Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 2

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 38 λεπτά , anemoni9 είπε:

32 είμαι. Δεν απέχω και πολύ από τα 35, η αλήθεια είναι!

Γενικά δεν είναι κανόνας αυτό που σου είπε για τις πολυκιστικες . Υπάρχουν πολλές προϋποθέσεις για να πέσει κατακόρυφα η ποιότητα των ωαρίων . Καλό θα είναι να κάνεις πάλι ορμονικές εξετάσεις fsh E2 lh να φροντίσεις πριν ξεκινήσεις φάρμακα να φτιάξεις την διατροφή σου να κόψεις ζάχαρη Κ να μειώσεις υδατάνθρακες να ξεκινήσεις βιταμίνες ειδικές για τα ωάρια Κ γενικα να προσπαθείς να είσαι πιο χαλαρή . Γενικά ενημερωσου γύρω από το θέμα της εξωσωματικής Κ ποτέ μην πιστεύεις τυφλά αυτά που σου λέει ένας γιατρός όταν δεις ότι κάτι δεν προχωράει ζητά άλλη γνώμη . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 40 λεπτά , Sisheido είπε:

Πότε δεν ξέρεις πια θα είναι τα τυχερά σου!!! Από την πρώτη διέγερση από 3 εμβρυομεταφορες συνολικά 7 βλαστοκυστεων... απέκτησα το γιο μου! Μετά η επόμενη πήγε κουβά με 2 βλαστοκυστες... και τελος με 2 κυκλους με κλομιφαινη πήραμε 3 επιβίωσαν τα 2 στην απόψυξη και μας ήρθαν από το πουθενά δίδυμα στα 40 μου!!!! Να ευχηθώ να γινεις κι εσυ τριτεκνη?

Αχ μακάρι! Ελπίζω να πάρουμε έστω και ένα υγιές εμβρυακι και να μη χρειαστεί να ξανακάνω ωοληψια❤️ Να σου ζήσουν τα τζουτζουκακια σου ❤️ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλημέρα! Με πήραν τηλ από την κλινική και μου είπαν πως από τα τρία ωάρια,τα δύο ήταν ώριμα και γονιμοποιηθηκαν!! Δεν το πίστευα,της λέω "είστε σίγουρη"? Κλαιω από χαρά,ξέρω ότι μπορεί να μην προχωρήσουν,αλλά έγινε το πρώτο βήμα❤️

Μπραβοοοοο!πολύ χάρηκα!!! Είδες που στο πα μπορεί να γονιμοποιηθούν 2!!! Όλα καλά θα πάνε και θα προχωρήσουν θα δεις! Θετική σκέψη και υπομονή για τις επόμενες μερουλες!

2 ώρες πρίν, LeSou είπε:

Είμαι σε φάση προετοιμασίας για την τέταρτη ωοληψία μου...

Έχω κάνει τρεις εξωσωματικές, η πρώτη πήγε άπατη, την έκανα σε δημόσιο νοσοκομείο και έχω να πω τα χειρότερα...

Η δεύτερη σε ιδιωτικό επίσης δεν πήγε καλά γιατί όπως φάνηκε ήταν του "άντε να τελειώνουμε και με σένα"

Στην τρίτη έμεινα έγκυος και το έχασα 6 εβδομάδων...

Και τώρα τέταρτη προσπάθεια και ελπίζω τελευταία!

Καλή επιτυχία κορίτσι μου! Σου εύχομαι να είναι η τελευταία φορά που κάνεις διέγερση και να μείνεις έγκυος σύντομα 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Lila86 είπε:

Μπραβοοοοο!πολύ χάρηκα!!! Είδες που στο πα μπορεί να γονιμοποιηθούν 2!!! Όλα καλά θα πάνε και θα προχωρήσουν θα δεις! Θετική σκέψη και υπομονή για τις επόμενες μερουλες!

Καλή επιτυχία κορίτσι μου! Σου εύχομαι να είναι η τελευταία φορά που κάνεις διέγερση και να μείνεις έγκυος σύντομα 

Σ' ευχαριστώ πολύ πολύ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Maroxmarox είπε:

Γενικότερα μου έχει τύχει με το ίδιο πρωτόκολλο να μην έχω ίδια αποτελέσματα αυτό μπορεί να συμβεί . ότι το σπέρμα απαλλαχτηκε από μικρόβια είναι πολύ καλο,εννοείται πολύ καλό για γονιμοποίηση .τώρα για τα ωάρια η είναι καλά η δεν είναι..

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!και εγώ προς αυτό κλίνω..μάλλον το σπερμα απαλλάχθηκε από τα μικρόβια και απέδωσε καλύτερα! 

