Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα κορίτσια! Συγχαρητήρια σε όλες! Εγκυμονούσες νυν και μελλοντικές! Ψάχνω απεγνωσμένα ενέσεις εξωσωματικής. Οποιαδήποτε... Gonal, Bemfola, Meriofert, Altermon... Δεν μου επιτρέπεται να ξαναπεράσω επιτροπή... Μήπως έχει κάποιο κορίτσι??? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη για την παρεμβολή!

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 24 λεπτά , Neverstop είπε:

Να σας ζήσουν τα μπουμπουκακια❤️❤️❤️ εύχομαι να έχεις βοήθεια για να παίρνεις κι εσύ ανάσες. Και εμείς καλά είμαστε, κοντεύουμε 7,5 μηνών, ολόκληρος άντρας😄

Πόσο χαίρομαι με το γλυκάκι σου!θυμάμαι πέρυσι τέτοιο καιρό τις αγωνίες μας.Γισ αυτό όλες οι κοπέλες να είναι αισιόδοξες κ σίγουρα θα τα καταφέρουν 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 22/8/2024 at 3:37 ΜΜ, Titti είπε:

1000-1500€ η αμοιβή του γιατρού;;;; Τότε πως προκύπτει βρε παιδιά το 5χιλιαρο; Εφόσον μιλάμε πάντα για τρίκλινο εννοείται... Δεν μου βγαίνουν τα κουκιά έτσι...

Κι επειδή ήδη έχω δει ότι σε κάποιους υπερήχους αλλά και ιατρικές πράξεις εν μέσω των εξωσωματικών είχα παραπάνω χρεώσεις από ότι πολλές από εδώ μέσα, θα ήθελα να το ξέρω... Δεν θεωρώ ότι όλες όσες γράφουμε εδώ μέσα είμαστε συγγενείς και φίλοι των ιατρών, ούτε ότι "δένονται" με όλες τις ασθενείς. Ωστόσο επειδή για εμένα είναι μια άκρως συναισθηματική διαδικασία η κύηση και ο τοκετός του παιδιού μου, θα ήθελα να ξέρω... Όχι να γίνει το συναίσθημα μου αντικείμενο "εκμετάλλευσης"...

Καλησπέρα!Εγώ γέννησα πριν ένα μήνα,2300 το τρίκλινο,2000 ο γιατρός 300 η μαία + 95 ανα ημέρα που έμεινε ο μικρός στην μενν.Εδω να αναφέρω ότι στο τρίκλινο δεν υπήρχε καμία μα καμία ιδιωτικότητα.Δεν αξίζει τα τα τόσα χρήματα αλλά δεν μπορείς να κάνεις κ διαφορετικά.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

Καλησπέρα!Εγώ γέννησα πριν ένα μήνα,2300 το τρίκλινο,2000 ο γιατρός 300 η μαία + 95 ανα ημέρα που έμεινε ο μικρός στην μενν.Εδω να αναφέρω ότι στο τρίκλινο δεν υπήρχε καμία μα καμία ιδιωτικότητα.Δεν αξίζει τα τα τόσα χρήματα αλλά δεν μπορείς να κάνεις κ διαφορετικά.

Εννοείς δεν υπήρχε ιδιωτικότητα λόγω συνοδών και επισκεπτηρίου; Ο αναισθησιολόγος  πήρε έξτρα χρήματα; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια, ειμαι νεα στην ομαδα και ζητω συγνωμη εκ των προτερων αν εχει ηδη απαντηθει! Μπορει καποια να μου πει μετα απο ποσες μερες περιπου λαβατε απαντηση απο την επιτροπη; Θα περασω 30 Σεπτεμβριου και ανυπομονω να μαθω αν θα προλαβω την απαντηση πριν αδιαθετησω!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Titti είπε:

Εννοείς δεν υπήρχε ιδιωτικότητα λόγω συνοδών και επισκεπτηρίου; Ο αναισθησιολόγος  πήρε έξτρα χρήματα; 

Καλησπέρα.. και εγώ περίπου τόσα πλήρωσα και να σκεφτεί κανείς ότι στον ίδιο γιατρό έχω κάνει πόσες εξωσωματικες, επεμβάσεις, τη πρώτη μου γέννα και με πολύ κόπο κατάφερα μια μικρή έκπτωση στη δική του αμοιβή στη δεύτερη γέννα. 

