Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 ώρες πρίν, angie5 είπε:

      Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου θα ακούσω τις συμβουλές σου. Δεν είχα ιδέα για τα φάρμακα ότι αναστέλλουν την περίοδο και έλεγα τώρα θα μου έρθει...Μακάρι να είναι για καλό τότε ας πρηστεί κι άλλο!...😊

      Πραγματικά σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!😘

      Χαχαχα...Έτσι είναι όπως τα λες για το άγχος!...Σ ευχαριστώ κορίτσι μου μακάρι να είναι καλό σημάδι!😘

      Αχ κορίτσι μου σ' ευχαριστώ τόσο πολύ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια. Θα προσπαθήσω να ακολουθήσω τις συμβουλές σου και θα βγάλω από το μυαλό μου το τεστ. Κι εγώ το σκεφτόμουν αυτο  σήμερα... να μην κάνω κανένα μέχρι την χοριακή (ελπίζω να μην ξαναμπώ στον πειρασμό...🤣)

      Eσύ έμεινες τώρα πρόσφατα εγκυούλα ή παλαιότερα?

      Σε ευχαριστω πολύ για τον κόπο που έκανες να μου γράψεις αυτό το μήνυμα και για τα όμορφα σου λόγια!😘

      Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ και τις τρεις ειλικρινά!...Με βοηθάτε πολύ!..❤️

       

      Κανένας κόπος, γι'αυτό υπάρχει αυτή η ομάδα. Μοιραζόμαστε εμπειρίες και αγωνίες και μακάρι να βοηθηθείς έστω και λίγο σε αυτό το ταξίδι της αναμονής 🥲 Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά τον Απρίλιο και τώρα διανύω την 24η βδομάδα. Ελπίζω να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος! Πάντως από συμπτώματα δεν είχα απολύτως τίποτα όσο περίμενα για τη χοριακή. Ούτε πρησμένο στήθος, ούτε λίγο. Και αναρωτιόμουν πώς είναι δυνατόν να μη νιώθω το παραμικρό ούτε από τα φάρμακα. Κάθε οργανισμός είναι τόσο διαφορετικός. Προσπάθησε να πείσεις τον εαυτό σου ότι σε αυτή τη φάση κανένα σύμπτωμα δεν είναι αξιόπιστο, ούτε το αρνητικό τεστ. Και στο μεταξύ οι μέρες θα περνάνε.

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

22 ώρες πρίν, MatinaChr είπε:

Καλησπέρα. σε λίγο ξεκινάω την δεύτερη προσπάθεια μου αλλά σκέφτομαι μήπως  Να αλλάξω κέντρο εξωσωματικής ; Η να μείνω εκεί που πήγα την πρώτη φορά ; .  . .ποια είναι η γνώμη σας ;δεν έχω παράπονα από αυτούς . Το αντίθετο … σκέφτομαι ότι λόγο ηλικίας είμαι 43 και πολύ χαμηλής ΑΜΗς 0.18 υπάρχει καλύτερο κέντρο από αυτό που πάω. Ενασ Ακόμα λόγος είναι ο γιατρος μου . Δεν μπορείς να τον βρεις . να του  μιλήσεις να  ρωτήσεις ότι θες …

Δεν νομίζω πως μπορεί να σε βοηθήσει κορίτσι μου κάποια σε αυτήν την απόφαση...είναι ξεκάθαρο το πως νοιώθεις εσύ...αν έχεις εμπιστοσύνη δώσε άλλη μια ευκαιρία....αν πάλι κάτι δε σου "στρώνει" δεν είναι κακό να ψάξεις κάτι καλύτερο από αυτό...

19 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

Μακάρι το εύχομαι !!!! Ευχαριστω παρά πολύ !!!!! 

Πότε έχεις τη χοριακη??

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα. Εγώ νοσηλευτικά σε δύο νοσοκομεία, λόγω αιμορραγίας. Με το που βγήκα και πήγα σπίτι, αμέσως είχα πάλι αιμορραγία και ξαναμπήκα. Ακόμη είμαι μέσα. Μου είπαν να κάνω αυχενική διαφάνεια λόγω μικρού σάκου. Έχει τύχει σέ καμία? Κανονικά σε ποια εβδομάδα την κάνουν?

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, *Vasoula said:

Δεν νομίζω πως μπορεί να σε βοηθήσει κορίτσι μου κάποια σε αυτήν την απόφαση...είναι ξεκάθαρο το πως νοιώθεις εσύ...αν έχεις εμπιστοσύνη δώσε άλλη μια ευκαιρία....αν πάλι κάτι δε σου "στρώνει" δεν είναι κακό να ψάξεις κάτι καλύτερο από αυτό...

Πότε έχεις τη χοριακη??

