Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , angie5 είπε:

      Ναι σωστά μετράς 7η μέρα είναι. 

      Δίκιο έχεις θα περιμένω δύο μέρες καλά λες. Και όντως πρέπει να κάνω κάτι να ξεχάσω γιατί θα σαλτάρω...🤣

      Σ' ευχαριστώ πραγματικά μου δίνεις πολύ κουράγιο!..

      Ναι βγες μια βόλτα...φάτε ένα ωραίο φαγητό...μη πιεις όμως...😜 και απο Δευτέρα αγχώνεσαι παλι...χαχαχαχα 

      αστειεύομαι αλλά αυτό το άγχος πως να το κόψουμε???ουφ!!!

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Kate33 είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια, γραφω ένα post που ηλπιζα πολύ καιρό να καταφέρω να γράψω, για να δώσω ελπίδα και πίστη σε όλες, όπως έχω πάρει και εγώ από όλες σας αυτά τα χρόνια που προσπαθούμε για μωρό.

Λενε ότι η υπογονιμοτητα σε αλλάζει σαν άνθρωπο, χιλιάδες συναισθήματα και σκέψεις σε κατακλύζουν, η ζωή σου αλλάζει ριζικά. Εγώ το ένιωσα έτσι ακριβώς. Ένα μόνιμο σοκ από την στιγμή που στα 33 μου έμαθα ότι έχω ΑΜΗ 0.23 και ακομα μεγαλύτερα σοκ καθώς στις ορμονικές εξετάσεις, μήνα μήνα, καθώς εκανα φυσικούς έβλεπα την FSH να ανεβαίνει κατακόρυφα. Ξεκίνησα με 10 και μέσα σε 5 μήνες είδα 42.

εκανα φυσικούς στον Σφ. για σχεδόν 3 χρόνια, λέω σχεδόν γιατί η τελευταία χρόνια ήταν κάθε μήνα κυστες, και με τόσο στενή παρακολούθηση και κάθε μήνα δημιουργούνταν κύστη. Μετά τις τρεις πρώτες ωοληψιες δεν είχα ούτε ένα έμβρυο, εκανα PRP ωοθηκών και απέκτησα δυο εμβρυακια και σταδιακά αλλά δυο. Εκανα υστερο, και έβαλα τα δυο τον Ιανουαρίο του 2023- έμβρυα τριτης ημέρας- και δυστυχώς πήρα αρνητικό.

συζήτησα με τον γιατρο μου και προσπάθησαμε να μαζέψουμε βλαστοκυστες, με παρά πολύ κόπο κ μετά το τρίτο PRP στον επόμενο κύκλο, πήραμε δυο βλαστοκυστες και άλλη μια από τα έμβρυα τριτης ημέρας που είχα καταψύξει. Εκανα ΝΙΚΑ, εκανα λίγες εγχυσεις - γύρω στις 12-15, κ τον Απρίλιο εκανα την εμβρυομεταφορα. Ένα έμβρυο του 2021 κ ένα του 2024, κ τα δυο μετά από κύκλο PRP. Κ παραδόξως πέτυχε και είμαι στον πέμπτο μήνα, σε λίγες μέρες θα κάνω β επιπέδου. Κάθε μέρα δεν το πιστεύω ακόμα περισσότερο, κάθε μέρα σκέφτομαι πως έγιναν αυτά τα θαυματακια..

εκανα μεγάλη προσπάθεια να ρίξω την FSH κ να φτιάξω τα ορμονικά μου, διατροφή, γυμναστική, βελονισμό, ατέλειωτες βιταμίνες, red light therapy, PRP, ότι υπάρχει στο Ίντερνετ το δοκίμασα, από την εμπειρία μου μόνο μετά το PRP έπεφτε λίγο.

μακάρι να φτάσουμε ως το τέλος και να έρθουν στην αγκαλιά μας γερα τα μωρά μας. 

