Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 minutes ago, Neverstop said:

      Περιμένουμε με αγωνία τα νεότερα! Ήσουν οριακά για καρδούλα την προηγούμενη φορά!

      Πλέον με όσα έχω περάσει δεν με αγγίζει τίποτα … απλά περιμένω το επόμενο σκαν … δεν έχω άλλη υπομονή ειλικρινά …

      • Δύναμη! 1
      • Λυπημένη/-ος 1

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

1 hour ago, angie5 είπε:

Σ' ευχαριστω πολύ κορίτσι μου.Ένα έμβρυο σε φυσικό κύκλο βάλαμε. Ο γιατρός επειδή δεν έβλεπε κάποιο πρόβλημα, πρότεινε να το προσπαθήσουμε πιο απλά πριν μπούμε σε διαδικασία διέγερσης. Επομένως πήραμε απλά το ωάριο του κύκλου μου επειδή ήταν καλό. Πριν τη χοριακή ένα τεστ εγκυμοσύνης δεν θα δείξει κάτι πιστεύεις?...Πραγματικά αυτή η αναμονή σκοτώνει...🥺

Να σου πω πως δε σε καταλαβαίνω θα σου πω ψέματα....και εγώ είμαι από εκείνες που δεν άντεχα με τίποτα να περιμένω και πάντα έκανα τεστ πριν τη χοριακη...με 3ης μερας θεωρώ πως μπορεί να δείξει τη 10η μέρα...αλλά και πάλι ίσως και να είναι νωρίς..σε ποια μέρα είσαι τώρα?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Είμαι σίγουρη ότι για να είσαι εδώ και να προσπαθείς να μας βοηθήσεις θα τα έχεις περάσει αυτά. Εύχομαι να ανήκουν στο παρελθόν για εσένα...Η ωοληψια έγινε την Τετάρτη 4/9 και η εμβρυομεταφορα την Παρασκευή 6/9 οπότε το έμβρυο ήταν 2η με 3η ημέρα.Άρα λογικά σήμερα είναι στην 7η με 8η μέρα φαντάζομαι...και εμένα είναι η 6η μου μέρα από την εμβρυομεταφορα. Για να είμαι ειλικρινής είχα κάτι ταινίες σπίτι και έκανα μια χθες και μια σήμερα αν και είχα στο μυαλό μου ότι το αποτέλεσμα θα είναι ψευδές λόγω της ovitrelle που την έκανα Δευτέρα 2/9 και ξέρω ότι περιέχει την hCG. Xθες έβγαλε μια πολύ άχνη γραμμή και σήμερα μια ακόμα πιο άχνη και λογικό, σιγά σιγά αποβάλλεται από τον οργανισμό. Σήμερα σκεψου είναι η 9η μέρα από την ένεση κι όπως έχω ακούσει θέλει 10 μέρες σίγουρα για να καθαρισει ο οργανισμος. Επομένως είπα να αφήσω να περάσουν κάνα δυο μέρες (αν αντέξω 🤣) και να δω μετά τι θα κάνω για να είναι πιο ξεκάθαρο το αποτέλεσμα. Αχ σε ζάλισα με τις ημέρες!..Αλλά δε ξέρω βρε κορίτσι μου κι εγώ... κάνουμε καλό στον εαυτό μας με όλα αυτά ή μήπως πρέπει να κάνουμε κατευθείαν την χοριακή και ότι γίνει?...

Εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι?

1 hour ago, *Vasoula είπε:

Να σου πω πως δε σε καταλαβαίνω θα σου πω ψέματα....και εγώ είμαι από εκείνες που δεν άντεχα με τίποτα να περιμένω και πάντα έκανα τεστ πριν τη χοριακη...με 3ης μερας θεωρώ πως μπορεί να δείξει τη 10η μέρα...αλλά και πάλι ίσως και να είναι νωρίς..σε ποια μέρα είσαι τώρα?

Την 10η ημέρα της εμβρυομεταφοράς εννοείς ή την 10η μέρα του εμβρύου? Ο γιατρός μου είπε για χοριακή στις 18/9 δηλαδή 12 ημέρες μετά την εμβρυομεταφορα.

