Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου ,τη γνώμη έχετε για το embryoglue ?? Το έχει χρησιμοποιήσει καμία και να είχε επιτυχία ;

      On 30/6/2024 at 4:59 ΜΜ, el3nitsa είπε:

      Γεια σας κορίτσια.δεν ξέρω αν βρίσκομαι στο σωστό φόρουμ.θέλω να χαρίσω φάρμακα εξωσωματικής που μου έχουν περισσέψει σε όποια τα έχει ανάγκη.ψαχνω στο ίντερνετ κάποιο φόρουμ αλλά είναι παλιά όσα βρήκα.γνωριζετε κάτι? 

      Είσαι στο σωστό φόρουμ,μπορείς να γράψεις τι έχεις και όσα κορίτσια τα χρειάζονται θα σου απαντήσουν !

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες τις αγωνίστριες!! Καινούρια εγώ στην ομάδα αν και σας διαβάζω πολύ καιρό!!Ετοιμάζομαι για δεύτερη διέγερση αφού περιμένω περίοδο,  με elonva αυτή την φορά.Ετών 40 σχεδόν, ολιγοαθενοσπερμία του συζύγου,  αποτυχημένη 1η προσπάθεια με αρνητική χοριακή πριν 2 μήνες.Είχαμε κάνει διέγερση με 300μονάδες gonal,  orgalutran παράλληλα, αργή ανταπόκριση στα φάρμακα γενικά, πήραμε 9 ωάρια,  γονιμοποιηθηκαν τα 8, έγιναν βλαστοκύστεις τα 2, όπου τα καταψύξαμε και κάναμε ετ και τις 2 στον αμέσως επόμενο κύκλο.

 Έχετε κάποια εμπειρία με την elonva;;; 

Εύχομαι καλή επιτυχία και δύναμη σε όλες μας !💪💪🩷

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

15 ώρες πρίν, apple2 είπε:

Γεια σας κορίτσια. Σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να γίνετε σύντομα μανούλες. Θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι κάποια κοπέλα από Θεσσαλονίκη και να χρειάζεται ένα κουτί πουρεγκον των 900. Μου έχει περισσέψει και το χαρίζω, με ημερομηνία λήξης τον Νοέμβριο του 2024. Οποία θέλει ας μου στείλει μήνυμα.

Σου έχω στείλει πμ. 

Link to comment
Share on other sites

On 27/6/2024 at 1:41 ΜΜ, Bluee19 είπε:

Μακαρι να φτιαχτεί και αυτό το άτιμο το σπερμα γιατί θα τον δείρω τον άντρα μου😂

δεν μας είχαν μιλήσει όχι μάλλον επειδή ήταν η πρώτη φορά τώρα έτσι κ αλλιώς όταν είναι να κάνουμε την επόμενη προσπάθεια θα μικησουμε και για το πια τεχνική πρέπει να κάνουν στην γονιμοποίηση !!! Αλλά αυτό μετά το καλοκαίρι να πάρουμε μια ανάσα !!!!

εσεις πως προχωράτε μετά από αυτό ; 

 

On 27/6/2024 at 2:04 ΜΜ, Bluee19 είπε:

Μάλλον λόγω του εμβρύου !!!

γιατι την προηγούμενη φορά είχα ελενξει αυτοάνοσα και παρά πολλά αλλά που οφείλονται σε αποβολές και ήταν όλα καθαρά !!! Τα είχα κόψει τα salospir και αντιπηκτικές δεν έκανα 

σε ευχαριστώ πολύ !!! Εύχομαι και εσυ ότι επιθυμείς σύντομα 🩵

Ειχες παει στο Ελενα ή θυμαμαι λαθος? Αν ναι να μιλησεις να πας ξανα για επανάληψη! Εγω μιλησα με την κα Οικονομοπουλου κ μ ειπε να παω 3 βδομαδες μετα τη βιοχημικη για επαναληψη δεικτων κ θα παω την Τρίτη π μας ερχεται!

Εμας λογικα μας φωναξαν γτ εχουμε κ 3 αποτυχιες στο ιστορικο μας σε αλλο κέντρο.. ο εμβρυολογος ειπε πως πηραμε καλες γονιμοποιησεις κ αριστες βλαστοκυστες αρα θεωρει πως δεν επαιξε ρολο η κακη ποσοτητα τ σπερματος και το dfi μας τελευταια φορα ηταν 28%.. κ επειδη εχω κανει εναν καρυοτυπο εμβρυου π βγηκε υγιες δεν ανεφεραν κατι για χρωμοσωμικες ανωμαλιες (κ μολις συνειδητοποιησα πως δε ρωτησα κ εγω)..θεωρουν πως υπάρχει κάτι στο αιματολογικο κομματι που δεν εχει βρεθει ακομα..γτ μενω εγκυος κ δεν προχωρανε.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!!