το φορουμ Και όλες εσείς ήσασταν δίπλα μου όταν οι δικοι μου άνθρωποι δεν καταλάβαιναν πως νιώθω. 
σας ευχαριστώ πολύ όλες, σύντομα και όσο πιο εύκολα να έχουμε όλες γερα μωρα στην αγκαλιά μας.

 

Καλησπέρα,

Χαιρομαι παρά πολύ με τα νέα σου και σου εύχομαι ο,τι καλύτερο από καρδιάς. Ομοιοπαθούσα εδώ, με σχεδόν ίδια ΑΜΗ στα 33 μου τώρα, με φυσικούς κύκλους κάθε μήνα, κύστες και τα συναφή.. 

Σε ευχαριστώ που το μοιράστηκες μαζί μας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Ναι ναι ταχυδρομικώς τα έστειλα,εκεί γύρω στα τέλη Ιουλίου και σε μια εβδομάδα πήρα τη θετική απάντηση 

Τέλεια χαίρομαι πολύ! Ξεκινησατε τη διαδικασία; Σε τι φάση είστε τώρα;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Kate33 είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια, γραφω ένα post που ηλπιζα πολύ καιρό να καταφέρω να γράψω, για να δώσω ελπίδα και πίστη σε όλες, όπως έχω πάρει και εγώ από όλες σας αυτά τα χρόνια που προσπαθούμε για μωρό.

Λενε ότι η υπογονιμοτητα σε αλλάζει σαν άνθρωπο, χιλιάδες συναισθήματα και σκέψεις σε κατακλύζουν, η ζωή σου αλλάζει ριζικά. Εγώ το ένιωσα έτσι ακριβώς. Ένα μόνιμο σοκ από την στιγμή που στα 33 μου έμαθα ότι έχω ΑΜΗ 0.23 και ακομα μεγαλύτερα σοκ καθώς στις ορμονικές εξετάσεις, μήνα μήνα, καθώς εκανα φυσικούς έβλεπα την FSH να ανεβαίνει κατακόρυφα. Ξεκίνησα με 10 και μέσα σε 5 μήνες είδα 42.

εκανα φυσικούς στον Σφ. για σχεδόν 3 χρόνια, λέω σχεδόν γιατί η τελευταία χρόνια ήταν κάθε μήνα κυστες, και με τόσο στενή παρακολούθηση και κάθε μήνα δημιουργούνταν κύστη. Μετά τις τρεις πρώτες ωοληψιες δεν είχα ούτε ένα έμβρυο, εκανα PRP ωοθηκών και απέκτησα δυο εμβρυακια και σταδιακά αλλά δυο. Εκανα υστερο, και έβαλα τα δυο τον Ιανουαρίο του 2023- έμβρυα τριτης ημέρας- και δυστυχώς πήρα αρνητικό.

συζήτησα με τον γιατρο μου και προσπάθησαμε να μαζέψουμε βλαστοκυστες, με παρά πολύ κόπο κ μετά το τρίτο PRP στον επόμενο κύκλο, πήραμε δυο βλαστοκυστες και άλλη μια από τα έμβρυα τριτης ημέρας που είχα καταψύξει. Εκανα ΝΙΚΑ, εκανα λίγες εγχυσεις - γύρω στις 12-15, κ τον Απρίλιο εκανα την εμβρυομεταφορα. Ένα έμβρυο του 2021 κ ένα του 2024, κ τα δυο μετά από κύκλο PRP. Κ παραδόξως πέτυχε και είμαι στον πέμπτο μήνα, σε λίγες μέρες θα κάνω β επιπέδου. Κάθε μέρα δεν το πιστεύω ακόμα περισσότερο, κάθε μέρα σκέφτομαι πως έγιναν αυτά τα θαυματακια..

εκανα μεγάλη προσπάθεια να ρίξω την FSH κ να φτιάξω τα ορμονικά μου, διατροφή, γυμναστική, βελονισμό, ατέλειωτες βιταμίνες, red light therapy, PRP, ότι υπάρχει στο Ίντερνετ το δοκίμασα, από την εμπειρία μου μόνο μετά το PRP έπεφτε λίγο.

