Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 40 λεπτά , Sisheido είπε:

      Πότε δεν ξέρεις πια θα είναι τα τυχερά σου!!! Από την πρώτη διέγερση από 3 εμβρυομεταφορες συνολικά 7 βλαστοκυστεων... απέκτησα το γιο μου! Μετά η επόμενη πήγε κουβά με 2 βλαστοκυστες... και τελος με 2 κυκλους με κλομιφαινη πήραμε 3 επιβίωσαν τα 2 στην απόψυξη και μας ήρθαν από το πουθενά δίδυμα στα 40 μου!!!! Να ευχηθώ να γινεις κι εσυ τριτεκνη?

      Αχ μακάρι! Ελπίζω να πάρουμε έστω και ένα υγιές εμβρυακι και να μη χρειαστεί να ξανακάνω ωοληψια❤️ Να σου ζήσουν τα τζουτζουκακια σου ❤️ 

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

16 ώρες πρίν, helena212 είπε:

Μην μπεις στην διαδικασία να μαζέψεις αν δεν υπάρχει κάποιο ουσιαστικό πρόβλημα. Μπορεί να πετύχεις με την πρώτη..  γιατί να μπεις στην διαδικασία εξτρά διεγερσεων?

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Η προηγούμενη γυναικολόγος που πήγαινα μου είπε ότι λόγω ΣΠΩ τα ωάρια μου μετά τα 35 θα είναι πολύ χειρότερης ποιότητας από μια κοπέλα που δεν έχει ΣΠΩ και έχω τρομοκρατηθεί κάπως έκτοτε, σκέφτομαι μήπως από τώρα έχουν πάρει την κάτω βόλτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα! Με πήραν τηλ από την κλινική και μου είπαν πως από τα τρία ωάρια,τα δύο ήταν ώριμα και γονιμοποιηθηκαν!! Δεν το πίστευα,της λέω "είστε σίγουρη"? Κλαιω από χαρά,ξέρω ότι μπορεί να μην προχωρήσουν,αλλά έγινε το πρώτο βήμα❤️

  • Μου αρέσει 5
  • Καλή τύχη! 2
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , helena212 είπε:

Αντε πες μας.. ποιος καλός άνεμος σε έφερε από δω... χαχα

Είμαι σε φάση προετοιμασίας για την τέταρτη ωοληψία μου...

Έχω κάνει τρεις εξωσωματικές, η πρώτη πήγε άπατη, την έκανα σε δημόσιο νοσοκομείο και έχω να πω τα χειρότερα...

Η δεύτερη σε ιδιωτικό επίσης δεν πήγε καλά γιατί όπως φάνηκε ήταν του "άντε να τελειώνουμε και με σένα"

Στην τρίτη έμεινα έγκυος και το έχασα 6 εβδομάδων...

Και τώρα τέταρτη προσπάθεια και ελπίζω τελευταία!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, anemoni9 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Η προηγούμενη γυναικολόγος που πήγαινα μου είπε ότι λόγω ΣΠΩ τα ωάρια μου μετά τα 35 θα είναι πολύ χειρότερης ποιότητας από μια κοπέλα που δεν έχει ΣΠΩ και έχω τρομοκρατηθεί κάπως έκτοτε, σκέφτομαι μήπως από τώρα έχουν πάρει την κάτω βόλτα.

Πόσο χρονών είσαι τώρα?

πρίν από 1 λεπτό , LeSou είπε:

Είμαι σε φάση προετοιμασίας για την τέταρτη ωοληψία μου...

Έχω κάνει τρεις εξωσωματικές, η πρώτη πήγε άπατη, την έκανα σε δημόσιο νοσοκομείο και έχω να πω τα χειρότερα...

Η δεύτερη σε ιδιωτικό επίσης δεν πήγε καλά γιατί όπως φάνηκε ήταν του "άντε να τελειώνουμε και με σένα"

Στην τρίτη έμεινα έγκυος και το έχασα 6 εβδομάδων...