Σ' ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , angie5 είπε:

Είμαι σίγουρη ότι για να είσαι εδώ και να προσπαθείς να μας βοηθήσεις θα τα έχεις περάσει αυτά. Εύχομαι να ανήκουν στο παρελθόν για εσένα...Η ωοληψια έγινε την Τετάρτη 4/9 και η εμβρυομεταφορα την Παρασκευή 6/9 οπότε το έμβρυο ήταν 2η με 3η ημέρα.Άρα λογικά σήμερα είναι στην 7η με 8η μέρα φαντάζομαι...και εμένα είναι η 6η μου μέρα από την εμβρυομεταφορα. Για να είμαι ειλικρινής είχα κάτι ταινίες σπίτι και έκανα μια χθες και μια σήμερα αν και είχα στο μυαλό μου ότι το αποτέλεσμα θα είναι ψευδές λόγω της ovitrelle που την έκανα Δευτέρα 2/9 και ξέρω ότι περιέχει την hCG. Xθες έβγαλε μια πολύ άχνη γραμμή και σήμερα μια ακόμα πιο άχνη και λογικό, σιγά σιγά αποβάλλεται από τον οργανισμό. Σήμερα σκεψου είναι η 9η μέρα από την ένεση κι όπως έχω ακούσει θέλει 10 μέρες σίγουρα για να καθαρισει ο οργανισμος. Επομένως είπα να αφήσω να περάσουν κάνα δυο μέρες (αν αντέξω 🤣) και να δω μετά τι θα κάνω για να είναι πιο ξεκάθαρο το αποτέλεσμα. Αχ σε ζάλισα με τις ημέρες!..Αλλά δε ξέρω βρε κορίτσι μου κι εγώ... κάνουμε καλό στον εαυτό μας με όλα αυτά ή μήπως πρέπει να κάνουμε κατευθείαν την χοριακή και ότι γίνει?...

Εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι?

Την 10η ημέρα της εμβρυομεταφοράς εννοείς ή την 10η μέρα του εμβρύου? Ο γιατρός μου είπε για χοριακή στις 18/9 δηλαδή 12 ημέρες μετά την εμβρυομεταφορα.

Σ' ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου!

Άρα σήμερα είσαι 5η η 6η μέρα από την μεταφορά ε???τότε είναι πολύ νωρίς κοριτσάκι μου!!βέβαια αν αρχίσει η γραμμή από πολύ άχνη να γίνεται πιο έντονη είναι καλό σημάδι κ αυτό...για το αν κάνουμε καλό δε ξέρω...εμένα πάντως με βοηθούσε με το άγχος μου πολύ να κάνω τεστ...αλλά μου δημιουργούσε αλλα άγχη μετά...φαύλος κύκλος.. χαχαχχαχα

Εγώ είμαι έγκυος τωρα  (πολυ αρχη...μολις 10 εβδομαδων)με δωρεα ωαριων...και ήταν η εβδομη εμβρυομεταφορα μου όποτε σε καταλαβαίνω!!

Πως νοιώθεις σωματικά??

  • Μου αρέσει 1
  • Καλή τύχη! 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Άρα σήμερα είσαι 5η η 6η μέρα από την μεταφορά ε???τότε είναι πολύ νωρίς κοριτσάκι μου!!βέβαια αν αρχίσει η γραμμή από πολύ άχνη να γίνεται πιο έντονη είναι καλό σημάδι κ αυτό...για το αν κάνουμε καλό δε ξέρω...εμένα πάντως με βοηθούσε με το άγχος μου πολύ να κάνω τεστ...αλλά μου δημιουργούσε αλλα άγχη μετά...φαύλος κύκλος.. χαχαχχαχα

Εγώ είμαι έγκυος τωρα  (πολυ αρχη...μολις 10 εβδομαδων)με δωρεα ωαριων...και ήταν η εβδομη εμβρυομεταφορα μου όποτε σε καταλαβαίνω!!

Πως νοιώθεις σωματικά??

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου,μπράβο σου!...Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά να έχεις μια πολύ καλή εγκυμοσύνη και ένα υγιές μωράκι. 👏👏👏🥳

Αλήθεια, έβδομη εμβρυομεταφορα?...Πραγματικά υποκλίνομαι και σε σένα και σε όλες τις γυναίκες που βρίσκετε όλη αυτή την δύναμη και συνεχίζετε.

Ναι ουσιαστικά είμαι στην 6η μέρα από την εμβρυομεταφορα. Και εγώ αυτό σκέφτηκα ότι αν αρχίζει σκουραίνει η γραμμουλα θα είναι καλό αλλά σήμερα μάλλον φάνηκε να ξεθωριάζει περισσότερο. Ίσως είναι όντως νωρίς τι να πω...Υπομονή!...Δεν έχω μωρέ συμπτώματα, βέβαια ούτε συμπτώματα περιόδου έχω (πρησμένο στήθος κλπ.). Μόνο συνεχόμενα δέκατα έχω αλλά πιστεύω ότι είναι από την προγεστερόνη. 

