Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα! Με πήραν από το εμβρυολογικο και μου είπαν ότι προχωράνε τα έμβρυα και τώρα θα με ενημερώσουν την τρίτη για το αν έγιναν βλαστοκυστες! Χάρηκα πάρα πολύ ❤️ Ελπίζω να πάνε όλα καλά❤️

      Πολύ ωραία νέα!! Θα δεις μια χαρά θα μεγαλώσουν! Για μεταφορά πότε θα πας;

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

1 hour ago, artemis88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι νέα στο φόρουμ, το παρακολουθώ καιρό βέβαια αλλά δεν είχα τολμήσει να γράψω ποτέ.

Εμείς τώρα κάναμε τον δεύτερο κύκλο εξωσωματικής και αύριο είναι να κάνω τη χοριακή. Ο προηγούμενος είχε καταλήξει με 3 βλαστολύστες από τις οποίες καμία δεν τα κατάφερε.

Από τον δεύτερο κύκλο έχουμε 5 βλαστοκύστες, εύχομαι η μία να είναι τυχερη!

Παρ'όλα αυτά δεν έχω τολμήσει να κάνω μόνη μου τεστ (τις προηγούμενες φορές είχα κάνει και ήταν αρνητικά προφανώς), αλλά δεν νιώθω να έχω κανένα σύμπτωμα.

Υπάρχει κάποια που να ήταν έτσι και να είχε θετική χοριακή?

Επίσης @Terry1986 κι εγώ κάνω αντιπηκτικές innohep και πονούσα αρκετά με φουλ μελανιές. Τώρα τελευταία προσπαθώ να τις κάνω τελείως κάθετα στο δέρμα και νομίζω είναι πολύ καλύτερα και ο πόνος και οι μελανιές.

Ευχαριστώ κορίτσια προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας!!

 

Καλη επιτυχία να εχεις κοριτσι μ! Ουτε εγω εχω καποιο συμπτωμα αυτη τη φορα κ για την ωρα εχω θετικη χοριακη...με εξαιρεση λιγο αιμα π ειχα στο σκουπισμα την 6η και 8η ημερα δεν εχω τπτ αλλο..ουτε στηθος ουτε τπτ..αλλα ειναι η πρωτη φορα π δεν εχω παρει ενεσιμη προγεστερονη κ σκεφτομαι μηπως αυτη μ τα εκανε τα συμπτώματα τις προηγουμενες φορες (ακομα κ στη μηδενικη χοριακη ειχα συμπτωματα)..

Σχετικα με την innohep εγω την κανω καθετα κ ποναω πολυ.. χθες πηγα στην φαρμακοποιο και μ την εκανε κ δεν πονεσα καθολου..μ την εκανε εντελως λοξα & δεν μ αφησε μελανια..μ ειπε βεβαια πως οντως είναι πολυ σκληρο το δέρμα μ κ δεν εμπαινε η βελονα στην αρχη κ μ ειπε πως ειναι απο τις ορμονες.. τωρα δε ξερω..της ειπα πως σημερα θα προσπαθησω μονη μ οπως μ εδειξε!

12 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

Εχεις περάσει πολλά κορίτσι μου.....έχουμε περάσει πολλές μας πολλά...έχω κάνει πολλές ετ, έχω δει πολλούς γιατρούς και έχω κάνει 3 υστεροσκοπησεις και πόσα άλλα...σε καταλαβαίνω....όταν οι άνθρωποι και οι γιατροί κάνουν οσα μπορούν (ή δε μπορουν) μετά είναι θέμα του Θεου ποτέ θα στείλει το μωράκι. Οταν το πιστεψα αυτο και χαλαρωσα και ειπα οτι γινει πια....και αν δε γινει δεν εγινε.. σε εκεινη την ετ εγινε το θαυμα! Αυτή λοιπόν τη "μικρή" χοριακη σου πίστεψε την ότι θα είναι το μωράκι σου!!!! Κάνε θετικές σκέψεις και ας φοβάσαι λίγο,προσευχήσου αν πιστεύεις και να είσαι αισιόδοξη και ας εχεις και δευτερες σκεψεις! Θα περιμένουμε την Τετάρτη το διπλασιασμό σου!!! Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά! 

