σας εξηγήσω με τι έχει να κάνει ο προβληματισμός μου. Έκανα εξωσωματική με ήπια διέγερση γιατί απλά δεν έχω προλάβει να περάσω επιτροπή και γιατί ο γιατρός θεώρησε ότι έχω καλή πρόγνωση. Η αλήθεια είναι ότι πήραμε 3 ωάρια ( μάξιμουμ στην ήπια διέγερση να πάρεις 4) τα οποία γονιμοποιηθηκαν και τα 3 και μεταφέρθηκαν και τα 3. Είμαι στην 6η μέρα από την εμβρυομεταφορα οπότε περιμένω και εγώ την χοριακή άρα δεν ξέρω αν πήγε καλά ή όχι. Δεν ελπίζω όμως σε κάτι θετικό, γιατί με προβληματίζει το γεγονός ότι τα έμβρυα μεταφέρθηκαν την 2η ημερα ( ούτε καν την 3η ). Φανταστείτε Δευτέρα έκανα την ωοληψία και Τετάρτη έγινε η μεταφορα. Σκέφτομαι για ποιο λόγο δεν τα άφησε να γίνουν βλαστοκυστες?...Όταν ρώτησα μου είπαν ότι είναι καλύτερα να μεγαλώνουν στο περιβάλλον της μητρας το οποίο κάνοντας έρευνα βλέπω ότι οι γνώμες δίιστανται γιατί και το περιβάλλον του εργαστηρίου είναι αρκετά ελεγχόμενο. Αναρωτιέμαι αν απλά ακολουθήθηκε αυτή η λογική, επειδή τα έμβρυα ήταν μόνο 3, οπότε και επέλεξαν να τα μεταφέρουν όλα και να μην ρισκάρουν να τα αφήσουν για βλαστοκυστες ή από την άλλη αν είναι η πολιτική της κλινικής και του γιατρου....Παρατηρήσα ότι με όσες κοπέλες γνώριστηκα και μίλησα ήταν με έμβρυα 2ης ημέρας. Τέλος δεν ενημερώθηκα για τίποτα σε σχέση με τα έμβρυα ούτε διαιρέσεις ούτε καν ήξερα πόσα θα μου βάλουν, ούτε ουδέποτε μίλησα με εμβρυολογους ούτε κάποιο χαρτί πήρα.

Αν είχε καμία κοπέλα παρόμοια εμπειρία ή γνωρίζει κάτι πάνω σ' αυτό παρακαλώ αν μπορεί να το μοιραστεί μαζί μου!...

Σας ευχαριστώ και καλή επιτυχία σε όλες!..😊

 

Καλησπέρα και καλή επιτυχία! Είναι ανάλογα τον γιατρό απ' όσο έχω καταλάβει.Ο δικός μου γιατρός μεταφέρει μόνο πέμπτης ημέρας και αυτό γιατί,όπως είπε,δεν θέλει να πάμε στα "τυφλά",θεωρεί πως οι βλαστοκυστες είναι πιο ισχυρές.Το ίδιο μου είπε και η εμβρυολογος.Βεβαια,απ' όσο έχω διαβάσει στο φόρουμ,υπάρχουν κοπέλες που έχουν μεταφέρει τρίτης ημέρας και έχουν πετύχει.

Από κει και πέρα δεν είναι σωστό το να μην σε ενημερώνουν οι εμβρυολογοι και ο γιατρός για την εξέλιξη τους.Εμενα με πήραν τη μέρα της ωοληψιας για να μου πουν ότι γονιμοποιηθηκαν,μετά την επόμενη για να μου πουν για τις διαιρέσεις και τέλος την πέμπτη ημέρα για να μου πουν αν έγιναν βλαστοκυστες και τι ποιότητας είναι.Θεωρώ ότι είναι πολύ σημαντική η επικοινωνία τόσο με το γιατρό όσο και με το εμβρυολογικο.Ευχομαι να έπιασαν τα εμβρυακια σου και να έχεις μια υγιή και τελειομηνη εγκυμοσύνη ❤️ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...