Είναι σημαντικό να σε καταλαβαίνει κάποιος ακόμα κι αν δεν τον γνωρίζεις. Εγώ δεν γνωρίζω κάποια άλλη κοπέλα με παρόμοια εμπειρία οπότε αυτό το forum και εσύ που μπαίνεις στον κόπο να μου απαντήσεις είστε η παρηγοριά μου. Ευχαριστώ!...😉🥰

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , angie5 είπε:

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου,μπράβο σου!...Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά να έχεις μια πολύ καλή εγκυμοσύνη και ένα υγιές μωράκι. 👏👏👏🥳

Αλήθεια, έβδομη εμβρυομεταφορα?...Πραγματικά υποκλίνομαι και σε σένα και σε όλες τις γυναίκες που βρίσκετε όλη αυτή την δύναμη και συνεχίζετε.

Ναι ουσιαστικά είμαι στην 6η μέρα από την εμβρυομεταφορα. Και εγώ αυτό σκέφτηκα ότι αν αρχίζει σκουραίνει η γραμμουλα θα είναι καλό αλλά σήμερα μάλλον φάνηκε να ξεθωριάζει περισσότερο. Ίσως είναι όντως νωρίς τι να πω...Υπομονή!...Δεν έχω μωρέ συμπτώματα, βέβαια ούτε συμπτώματα περιόδου έχω (πρησμένο στήθος κλπ.). Μόνο συνεχόμενα δέκατα έχω αλλά πιστεύω ότι είναι από την προγεστερόνη. 

Είναι σημαντικό να σε καταλαβαίνει κάποιος ακόμα κι αν δεν τον γνωρίζεις. Εγώ δεν γνωρίζω κάποια άλλη κοπέλα με παρόμοια εμπειρία οπότε αυτό το forum και εσύ που μπαίνεις στον κόπο να μου απαντήσεις είστε η παρηγοριά μου. Ευχαριστώ!...😉🥰

Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου...αλλά ελπιζω σε δύο υγιή μωράκια... 😉

Ότι θέλεις να το ρωτάς για αυτό είναι αυτές οι σελίδες...και για αυτό είμαστε όλες εδώ...να στηρίζουμε η μία την άλλη...🥰

Η αλήθεια είναι πως η προγεστερονη έχει αρκετές παρενέργειες και μας μπερδεύει πολλές φορές.. εγώ σου εύχομαι να έχεις πολύ γρήγορα θετικα νεα!!!βγαίνεις καθόλου να ξεχνιέσαι?

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, *Vasoula είπε:

Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου...αλλά ελπιζω σε δύο υγιή μωράκια... 😉

Ότι θέλεις να το ρωτάς για αυτό είναι αυτές οι σελίδες...και για αυτό είμαστε όλες εδώ...να στηρίζουμε η μία την άλλη...🥰

Η αλήθεια είναι πως η προγεστερονη έχει αρκετές παρενέργειες και μας μπερδεύει πολλές φορές.. εγώ σου εύχομαι να έχεις πολύ γρήγορα θετικα νεα!!!βγαίνεις καθόλου να ξεχνιέσαι?

Αλήθεια?...Πραγματικά τέλεια νέα!... Τότε αναπροσαρμόζω τις ευχές μου και σου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια και για τους τρεις σας!!!...🥰

Ναι τα δέκατα ξεκίνησαν από την πρώτη μέρα που ξεκίνησα την προγεστερόνη άρα δεν δίνω σημασία. Μακάρι κορίτσι μου...Σ ευχαριστώ!...Η αλήθεια είναι ότι είμαι σπίτι δουλειά, έχω κλειστεί λίγο μέσα και δεν βοηθάει...

Να προσέχεις τον εαυτό σου και τα μπεμπάκια!...Εσύ είχες συμπτώματα στην τελευταία εμβρυομεταφορα?...

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , angie5 είπε:

Αλήθεια?...Πραγματικά τέλεια νέα!... Τότε αναπροσαρμόζω τις ευχές μου και σου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια και για τους τρεις σας!!!...🥰

Ναι τα δέκατα ξεκίνησαν από την πρώτη μέρα που ξεκίνησα την προγεστερόνη άρα δεν δίνω σημασία. Μακάρι κορίτσι μου...Σ ευχαριστώ!...Η αλήθεια είναι ότι είμαι σπίτι δουλειά, έχω κλειστεί λίγο μέσα και δεν βοηθάει...