μακάρι να φτάσουμε ως το τέλος και να έρθουν στην αγκαλιά μας γερα τα μωρά μας. 

το φορουμ Και όλες εσείς ήσασταν δίπλα μου όταν οι δικοι μου άνθρωποι δεν καταλάβαιναν πως νιώθω. 
σας ευχαριστώ πολύ όλες, σύντομα και όσο πιο εύκολα να έχουμε όλες γερα μωρα στην αγκαλιά μας.

 

Με το καλό το μωράκι σας! Μεγάλος και δύσκολος αγώνας κι ο δικός σου..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , kikilani είπε:

Τέλεια χαίρομαι πολύ! Ξεκινησατε τη διαδικασία; Σε τι φάση είστε τώρα;

Μέσα Σεπτεμβρίου θα ξεκινήσω τα φάρμακα,θα πάμε με φυσικό τροποποιημενο.Έχω και ένα εμβρυακι στην κατάψυξη και ελπίζω να κάνω ένα ακόμα για να μεταφέρουμε δύο μαζί για περισσότερες πιθανότητες. Εσένα θα είναι η πρώτη φορά? Ποιο πρωτόκολλο θα κάνεις ?

Link to comment
Share on other sites

On 26/8/2024 at 12:01 ΠΜ, Lila ki είπε:

Δεν με έχει αγγίξει περισσότερο λέξη από αυτή που ανέφερες … <Τα κατάφερα> … να σου ζήσουν τα μωράκια σου! 

Σε ευχαριστώ πολύ!μέσα από την καρδιά μου στο εύχομαι...ποτέ δεν ξεχνώ τις κοπέλες εδώ..θα περάσεις συντομα στην άλλη όχθη !!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 ώρες πρίν, MK2012 είπε:

Καλησπέρα,

Χαιρομαι παρά πολύ με τα νέα σου και σου εύχομαι ο,τι καλύτερο από καρδιάς. Ομοιοπαθούσα εδώ, με σχεδόν ίδια ΑΜΗ στα 33 μου τώρα, με φυσικούς κύκλους κάθε μήνα, κύστες και τα συναφή.. 

Σε ευχαριστώ που το μοιράστηκες μαζί μας. 

@Neverstop

Σας ευχαριστώ κορίτσια! Δύσκολος αγώνας για όλες μας, μακάρι να έχει θετικό αποτέλεσμα γι όλες.

δεν σας έγραψα, ότι έχω και ενδομητριωση, το 2018 χειρουργήθηκα για δυο μεγάλες κύστες ενδομητριωσης (6 και 7 εκατοστά) το οποίο μαζί με την ενδο σίγουρα δημιούργησε την χαμηλή αμη, ίσως και με άλλους παράγοντες.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Kate33 είπε:

@Neverstop

Σας ευχαριστώ κορίτσια! Δύσκολος αγώνας για όλες μας, μακάρι να έχει θετικό αποτέλεσμα γι όλες.

δεν σας έγραψα, ότι έχω και ενδομητριωση, το 2018 χειρουργήθηκα για δυο μεγάλες κύστες ενδομητριωσης (6 και 7 εκατοστά) το οποίο μαζί με την ενδο σίγουρα δημιούργησε την χαμηλή αμη, ίσως και με άλλους παράγοντες.