Μπραβο!!! Ήρθε η ώρα! Όλα θα πάνε τέλεια!!! Αύριο θα κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά!!!! Οι ευχές μας και οι σκέψεις μας θα είναι μαζί σου!!! 🙏

Σε ευχαριστώ τοσο πολυ για τα λογια σου! Οντως πολλες εχουμε περασει πολλα το ξερω.. πιστεύω αυτες τις μερες εχω προσευχηθει οσο ποτε στην ζωη μου.. εσυ πως πας? 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , Terry1986 είπε:

Καλη επιτυχία να εχεις κοριτσι μ! Ουτε εγω εχω καποιο συμπτωμα αυτη τη φορα κ για την ωρα εχω θετικη χοριακη...με εξαιρεση λιγο αιμα π ειχα στο σκουπισμα την 6η και 8η ημερα δεν εχω τπτ αλλο..ουτε στηθος ουτε τπτ..αλλα ειναι η πρωτη φορα π δεν εχω παρει ενεσιμη προγεστερονη κ σκεφτομαι μηπως αυτη μ τα εκανε τα συμπτώματα τις προηγουμενες φορες (ακομα κ στη μηδενικη χοριακη ειχα συμπτωματα)..

Σχετικα με την innohep εγω την κανω καθετα κ ποναω πολυ.. χθες πηγα στην φαρμακοποιο και μ την εκανε κ δεν πονεσα καθολου..μ την εκανε εντελως λοξα & δεν μ αφησε μελανια..μ ειπε βεβαια πως οντως είναι πολυ σκληρο το δέρμα μ κ δεν εμπαινε η βελονα στην αρχη κ μ ειπε πως ειναι απο τις ορμονες.. τωρα δε ξερω..της ειπα πως σημερα θα προσπαθησω μονη μ οπως μ εδειξε!

Σε ευχαριστώ τοσο πολυ για τα λογια σου! Οντως πολλες εχουμε περασει πολλα το ξερω.. πιστεύω αυτες τις μερες εχω προσευχηθει οσο ποτε στην ζωη μου.. εσυ πως πας? 

Εγώ πέτυχα θετικη χοριακη μετά από πολλές αρνητικές και χοριακες στη γκρίζα ζώνη που έπεφταν..τώρα είμαι 9η εβδομαδα...έχουμε κλείσει αυχενικη τέλη Ιουνίου.. αγχώνομαι για πολλά όσο αφορά την εγκυμοσύνη όταν όμως με ξεπερνάει όλο αυτό σκέφτομαι ότι δεν είναι τίποτα στο χέρι μου. Εγώ προσέχω στα βασικά που οφείλω...τα υπόλοιπα δεν είναι στο χέρι μου είναι στον Θεό ..... αυτή η σκεψη μου παίρνει ένα μεγαλο βάρος! Δεν μπορώ να ορίσω τίποτα...μπορώ όμως να χαρώ όλο αυτό που ζω...

1 hour ago, artemis88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι νέα στο φόρουμ, το παρακολουθώ καιρό βέβαια αλλά δεν είχα τολμήσει να γράψω ποτέ.

Εμείς τώρα κάναμε τον δεύτερο κύκλο εξωσωματικής και αύριο είναι να κάνω τη χοριακή. Ο προηγούμενος είχε καταλήξει με 3 βλαστολύστες από τις οποίες καμία δεν τα κατάφερε.

Από τον δεύτερο κύκλο έχουμε 5 βλαστοκύστες, εύχομαι η μία να είναι τυχερη!

Παρ'όλα αυτά δεν έχω τολμήσει να κάνω μόνη μου τεστ (τις προηγούμενες φορές είχα κάνει και ήταν αρνητικά προφανώς), αλλά δεν νιώθω να έχω κανένα σύμπτωμα.

