Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα και από μένα! Εγώ έκανα την εμβρυομεταφορα την προηγούμενη Τετάρτη και τώρα περιμένω με άπειρο άγχος να έρθει η Δευτέρα! Όντως οι πιο δύσκολες μέρες είναι αυτές, όπως έχω διαβάσει από πολλές εδώ! Περνούν βασανιστικά αργά με πολλές διαφορετικές σκέψεις και συναισθήματα! Δεν ξέρω πόσο να περπατήσω και ποιο είναι το όριο της ήπιας δραστηριότητας. Πώς την παλεύετε με την αναμονή; 

      Μέχρι στιγμής δεν έχω συμπτώματα και δεν ξέρω αν πρέπει να έχω.. μόνο κοιμάμαι αρκετά μάλλον λόγω της προγεστερόνης όπως είπατε..

      Εύχομαι καλή επιτυχία σε κάθε μία ξεχωριστά! 

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 19 λεπτά , *Vasoula είπε:

Σηκώνεις και βάρη ε??και θα μπορείς να πάρεις άδεια τις μέρες αναμονής??γιατι τα βαρη πρεπει να τα ξεχασεις...κοίτα η προγεστερονη κάνει λίγο υπνηλία...αλλά θα μπορείς να το συζητήσεις με το γιατρό να μην παίρνεις από το στόμα αλλά κολπικά...η ενέσιμη...

Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου!!!🥰

Κι εγώ σε ευχαριστώ για την απάντηση! Τέλεια αν είναι μόνο υπνηλία είμαστε μια χαρά!😂

Ναι δυστυχώς σηκώνω και βάρη όμως θα πάρω αναρρωτική από τη μέρα της μεταφοράς και μετά για κάποιο διάστημα κ μετά βλέπουμε..

Επίσης μακάρι να μου δώσει ενέσιμη γιατί δεν είχα κανένα θέμα με τις ενέσεις της διέγερσης και τις προτιμώ από κολπικά κιολας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 44 λεπτά , Lila86 είπε:

Αχ πολλά συγχαρητήρια και πολλά μπράβο για το κουράγιο σου! εύχομαι ότι καλύτερο! 

Πιο πολύ αγχώνομαι για τις παρενέργειες γιατί έχω δύσκολη δουλειά με ορθοστασία βάρη κλπ παρά για τη μερα της μεταφορας. Αυτήν τη μέρα την περιμένω με μια γλυκιά ανυπομονησία 

Μπραβο πολύ χαίρομαι!!! Θα μιλάμε εδώ να σου περάσει και σένα ο καιρός νερό!!! Τι οδηγίες σου έδωσε ο γιατρός για τις πρώτες μέρες;

Θα περάσουν αργά και βασανιστικά...

Να είμαι ήσυχη και χαλαρή.. τις δύο πρώτες μέρες χουχουλιασμα.. μετά αντε να πάω και καμιά βόλτα.. 

Filicine, utrogestan, Ω3-6-9, prolutex μια κάθε βράδυ.. 

Επίσης η προγεστερονη σήμερα έπεσε από 23,9 στο 20.. κάτι που είναι φυσιολογικό... για να ξέρεις και συ συο λέω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Άρα κορίτσι μου ήταν η κυστικα η ανώριμα...αυτό δυστυχώς συμβαίνει και ανεβαίνει κανονικά η ε2...μου ειχε συμβεί και εμένα και σε καταλαβαίνω πως ειναι πολυ ψυχοφθορο αυτό όταν έχεις κάνει και όλη τη διαδικασία...

Μην αγχώνεσαι καθόλου...είναι πολλά το καταλαβαίνω...αλλά εν τέλει θα δεις πως δεν είναι τίποτα..😁

Εγώ είμαι 12 εβδομάδων  έγκυος κορίτσι μου...μετά την 7η εμβρυομεταφορα μου...🌈

@*Vasoula σου έχει τύχει Ε; Σοκ έπαθα... Είδα ότι είσαι εγκυουλα ..Να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη !!!!

