Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 18/9/2024 at 1:44 ΜΜ, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα,

      Πήγα σήμερα για υπέρηχο,είμαι στην πέμπτη μέρα διέγερσης.Ειδαμε μόνο δύο ωάρια στη μία ωοθήκη και στην άλλη κανένα.Εχει τύχει σε κάποια να δει ωάρια στην αρχή μόνο από τη μια ωοθήκη και στον επόμενο υπέρηχο και από την  άλλη? Έχω χαμηλή ΑΜΗ (2,4) και πάμε με ήπια διέγερση, περιμέναμε 4 το πολυ

      Εγώ τον Ιούνιο με ΑΜΗ 1,1 είχα μόνο δυο ωάρια, τελικά πήραμε τρία… γονιμοποιήθηκαν όλα, βάλαμε τα δυο και τώρα είμαι 16 εβδομάδων! 1 και καλό χρειαζόμαστε.. μου το έλεγε η γιατρός, τετριμμένο μεν, αληθινό δε! Ευχομαι καλή επιτυχία! 🥰🥰🥰🥰

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 19 λεπτά , Sunshine. είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

Σήμερα 7η ημέρα απο την εμβρυομεταφορα με δυο βλαστοκυστες έκανα το ψηφιακό τεστ της clearblue και βγήκε αρνητικό. Υπάρχει περίπτωση να μην έχει δείξει ακόμα; Την Παρασκευή θα κάνω την χοριακή. Υπάρχει περίπτωση να ανέβει μέσα σε δύο μέρες; :-( 

Ναι φυσικά υπάρχει περίπτωση..  υπομονή!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Sunshine. είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

Σήμερα 7η ημέρα απο την εμβρυομεταφορα με δυο βλαστοκυστες έκανα το ψηφιακό τεστ της clearblue και βγήκε αρνητικό. Υπάρχει περίπτωση να μην έχει δείξει ακόμα; Την Παρασκευή θα κάνω την χοριακή. Υπάρχει περίπτωση να ανέβει μέσα σε δύο μέρες; :-( 

Φυσικά και υπάρχει...εγώ έβγαλα 7η μέρα με βλαστοκυστες την πιο αχνη γραμμή π έχεις δει...αφού δεν ήμουν σίγουρη αν όντως την έβλεπα...και την 9η μέρα είχα χοριακη 250 κοντά...δώσε τους λίγο χρόνο.. 🥰

On 16/9/2024 at 5:45 ΜΜ, angie5 είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ!...Πραγματικά μου δίνεις πολύ κουράγιο και εσύ κι όλα τα κορίτσια εδώ!❤️

Το ξέρω ότι από την στιγμή που τα περισσότερα τεστ κύησης ούρων δεν ανιχνεύουν κάτω από την ευαισθησία τους και στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν θα βγάλουν ούτε αχνή γραμμή αν η hCG είναι κάτω από 10mIU/ml, σίγουρα δεν θα είναι αξιόπιστο το αποτέλεσμα. Αλλά τι να σας πω η λογική μου τώρα έχει πάει περίπατο τις τελευταίες μέρες....🥺

Απλά όσες φορές έκανα τεστάκια είτε πιο νωρίς είτε πιο αργά ήταν πάντα αρνητικά και ποτέ δεν ήταν λάθος... Μάλλον γι' αυτο έχασα τις ελπίδες μου.... Σταμάτησαν και τα δέκατα που στο μυαλό μου υποσυνείδητα θεωρούσα ένα "σύμπτωμα" και ίσως και αυτό να με επηρέασε!...🥺

Τώρα τα πέταξα πάντως και ησύχασα!...Επομένως θα περιμένω την χοριακή την Τετάρτη...

Soho24 σ' ευχαριστώ για την όμορφη ευχή σου!...Μακάρι!...😘

 

Κορίτσι μου έκανες τη χοριακη????

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

🥰

Κορίτσι μου έκανες τη χοριακη????