Χάρηκα πολύ για τα νέα σου.Να έχεις μια τελειομινή εγκυμοσύνη και με το καλό να έλθουν τα μωράκια σου.Ο δρόμος είναι δύσκολος πολύ αλλά βγήκες Νικήτρια της Ζωής!!!❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχω μια puregon 900 σφραγισμένη που λήγει το Νοέμβριο, θα ξεκινούσα τώρα για ωοληψια αλλά θα καθυστερήσω τελικά κ θα λήξει, μήπως κάποια κοπέλα ξεκινάει τώρα με puregon κ θέλει να την ανταλλάξουμε με μια μεγαλύτερης λήξης? Είμαι θεσσαλονικη

Link to comment
Share on other sites

On 26/8/2024 at 9:35 ΠΜ, Lila ki είπε:

Κορίτσια μου πως είστε ;; Μετά την εμβρυομεταφορα και ψάχνω συμπτώματα αλλά τίποτα … δεν έχει καμία σχέση με τη πρώτη φορά δεν ξέρω εάν έχει διάφορες που τώρα έγινε με κατεψυγμένα ωάρια ενώ τη πρώτη έγινε μετά μέρες μετά την συλλογή ωαρίων … στήθος τίποτα κράμπες τίποτα γενικά σα να μην έχω κάνει εμβρυομεταφορα ..

προφανώς δεν έχω πολλές ελπίδες αλλά θα ήθελα να ακούσω κ την ιστορία σας εάν είχε θετικό αποτέλεσμα !

Με το καλο περιμένουμε τα όμορφα νέα σου στις 1/9!!!!! 🙏Εγώ στην τελευταία εμβρυομεταφορα δεν είχα τίποτα από τα γνωστά συμπτώματα και πήρα θετικη χοριακη! Και στην εγκυμοσυνη μου έτσι είμαι. Χωρίς εμετούς χωρίς έντονα συμπτώματα.  

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Eflenew said:

Με το καλο περιμένουμε τα όμορφα νέα σου στις 1/9!!!!! 🙏Εγώ στην τελευταία εμβρυομεταφορα δεν είχα τίποτα από τα γνωστά συμπτώματα και πήρα θετικη χοριακη! Και στην εγκυμοσυνη μου έτσι είμαι. Χωρίς εμετούς χωρίς έντονα συμπτώματα.  

Ευχαριστω πολύ κοπέλα μου !!! Πάντα με στηρίζεις !!!! Με το καλό ! Τι φύλο περιμενετε ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 26/8/2024 at 4:55 ΜΜ, Kate33 είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια, γραφω ένα post που ηλπιζα πολύ καιρό να καταφέρω να γράψω, για να δώσω ελπίδα και πίστη σε όλες, όπως έχω πάρει και εγώ από όλες σας αυτά τα χρόνια που προσπαθούμε για μωρό.

Λενε ότι η υπογονιμοτητα σε αλλάζει σαν άνθρωπο, χιλιάδες συναισθήματα και σκέψεις σε κατακλύζουν, η ζωή σου αλλάζει ριζικά. Εγώ το ένιωσα έτσι ακριβώς. Ένα μόνιμο σοκ από την στιγμή που στα 33 μου έμαθα ότι έχω ΑΜΗ 0.23 και ακομα μεγαλύτερα σοκ καθώς στις ορμονικές εξετάσεις, μήνα μήνα, καθώς εκανα φυσικούς έβλεπα την FSH να ανεβαίνει κατακόρυφα. Ξεκίνησα με 10 και μέσα σε 5 μήνες είδα 42.

εκανα φυσικούς στον Σφ. για σχεδόν 3 χρόνια, λέω σχεδόν γιατί η τελευταία χρόνια ήταν κάθε μήνα κυστες, και με τόσο στενή παρακολούθηση και κάθε μήνα δημιουργούνταν κύστη. Μετά τις τρεις πρώτες ωοληψιες δεν είχα ούτε ένα έμβρυο, εκανα PRP ωοθηκών και απέκτησα δυο εμβρυακια και σταδιακά αλλά δυο. Εκανα υστερο, και έβαλα τα δυο τον Ιανουαρίο του 2023- έμβρυα τριτης ημέρας- και δυστυχώς πήρα αρνητικό.