Αλλά βρε κορίτσια γιατί πρέπει συν όλα τα άλλα να πληρώνουμε έξτρα τη μαία του γιατρού;  δεν την επιλέγω εγώ και στη περίπτωση τη δική μου που ήταν και τις δύο φορές με προγραμματισμένη καισαρική, η υπόθεση ήταν μισή ώρα. Ούτε που τη χρειάστηκα καθόλου, ούτε και κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης έκανε κάτι, πχ μαθήματα ανωδυνου τοκετού, θηλασμού κάτι τέλος πάντων που να της τα δώσω με ευχαρίστηση τα χρήματα. Επιπλέον από τα 300, μου ζήτησε και άλλα 150 για τη νέα μαια που είχαν προσλάβει. 

Τελικά πήρε μόνο 150€ αντε και πολλά της έδωσα και δεν είπε τίποτα. 

Τώρα για την ιδιωτικοτητα, σε τρίκλινο είναι λίγο δύσκολο με το επισκεπτηριο, ανάλογα πως θα τύχει. Εγώ στο Μητέρα, σε τρίκλινο, ζήτησα κρεβάτι στο παράθυρο, μια χαρά απομόνωση είχα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 hours ago, Lotos said:

Γεια σου κορίτσι μου !εγώ πλέον έχω δίδυμα 5 μηνών ...τα κατάφερα κ κάθε φορά π γυρνάω πίσω νιώθω τόσο συγκίνηση .Πλέον με πνίγουν άλλες αγωνίες...εύχομαι σε όλες τις κοπέλες να ξεπεράσουν σύντομα τις δυσκολίες κ να κρατήσουν τα μωρά τους αγκαλιά !!εσύ τι κάνεις ;

Δεν με έχει αγγίξει περισσότερο λέξη από αυτή που ανέφερες … <Τα κατάφερα> … να σου ζήσουν τα μωράκια σου! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου πως είστε ;; Μετά την εμβρυομεταφορα και ψάχνω συμπτώματα αλλά τίποτα … δεν έχει καμία σχέση με τη πρώτη φορά δεν ξέρω εάν έχει διάφορες που τώρα έγινε με κατεψυγμένα ωάρια ενώ τη πρώτη έγινε μετά μέρες μετά την συλλογή ωαρίων … στήθος τίποτα κράμπες τίποτα γενικά σα να μην έχω κάνει εμβρυομεταφορα ..

προφανώς δεν έχω πολλές ελπίδες αλλά θα ήθελα να ακούσω κ την ιστορία σας εάν είχε θετικό αποτέλεσμα !

  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 9
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, kikilani είπε:

Καλησπερα κοριτσια, ειμαι νεα στην ομαδα και ζητω συγνωμη εκ των προτερων αν εχει ηδη απαντηθει! Μπορει καποια να μου πει μετα απο ποσες μερες περιπου λαβατε απαντηση απο την επιτροπη; Θα περασω 30 Σεπτεμβριου και ανυπομονω να μαθω αν θα προλαβω την απαντηση πριν αδιαθετησω!

Καλημέρα! Μέσα σε μια βδομάδα μου απάντησαν,είμαι από Θεσσαλονίκη και πέρασα εδώ επιτροπή.Σε άλλες πόλεις δεν ξέρω πόσες μέρες χρειάζονται.Καλη επιτυχία ❤️ 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

Κορίτσια μου πως είστε ;; Μετά την εμβρυομεταφορα και ψάχνω συμπτώματα αλλά τίποτα … δεν έχει καμία σχέση με τη πρώτη φορά δεν ξέρω εάν έχει διάφορες που τώρα έγινε με κατεψυγμένα ωάρια ενώ τη πρώτη έγινε μετά μέρες μετά την συλλογή ωαρίων … στήθος τίποτα κράμπες τίποτα γενικά σα να μην έχω κάνει εμβρυομεταφορα ..