Δεν μ κάνουν χοριακη δυστυχώς … μ είπαν τεστ εγκυμοσύνης κ εάν είναι θετικό σου λένε για σκαν σε δυο με τρεις εβδομάδες απο το θετικό τεστ … γενικά το σύστημα της Αγγλίας είναι λίγο διαφορετικό ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , SylPan είπε:

Καλησπέρα. Εγώ νοσηλευτικά σε δύο νοσοκομεία, λόγω αιμορραγίας. Με το που βγήκα και πήγα σπίτι, αμέσως είχα πάλι αιμορραγία και ξαναμπήκα. Ακόμη είμαι μέσα. Μου είπαν να κάνω αυχενική διαφάνεια λόγω μικρού σάκου. Έχει τύχει σέ καμία? Κανονικά σε ποια εβδομάδα την κάνουν?

Ω κορίτσι μου...ελπίζω να περάσει γρήγορα και να πάνε όλα καλά...απο την 11η μέχρι τη 13η γίνεται συνήθως...σε ποια εβδομάδα είσαι εσύ??

Just now, Lila ki είπε:

Δεν μ κάνουν χοριακη δυστυχώς … μ είπαν τεστ εγκυμοσύνης κ εάν είναι θετικό σου λένε για σκαν σε δυο με τρεις εβδομάδες απο το θετικό τεστ … γενικά το σύστημα της Αγγλίας είναι λίγο διαφορετικό ..

Αααα κατάλαβα...τότε μόνο θα περιμένεις για τον υπέρηχο τώρα...μπορεί να ακούσεις και αμέσως καρδια λοιπόν  όταν πας!🥰

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, *Vasoula said:

Ω κορίτσι μου...ελπίζω να περάσει γρήγορα και να πάνε όλα καλά...απο την 11η μέχρι τη 13η γίνεται συνήθως...σε ποια εβδομάδα είσαι εσύ??

Αααα κατάλαβα...τότε μόνο θα περιμένεις για τον υπέρηχο τώρα...μπορεί να ακούσεις και αμέσως καρδια λοιπόν  όταν πας!🥰

Ναιιιι αυτό εύχομαι να γίνει !!!! Θα προσπαθήσω να μην το σκέφτομαι να κυλήσουν οι μέρες ομαλά ! 

  • Ευχή 1
  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 29/8/2024 at 1:16 ΜΜ, artemis88 είπε:

Τι ωραια!! Με το καλο!!

Ποτε αρχισες να το νιωθεις?

Στην 20η εβδομάδα το κατάλαβα. Νομιζα στην αρχή ήταν το έντερο. Στους υπέρηχους κανει σβούρες 😁

On 30/8/2024 at 8:53 ΠΜ, Lila ki είπε:

Έκανα ένα τεστ και είναι θετικό !!! Ελπίζω αυτή τη φορά να ήρθε για να μείνει !! 

Μπραβοοοο!!!! Συγχαρητήρια!!!!! Να πάνε ολα καλα και να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη. Μπήκα για να σου ευχηθώ για αύριο και είδα τα όμορφα νέα!!!!

4 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

Δεν μ κάνουν χοριακη δυστυχώς … μ είπαν τεστ εγκυμοσύνης κ εάν είναι θετικό σου λένε για σκαν σε δυο με τρεις εβδομάδες απο το θετικό τεστ … γενικά το σύστημα της Αγγλίας είναι λίγο διαφορετικό ..

Καθόλου χοριακη ε? Τότε υπομονή και προσοχή μέχρι τον υπέρηχο!!!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Eflenew said:

Στην 20η εβδομάδα το κατάλαβα. Νομιζα στην αρχή ήταν το έντερο. Στους υπέρηχους κανει σβούρες 😁

Μπραβοοοο!!!! Συγχαρητήρια!!!!! Να πάνε ολα καλα και να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη. Μπήκα για να σου ευχηθώ για αύριο και είδα τα όμορφα νέα!!!!

Καθόλου χοριακη ε? Τότε υπομονή και προσοχή μέχρι τον υπέρηχο!!!

Σε ευχαριστω πολύ !!! Εύχομαι μετά από τόση ταλαιπωρία τόσο κλάμα κλπ κλπ κλπ αυτή τη φορά να είναι ένα υγιές έμβρυο και να μεγαλώσει με υγεία ! Ναι  εδώ χρειάζεται υπομονή δεν έχει χοριακες κ σκαν νωρίτερα από την 7η εβδομάδα, βέβαια μπορείς και ιδιωτικά αλλά και εκεί τα ίδια συνήθως λένε ότι σε δέχονται μετά την 7η η 9η εβδομάδα κάποια ! Ναι προσέχω πολύ και αναμένω δεν έχω άλλη λύση 

  • Ευχή 2
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Ω κορίτσι μου...ελπίζω να περάσει γρήγορα και να πάνε όλα καλά...απο την 11η μέχρι τη 13η γίνεται συνήθως...σε ποια εβδομάδα είσαι εσύ??