Υπάρχει κάποια που να ήταν έτσι και να είχε θετική χοριακή?

Επίσης @Terry1986 κι εγώ κάνω αντιπηκτικές innohep και πονούσα αρκετά με φουλ μελανιές. Τώρα τελευταία προσπαθώ να τις κάνω τελείως κάθετα στο δέρμα και νομίζω είναι πολύ καλύτερα και ο πόνος και οι μελανιές.

Ευχαριστώ κορίτσια προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας!!

 

Εύχομαι να έχεις τα καλύτερα αποτελέσματα αύριο!!! 🙏 Εγώ σε αυτη την ετ που κατάφερα να μείνω έγκυος δεν είχα συμπτώματα...μόνο των φαρμάκων που υπήρχαν και πριν την ετ. Η μόνη διαφορά από την καθημερινότητα μου προ ετ ήταν ότι ότι έτρωγα το ένιωθα σα να ειχα φάει μισο αρνί. 😄 όμως ούτε στήθος, ούτε καφέ ούτε τίποτα... Ποσες βλαστοκυστες βάλατε?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Kate89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Εγώ τελικά έκανα ένα τέστ και βγήκε αρνητικό 😞

Την Παρασκευή έχω κανονικά χοριακη αλλά δεν περιμένω πολλά 

Αγαπημένη μην απογοητεύεσαι !!! Τα τεστακια μπορεί να κάνουν λάθος !!! Άρα μην προδικάζεις και περίμενε την χοριακη σου !!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Bluee19 είπε:

Αγαπημένη μην απογοητεύεσαι !!! Τα τεστακια μπορεί να κάνουν λάθος !!! Άρα μην προδικάζεις και περίμενε την χοριακη σου !!! 

Το τεστ βέβαια δεν ήταν πρώιμης ανίχνευσης.Θα περιμένω την χοριακη και βλέπουμε.Απο χθες βέβαια δεν έχω πόνους περιόδου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Kate89 είπε:

Το τεστ βέβαια δεν ήταν πρώιμης ανίχνευσης.Θα περιμένω την χοριακη και βλέπουμε.Απο χθες βέβαια δεν έχω πόνους περιόδου..

Αν δεν ήταν κ πρωινά ουρά δύσκολο να βγει !! Περιμένε την χοριακη για σίγουρα αποτελέσματα !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Kate89 είπε:

Το τεστ βέβαια δεν ήταν πρώιμης ανίχνευσης.Θα περιμένω την χοριακη και βλέπουμε.Απο χθες βέβαια δεν έχω πόνους περιόδου..

8η ημέρα από μεταφορά μόνο με βλαστοκύστες θα έδειχνε... από μεθαύριο κι αν ξανά τεστ😄

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Kate89 είπε:

Το τεστ βέβαια δεν ήταν πρώιμης ανίχνευσης.Θα περιμένω την χοριακη και βλέπουμε.Απο χθες βέβαια δεν έχω πόνους περιόδου..

Αν δεν ήταν πρωιμης δύσκολο να δείξει.  Άσε που όλα τα τεστ δεν βγαίνουν σωστά...δες τις αξιολογήσεις κάθε τεστ στο skroutz και θα καταλάβεις πολλα 😉 ... Μην επηρεάζεσαι αρνητικά! Θετικη σκεψη!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Σαε ευχαριστω πολυ πολυ ολες σας κοριτσια!! 

@Eflenew βαλαμε δύο γιατι οι 3 προηγουμενες δεν τα ειχαν καταφερει. Αλλο θεμα κι αυτο, αγχωνομαι μην τυχον ειναι και διδυμα αλλα δεν αντεχα να ειναι παλι αρνητικη η χοριακη.

@Kate89 μην απογοητευεσαι! Καλυτερα να περιμενεις την χοριακη! Ευχομαι να εχεις θετικοτατο αποτελεσμα!

