Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

1 hour ago, Γεωργία38 είπε:

Μην το βαζεις κάτω πραγματι

Κορίτσια ερώτησή η ξαδελφη μου εκανε εμβρυομεταφορα ηταν95 κιλά και τώρα ειναι 93 ειναι φυσιολογικό ;φυσικά προσεχει δεν βάζει αλατι τρώει φρούτα κλπ κλπ.ειναι στην 8 μερα

Νσι φυσιολογικό! Προσέχει όπως είπες.. έχει κόψει  αλάτι.. πίνει και πολύ νερό..εκοψε και ζάχαρη...σα να κάνει διατροφή-δίαιτα  με την καλή έννοια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 
Εκανα  ωοληψια χθες και πήραμε μόνο 2 ωάρια, εκ των οποίων το 1 γονιμοποιηθηκε. Τον Φεβρουάριο με το ίδιο ακριβώς πρωτόκολλο πήραμε 15! Δεν ξέρω τι έγινε …

δεν θα προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορα. Θυμόσαστε πόσες μέρες περίπου μετά την ωοληψια έρχεται η περίοδος; 
ευχαριστω! 

Πόσα βλέπατε στον υπέρηχο?Εμείς σήμερα είδαμε τρία,το ένα είναι πιο μικρό βέβαια και ευελπιστώ μέχρι τη Δευτέρα να μεγαλώσει. Τι πρωτόκολλο ακολούθησες?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

Βλέπατε παραπάνω ή εξ αρχής ήταν μόνο τα δυο ; 
εγώ είχα αδιαθετήσει πέντε μέρες μέρα 

Στην αρχή βλέπαμε 5 και πριν την ωοληψια 8. 
Ευχαριστω για την απάντηση!!

πρίν από 24 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Πόσα βλέπατε στον υπέρηχο?Εμείς σήμερα είδαμε τρία,το ένα είναι πιο μικρό βέβαια και ευελπιστώ μέχρι τη Δευτέρα να μεγαλώσει. Τι πρωτόκολλο ακολούθησες?

Μακρύ. Πρώτα averkap και μετά 450 puregon για 13 ημέρες. Και τις 2 φορές το ίδιο. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Malntalia είπε:

Νσι φυσιολογικό! Προσέχει όπως είπες.. έχει κόψει  αλάτι.. πίνει και πολύ νερό..εκοψε και ζάχαρη...σα να κάνει διατροφή-δίαιτα  με την καλή έννοια...

 

Ζάχαρη οκ τρώει αλλα οχι υπερβολικα πραγματα κατι γλυκό το ζηταεινμεσα στην μέρα μια καραμελα σοκολατα

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Lila86 είπε:

Και μένα σε 5 μερες είχε έρθει η περιοδος

Μπορεί να έτυχε και να μην ήταν καλός κύκλος.. Τι σου είπε ο γιατρός; το ενα που γονιμοποιηθηκε γιατί δεν περιμένετε να δείτε αν θα προχωρήσει και δεν θα κάνετε εμβρυομεταφορα;

Τόση διαφορά οι κύκλοι μεταξύ τους;; Μου φαίνεται πολύ παράξενο..θα δω τον γιατρό την Δευτέρα από κοντά για να δούμε πως θα προχωρήσουμε και τι θα μου πει...οικονομικα μας συμφέρει να κάνουμε άλλη μια ωοληψια γιατί είναι ήδη στο πακέτο που θα πληρώσουμε. 
οποτε έχουμε 3 έμβρυα κατάψυξη από την προηγ φορά (1 καλο και 2 μέτρια) και να δούμε αυτό τι θα γίνει..δεν είναι και πολύ υπέρ μας οι πιθανότητες προς το παρόν 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , Γεωργία38 είπε:

 

Ζάχαρη οκ τρώει αλλα οχι υπερβολικα πραγματα κατι γλυκό το ζηταεινμεσα στην μέρα μια καραμελα σοκολατα

Ε και πάλι.. είναι σε διατροφή..αν δεν πεινάει.. αν δεν στερείται  κάτι όλα καλά!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...