Αααα κατάλαβα...τότε μόνο θα περιμένεις για τον υπέρηχο τώρα...μπορεί να ακούσεις και αμέσως καρδια λοιπόν  όταν πας!🥰

Εγώ τώρα είμαι 11+2

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

Δεν μ κάνουν χοριακη δυστυχώς … μ είπαν τεστ εγκυμοσύνης κ εάν είναι θετικό σου λένε για σκαν σε δυο με τρεις εβδομάδες απο το θετικό τεστ … γενικά το σύστημα της Αγγλίας είναι λίγο διαφορετικό ..

Θυμάμαι την ιστορία σου και ποσο εχεις ταλαιπωρηθεί και χαρηκα πραγματικά!!!Σου ευχομαι αυτη τη φορά να ερθει το θαύμα που περιμένεις!!! Βασικά θα ερθει και πιστεψε το οσο μπορείς!!! Στέλνουμε ολη τη θετική μας ενεργεια!! 🙏♥️🎉🧿

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Nima21 said:

Θυμάμαι την ιστορία σου και ποσο εχεις ταλαιπωρηθεί και χαρηκα πραγματικά!!!Σου ευχομαι αυτη τη φορά να ερθει το θαύμα που περιμένεις!!! Βασικά θα ερθει και πιστεψε το οσο μπορείς!!! Στέλνουμε ολη τη θετική μας ενεργεια!! 🙏♥️🎉🧿

Σε ευχαριστω τόσο μα τόσο πολύ !!!❤️❤️❤️❤️❤️

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα! Γνωρίζει καμία αν η τιμή της οιστραδιόλης αυξάνεται οσο προχωρανε οι μερες της περιόδου; Εκανα ορμονολογικές αλλα την 5η μερα περιόδου γιατι δεν μπορούσα νωρίτερα και η τιμη της ηταν στα 62 pg , ενω παλιοτερα που συνηθως τις εκανα 2η μερα περιοδου εφτανε μεχρι 50 η τιμή της.. γνωρίζετε αν αυξάνεται οσο περνάνε οι μέρες ή έχω καμια κύστη μαλλον;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Nima21 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Γνωρίζει καμία αν η τιμή της οιστραδιόλης αυξάνεται οσο προχωρανε οι μερες της περιόδου; Εκανα ορμονολογικές αλλα την 5η μερα περιόδου γιατι δεν μπορούσα νωρίτερα και η τιμη της ηταν στα 62 pg , ενω παλιοτερα που συνηθως τις εκανα 2η μερα περιοδου εφτανε μεχρι 50 η τιμή της.. γνωρίζετε αν αυξάνεται οσο περνάνε οι μέρες ή έχω καμια κύστη μαλλον;

Δεν είναι ανεβασμένη, μια χαρά είναι. Όσο περνάει ο κύκλος ανεβαίνει η ε2 και αυτο θελουμε, μας δείχνει το ωοθυλάκιο που προχωράει στην ωρίμανση. Είσαι στην αρχή ακόμα του κύκλου.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Σποράκι είπε:

Δεν είναι ανεβασμένη, μια χαρά είναι. Όσο περνάει ο κύκλος ανεβαίνει η ε2 και αυτο θελουμε, μας δείχνει το ωοθυλάκιο που προχωράει στην ωρίμανση. Είσαι στην αρχή ακόμα του κύκλου.

Α τέλεια!!! Σε ευχαριστώ πολύ!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 30/8/2024 at 5:40 ΜΜ, MatinaChr είπε:

Καλησπέρα. σε λίγο ξεκινάω την δεύτερη προσπάθεια μου αλλά σκέφτομαι μήπως  Να αλλάξω κέντρο εξωσωματικής ; Η να μείνω εκεί που πήγα την πρώτη φορά ; .  . .ποια είναι η γνώμη σας ;δεν έχω παράπονα από αυτούς . Το αντίθετο … σκέφτομαι ότι λόγο ηλικίας είμαι 43 και πολύ χαμηλής ΑΜΗς 0.18 υπάρχει καλύτερο κέντρο από αυτό που πάω. Ενασ Ακόμα λόγος είναι ο γιατρος μου . Δεν μπορείς να τον βρεις . να του  μιλήσεις να  ρωτήσεις ότι θες …

Σε ποιο κέντρο είσαι αν επιτρέπεται; Υπάρχουν αρκετά καλά κέντρα κ για όλα υπάρχουν παράπονα κ καλές κριτικές ταυτόχρονα. Βρίσκομαι ακριβώς στην ίδια φάση με σένα κ μου βασανίζει το μυαλό η ίδια απορία….να αλλάξω ή να μείνω; Να πάρω δεύτερη γνώμη; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...