Κοριτσια συγνωμη πως κανουμε reply σε συγκεκριμενο μηνυμα για να φαινεται και στο δικο μας? Δεν ειμαι ασχετη απο τεχνολογια αλλα πραγματικα δεν το βρισκω 😆😆

 

1 minute ago, artemis88 said:

Σαε ευχαριστω πολυ πολυ ολες σας κοριτσια!! 

@Eflenew βαλαμε δύο γιατι οι 3 προηγουμενες δεν τα ειχαν καταφερει. Αλλο θεμα κι αυτο, αγχωνομαι μην τυχον ειναι και διδυμα αλλα δεν αντεχα να ειναι παλι αρνητικη η χοριακη.

@Kate89 μην απογοητευεσαι! Καλυτερα να περιμενεις την χοριακη! Ευχομαι να εχεις θετικοτατο αποτελεσμα!

Κοριτσια συγνωμη πως κανουμε reply σε συγκεκριμενο μηνυμα για να φαινεται και στο δικο μας? Δεν ειμαι ασχετη απο τεχνολογια αλλα πραγματικα δεν το βρισκω 😆😆

 Το βρηκα το βρηκα!! 😆😆😆

Να σας ρωτησω κατι αλλο? Εσεις τι εχετε καταλαβει? Μετραει η ποιοτητα της βλαστοκυστης πιστευετε ή οχι?

Δεν εχω καταλαβει, η εμβρυολογος ηταν πολυ θετικη γιατι ηταν και οι δυο αριστες αυτη τη φορα αλλα και την προηγουμενη ειχαμε μια αριστη. Επισης ξερω περιπτωση με δυο καλες βλαστοκυστες να πετυχουν διδυμα

Εχω πολλη αγωνια για αυριο συγχωρεστε με

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kate89 είπε:

Το τεστ βέβαια δεν ήταν πρώιμης ανίχνευσης.Θα περιμένω την χοριακη και βλέπουμε.Απο χθες βέβαια δεν έχω πόνους περιόδου..

Ειναι αρκετα νωρις και εφοσον δεν ηταν κ πρωιμης ανιχνευσης πολυ δύσκολο να δειξει..αν αποφασίσεις να κανεις παρε πρώιμης αλλα σιγουρα μην απογοητευεσαι!!! Εχε πιστη!

2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

Εγώ πέτυχα θετικη χοριακη μετά από πολλές αρνητικές και χοριακες στη γκρίζα ζώνη που έπεφταν..τώρα είμαι 9η εβδομαδα...έχουμε κλείσει αυχενικη τέλη Ιουνίου.. αγχώνομαι για πολλά όσο αφορά την εγκυμοσύνη όταν όμως με ξεπερνάει όλο αυτό σκέφτομαι ότι δεν είναι τίποτα στο χέρι μου. Εγώ προσέχω στα βασικά που οφείλω...τα υπόλοιπα δεν είναι στο χέρι μου είναι στον Θεό ..... αυτή η σκεψη μου παίρνει ένα μεγαλο βάρος! Δεν μπορώ να ορίσω τίποτα...μπορώ όμως να χαρώ όλο αυτό που ζω...

Εύχομαι να έχεις τα καλύτερα αποτελέσματα αύριο!!! 🙏 Εγώ σε αυτη την ετ που κατάφερα να μείνω έγκυος δεν είχα συμπτώματα...μόνο των φαρμάκων που υπήρχαν και πριν την ετ. Η μόνη διαφορά από την καθημερινότητα μου προ ετ ήταν ότι ότι έτρωγα το ένιωθα σα να ειχα φάει μισο αρνί. 😄 όμως ούτε στήθος, ούτε καφέ ούτε τίποτα... Ποσες βλαστοκυστες βάλατε?