Αχ σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου που με σκέφτεσαι και που με θυμήθηκες σήμερα...Δυστυχώς από εχθές το απόγευμα άρχισα να έχω καφέ υγρά και πήγα να κάνω την χοριακή...0,2...😢

Την ξαναέκανα σήμερα όπως μου είπε ο γιατρός την 12η μέρα φυσικά δεν υπήρχε περίπτωση να αλλάξει κάτι...ήταν απλά για το τυπικό. Σήμερα έχω πια περίοδο. Στην αρχή το αίμα ήταν πολύ σκούρο σχεδόν μαύρο και τώρα σαν να αρχίζω να έρχεται κανονικά και πιο κόκκινο...( συγχωρέστε με για την περιγραφή)

Μου έκανε εντύπωση βέβαια πως τελικά αδιαθέτησα παρά το Utrogestan (3 των 200 mg την ημέρα) και το ciclacur που έπαιρνα...Τώρα περιμένω να επικοινωνήσω με τον γιατρό μου...

  • Δύναμη! 2
  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Πήγα σήμερα για υπέρηχο,είμαι στην πέμπτη μέρα διέγερσης.Ειδαμε μόνο δύο ωάρια στη μία ωοθήκη και στην άλλη κανένα.Εχει τύχει σε κάποια να δει ωάρια στην αρχή μόνο από τη μια ωοθήκη και στον επόμενο υπέρηχο και από την  άλλη? Έχω χαμηλή ΑΜΗ (2,4) και πάμε με ήπια διέγερση, περιμέναμε 4 το πολυ

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, angie5 είπε:

Αχ σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου που με σκέφτεσαι και που με θυμήθηκες σήμερα...Δυστυχώς από εχθές το απόγευμα άρχισα να έχω καφέ υγρά και πήγα να κάνω την χοριακή...0,2...😢

Την ξαναέκανα σήμερα όπως μου είπε ο γιατρός την 12η μέρα φυσικά δεν υπήρχε περίπτωση να αλλάξει κάτι...ήταν απλά για το τυπικό. Σήμερα έχω πια περίοδο. Στην αρχή το αίμα ήταν πολύ σκούρο σχεδόν μαύρο και τώρα σαν να αρχίζω να έρχεται κανονικά και πιο κόκκινο...( συγχωρέστε με για την περιγραφή)

Μου έκανε εντύπωση βέβαια πως τελικά αδιαθέτησα παρά το Utrogestan (3 των 200 mg την ημέρα) και το ciclacur που έπαιρνα...Τώρα περιμένω να επικοινωνήσω με τον γιατρό μου...

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου!!!καταλαβαίνω τη στεναχώρια σου...δεν το βάζουμε κάτω όμως....ε??έχεις και άλλα στη καταψυξη???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , *Vasoula είπε:

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου!!!καταλαβαίνω τη στεναχώρια σου...δεν το βάζουμε κάτω όμως....ε??έχεις και άλλα στη καταψυξη???

Σ' ευχαριστώ πολύ!..Έκανα εξωσωματική σε φυσικό κύκλο χωρίς φάρμακα και διέγερση ωοθηκών. Μου πήραν το ένα ωάριο που είχα εκείνο τον μήνα. Απλά ο γιατρός, από την στιγμή που σαν ζευγάρι δεν είχαμε κάποιο πρόβλημα (τουλάχιστον που να φαίνεται από τις βασικές εξετάσεις που είχαμε κάνει σε πρώτη φάση) και είχαμε μια καλή πρόγνωση όπως μας είπε, πρότεινε να το πάμε λίγο πιο ήπια. Αλλά τελικά δεν...Γενικά οι περισσότεροι γιατροί που έχω απευθυνθεί πιστεύουν ότι θα μπορούσαμε να έχουμε φυσική σύλληψη αλλά δεν ξέρω βρε κορίτσι μου κάτι φταίει δεν μπορεί....

Φαντάζομαι ότι τώρα θα μας προτείνει περαιτέρω εξετάσεις και σίγουρα εξωσωματική με βραχύ πρωτόκολλο. Μια κανονική εξωσωματική δηλαδή. Μπορεί να έχω περισσότερες ελπίδες έτσι...

