Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

13 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

Καλησπέρα!

@helena212 με ένα τεράστιο νούμερο σου εύχομαι!

Λοιπόν χτες έκανα ένα τεστ clear blue, βγήκε μια πολύ αχνη μπλε γραμμη! Σήμερα έκανα ένα Y or N, το οποίο όμως έδειξε αρνητικο, μετά όμως το πέρασμα 20 λεπτών είχε μια άχνη γραμμή ροζ, άργησε να ανιχνεύσει την ορμονη;

Εκεί που χάρηκα....απογοήτευση 

Στις πόσες μέρες το έκανες;;;; 
εγώ νομίζω πως είναι ένα καλό πρώτο σημάδι! 🤞🏻🤞🏻🤞🏻

3 ώρες πρίν, Lila86 είπε:

Μπράβο σου κορίτσι μου! Χαίρομαι τόσο πολύ!!! Όλα θα πάνε καλά! Όμορφη εγκυμοσύνη εύχομαι!!! 🧡

Υπέροχα νέα!!! Με το καλό να τα μεταφέρεις τα ενβρυακια σου και να πάνε όλα καλά 🙂

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις μια θετικότατη χοριακη! Ποτέ σου έχει πει ο γιατρός;

 

1 ώρα πρίν, Lila86 είπε:

Καλά κάνεις τότε! Να κάνεις αυτό που νιώθεις και αισθάνεσαι εσύ καλά! 600ευρο έ; Αν είναι δυνατόν πόσα χρήματα... Βασικά δεν θα σου λεγα μπορεί να μην πιάσει κανένα έμβρυο δεν το βάζω σαν πιθανότητα! Κουράστηκα κι εγώ να σκέφτομαι αρνητικά οπότε θετική σκέψη παντού και σε όλες κι όπου βγει!!! Οπότε μια χαρά θα πιάσει και το ένα και δεν χρειάζεται να το ρισκάρεις με δύο γιατί οι πιθανότητες είναι αρκετές αφού έγινε και τη προηγούμενη φορά! Άντε άντε ας περιμένουμε περίοδο όλες μαζί😂 εντάξει εγώ αργώ λιγάκι ακόμη 😮💨

Νομίζω οτι αν πας λίγο νωρίτερα θα είσαι μια χαρά αλλά πήγαινε και στις 15 κιολας αφού στο πε! Εννοειτε αργούν αλλά όπως έχω πει και σε άλλα κορίτσια κάνε πράγματα που σε ευχαριστούν να περνάνε οι μέρες όμορφα! Εκμετάλλευσου τες και θα περάσουν χωρις να το καταλάβεις 😉 πως ανυπομονώ να έρθουν αυτές οι μέρες και μόλις έρθουν θα σας γράφω κι εγώ εδώ ότι δεν περνάνε με τίποτα 😂 !!! Τη βλέπω τη δουλειά!!!

Μαζί είμαστε εμείς! 1/10 έκανα και γω τη μεταφορά. Πότε θα πας για τη χοριακη;;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Κανένα πρόβλημα κορίτσι μου...ναι ειναι καλύτερο να την κάνεις την ίδια ώρα αλλά ειδικά στη prolutex έχεις περιθώριο...μην αγχώνεσαι και τίποτα δεν πήγε στραβά!!!😉

Αλήθεια είναι 600 ευρώ η μέρα στη θερμοκοιτίδα???τρομερό!!!!!

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!να πάνε όλα όπως τα θέλεις!!!

Ευχαριστώ πολύ ❤️ Τόσο μου είπε ο γιατρός,δεν ξέρω αν εννοούσε για ένα μωράκι η για δύο,πάντως είπε 600€ στην κλινική. Αλλιώς το πάνε στο Ιπποκράτειο και όπως μου είπε,άντε να το βρεις εκεί μέσα ...

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Lila86 είπε:

 Νομίζω οτι αν πας λίγο νωρίτερα θα είσαι μια χαρά αλλά πήγαινε και στις 15 κιολας αφού στο πε! Εννοειτε αργούν αλλά όπως έχω πει και σε άλλα κορίτσια κάνε πράγματα που σε ευχαριστούν να περνάνε οι μέρες όμορφα! Εκμετάλλευσου τες και θα περάσουν χωρις να το καταλάβεις 😉 πως ανυπομονώ να έρθουν αυτές οι μέρες και μόλις έρθουν θα σας γράφω κι εγώ εδώ ότι δεν περνάνε με τίποτα 😂 !!! Τη βλέπω τη δουλειά!!!

Καλημερούδια! Λέω να κάνω ένα τεστ πρώτα από βδομάδα γύρω στη 8η-9η μέρα και αν βγει θετικό θα κάνω την χοριακη στην 15η μέρα που μου είπε αλλιώς θα πάω πιο νωρίς. 
Με το καλό να έρθουν αυτές οι μέρες και σε σένα και θα είμαστε εδώ να τα λέμε 😂

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Nana10 είπε:

Μαζί είμαστε εμείς! 1/10 έκανα και γω τη μεταφορά. Πότε θα πας για τη χοριακη;;;;;

Αν εννοείς εμένα ναι και εγώ στις 1/10 έκανα και μου είπε να πάω σε 15 μέρες για χοριακη. Εσύ πότε; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Katker είπε:

Αν εννοείς εμένα ναι και εγώ στις 1/10 έκανα και μου είπε να πάω σε 15 μέρες για χοριακη. Εσύ πότε; 

