Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, JellyKelly είπε:

      Καλημέρα ZetaK, και μένα μου το πρότεινε η δική μου γυναικολόγος, έπειτα από 2 αποτυχημένες προσπάθειες. Μου είπε πως είναι μια μη επεμβατικη εξέταση και δείχνει τι μικρόβια υπάρχουν στο ενδομητριο καθώς κάποια αναλόγως και το ποσοστό τους μπορεί να δημιουργούν πρόβλημα στη μη εμφύτευση εμβρύων. 

      Καλησπέρα κορίτσια. Θέλω να ρωτήσω αν στα ιδιωτικά κέντρα μπορείς να πας κ μεσημεριανές ώρες ή απογευματινές για εξετάσεις και υπερήχους. Έκανα 2 αποτυχημένες προσπαθείες σε δημόσιο νοσοκομείο, αν κ είμαι ευχαριστημένη από τη γιατρό κ τον εμβρυολογο, η εργασία μου δεν μου επιτρέπει να πηγαίνω μόνο πρωινά που θέλει το τμήμα Εξωσωματικής. Και αναρωτιόμουν μήπως στα ιδιωτικά δεν υπάρχει περιορισμός ώρας. 

      Εγώ την έχω κάνει ήδη μια φορά και τώρα την Πέμπτη θα την επαναλάβω μετά από ακόμη μια αποτυχία και έχω ξεκινήσει ήδη πάλι προβιοτικά έπειτα από 50 μέρες ! Για να μην χαθεί πολύς χρόνος! Τα αποτελέσματα θέλουν περίπου 2-3 εβδομάδες !

      Just now, ZetaK είπε:

      Εγώ την έχω κάνει ήδη μια φορά και τώρα την Πέμπτη θα την επαναλάβω μετά από ακόμη μια αποτυχία και έχω ξεκινήσει ήδη πάλι προβιοτικά έπειτα από 50 μέρες ! Για να μην χαθεί πολύς χρόνος! Τα αποτελέσματα θέλουν περίπου 2-3 εβδομάδες !

      Όσον αφορά τα κέντρα δεν το γνωρίζω σημασία έχει ο γυναικολόγος σου εάν θέλει και μπορεί να σε εξετάζει και στο ιατρείο του ! Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα ακόμη και στο ιδιωτικό κέντρο πρωινά ζητάνε την εξέταση! Και με τις δουλειές μας υπάρχει όντως κάποια ανασφάλεια όσο αυτό καθυστερεί κιόλας !

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , *Vasoula είπε:

Τι ακριβώς θέλεις να μάθεις κορίτσι μου?

Έχω 3 αποτυχημένες έμβρυο μεταφορές μια μόνο βιοχημική εγκυμοσύνη ! Έχω ήδη κάνει αυτή την εξέταση και είχα 8 μονάδες ακολούθησα θεραπεία με προβιοτικα για 50 ημέρες και ο γιατρός μου ζήτησε να επαναληφθεί γιατί ήταν πολύ χαμηλό το αποτέλεσμα !  
δεν έχω κάνει ποτέ εξέταση για ενδομητριωση αλλά δεν συμφωνεί να γίνει ακόμη χωρίς να έχω και αλλά συμπτώματα! 
Και αναρωτιέμαι εάν μπορούν όλες οι αποτυχίες να οφείλονται σε αυτό!
 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, Kiddo είπε:

Μακριά από το καθηγητή στα Ιωάννινα!!!!!!! 

 

Από καθαρή περιέργεια, γιατί το λες αυτό;

Κάποια στιγμή που ψάχναμε και εμείς ανδρολογο, όχι για τόσο σοβαρό ζήτημα βέβαια, θυμάμαι ότι μου τον είχαν συστήσει αρκετοί που υπήρξαν ασθενείς του και είχαν αποτελέσματα.

Τελικά, δεν πήγαμε, αλλά μου κίνησε την περιέργεια αυτό που έγραψες και, αν θα ήθελες βέβαια, θα με ενδιέφερε να ακούσω και τη δική σου εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ZetaK είπε:

Έχω 3 αποτυχημένες έμβρυο μεταφορές μια μόνο βιοχημική εγκυμοσύνη ! Έχω ήδη κάνει αυτή την εξέταση και είχα 8 μονάδες ακολούθησα θεραπεία με προβιοτικα για 50 ημέρες και ο γιατρός μου ζήτησε να επαναληφθεί γιατί ήταν πολύ χαμηλό το αποτέλεσμα !  
δεν έχω κάνει ποτέ εξέταση για ενδομητριωση αλλά δεν συμφωνεί να γίνει ακόμη χωρίς να έχω και αλλά συμπτώματα! 
Και αναρωτιέμαι εάν μπορούν όλες οι αποτυχίες να οφείλονται σε αυτό!
 

Εννοείς πως δεν έχεις κάνει υστεροσκοπηση???εγώ είχα χρόνια ενδομητριτιδα χωρίς κανένα σύμπτωμα..μόνο στην υστεροσκοπηση το είδαμε αυτό...Με 3 αποτυχημένες μεταφορές δεν έχεις άδικο που θέλεις να το ψάξεις. Και ναι να ξανά κοιτάξετε το μικροβιωμα αλλά γιατί όχι και μια υστεροσκοπηση που να το βγάλεις κ εσύ από το μυαλό σου?

