Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα,

Πήγα σήμερα για υπέρηχο,είμαι στην πέμπτη μέρα διέγερσης.Ειδαμε μόνο δύο ωάρια στη μία ωοθήκη και στην άλλη κανένα.Εχει τύχει σε κάποια να δει ωάρια στην αρχή μόνο από τη μια ωοθήκη και στον επόμενο υπέρηχο και από την  άλλη? Έχω χαμηλή ΑΜΗ (2,4) και πάμε με ήπια διέγερση, περιμέναμε 4 το πολυ

Καλησπέρα..  ναι στην αρχή  βλεπαμε 3 και μετά σιγά σιγά άρχισαν να μεγαλώνουν κι άλλα..  τελικά στην ωοληψια είχαμε 6. Ότι και να γίνει να θυμάσαι ότι χρειάζεσαι μόνο ένα! Καλή επιτυχία και να έχεις θετικη ενέργεια!

Μια ερώτηση για όσες γνωρίζουν.

Μου ζήτησε η γιατρός μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων βλαστοκυστεων να κάνω εξέταση προγεστερονης, ξέρει καμία σε τι επίπεδα πρέπει να είναι μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα?

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, helena212 είπε:

Καλησπέρα..  ναι στην αρχή  βλεπαμε 3 και μετά σιγά σιγά άρχισαν να μεγαλώνουν κι άλλα..  τελικά στην ωοληψια είχαμε 6. Ότι και να γίνει να θυμάσαι ότι χρειάζεσαι μόνο ένα! Καλή επιτυχία και να έχεις θετικη ενέργεια!

Μια ερώτηση για όσες γνωρίζουν.

Μου ζήτησε η γιατρός μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων βλαστοκυστεων να κάνω εξέταση προγεστερονης, ξέρει καμία σε τι επίπεδα πρέπει να είναι μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα?

Για να γίνει η μεταφορά πρέπει να είναι κάτω από 1. Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

Κορίτσι μου μήν το βάζεις κάτω, αν θες τη γνώμη μου κάνε κανονική εξωσωματική αντί να αναλωνεστε ψυχολογικά κι οικονομικά έτσι.. θα έχεις πιο σίγουρη επιτυχία!

🙏🏻

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!..Ναι κι εγώ αυτό νομίζω ότι είναι η καλύτερη λύση!..Μακάρι!..

11 ώρες πρίν, Γεωργία38 είπε:

@angie5 

Αλλη μια 38αρα εδω και βέβαια είμαστε μικρές πιπινακια.μην ακούω μεγαλες ελα και απο την στιγμή που σε εχει αναλαβει ο γιατρός θα κρατησεις το θαυματακι σου στα χέρια θα γινει σε ολες μας θα γινει

Σ' ευχαριστώ πολύ!...Χαχαχα...Είμαστε πολλές όντως!...Τα καλύτερα εύχομαι και σένα κορίτσι μου!..🥰

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

Για να γίνει η μεταφορά πρέπει να είναι κάτω από 1. Καλή επιτυχία!

Αν δεν κάνω λάθος κάτω από ένα πρέπει να είναι πέντε μέρες πριν για να φανεί το παράθυρο εμφύτευσης !! Γιατί πέντε μέρες πριν την μεταφορά ξεκινάμε και τα utrogestan άρα αποκλείεται με 3 υτρο την μετά να μην ανεβεί μια μέρα πριν την ετ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 43 λεπτά , Bluee19 είπε:

Αν δεν κάνω λάθος κάτω από ένα πρέπει να είναι πέντε μέρες πριν για να φανεί το παράθυρο εμφύτευσης !! Γιατί πέντε μέρες πριν την μεταφορά ξεκινάμε και τα utrogestan άρα αποκλείεται με 3 υτρο την μετά να μην ανεβεί μια μέρα πριν την ετ 

Εχθές Τεταρτη που έκανα ήταν 0,51 και μου είπε από Παρασκευή να αρχίσω 3 utrogestan 200 την μερα. Τετάρτη θα γίνει η εμβρυομεταφορα. Σίγουρα θα ανέβει, το θέμα μάλλον ειναι να ανέβει όσο πρέπει. Ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά..  

1 hour ago, Γεωργία38 είπε:

Ποσο πρεπει να ειναι η χοριακη ρε κορίτσια για να ειναι καλο

Το θέμα είναι να βγει θετικη η χοριακή, κάθε εγκυμοσυνη βγάζει διαφορετικό νούμερο..  δεν υπάρχει καλό νούμερο. Η εξέλιξη μετά είναι που έχει σημασία. Καλή σου επιτυχία!!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , helena212 είπε:

Εχθές Τεταρτη που έκανα ήταν 0,51 και μου είπε από Παρασκευή να αρχίσω 3 utrogestan 200 την μερα. Τετάρτη θα γίνει η εμβρυομεταφορα. Σίγουρα θα ανέβει, το θέμα μάλλον ειναι να ανέβει όσο πρέπει. Ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά..  

Το θέμα είναι να βγει θετικη η χοριακή, κάθε εγκυμοσυνη βγάζει διαφορετικό νούμερο..  δεν υπάρχει καλό νούμερο. Η εξέλιξη μετά είναι που έχει σημασία. Καλή σου επιτυχία!!