Να προσέχεις την εαυτό σου και τα μπεμπάκια!...Εσύ είχες συμπτώματα στην τελευταία εμβρυομεταφορα?...

Σε ευχαριστώ πολυ πολυ!!!

Όχι τίποτα διαφορετικο από άλλες φορές...το στήθος ηταν πρησμενο αλλα το ειχα καθε φορα αυτο...η μόνη  διαφορα που είχα π εννοείται δεν είχα δώσει καμία σημασία αλλά το σκέφτηκα μετέπειτα ηταν ότι μ είχε ανοίξει η όρεξη...αλλά όπως λες και εσύ ήμουν κλεισμένη σπίτι οπότε λέω τι να κάνω θα τρώω!χαχαχαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , *Vasoula είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ πολυ!!!

Όχι τίποτα διαφορετικο από άλλες φορές...το στήθος ηταν πρησμενο αλλα το ειχα καθε φορα αυτο...η μόνη  διαφορα που είχα π εννοείται δεν είχα δώσει καμία σημασία αλλά το σκέφτηκα μετέπειτα ηταν ότι μ είχε ανοίξει η όρεξη...αλλά όπως λες και εσύ ήμουν κλεισμένη σπίτι οπότε λέω τι να κάνω θα τρώω!χαχαχαχαχα

Χαχαχα....Καλά έκανες!...Ναι μωρέ και αυτό με τα συμπτώματα εξαρτάται από γυναίκα σε γυναίκα...Και μερικές φορές νομίζουμε κιόλας ότι έχουμε, τα φανταζόμαστε από την λαχτάρα μας να δούμε ένα σημάδι!... Το έχω κάνει κι εγώ. Και μετά τσουπ περίοδος...

Εγώ λοιπόν θα κάνω υπομονή και εσύ συνέχισε να απολαμβάνεις την κάθε σου μέρα!..🥰 Το αξίζεις!...

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια !! Υπάρχει κάποια από εδώ  όπου να είχε θέμα ο άντρας της με την κατάτμηση dna ώστε να με διαφωτίσει λίγο στο αν υπάρχει κάποια αποτελεσματική θεραπεία ώστε να πέσει αρκετά ή αν υπάρχει αντιμετώπιση αυτού του προβλήματος ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Bluee19 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !! Υπάρχει κάποια από εδώ  όπου να είχε θέμα ο άντρας της με την κατάτμηση dna ώστε να με διαφωτίσει λίγο στο αν υπάρχει κάποια αποτελεσματική θεραπεία ώστε να πέσει αρκετά ή αν υπάρχει αντιμετώπιση αυτού του προβλήματος ; 

Στειλε μου μνμ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια! Συγχαρητήρια σε όλες! Εγκυμονούσες νυν και μελλοντικές! Ψάχνω απεγνωσμένα ενέσεις εξωσωματικής. Οποιαδήποτε... Gonal, Bemfola, Meriofert, Altermon... Δεν μου επιτρέπεται να ξαναπεράσω επιτροπή... Μήπως έχει κάποιο κορίτσι??? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη για την παρεμβολή!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/9/2024 at 7:22 ΜΜ, *Vasoula είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ πολυ!!!

Όχι τίποτα διαφορετικο από άλλες φορές...το στήθος ηταν πρησμενο αλλα το ειχα καθε φορα αυτο...η μόνη  διαφορα που είχα π εννοείται δεν είχα δώσει καμία σημασία αλλά το σκέφτηκα μετέπειτα ηταν ότι μ είχε ανοίξει η όρεξη...αλλά όπως λες και εσύ ήμουν κλεισμένη σπίτι οπότε λέω τι να κάνω θα τρώω!χαχαχαχαχα

Kοριτσι μου καλησπέρα!...Πρώτα απ' όλα  πως είσαι?

Ήθελα να σε ρωτήσω κάτι. Από σήμερα άρχισε να πρήζεται το στήθος μου όπως όταν μας πιάνει πριν την περίοδο. Λες και αυτό να είναι από το utrogestan?...Εσύ το είχες από την αρχή σαν σύμπτωμα?...

Εντωμεταξυ τα δέκατα συνεχίζουν από 36.9 μέχρι 37.4 έχω φτάσει. 

Επίσης μήπως ξέρεις αν υπάρχει υπάρχει περίπτωση να μου έρθει περίοδος ή υποθετικά λόγω του utrogestan αναστέλλεται?