Link to comment
Share on other sites

Μου είπε πως δεν μπαίνουμε έτσι στα χειρουργια γιατί είναι μια επεμβατική εξέταση !  Επίσης είχα κάνει από αφαίρεση πολύποδα πριν ξεκινήσω ! Δεν θα μπορούσε να είχε δει και κάτι τότε; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , ZetaK είπε:

Μου είπε πως δεν μπαίνουμε έτσι στα χειρουργια γιατί είναι μια επεμβατική εξέταση !  Επίσης είχα κάνει από αφαίρεση πολύποδα πριν ξεκινήσω ! Δεν θα μπορούσε να είχε δει και κάτι τότε; 

Υστεροσκοπηση δεν χρειάζετε να μπεις χειρουργείο . Υπάρχει Κ μη επεμβατική υστεροσκοπηση. Απλώς βάζουν κάμερα Κ βλέπουν. Επίσης για ενδομιτριτηδα μπορείς να κάνεις Κ άλλες εξετάσεις πιο απλές από την υστεροσκοπηση. Γενικά πλέον μετά από αποτυχίες υπάρχουν πολλές μη επεμβατικές εξετάσεις 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κορίτσια σήμερα ειμαι χαρούμενη είχα απελπιστει ειναι η 11 μέρα της εμβρυομεταφορας αύριο θα κάνω την χοριακη μου και κακωε καλώς εκανα ενα τεστ εγκυμοσύνης βγήκε η δεύτερη γραμμή αχνη αλλα αυτο ειναι καλό πιστευω;

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχή 2
  • Λουλούδια 5
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Γεωργία38 είπε:

Καλημερα κορίτσια σήμερα ειμαι χαρούμενη είχα απελπιστει ειναι η 11 μέρα της εμβρυομεταφορας αύριο θα κάνω την χοριακη μου και κακωε καλώς εκανα ενα τεστ εγκυμοσύνης βγήκε η δεύτερη γραμμή αχνη αλλα αυτο ειναι καλό πιστευω;

Μα δεν είναι εύκολο να κρατηθείς και να μη κάνεις τεστ 11η μέρα και ειδικά μια μέρα πριν τη χοριακη! Κι εγώ το ίδιο θα έκανα!!! Αυτό λέω και στον εαυτό μου οταν θα γίνει η εμβρυομεταφορα πως θα αντέξω τόσες μέρες!!! Βγήκε γραμμή αυτό έχει σημασία! Εύχομαι τα καλύτερα για τη χοριακη σου αύριο! 😉 Αναμένουμε νέα!!! Πρωί θα πας να την κάνεις; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Lila86 είπε:

Μα δεν είναι εύκολο να κρατηθείς και να μη κάνεις τεστ 11η μέρα και ειδικά μια μέρα πριν τη χοριακη! Κι εγώ το ίδιο θα έκανα!!! Αυτό λέω και στον εαυτό μου οταν θα γίνει η εμβρυομεταφορα πως θα αντέξω τόσες μέρες!!! Βγήκε γραμμή αυτό έχει σημασία! Εύχομαι τα καλύτερα για τη χοριακη σου αύριο! 😉 Αναμένουμε νέα!!! Πρωί θα πας να την κάνεις; 

Ναι πρωι 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Γεωργία38 είπε:

Καλημερα κορίτσια σήμερα ειμαι χαρούμενη είχα απελπιστει ειναι η 11 μέρα της εμβρυομεταφορας αύριο θα κάνω την χοριακη μου και κακωε καλώς εκανα ενα τεστ εγκυμοσύνης βγήκε η δεύτερη γραμμή αχνη αλλα αυτο ειναι καλό πιστευω;

Φυσικά και είναι καλό....συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!να πάνε όλα καλά σου εύχομαι και μια μεγάλη χοριακή να έχεις!!!!🥰

13 ώρες πρίν, ZetaK είπε:

Μου είπε πως δεν μπαίνουμε έτσι στα χειρουργια γιατί είναι μια επεμβατική εξέταση !  Επίσης είχα κάνει από αφαίρεση πολύποδα πριν ξεκινήσω ! Δεν θα μπορούσε να είχε δει και κάτι τότε; 

Η υστεροσκοπηση από μόνη της είναι ελάχιστα επεμβατικη....αλλά όπως ακριβώς είπε και η Λίνα υπάρχει και η διαγνωστική...Ωστόσο δεν αναιρω το γιατρό σου εκείνος θα ξέρει σίγουρα...αλλά εφόσον έχεις κάποιες αποτυχίες και θέλεις να το ψάξεις παραπάνω μην το αφήσεις..δυστηχως κορίτσι μου πάντα εμείς που "καιγόμαστε " πρέπει να τα κυνηγαμε όλα...κάποιες φορές οι γιατροί όσο καλοί και να ειναι δεν δίνουν και τόση σημασία...