συζήτησα με τον γιατρο μου και προσπάθησαμε να μαζέψουμε βλαστοκυστες, με παρά πολύ κόπο κ μετά το τρίτο PRP στον επόμενο κύκλο, πήραμε δυο βλαστοκυστες και άλλη μια από τα έμβρυα τριτης ημέρας που είχα καταψύξει. Εκανα ΝΙΚΑ, εκανα λίγες εγχυσεις - γύρω στις 12-15, κ τον Απρίλιο εκανα την εμβρυομεταφορα. Ένα έμβρυο του 2021 κ ένα του 2024, κ τα δυο μετά από κύκλο PRP. Κ παραδόξως πέτυχε και είμαι στον πέμπτο μήνα, σε λίγες μέρες θα κάνω β επιπέδου. Κάθε μέρα δεν το πιστεύω ακόμα περισσότερο, κάθε μέρα σκέφτομαι πως έγιναν αυτά τα θαυματακια..

εκανα μεγάλη προσπάθεια να ρίξω την FSH κ να φτιάξω τα ορμονικά μου, διατροφή, γυμναστική, βελονισμό, ατέλειωτες βιταμίνες, red light therapy, PRP, ότι υπάρχει στο Ίντερνετ το δοκίμασα, από την εμπειρία μου μόνο μετά το PRP έπεφτε λίγο.

μακάρι να φτάσουμε ως το τέλος και να έρθουν στην αγκαλιά μας γερα τα μωρά μας. 

το φορουμ Και όλες εσείς ήσασταν δίπλα μου όταν οι δικοι μου άνθρωποι δεν καταλάβαιναν πως νιώθω. 
σας ευχαριστώ πολύ όλες, σύντομα και όσο πιο εύκολα να έχουμε όλες γερα μωρα στην αγκαλιά μας.

 

Συγχαρητήρια με το καλό τα μωράκια σου!! Πραγματικά η μεγάλη προσπάθεια που εκανες θα σε ανταμείψει σύντομα που θα πάρεις τα μωρά σου αγκαλιά ! Όλες εδώ καταλαβαίνουμε την αγωνία αν τελικά θα τα καταφέρουμε και αν αξίζει ο κόπος η προσπάθεια τα τρυπηματα τα χρήματα 

Θα πω αξίζει και με το παραπάνω ! Να έχετε πίστη 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

On 8/26/2024 at 9:35 AM, Lila ki said:

Κορίτσια μου πως είστε ;; Μετά την εμβρυομεταφορα και ψάχνω συμπτώματα αλλά τίποτα … δεν έχει καμία σχέση με τη πρώτη φορά δεν ξέρω εάν έχει διάφορες που τώρα έγινε με κατεψυγμένα ωάρια ενώ τη πρώτη έγινε μετά μέρες μετά την συλλογή ωαρίων … στήθος τίποτα κράμπες τίποτα γενικά σα να μην έχω κάνει εμβρυομεταφορα ..

προφανώς δεν έχω πολλές ελπίδες αλλά θα ήθελα να ακούσω κ την ιστορία σας εάν είχε θετικό αποτέλεσμα !

Κι εγω δεν ειχα συμπτωματα μετα την εμβρυομεταφορα και πηγαν ολα καλα. Μην απογοητευεσαι και μην περιμενεις απαραιτητα συμπτωματα, μπορει να μην ερθουν αλλα ολα να προχωρανε τελεια! Ευχομαι να εχεις καλα νεα!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eflenew said:

Αγοράκι!!!! Και πολύ ζωηρό!!!!! 

Ε το μπουμπούκι το όμορφο μωρε !!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

1 hour ago, artemis88 said:

Κι εγω δεν ειχα συμπτωματα μετα την εμβρυομεταφορα και πηγαν ολα καλα. Μην απογοητευεσαι και μην περιμενεις απαραιτητα συμπτωματα, μπορει να μην ερθουν αλλα ολα να προχωρανε τελεια! Ευχομαι να εχεις καλα νεα!!!

Σε ευχαριστω πολύ για τα ενθαρρυντικά λόγια ! ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...