Με συγχωρείς που σε ενοχλώ πάλι!..🥺

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , angie5 είπε:

Kοριτσι μου καλησπέρα!...Πρώτα απ' όλα  πως είσαι?

Ήθελα να σε ρωτήσω κάτι. Από σήμερα άρχισε να πρήζεται το στήθος μου όπως όταν μας πιάνει πριν την περίοδο. Λες και αυτό να είναι από το utrogestan?...Εσύ το είχες από την αρχή σαν σύμπτωμα?...

Εντωμεταξυ τα δέκατα συνεχίζουν από 36.9 μέχρι 37.4 έχω φτάσει. 

Επίσης μήπως ξέρεις αν υπάρχει υπάρχει περίπτωση να μου έρθει περίοδος ή υποθετικά λόγω του utrogestan αναστέλλεται?

Με συγχωρείς που σε ενοχλώ πάλι!..🥺

Δεν ενοχλείς καθόλου!!!είναι δυνατόν???εύλογες όλες οι απορίες σου..όχι νομίζω από την μέση και μετά το ένοιωθα και εγώ πιο πρησμένο το στήθος...επίσης λόγω των φαρμάκων δεν μ ήρθε ποτέ περίοδος...υπάρχουν όμως κορίτσια π τους ήρθε...νομίζω είναι στο κάθε οργανισμό....εσύ πως είσαι??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , *Vasoula είπε:

Δεν ενοχλείς καθόλου!!!είναι δυνατόν???εύλογες όλες οι απορίες σου..όχι νομίζω από την μέση και μετά το ένοιωθα και εγώ πιο πρησμένο το στήθος...επίσης λόγω των φαρμάκων δεν μ ήρθε ποτέ περίοδος...υπάρχουν όμως κορίτσια π τους ήρθε...νομίζω είναι στο κάθε οργανισμό....εσύ πως είσαι??

Σωματικά όπως σου περιέγραψα πρησμένο στήθος όπως πριν αδιαθετησουμε και συνεχόμενα δέκατα. Εντάξει μερικές φορές με πιάνει καμία ζαλάδα αλλά πιστεύω ότι είναι από την προγεστερόνη γιατί το είχα από την αρχή που την πήρα (όπως και τα δέκατα) επομένως δεν το υπολογίζω πολύ. Υποθετικά θα αδιαθετούσα Δευτέρα ή Τρίτη... Τώρα τι να πω θα δείξει. Πάντως έκανα και σήμερα άλλο ένα τεστ και είναι εντελώς αρνητικό. Και πάλι νωρίς το έκανα ισως...Δεν ξέρω πια...Ακριβώς πριν μια εβδομάδα έκανα την εμβρυομεταφορα την Παρασκευή.

Ψυχολογικά τι να σου πω μένουν ακόμα 5 μέρες που μου φαίνονται πολύ δύσκολες... Δηλαδή δεν περνάνε με τίποτα... 🥺

Και πάλι σ' ευχαριστώ για τον χρόνο που ξοδεύεις!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , angie5 είπε:

Σωματικά όπως σου περιέγραψα πρησμένο στήθος όπως πριν αδιαθετησουμε και συνεχόμενα δέκατα. Εντάξει μερικές φορές με πιάνει καμία ζαλάδα αλλά πιστεύω είναι από την προγεστερόνη γιατί το είχα από την αρχή που την πήρα (όπως και τα δέκατα) επομένως δεν το υπολογίζω πολύ. Υποθετικά θα αδιαθετούσα Δευτέρα ή Τρίτη... Τώρα τι να πω θα δείξει. Πάντως έκανα και σήμερα άλλο ένα τεστ και είναι εντελώς αρνητικό. Και πάλι νωρίς το έκανα ισως...Δεν ξέρω πια...Ακριβώς πριν μια εβδομάδα έκανα την εμβρυομεταφορα την Παρασκευή.

Ψυχολογικά τι να σου πω μένουν ακόμα 5 μέρες που μου φαίνονται πολύ δύσκολες... Δηλαδή δεν περνάνε με τίποτα... 🥺

Και πάλι σ' ευχαριστώ για τον χρόνο που ξοδεύεις!

Φυσικά και είναι νωρίς...είσαι 7η μέρα...(από την επόμενη της μεταφοράς μετράω...)δωσε ακόμα 2 μερούλες τουλάχιστον... 😁

Έρχεται σκ...βρες κάτι ωραίο να κάνεις να ξεχαστεις γιατί είναι όντως δύσκολες και ατελειωτες αυτές οι μέρες της αναμονης..🙂

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...