4 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

Καλημέρα! Ναι μου έχει τύχει. Για την ακρίβεια σε όλες τις ωοληψιες είχα πάνω κάτω ίδια ε2, καί μπορεί να παίρναμε είτε ένα είτε έξι είτε κανένα ,είτε νά ήταν ανώριμα. 

Καλησπέρα! Α και σε εσένα έχει συμβεί;Μάλιστα ...κατάλαβες το σοκ που έπαθα ...πόρτα στα μούτρα έφαγα και φορούσα και γυαλιά ...έτσι ένιωσα ..η καλύτερα τα δαχτυλακια μου σα να τα έκλεισε η πόρτα ;προσπαθω να με κάνω να γελάσω λίγο...Σε ευχαριστώ για την απάντηση ...

πρίν από 4 λεπτά , Maroxmarox είπε:

@*Vasoula σου έχει τύχει Ε; Σοκ έπαθα... Είδα ότι είσαι εγκυουλα ..Να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη !!!!

Καλησπέρα! Α και σε εσένα έχει συμβεί;Μάλιστα ...κατάλαβες το σοκ που έπαθα ...πόρτα στα μούτρα έφαγα και φορούσα και γυαλιά ...έτσι ένιωσα ..η καλύτερα τα δαχτυλακια μου σα να τα έκλεισε η πόρτα ;προσπαθω να με κάνω να γελάσω λίγο...Σε ευχαριστώ για την απάντηση ...

@Neverstop κανονικά έπρεπε να μας κάνουν δώρο και ψυχολόγο !!!😂😂

5 ώρες πρίν, helena212 είπε:

 

Έχω ακούσει για ωοθηλακια κυστικά, που δεν έχουν μέσα ωαρια.. αλλά δεν ξέρω αν ανεβαίνει η ε2 όταν είναι κυστικα.  Ο γιατρός τι σου είπε?

Όλα πήγαν κατ ευχην.. δεν άλλαξαν καθολου ποιότητα οι βλαστοκυστες.

Επόμενη Παρασκευή χοριακή.. 🙏

@helena212 καλή τεράστια χοριακη να έχεις κορίτσι μου!

 

On 24/9/2024 at 1:05 ΜΜ, Katiamaxiking είπε:

Λοιπόν εγώ πήγα στο γιατρό και μου είπε στη μεθεπόμενη περίοδο να πάω για διέγερση με enolva και puregon 300. Μου είπε ότι ενώ έχω αποθέματα και οι ωοθήκες είναι δραστήριες (μου έκανε υπέρηχο και είδε 13 ωοθυλακια) για κάποιο λόγο δεν ανταποκρίνονται τόσο στα φάρμακα και ίσως την προηγ φορά που πήραμε 12 καλά ωάρια να μην ήταν τελικά και τόσο καλά. Την προηγ φορά το αποδώσανε στο κακό σπερμα τώρα μάλλον και στα ωάρια. Ας ελπίσουμε και από την επόμενη να προκύψει κανένα καλό εμβρυακι και να προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορά. 
ανεξήγητα φαινόμενα και εγώ και ο άντρας μου! 

Τι εννοείς ότι τα 12 ίσως να μην ήταν καλά;δε σου είχαν πει ότι ήταν καλά όταν στα πήρανε;

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maroxmarox είπε:

@*Vasoula σου έχει τύχει Ε; Σοκ έπαθα... Είδα ότι είσαι εγκυουλα ..Να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη !!!!

Καλησπέρα! Α και σε εσένα έχει συμβεί;Μάλιστα ...κατάλαβες το σοκ που έπαθα ...πόρτα στα μούτρα έφαγα και φορούσα και γυαλιά ...έτσι ένιωσα ..η καλύτερα τα δαχτυλακια μου σα να τα έκλεισε η πόρτα ;προσπαθω να με κάνω να γελάσω λίγο...Σε ευχαριστώ για την απάντηση ...

@Neverstop κανονικά έπρεπε να μας κάνουν δώρο και ψυχολόγο !!!😂😂

@helena212 καλή τεράστια χοριακη να έχεις κορίτσι μου!