Τη Δευτέρα στις 14 μου είπε αλλά θα κάνω το Σάββατο οπωσδήποτε! Μη σου πω πως με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα μήπως πέμπτη κάνω και τεστ φαρμακείου 😂😂😂

Just now, Nana10 είπε:

Τη Δευτέρα στις 14 μου είπε αλλά θα κάνω το Σάββατο οπωσδήποτε! Μη σου πω πως με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα μήπως πέμπτη κάνω και τεστ φαρμακείου 😂😂😂

Σε ποιο νοσοκομείο το έκανες;; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nana10 είπε:

Τη Δευτέρα στις 14 μου είπε αλλά θα κάνω το Σάββατο οπωσδήποτε! Μη σου πω πως με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα μήπως πέμπτη κάνω και τεστ φαρμακείου 😂😂😂

Σε ποιο νοσοκομείο το έκανες;; 

Και σένα περίπου στις 15 μέρες δηλαδή σου είπε. Ναι ρε και εγώ έτσι σκέφτομαι να κάνω κανένα τεστ τώρα μέσα στη βδομάδα 😂😂

Σε κλινική στο Fivi Θεσσαλονίκη το έκανα εγώ. Εσύ; 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Katker είπε:

Καλημερούδια! Λέω να κάνω ένα τεστ πρώτα από βδομάδα γύρω στη 8η-9η μέρα και αν βγει θετικό θα κάνω την χοριακη στην 15η μέρα που μου είπε αλλιώς θα πάω πιο νωρίς. 
Με το καλό να έρθουν αυτές οι μέρες και σε σένα και θα είμαστε εδώ να τα λέμε 😂

Σε ευχαριστώ!!! Μετράω αντίστροφα σιγά σιγά!!! Ναι καλέ κανε εκεί ένα τεστακι να σου φύγει το άγχος! Εκεί κοντά στη 10η μέρα και μια χαρά! Αλλά στις 15 μέρες να πας για χοριακη ότι και να δείξει! Άντε αναμένουμεεε!!!🧡

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Katker είπε:

Και σένα περίπου στις 15 μέρες δηλαδή σου είπε. Ναι ρε και εγώ έτσι σκέφτομαι να κάνω κανένα τεστ τώρα μέσα στη βδομάδα 😂😂

Σε κλινική στο Fivi Θεσσαλονίκη το έκανα εγώ. Εσύ; 

Και γω στο fivi!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα!!

Έχω μια απορία για τις αναρρωτικες. Τώρα είμαι με την ειδική άδεια υποβοηθουμενης των 7 ημερών. Όταν τελειώσουν αυτές, μπορεί ο γυναικολόγος να μου γράψει αναρρωτική λόγω κύησης ή πρεπει πρώτα να γίνει επιβεβαιωση με εμβρυακα στοιχεία κ άκουσμα καρδιας;; ( βέβαια αφού όλα πάνε καλα με την χοριακη)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Alex@ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!

Έχω μια απορία για τις αναρρωτικες. Τώρα είμαι με την ειδική άδεια υποβοηθουμενης των 7 ημερών. Όταν τελειώσουν αυτές, μπορεί ο γυναικολόγος να μου γράψει αναρρωτική λόγω κύησης ή πρεπει πρώτα να γίνει επιβεβαιωση με εμβρυακα στοιχεία κ άκουσμα καρδιας;; ( βέβαια αφού όλα πάνε καλα με την χοριακη)

Εξαρτάται λίγο από το αν είσαι στον ιδιωτικό τομέα ή στο δημόσιο. Εννοείται ότι στο δημόσιο η διαδικασία είναι γενικά πιο εύκολη. Πάντως η επιβεβαίωση της κύησης γενικά γίνεται με υπέρηχο..

Με το καλό όλα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπερα την δεύτερα θα παω να κάνω τον υπερηχο αλλα αυτο με την αδεια θέλω να μάθω και εγώ είχα παρει δυο εβδομάδες απο την κανονική μου αλλα επείδη δουλευω σε σουπερμαρκετ και τυροκομικο η μαια μου ειπε θα μου ξαναγραψει αναρρωτικη.επισης είχα κόψει το αλάτι στα φαγητά μου πριν ολη την διαδιακασια γιατι είχα αρκετή πιεση τα τρώω αναλατα δηλαδή λέτε να υπαρζει θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ! 
εγω θα ήθελα να ακούσω από εσάς πως λειτουργείτε μετά από κάθε έμβρυο μεταφορά καθώς οι γιατροί αναφέρουν μόνο τις 3 μέρες μεγάλη προσοχή μετά επιστροφή στους κανονικούς ρυθμούς !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ZetaK είπε:

Καλησπέρα ! 
εγω θα ήθελα να ακούσω από εσάς πως λειτουργείτε μετά από κάθε έμβρυο μεταφορά καθώς οι γιατροί αναφέρουν μόνο τις 3 μέρες μεγάλη προσοχή μετά επιστροφή στους κανονικούς ρυθμούς !

Ότι είναι να γίνει γίνετε όντως τις 3 πρώτες μέρες μετά λίγα πράγματα μπορούν να επηρεάσουν αρνητικά. Εντάξει δεν θα πας για ιππασία δεν θα πας γυμναστήριο δεν θα πας για αναρρίχηση ούτε για τρέξιμο σε μαραθώνιο ούτε κ θα κατεβάσεις χάλια Κ γενική στο σπίτι. Θα κάνεις ότι θα έκανες αν ήσουν έγκυος . 

Σαν να είσαι σε διακοπές ένα πράγμα λίγο από όλα πιο ήρεμα . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...