Και τώρα τέταρτη προσπάθεια και ελπίζω τελευταία!

Έεεε τώρα θα πετυχει δεν μπορεί.. 

Έκανες διεγερση ή σε φυσικό?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , helena212 είπε:

Πόσο χρονών είσαι τώρα?

Έεεε τώρα θα πετυχει δεν μπορεί.. 

Έκανες διεγερση ή σε φυσικό?

Όχι, διεγέρσεις όλα. Ενδεχομένως από τις δυο πρώτες να είχα πετύχει αν δεν έπεφτα σε περιπτώσεις... Πολύ το μετάνιωσα το δημόσιο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , LeSou είπε:

Όχι, διεγέρσεις όλα. Ενδεχομένως από τις δυο πρώτες να είχα πετύχει αν δεν έπεφτα σε περιπτώσεις... Πολύ το μετάνιωσα το δημόσιο.

Ελπίζω να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά! Μην μετανιωνεις.. προχώρα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , anemoni9 είπε:

32 είμαι. Δεν απέχω και πολύ από τα 35, η αλήθεια είναι!

Κακώς προσθέτεις άγχος σε μια διαδικασία η οποία είναι αγχώδης από μόνη της! Τι να πούμε και μεις 39 κλειστά.. να είσαι αισιόδοξη! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Ευχαριστώ πολύ ❤️ Είμαι απαισιόδοξη γιατί στην προηγούμενη ωοληψια πριν 3 χρόνια,από τα δέκα.ωαρια πήραμε πέντε βλαστοκυστες και μια από αυτές είναι η κορούλα μου,μια έχουμε στην κατάψυξη και οι άλλες τρεις έδωσαν μηδενική χοριακη, παλινδρομη κύηση και βιοχημική (απ' όλα έχει ο μπαχτσές 😛) Τώρα με τρία ωάρια όλα κ όλα,δεν ξέρω πόσο τυχερή θα σταθώ,όμως ελπίζω να πάρουμε έστω μια υγιή βλαστοκυστη❤️

7 βλαστοκυστες είναι σούπερ! Σίγουρα θα πάνε όλα τέλεια ❤️ Σου εύχομαι να μείνεις σύντομα έγκυος και να μη χρειαστεί να περάσεις ξανά τη διαδικασία της ωοληψιας🥰

Πότε δεν ξέρεις πια θα είναι τα τυχερά σου!!! Από την πρώτη διέγερση από 3 εμβρυομεταφορες συνολικά 7 βλαστοκυστεων... απέκτησα το γιο μου! Μετά η επόμενη πήγε κουβά με 2 βλαστοκυστες... και τελος με 2 κυκλους με κλομιφαινη πήραμε 3 επιβίωσαν τα 2 στην απόψυξη και μας ήρθαν από το πουθενά δίδυμα στα 40 μου!!!! Να ευχηθώ να γινεις κι εσυ τριτεκνη?

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

Τότε μου είχαν πει ότι είναι καλά και ότι έφταιγε το σπερμα που δεν γονιμοποιήθηκαν αλλά τώρα που είδαν ότι με το ίδιο πρωτόκολλο πήραμε μόνο 2, είπαν ότι μάλλον και τότε τα ωάρια μπορεί να φαίνονταν καλά αλλά να μην ήταν γιατί τώρα το ίδιο σπερμα γονιμοποίησε άριστα το 1 από τα 2 ωάρια. 
Βγάζετε νόημα εσείς; Εγώ πιστεύω ότι τώρα δεν ήταν το ίδιο σπερμα γιατί τώρα είχε απαλλαχθεί από μικρόβια. 

Γενικότερα μου έχει τύχει με το ίδιο πρωτόκολλο να μην έχω ίδια αποτελέσματα αυτό μπορεί να συμβεί . ότι το σπέρμα απαλλαχτηκε από μικρόβια είναι πολύ καλο,εννοείται πολύ καλό για γονιμοποίηση .τώρα για τα ωάρια η είναι καλά η δεν είναι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...