Πάντως σας ευχαριστώ για όλη την υποστήριξη πραγματικά με έχετε συγκινήσει όλα τα κορίτσια πολύ!...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , angie5 είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ!..Έκανα εξωσωματική σε φυσικό κύκλο χωρίς φάρμακα και διέγερση ωοθηκών. Μου πήραν το ένα ωάριο που είχα εκείνο τον μήνα. Απλά ο γιατρός, από την στιγμή που σαν ζευγάρι δεν είχαμε κάποιο πρόβλημα (τουλάχιστον που να φαίνεται από τις βασικές εξετάσεις που είχαμε κάνει σε πρώτη φάση) και είχαμε μια καλή πρόγνωση όπως μας είπε, πρότεινε να το πάμε λίγο πιο ήπια. Αλλά τελικά δεν...Γενικά οι περισσότεροι γιατροί που έχω απευθυνθεί πιστεύουν ότι θα μπορούσαμε να έχουμε φυσική σύλληψη αλλά δεν ξέρω βρε κορίτσι μου κάτι φταίει δεν μπορεί....

Φαντάζομαι ότι τώρα θα μας προτείνει περαιτέρω εξετάσεις και σίγουρα εξωσωματική με βραχύ πρωτόκολλο. Μια κανονική εξωσωματική δηλαδή. Μπορεί να έχω περισσότερες ελπίδες έτσι...

Πάντως σας ευχαριστώ για όλη την υποστήριξη πραγματικά με έχετε συγκινήσει όλα τα κορίτσια πολύ!...

Κατάλαβα κορίτσι μου φαντάζομαι είσαι μικρούλα ε???προσπαθούσατε καιρό πριν προχωρήσετε σε εξωσωματική?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , *Vasoula είπε:

Κατάλαβα κορίτσι μου φαντάζομαι είσαι μικρούλα ε???προσπαθούσατε καιρό πριν προχωρήσετε σε εξωσωματική?

Χαχαχα...Όχι μακάρι να ήμουν μικρή Ίσως να μην αγχωνόμουν τόσο. 38 είμαι... Συστηματικά περίπου κανένα 9μηνο...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, angie5 είπε:

Χαχαχα...Όχι μακάρι να ήμουν μικρή Ίσως να μην αγχωνόμουν τόσο. 38 είμαι... Συστηματικά περίπου κανένα 9μηνο...

Και δεν είμαστε μικρές εμείς οι 38αρες??? 🤣 37 στα 38 και εγω...πιπινακια σου λέω!!!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! 
Παρακαλουθω κι εγω καιρό το forum και επιτέλους πηρα την απόφαση να γράψω! Σε αναμονή για εμβρυομεταφορα κι εγω, μόλις προχθές καταψυξαμε 7 βλαστοκυστες 5 ημερών! Θέλω απλώς να πω πως είναι τόσο όμορφο, τόσες κοπέλες άγνωστες μεταξύ μας, και πραγματικά χαίρομαι όταν βλέπω καλά νέα και αγωνιώ μαζί σας επισης! Μου έχετε κρατήσει πολύ παρέα όλο αυτό το διάστημα που προσπαθώ κι εγω. Είναι η πρώτη μου εξωσωματικη και η 3η προσπάθεια να γίνω κι εγώ μαμα! (2 αποτυχημένες σπερματεγχυσεις) Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες και ελπίζω να τα λέμε! 🙂

  • Μου αρέσει 1
  • Καλή τύχη! 2
  • Ευχή 9
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 31 λεπτά , Lila86 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 
Παρακαλουθω κι εγω καιρό το forum και επιτέλους πηρα την απόφαση να γράψω! Σε αναμονή για εμβρυομεταφορα κι εγω, μόλις προχθές καταψυξαμε 7 βλαστοκυστες 5 ημερών! Θέλω απλώς να πω πως είναι τόσο όμορφο, τόσες κοπέλες άγνωστες μεταξύ μας, και πραγματικά χαίρομαι όταν βλέπω καλά νέα και αγωνιώ μαζί σας επισης! Μου έχετε κρατήσει πολύ παρέα όλο αυτό το διάστημα που προσπαθώ κι εγω. Είναι η πρώτη μου εξωσωματικη και η 3η προσπάθεια να γίνω κι εγώ μαμα! (2 αποτυχημένες σπερματεγχυσεις) Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες και ελπίζω να τα λέμε! 🙂