προφανώς δεν έχω πολλές ελπίδες αλλά θα ήθελα να ακούσω κ την ιστορία σας εάν είχε θετικό αποτέλεσμα !

Κορίτσι μου καλά αποτελέσματα!!με μια μεγάλη μεγάλη χοριακη εύχομαι!!!

Γιατί θεωρείς πως δεν έχεις πολλές ελπίδες??επειδή δεν νοιώθεις κάτι??δεν έχει καμία σχέση αυτό!!!στις ποσες μέρες είσαι???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, *Vasoula said:

Κορίτσι μου καλά αποτελέσματα!!με μια μεγάλη μεγάλη χοριακη εύχομαι!!!

Γιατί θεωρείς πως δεν έχεις πολλές ελπίδες??επειδή δεν νοιώθεις κάτι??δεν έχει καμία σχέση αυτό!!!στις ποσες μέρες είσαι???

Σε ευχαριστω πολύ ! Ναι νιώθω απογοήτευση γιατί πραγματικά δεν έχω τίποτα μα τίποτα ούτε καν ένα σύμπτωμα έστω από υην προγεστερονη και την εστραδιολη αν το λέω σωστά …. Την έκανα την Δευτέρα στις 19 του μήνα και μ είπαν να κάνω τεστ τη 1 του Σεπτέμβρη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Lila ki είπε:

Σε ευχαριστω πολύ ! Ναι νιώθω απογοήτευση γιατί πραγματικά δεν έχω τίποτα μα τίποτα ούτε καν ένα σύμπτωμα έστω από υην προγεστερονη και την εστραδιολη αν το λέω σωστά …. Την έκανα την Δευτέρα στις 19 του μήνα και μ είπαν να κάνω τεστ τη 1 του Σεπτέμβρη 

Είσαι 7η μέρα δηλαδή ε??εεε είναι και νωρίς ακόμα!!!αλλά πίστεψε με τα συμπτώματα δεν παίζουν κανένα μα κανένα απολύτως ρόλο... βλαστοκυστες βάλατε???

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλημέρα! Μέσα σε μια βδομάδα μου απάντησαν,είμαι από Θεσσαλονίκη και πέρασα εδώ επιτροπή.Σε άλλες πόλεις δεν ξέρω πόσες μέρες χρειάζονται.Καλη επιτυχία ❤️ 

Ευχαριστώ πολύ, και εγώ Θεσσαλονίκη είμαι! Μακάρι να γίνει τόσο γρήγορα! Πότε δώσατε τα χαρτιά εσείς; Τα στείλατε ταχυδρομικώς όπως είναι τώρα η διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, *Vasoula said:

Είσαι 7η μέρα δηλαδή ε??εεε είναι και νωρίς ακόμα!!!αλλά πίστεψε με τα συμπτώματα δεν παίζουν κανένα μα κανένα απολύτως ρόλο... βλαστοκυστες βάλατε???

Ναι… κ είπαν είναι hatching blastocyst…. Το πρώτο που κρίθηκε άριστο κατέληξε σε αποβολή καθώς κ μια φυσική σύλληψη που κατέληξε κ αυτή σε αποβολή … αυτή είναι η δεύτερη προσπάθεια με εξωσωματική . Μενω εξωτερικό !π

  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, kikilani είπε:

Ευχαριστώ πολύ, και εγώ Θεσσαλονίκη είμαι! Μακάρι να γίνει τόσο γρήγορα! Πότε δώσατε τα χαρτιά εσείς; Τα στείλατε ταχυδρομικώς όπως είναι τώρα η διαδικασία;

Ναι ναι ταχυδρομικώς τα έστειλα,εκεί γύρω στα τέλη Ιουλίου και σε μια εβδομάδα πήρα τη θετική απάντηση 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...