Αχ τελεια βρε @Eflenew!! Μακαρι να πανε ολα τελεια απο εδω κ περα!! Με το καλο η αυχενικη σου!!!! Πλησιαζει!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 hours ago, Eflenew said:

Εγώ πέτυχα θετικη χοριακη μετά από πολλές αρνητικές και χοριακες στη γκρίζα ζώνη που έπεφταν..τώρα είμαι 9η εβδομαδα...έχουμε κλείσει αυχενικη τέλη Ιουνίου.. αγχώνομαι για πολλά όσο αφορά την εγκυμοσύνη όταν όμως με ξεπερνάει όλο αυτό σκέφτομαι ότι δεν είναι τίποτα στο χέρι μου. Εγώ προσέχω στα βασικά που οφείλω...τα υπόλοιπα δεν είναι στο χέρι μου είναι στον Θεό ..... αυτή η σκεψη μου παίρνει ένα μεγαλο βάρος! Δεν μπορώ να ορίσω τίποτα...μπορώ όμως να χαρώ όλο αυτό που ζω...

Εύχομαι να έχεις τα καλύτερα αποτελέσματα αύριο!!! 🙏 Εγώ σε αυτη την ετ που κατάφερα να μείνω έγκυος δεν είχα συμπτώματα...μόνο των φαρμάκων που υπήρχαν και πριν την ετ. Η μόνη διαφορά από την καθημερινότητα μου προ ετ ήταν ότι ότι έτρωγα το ένιωθα σα να ειχα φάει μισο αρνί. 😄 όμως ούτε στήθος, ούτε καφέ ούτε τίποτα... Ποσες βλαστοκυστες βάλατε?

εγω δεν εχω καμια διαφορα, μονο μετα την εμβρυομεταφορα ειχα για μερες πονακια που δεν ειχα τις 2 προηγουμενες κ ημουν αισιοδοξη, αλλα τωρα δεν νιωθω σαν να ειμαι εγκυος καθολου

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαρ

1 hour ago, Neverstop είπε:

8η ημέρα από μεταφορά μόνο με βλαστοκύστες θα έδειχνε... από μεθαύριο κι αν ξανά τεστ😄

Τριών ημερών ήταν εμένα, όποτε λες για αυτό να μην έδειξε;

πρίν από 43 λεπτά , Terry1986 είπε:

Ειναι αρκετα νωρις και εφοσον δεν ηταν κ πρωιμης ανιχνευσης πολυ δύσκολο να δειξει..αν αποφασίσεις να κανεις παρε πρώιμης αλλα σιγουρα μην απογοητευεσαι!!! Εχε πιστη!

Αχ τελεια βρε @Eflenew!! Μακαρι να πανε ολα τελεια απο εδω κ περα!! Με το καλο η αυχενικη σου!!!! Πλησιαζει!!!!

Θα περιμένω την χοριακη κορίτσι μου αν και μου φαίνεται μέχρι την Παρασκευή θα φάω τα λυσσακα μου 😁

πρίν από 30 λεπτά , artemis88 είπε:

εγω δεν εχω καμια διαφορα, μονο μετα την εμβρυομεταφορα ειχα για μερες πονακια που δεν ειχα τις 2 προηγουμενες κ ημουν αισιοδοξη, αλλα τωρα δεν νιωθω σαν να ειμαι εγκυος καθολου

Και εγώ μια από τα ίδια.Τις πρώτες μέρες είχα πονακια περιόδου.Απο χθες εξαφανίστηκαν και αυτά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kate89 said:

Σας ευχαρ

Τριών ημερών ήταν εμένα, όποτε λες για αυτό να μην έδειξε;

Θα περιμένω την χοριακη κορίτσι μου αν και μου φαίνεται μέχρι την Παρασκευή θα φάω τα λυσσακα μου 😁

Και εγώ μια από τα ίδια.Τις πρώτες μέρες είχα πονακια περιόδου.Απο χθες εξαφανίστηκαν και αυτά 

@Kate89 νομιζω ιδια μερα καναμε την εμβρυομεταφορα, 27/5 σωστα?

Αλλα εχεις την παρασκευη τη χοριακη?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , artemis88 είπε:

@Kate89 νομιζω ιδια μερα καναμε την εμβρυομεταφορα, 27/5 σωστα?

Αλλα εχεις την παρασκευη τη χοριακη?

Ναιιι 27/05 την έκανα.Τριων μερών βάλαμε.Εσυ βλαστοκυστες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...