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, ZetaK είπε:

Καλησπέρα σας και καλά αποτελέσματα! 
Υπάρχει κάποια κοπέλα  που να γνωρίζει κάτι για το μικροβιωμα; 
 

 

Καλημέρα ZetaK, και μένα μου το πρότεινε η δική μου γυναικολόγος, έπειτα από 2 αποτυχημένες προσπάθειες. Μου είπε πως είναι μια μη επεμβατικη εξέταση και δείχνει τι μικρόβια υπάρχουν στο ενδομητριο καθώς κάποια αναλόγως και το ποσοστό τους μπορεί να δημιουργούν πρόβλημα στη μη εμφύτευση εμβρύων. 

Καλησπέρα κορίτσια. Θέλω να ρωτήσω αν στα ιδιωτικά κέντρα μπορείς να πας κ μεσημεριανές ώρες ή απογευματινές για εξετάσεις και υπερήχους. Έκανα 2 αποτυχημένες προσπαθείες σε δημόσιο νοσοκομείο, αν κ είμαι ευχαριστημένη από τη γιατρό κ τον εμβρυολογο, η εργασία μου δεν μου επιτρέπει να πηγαίνω μόνο πρωινά που θέλει το τμήμα Εξωσωματικής. Και αναρωτιόμουν μήπως στα ιδιωτικά δεν υπάρχει περιορισμός ώρας. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , JellyKelly είπε:

Καλημέρα ZetaK, και μένα μου το πρότεινε η δική μου γυναικολόγος, έπειτα από 2 αποτυχημένες προσπάθειες. Μου είπε πως είναι μια μη επεμβατικη εξέταση και δείχνει τι μικρόβια υπάρχουν στο ενδομητριο καθώς κάποια αναλόγως και το ποσοστό τους μπορεί να δημιουργούν πρόβλημα στη μη εμφύτευση εμβρύων. 

Καλησπέρα κορίτσια. Θέλω να ρωτήσω αν στα ιδιωτικά κέντρα μπορείς να πας κ μεσημεριανές ώρες ή απογευματινές για εξετάσεις και υπερήχους. Έκανα 2 αποτυχημένες προσπαθείες σε δημόσιο νοσοκομείο, αν κ είμαι ευχαριστημένη από τη γιατρό κ τον εμβρυολογο, η εργασία μου δεν μου επιτρέπει να πηγαίνω μόνο πρωινά που θέλει το τμήμα Εξωσωματικής. Και αναρωτιόμουν μήπως στα ιδιωτικά δεν υπάρχει περιορισμός ώρας. 

Όχι στα ιδιωτικά ανάλογα και με τις ωρες που δουλεύει ο κάθε γιατρός βέβαια σίγουρα θα μπορεις να πηγαίνεις τις ώρες που σε βολεύει...όλοι έχουν και απογευματινά ιατρεία...απλά σίγουρα η ωοληψια ας πουμε πρέπει να γίνει πρωι...αλλά τα υπόλοιπα θα τα ρυθμίζεις εσύ!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , *Vasoula είπε:

Όχι στα ιδιωτικά ανάλογα και με τις ωρες που δουλεύει ο κάθε γιατρός βέβαια σίγουρα θα μπορεις να πηγαίνεις τις ώρες που σε βολεύει...όλοι έχουν και απογευματινά ιατρεία...απλά σίγουρα η ωοληψια ας πουμε πρέπει να γίνει πρωι...αλλά τα υπόλοιπα θα τα ρυθμίζεις εσύ!!!

Το κόστος πλην τα φάρμακα πόσο πάει στα ιδιωτικά? Έχω το χαρτί της επιτροπής!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Τελικά το 1 που γονιμοποιήθηκε έφτασε 3ης μέρας και είναι άριστο και το κρυοσυντηρησαμε για να δούμε τι θα κάνουμε παρακάτω! 🎉

Τέλεια νέα♥️ Θα ξανακάνεις ωοληψια η θα προχωρήσεις σε εμβρυομεταφορά?Ελπίζω και εμείς την Τετάρτη που θα πάμε για ωοληψια να πάνε όλα καλά και να προχωρήσει έστω ένα έμβρυο και να γίνει βλαστοκυστη πέντε ημερών 

πρίν από 46 λεπτά , JellyKelly είπε:

Το κόστος πλην τα φάρμακα πόσο πάει στα ιδιωτικά? Έχω το χαρτί της επιτροπής!

Γύρω στα 2500-3000, τουλάχιστον στην κλινική που είμαι εγώ 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Τέλεια νέα♥️ Θα ξανακάνεις ωοληψια η θα προχωρήσεις σε εμβρυομεταφορά?Ελπίζω και εμείς την Τετάρτη που θα πάμε για ωοληψια να πάνε όλα καλά και να προχωρήσει έστω ένα έμβρυο και να γίνει βλαστοκυστη πέντε ημερών 

Γύρω στα 2500-3000, τουλάχιστον στην κλινική που είναι εγώ 

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Αααα είναι τόσο??!!! Καλά αυτή τη στιγμή δεν παίζει δεν έχω τόσα, θα δω με τον καινούργιο χρόνο πως θα το κάνω! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...