Καλή επιτυχία !!  🙏🏼

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bluee19 είπε:

Αν δεν κάνω λάθος κάτω από ένα πρέπει να είναι πέντε μέρες πριν για να φανεί το παράθυρο εμφύτευσης !! Γιατί πέντε μέρες πριν την μεταφορά ξεκινάμε και τα utrogestan άρα αποκλείεται με 3 υτρο την μετά να μην ανεβεί μια μέρα πριν την ετ 

Έτσι ακριβώς.. η κοπέλα θα κάνει την ερχόμενη εβδομάδα οπότε τώρα τη θέλαμε κάτω από 1.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, helena212 είπε:

Εχθές Τεταρτη που έκανα ήταν 0,51 και μου είπε από Παρασκευή να αρχίσω 3 utrogestan 200 την μερα. Τετάρτη θα γίνει η εμβρυομεταφορα. Σίγουρα θα ανέβει, το θέμα μάλλον ειναι να ανέβει όσο πρέπει. Ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά..  

Το θέμα είναι να βγει θετικη η χοριακή, κάθε εγκυμοσυνη βγάζει διαφορετικό νούμερο..  δεν υπάρχει καλό νούμερο. Η εξέλιξη μετά είναι που έχει σημασία. Καλή σου επιτυχία!!

Α μάλιστα δεν το ξερω ευχαριστώ για την ενημερωση

Just now, Γεωργία38 είπε:

Α μάλιστα δεν το ξερω ευχαριστώ για την ενημερωση

Την δεύτερα θα κάνω και θα ρωτησω την μαια που να την κάνω λογικά σε καποιο μικροβιολογικο

  • Μου αρέσει 1
  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

On 18/9/2024 at 1:44 ΜΜ, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα,

Πήγα σήμερα για υπέρηχο,είμαι στην πέμπτη μέρα διέγερσης.Ειδαμε μόνο δύο ωάρια στη μία ωοθήκη και στην άλλη κανένα.Εχει τύχει σε κάποια να δει ωάρια στην αρχή μόνο από τη μια ωοθήκη και στον επόμενο υπέρηχο και από την  άλλη? Έχω χαμηλή ΑΜΗ (2,4) και πάμε με ήπια διέγερση, περιμέναμε 4 το πολυ

Εγώ τον Ιούνιο με ΑΜΗ 1,1 είχα μόνο δυο ωάρια, τελικά πήραμε τρία… γονιμοποιήθηκαν όλα, βάλαμε τα δυο και τώρα είμαι 16 εβδομάδων! 1 και καλό χρειαζόμαστε.. μου το έλεγε η γιατρός, τετριμμένο μεν, αληθινό δε! Ευχομαι καλή επιτυχία! 🥰🥰🥰🥰

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχή 1
  • Δύναμη! 1
  • Λουλούδια 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, helena212 είπε:

Εχθές Τεταρτη που έκανα ήταν 0,51 και μου είπε από Παρασκευή να αρχίσω 3 utrogestan 200 την μερα. Τετάρτη θα γίνει η εμβρυομεταφορα. Σίγουρα θα ανέβει, το θέμα μάλλον ειναι να ανέβει όσο πρέπει. Ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά..  

Το θέμα είναι να βγει θετικη η χοριακή, κάθε εγκυμοσυνη βγάζει διαφορετικό νούμερο..  δεν υπάρχει καλό νούμερο. Η εξέλιξη μετά είναι που έχει σημασία. Καλή σου επιτυχία!!

Καλή επιτυχία και ολα να πανε καλα! 👍🏼

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Stef91 είπε:

Εγώ τον Ιούνιο με ΑΜΗ 1,1 είχα μόνο δυο ωάρια, τελικά πήραμε τρία… γονιμοποιήθηκαν όλα, βάλαμε τα δυο και τώρα είμαι 16 εβδομάδων! 1 και καλό χρειαζόμαστε.. μου το έλεγε η γιατρός, τετριμμένο μεν, αληθινό δε! Ευχομαι καλή επιτυχία! 🥰🥰🥰🥰

Συγχαρητήρια κορίτσι μου❤️Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι❤️ Με εμάς το θέμα είναι πως το σπέρμα είναι αρκετά κακό και επίσης είμαι 39,οπότε πιστεύω πως ίσως δεν γονιμοποιηθεί κανένα..Αύριο έχω πάλι υπέρηχο,ελπίζω να ξεπεταχτει ένα ακόμα.Ελπιζω στο τέλος να έχουμε έστω ένα εμβρυακι🥰

  • Καλή τύχη! 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου❤️Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι❤️ Με εμάς το θέμα είναι πως το σπέρμα είναι αρκετά κακό και επίσης είμαι 39,οπότε πιστεύω πως ίσως δεν γονιμοποιηθεί κανένα..Αύριο έχω πάλι υπέρηχο,ελπίζω να ξεπεταχτει ένα ακόμα.Ελπιζω στο τέλος να έχουμε έστω ένα εμβρυακι🥰

Σε ευχαριστώ πολύ !!! 🥰❤️Και εμάς το σπερμα ήταν πολύ κακό! Στις προηγούμενες τρεις φορές που κάναμε εξωσωματική κανένα δεν γονιμοποιηθηκε, και όσα γονιμοποιούνταν δεν συνέχιζαν μέχρι την Τρίτη μέρα.. όποτε έχε πίστη! Βέβαια για να σου πω την αλήθεια αλλάξαμε και γιατρό και εμβρυολόγο! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...