 

Τι εννοείς ότι τα 12 ίσως να μην ήταν καλά;δε σου είχαν πει ότι ήταν καλά όταν στα πήρανε;

Μετά από ένα σημείο έπαθα ανοσία άσε.. εμένα μου έτυχε να μου πουν πως πήραν δύο( τροποποιημένο είχα κάνει) και μέχρι να γυρίσω σπίτι με πήραν τηλέφωνο πως δεν είναι κατάλληλα και τα δύο🥺

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Neverstop είπε:

Μετά από ένα σημείο έπαθα ανοσία άσε.. εμένα μου έτυχε να μου πουν πως πήραν δύο( τροποποιημένο είχα κάνει) και μέχρι να γυρίσω σπίτι με πήραν τηλέφωνο πως δεν είναι κατάλληλα και τα δύο🥺

άλλη στεναχώρια και αυτή! .....Εγώ πότε θα πάθω ανοσία..δε ξέρω ...🤣 Έχω προειδοποιήσει τους αγαπημένους μου..αν πάω ψυχιατρείο να μη ξεχνάνε να μου φέρνουν τσιγάρα 😂 🤣🤣

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, helena212 είπε:

Θα περάσουν αργά και βασανιστικά...

Να είμαι ήσυχη και χαλαρή.. τις δύο πρώτες μέρες χουχουλιασμα.. μετά αντε να πάω και καμιά βόλτα.. 

Filicine, utrogestan, Ω3-6-9, prolutex μια κάθε βράδυ.. 

Επίσης η προγεστερονη σήμερα έπεσε από 23,9 στο 20.. κάτι που είναι φυσιολογικό... για να ξέρεις και συ συο λέω!

Αργά και βασανιστικά έχεις δίκιο αλλά που θα πάει περάσουν και για τη χοριακη σου και για τη μεταφορά μου!!! Εγώ σβήνω τις μέρες σαν κατάδικος κάθε μέρα!!! Τέλεια λοιπόν χαλάρωσε κι απόλαυσε το για να περάσουν πιο εύκολα οι μέρες! Και δες το σαν ευκαιρία να κάνεις πράγματα που δεν θα προλαβαίνες στην καθημερινότητα! Εγώ τουλάχιστον έτσι προσπαθώ να λειτουργώ! Σε ευχαριστώ για την απάντηση για τη προγεστερόνη γιατί σίγουρα θα αναρωτιομουν! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Maroxmarox είπε:

άλλη στεναχώρια και αυτή! .....Εγώ πότε θα πάθω ανοσία..δε ξέρω ...🤣 Έχω προειδοποιήσει τους αγαπημένους μου..αν πάω ψυχιατρείο να μη ξεχνάνε να μου φέρνουν τσιγάρα 😂 🤣🤣

Άπο το πολύ κλάμα των ημερών που έχω ρίξει ,ευτυχώς έχω ντερτια σήμερα ...άμα πια ...🤣🤣🤣

Just now, Maroxmarox είπε:

Άπο το πολύ κλάμα των ημερών που έχω ρίξει ,ευτυχώς έχω ντερτια σήμερα ...άμα πια ...🤣🤣🤣

Είστε παρηγοριά βρε κορίτσια μου ...όλες..εύχομαι σε όλες να αποκτήσετε ένα γερό μωράκι..και όλες μαζί να περάσουμε στην άλλη πλευρά🙏

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα! Εγώ έκανα την εμβρυομεταφορα την προηγούμενη Τετάρτη και τώρα περιμένω με άπειρο άγχος να έρθει η Δευτέρα! Όντως οι πιο δύσκολες μέρες είναι αυτές, όπως έχω διαβάσει από πολλές εδώ! Περνούν βασανιστικά αργά με πολλές διαφορετικές σκέψεις και συναισθήματα! Δεν ξέρω πόσο να περπατήσω και ποιο είναι το όριο της ήπιας δραστηριότητας. Πώς την παλεύετε με την αναμονή; 

Μέχρι στιγμής δεν έχω συμπτώματα και δεν ξέρω αν πρέπει να έχω.. μόνο κοιμάμαι αρκετά μάλλον λόγω της προγεστερόνης όπως είπατε..

Εύχομαι καλή επιτυχία σε κάθε μία ξεχωριστά! 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...