Πρώτη μου εξωσωματικη είμαι 39 χρόνων και χθες έκανα την τελευταία ενεση gonal. Σήμερα το πρωί έκανα 1 orgalutran και μετά πήγα για έλεγχο.

Αποτελεσματα Lh 2,1 e2 1842   prg 1,15

Σήμερα το βράδυ θα κάνω τις ovitrelle και Δευτέρα πρωι ωοληψια.

Πως τα βλέπετε κορίτσια? Είναι καλές οι τιμές? Αν κάποια κοπέλα μπορεί να βοηθήσει και έχει εμπειρία. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Terry1986 είπε:

 

Ειχες παει στο Ελενα ή θυμαμαι λαθος? Αν ναι να μιλησεις να πας ξανα για επανάληψη! Εγω μιλησα με την κα Οικονομοπουλου κ μ ειπε να παω 3 βδομαδες μετα τη βιοχημικη για επαναληψη δεικτων κ θα παω την Τρίτη π μας ερχεται!

Εμας λογικα μας φωναξαν γτ εχουμε κ 3 αποτυχιες στο ιστορικο μας σε αλλο κέντρο.. ο εμβρυολογος ειπε πως πηραμε καλες γονιμοποιησεις κ αριστες βλαστοκυστες αρα θεωρει πως δεν επαιξε ρολο η κακη ποσοτητα τ σπερματος και το dfi μας τελευταια φορα ηταν 28%.. κ επειδη εχω κανει εναν καρυοτυπο εμβρυου π βγηκε υγιες δεν ανεφεραν κατι για χρωμοσωμικες ανωμαλιες (κ μολις συνειδητοποιησα πως δε ρωτησα κ εγω)..θεωρουν πως υπάρχει κάτι στο αιματολογικο κομματι που δεν εχει βρεθει ακομα..γτ μενω εγκυος κ δεν προχωρανε.. 

ναι είχα πάει στο Ελενας τον Μάρτιο και έκανα όλες της απαραίτητες αιματολογικές άρα θεωρώ σε τρεις μήνες πως δεν έχει αλλάξει κάτι !!! Εμείς τώρα θα κάνουμε επαναληπτικές σπέρματος σε μια βδομάδα θα έχω τα αποτελέσματα !!! Αν έστω έχει φύγει το μικρόβιο που είχαμε ίσως έχει καλυτερέψει λίγο το σπερμα !!! Πάντως ότι είναι να κάνουμε θα το κάνουμε από Οκτώβριο άρα έχουμε και άλλο χρόνο για βιταμίνες στο σπερμα !!!

το καλό είναι πως τελικά αδιαθέτησα σήμερα άρα λογικά η χοριακη μηδένισε και δεν θα χρειαστώ απόξεση !!! Θα επαναλάβω και χοριακη μόλις τελειώσει το αίμα για να σιγουρευτούμε !!!! 
παντως το ότι έχετε άριστες βλαστοκυστες είναι πολύ θετικό εμείς έιχαμε κακές βλαστοκυστες άρα λογικό και τ αποτέλεσμα …

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Bluee19 είπε:

ναι είχα πάει στο Ελενας τον Μάρτιο και έκανα όλες της απαραίτητες αιματολογικές άρα θεωρώ σε τρεις μήνες πως δεν έχει αλλάξει κάτι !!! Εμείς τώρα θα κάνουμε επαναληπτικές σπέρματος σε μια βδομάδα θα έχω τα αποτελέσματα !!! Αν έστω έχει φύγει το μικρόβιο που είχαμε ίσως έχει καλυτερέψει λίγο το σπερμα !!! Πάντως ότι είναι να κάνουμε θα το κάνουμε από Οκτώβριο άρα έχουμε και άλλο χρόνο για βιταμίνες στο σπερμα !!!

το καλό είναι πως τελικά αδιαθέτησα σήμερα άρα λογικά η χοριακη μηδένισε και δεν θα χρειαστώ απόξεση !!! Θα επαναλάβω και χοριακη μόλις τελειώσει το αίμα για να σιγουρευτούμε !!!! 
παντως το ότι έχετε άριστες βλαστοκυστες είναι πολύ θετικό εμείς έιχαμε κακές βλαστοκυστες άρα λογικό και τ αποτέλεσμα …

Δεν εχει σημασια να μιλησεις μαζι της να σου πει εαν θελει να σε ξαναδει..κ εγω θεωρουσα πως δε θα θελει αλλα μ ζητησε να με δει..κοιτανε καποιους δεικτες...κ εμενα την πρώτη φορα με τη δευτερη που με ειδε ειχαν 4 μηνες διαφορα πολυ..μακαρι να εχουν φτιαξει ολα με το σπερμα κ να πανε καλα ολα απο εδω κ περα..