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Blue Velvet είπε:

Αχ μακάρι! Ελπίζω να πάρουμε έστω και ένα υγιές εμβρυακι και να μη χρειαστεί να ξανακάνω ωοληψια❤️ Να σου ζήσουν τα τζουτζουκακια σου ❤️ 

Μπράβο κορίτσι μου...πολύ ευχάριστα τα νέα σου...δε θυμάμαι πάτε με 3ης μερας η με βλαστοκυστες??

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, *Vasoula είπε:

Μπράβο κορίτσι μου...πολύ ευχάριστα τα νέα σου...δε θυμάμαι πάτε με 3ης μερας η με βλαστοκυστες??

Ευχαριστώ πολύ ❤️ Με βλαστοκυστες,οπότε υπομονή μέχρι την Τρίτη 😊

2 ώρες πρίν, Lila86 είπε:

Μπραβοοοοο!πολύ χάρηκα!!! Είδες που στο πα μπορεί να γονιμοποιηθούν 2!!! Όλα καλά θα πάνε και θα προχωρήσουν θα δεις! Θετική σκέψη και υπομονή για τις επόμενες μερουλες!

Καλή επιτυχία κορίτσι μου! Σου εύχομαι να είναι η τελευταία φορά που κάνεις διέγερση και να μείνεις έγκυος σύντομα 

Ευχαριστώ πολύ ❤️ 🥰 

  • Μου αρέσει 1
  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Γεωργία38 είπε:

Κορίτσια μου!!!!!!!!!

Απο 574 που είχα χοριακη προχθες 1270 περιμενω για τον υπερηχο την τεταρτη

Τέλεια νέα! Με το καλό κι ο υπέρηχος κορίτσι μου 

Εγώ πάλι είμαι σε φάση δεν περνάνε οι μέρες και ελπίζω να καταφέρω ετ σε αυτόν το μήνα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Γεωργία38 είπε:

Κορίτσια μου!!!!!!!!!

Απο 574 που είχα χοριακη προχθες 1270 περιμενω για τον υπερηχο την τεταρτη

Ανεβαίνει πάρα πολύ ωραία μπράβο!!!!τη Τετάρτη σίγουρα θα δείτε σάκο η σάκους!!! 🥰

πρίν από 7 λεπτά , Lila86 είπε:

Τέλεια νέα! Με το καλό κι ο υπέρηχος κορίτσι μου 

Εγώ πάλι είμαι σε φάση δεν περνάνε οι μέρες και ελπίζω να καταφέρω ετ σε αυτόν το μήνα..

Τώρα περιμένεις περίοδο ε??θα είναι ο μήνας σου θα το δεις...😉

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 26 λεπτά , *Vasoula είπε:

Ανεβαίνει πάρα πολύ ωραία μπράβο!!!!τη Τετάρτη σίγουρα θα δείτε σάκο η σάκους!!! 🥰

Τώρα περιμένεις περίοδο ε??θα είναι ο μήνας σου θα το δεις...😉

Η περιοδις εχει ηδη αργησει ηταν 

 

πρίν από 27 λεπτά , *Vasoula είπε:

Ανεβαίνει πάρα πολύ ωραία μπράβο!!!!τη Τετάρτη σίγουρα θα δείτε σάκο η σάκους!!! 🥰

Τώρα περιμένεις περίοδο ε??θα είναι ο μήνας σου θα το δεις...😉

Η περιοδος ηταν να ερθει χθες 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, *Vasoula είπε:

Ανεβαίνει πάρα πολύ ωραία μπράβο!!!!τη Τετάρτη σίγουρα θα δείτε σάκο η σάκους!!! 🥰

Τώρα περιμένεις περίοδο ε??θα είναι ο μήνας σου θα το δεις...😉

Μακάρι βρε κορίτσι μου !σε ευχαριστώ πολύ! Στα μέσα του μήνα περιμένω και ελπίζω να ερθει νωρίτερα!!!

πρίν από 52 λεπτά , helena212 είπε:

Κορίτσια τα πονακια περιοδου είναι φυσιολογικά? Είμαι 3η μερα από την ετ.

Πονοι που έρχονται και φεύγουν αλλά λέω εκείνη την ώρα ότι θα μου έρθει περιοδος.

Εγω δεν έχω κάνει ακόμη για να σου πω όμως τα κορίτσια που το χουν περάσει λένε ότι είναι φυσιολογικό και είναι από τα φάρμακα.

Καλή επιτυχία σου εύχομαι και να περάσουν γρήγορα οι μέρες για τη χοριακη!!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, helena212 είπε:

Κορίτσια τα πονακια περιοδου είναι φυσιολογικά? Είμαι 3η μερα από την ετ.

Πονοι που έρχονται και φεύγουν αλλά λέω εκείνη την ώρα ότι θα μου έρθει περιοδος.

Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, *Vasoula είπε:

Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...