Καλως ήρθες κορίτσι μου και καλή επιτυχία!!!7 βλαστοκυστες ε??ουαουυυυ!!!!είσαι τώρα σε προετοιμασία η από τον επόμενο μήνα???σου εύχομαι τα καλύτερα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, angie5 είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ!..Έκανα εξωσωματική σε φυσικό κύκλο χωρίς φάρμακα και διέγερση ωοθηκών. Μου πήραν το ένα ωάριο που είχα εκείνο τον μήνα. Απλά ο γιατρός, από την στιγμή που σαν ζευγάρι δεν είχαμε κάποιο πρόβλημα (τουλάχιστον που να φαίνεται από τις βασικές εξετάσεις που είχαμε κάνει σε πρώτη φάση) και είχαμε μια καλή πρόγνωση όπως μας είπε, πρότεινε να το πάμε λίγο πιο ήπια. Αλλά τελικά δεν...Γενικά οι περισσότεροι γιατροί που έχω απευθυνθεί πιστεύουν ότι θα μπορούσαμε να έχουμε φυσική σύλληψη αλλά δεν ξέρω βρε κορίτσι μου κάτι φταίει δεν μπορεί....

Φαντάζομαι ότι τώρα θα μας προτείνει περαιτέρω εξετάσεις και σίγουρα εξωσωματική με βραχύ πρωτόκολλο. Μια κανονική εξωσωματική δηλαδή. Μπορεί να έχω περισσότερες ελπίδες έτσι...

Πάντως σας ευχαριστώ για όλη την υποστήριξη πραγματικά με έχετε συγκινήσει όλα τα κορίτσια πολύ!...

Κορίτσι μου μήν το βάζεις κάτω, αν θες τη γνώμη μου κάνε κανονική εξωσωματική αντί να αναλωνεστε ψυχολογικά κι οικονομικά έτσι.. θα έχεις πιο σίγουρη επιτυχία!

7 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα,

Πήγα σήμερα για υπέρηχο,είμαι στην πέμπτη μέρα διέγερσης.Ειδαμε μόνο δύο ωάρια στη μία ωοθήκη και στην άλλη κανένα.Εχει τύχει σε κάποια να δει ωάρια στην αρχή μόνο από τη μια ωοθήκη και στον επόμενο υπέρηχο και από την  άλλη? Έχω χαμηλή ΑΜΗ (2,4) και πάμε με ήπια διέγερση, περιμέναμε 4 το πολυ

Καλησπέρα κορίτσι μου. Εγώ έχω κάνει έξι φορές διέγερση, στις μίνι δύο παίρναμε. Κι είχα καλουτσικη αμη αλλά δεν την πιστεύω σαν εξέταση προσωπικα(σε ό, τι αφορά την διέγερση εννοώ). 

Δύσκολο να φανούν κατόπιν άλλα, εμένα δεν έγινε ποτέ.

Καλή επιτυχία, πίστη και σ αυτά τα2🙏🏻

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Καλως ήρθες κορίτσι μου και καλή επιτυχία!!!7 βλαστοκυστες ε??ουαουυυυ!!!!είσαι τώρα σε προετοιμασία η από τον επόμενο μήνα???σου εύχομαι τα καλύτερα!!

Σε ευχαριστω πολυ! Εύχομαι και σε σένα ότι καλύτερο!! Ναι καταφέραμε 7!!! 🙂Στον επόμενο κύκλο θα παμε και ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες! Πιστεύω κατά τα μέσα Οκτώβρη.. Ξέρετε μήπως πότε έρχεται περίοδος μετά από arvekap 3.75? Έρχεται κανονικά η καθυστερεί;

Link to comment
Share on other sites

@angie5 

Αλλη μια 38αρα εδω και βέβαια είμαστε μικρές πιπινακια.μην ακούω μεγαλες ελα και απο την στιγμή που σε εχει αναλαβει ο γιατρός θα κρατησεις το θαυματακι σου στα χέρια θα γινει σε ολες μας θα γινει

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...