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Manant8490 είπε:

Καλημέρα σε όλες τις αγωνίστριες!! Καινούρια εγώ στην ομάδα αν και σας διαβάζω πολύ καιρό!!Ετοιμάζομαι για δεύτερη διέγερση αφού περιμένω περίοδο,  με elonva αυτή την φορά.Ετών 40 σχεδόν, ολιγοαθενοσπερμία του συζύγου,  αποτυχημένη 1η προσπάθεια με αρνητική χοριακή πριν 2 μήνες.Είχαμε κάνει διέγερση με 300μονάδες gonal,  orgalutran παράλληλα, αργή ανταπόκριση στα φάρμακα γενικά, πήραμε 9 ωάρια,  γονιμοποιηθηκαν τα 8, έγιναν βλαστοκύστεις τα 2, όπου τα καταψύξαμε και κάναμε ετ και τις 2 στον αμέσως επόμενο κύκλο.

 Έχετε κάποια εμπειρία με την elonva;;; 

Εύχομαι καλή επιτυχία και δύναμη σε όλες μας !💪💪🩷

Είναι τι θα ταιριάξει στη καθεμία και ο κύκλος που θα πετύχεις... Εχω κάνει και με gonal και elonva και τροποποιημενο φυσικό με κλομιφαινη! Με την elonva είχαν πάρει 7 ωαρια... τα 5 ώριμα... έμειναν 2 βλαστοκυστες όπου δεν έπιασαν αλλά την επόμενη της εμβρυομεταφορας είχα πυρετό και πολύ βήχα από ίωση!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Terry1986 είπε:

Δεν εχει σημασια να μιλησεις μαζι της να σου πει εαν θελει να σε ξαναδει..κ εγω θεωρουσα πως δε θα θελει αλλα μ ζητησε να με δει..κοιτανε καποιους δεικτες...κ εμενα την πρώτη φορα με τη δευτερη που με ειδε ειχαν 4 μηνες διαφορα πολυ..μακαρι να εχουν φτιαξει ολα με το σπερμα κ να πανε καλα ολα απο εδω κ περα..

Θα της στείλω μήνυμα να την ρωτήσω αν χρειάζεται να με ξανά δει !!! 
μακαρι τ να πω…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Stef91 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω, πότε φεύγει η οβιτρελ από τον οργανισμό; 

Στις δέκα μέρες έχω ακούσει. Ίσως και νωρίτερα. Έκανες τεστακι???

9 ώρες πρίν, helena212 είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!

Πρώτη μου εξωσωματικη είμαι 39 χρόνων και χθες έκανα την τελευταία ενεση gonal. Σήμερα το πρωί έκανα 1 orgalutran και μετά πήγα για έλεγχο.

Αποτελεσματα Lh 2,1 e2 1842   prg 1,15

Σήμερα το βράδυ θα κάνω τις ovitrelle και Δευτέρα πρωι ωοληψια.

Πως τα βλέπετε κορίτσια? Είναι καλές οι τιμές? Αν κάποια κοπέλα μπορεί να βοηθήσει και έχει εμπειρία. 

Μια χαρά είναι! Πόσα ωοθυλάκια είδατε στον τελευταίο υπέρηχο? ήταν κοντά σε μέγεθος μεταξύ τους? πιστεύω θα έχεις καμία δεκαριά..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , Neverstop είπε:

Στις δέκα μέρες έχω ακούσει. Ίσως και νωρίτερα. Έκανες τεστακι???

Μια χαρά είναι! Πόσα ωοθυλάκια είδατε στον τελευταίο υπέρηχο? ήταν κοντά σε μέγεθος μεταξύ τους? πιστεύω θα έχεις καμία δεκαριά..

Πω πω δέκα μερες, πρέπει να περιμένω αναγκαστικά την χοριακη! Έκανα ναι και βγήκε θετικό, αλλά δεν ξέρω αν είναι από την οβιτρελ, γιατί έκανα μισή δόση την Τρίτη, οπότε μάλλον επηρεάζει το αποτέλεσμα…

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, helena212 είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!

Πρώτη μου εξωσωματικη είμαι 39 χρόνων και χθες έκανα την τελευταία ενεση gonal. Σήμερα το πρωί έκανα 1 orgalutran και μετά πήγα για έλεγχο.

Αποτελεσματα Lh 2,1 e2 1842   prg 1,15

Σήμερα το βράδυ θα κάνω τις ovitrelle και Δευτέρα πρωι ωοληψια.

Πως τα βλέπετε κορίτσια? Είναι καλές οι τιμές? Αν κάποια κοπέλα μπορεί να βοηθήσει και έχει εμπειρία. 

Η lh δε σημαίνει κάτι σε αυτή τη φάση, μόνο ότι δεν έχει γίνει ωορηξια που αυτό είναι το ζητούμενο γι αυτό έκανες και orgalutran. Το κάθε ώριμο ωάριο αντιστοιχεί σε 200-250 μονάδες οιστραδιολης οπότε όπως ανέφερε και η φίλη παραπάνω λογικά θα έχεις 10+ ωαρια. Με την προγεστερονη είσαι οριακά αν θέλεις να κάνεις εμβρυομεταφορα στον ίδιο κύκλο, πρέπει να είναι μικρότερη από 1 πριν την ετ, λογικά θα την επαναλάβεις. Εμένα βέβαια ο γιατρός μου ποτε δεν την είχε μετρήσει πριν την ετ, ίσως να εχει μεγαλύτερη σημασία μόνο σε τεχνητό κύκλο που δεν έκανα και να τον κάλυπτε η εικόνα του ενδομητριου.

Καλή επιτυχία εύχομαι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

Στις δέκα μέρες έχω ακούσει. Ίσως και νωρίτερα. Έκανες τεστακι???

Μια χαρά είναι! Πόσα ωοθυλάκια είδατε στον τελευταίο υπέρηχο? ήταν κοντά σε μέγεθος μεταξύ τους? πιστεύω θα έχεις καμία δεκαριά..

6 είχαμε δει όλα 19mm εκτός από ένα που ξέφυγε 26mm.

 

9 ώρες πρίν, Nels είπε:

Η lh δε σημαίνει κάτι σε αυτή τη φάση, μόνο ότι δεν έχει γίνει ωορηξια που αυτό είναι το ζητούμενο γι αυτό έκανες και orgalutran. Το κάθε ώριμο ωάριο αντιστοιχεί σε 200-250 μονάδες οιστραδιολης οπότε όπως ανέφερε και η φίλη παραπάνω λογικά θα έχεις 10+ ωαρια. Με την προγεστερονη είσαι οριακά αν θέλεις να κάνεις εμβρυομεταφορα στον ίδιο κύκλο, πρέπει να είναι μικρότερη από 1 πριν την ετ, λογικά θα την επαναλάβεις. Εμένα βέβαια ο γιατρός μου ποτε δεν την είχε μετρήσει πριν την ετ, ίσως να εχει μεγαλύτερη σημασία μόνο σε τεχνητό κύκλο που δεν έκανα και να τον κάλυπτε η εικόνα του ενδομητριου.

Καλή επιτυχία εύχομαι!

Οπότε θέλουμε η prg να πέσει? Φαντάζομαι θα μου ξανακάνουν αιματολογική μέσα στην εβδομάδα πριν την εμβρυομεταφορα..

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Stef91 είπε:

Πω πω δέκα μερες, πρέπει να περιμένω αναγκαστικά την χοριακη! Έκανα ναι και βγήκε θετικό, αλλά δεν ξέρω αν είναι από την οβιτρελ, γιατί έκανα μισή δόση την Τρίτη, οπότε μάλλον επηρεάζει το αποτέλεσμα…

Βγαίνει αχνό θετικό?? πάντως με μισή δόση θα ήμουν πολύ αισιόδοξη😍😍

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Neverstop είπε:

Βγαίνει αχνό θετικό?? πάντως με μισή δόση θα ήμουν πολύ αισιόδοξη😍😍

Θα σου πω το παράδοξο, σήμερα το πρωί βγήκε αχνό θετικό(οχι με πρωινά ούρα ) και κάνω τώρα και βγαίνει θετικό κανονικό( έβαλα και φωτό στο προφίλ μου, αν θέλεις δες λίγο) Θα με τρελάνουν αυτά τα τεστ. Επίσης, τόσες μέρες με ενοχλούσε το στήθος μου, εχθές και σήμερα όχι τόσο. Ξέρω ότι είναι από τα φάρμακα, αλλά και στις προηγούμενες τρεις εμβυομεταφορες πάντα σταματούσε το στήθος να με πονάει. Όποτε είμαι αρνητική και απαισιόδοξη! 

1 hour ago, helena212 είπε:

6 είχαμε δει όλα 19mm εκτός από ένα που ξέφυγε 26mm.

 

Οπότε θέλουμε η prg να πέσει? Φαντάζομαι θα μου ξανακάνουν αιματολογική μέσα στην εβδομάδα πριν την εμβρυομεταφορα..

Εμένα δεν μου έκαναν πάντως επανάληψη αιματολογικών πριν την εμβρυομεταφορα  και είχα 1 και κατι, δεν θυμάμαι ακριβώς. Να παίζει τοοσο σημαντικό ρόλο; Δεν νομίζω πια… και εσένα είναι σε σχετικά καλά επίπεδα οριακά μεν αλλά καλά, 1,15. Θα έλεγα μην αγχώνεσαι για αυτά 😊

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...