Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 3/10/2024 at 1:28 ΜΜ, despoina554 είπε:

      Σ ευχαριστώ πολύ. Ναι έχω θέμα με την πήξη του αίματος και αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο. Τώρα ήταν η πρώτη φορά που πήρα αγωγή για αυτό. Στις προηγούμενες προσπάθειες δεν το είχαμε βρει. Θεωρώ ότι παίζει ρόλο και η ποιότητα των εμβρύων. Η εμβρυολογος μου είπε ότι το γεγονός ότι έχουμε κάνει 3 προσπάθειες χωρίς να έχει δώσει κάποιο έμβρυο εγκυμοσύνη  ειναι παράξενο. Κανονικά είπε δύο θα έπρεπε να δώσουν. Έχω και μια βιοχημική από φυσιολογική συλληψη. Αυτά. 

      θα πω κι εγώ  στο γιατρό μου να πηγαίνω απόγευμα. 

       

      Κορίτσι μου καλησπέρα...για τη. Πήξη του αίματος κ το φωσφολιπίδικο σύνδρομο τι θεραπεία πήρες?και αν επιτρέπεται έχεις πάει σε αιματολογο η ο γυναικολόγος σου έδωσε διάγνωση κ θεραπεία

Διδυμομανουλες 2024


Recommended Posts

On 9/6/2024 at 8:12 ΜΜ, Titti είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, 

Τι κάνετε; Πως πάτε με τις ζέστες; Εγώ σήμερα ζορίστηκα πολύ κι είμαι ακόμα στον 6ο, μόλις μπήκα δηλαδή...

@Marlina είδα ότι γέννησες κοπέλα μου; Συγχαρητήρια! Να σου ζήσουν! Πώς τα πας; Εύχομαι ό,τι καλύτερο!

Οι υπόλοιπες κάποιο νέο; Εγώ τελικά έχω πρόσθιους πλακούντες κι ακόμα δεν έχω δει ευκρινή 3d φωτογραφία από τα προσωπάκια τους...

Καλησπέρα σε όλες!εγώ γέννησα μια μπεμπουλα 2180 και ένα μπέμπη 2750. Η μπεμπούλα έκατσε 2 μέρες παραπάνω στην αυξημένης φροντίδας μόνο για να πάρει βάρος και τωρα τα εχω μαζι μου κ κοιμουνται. Δεν βγαίνουμε καθολου έξω οποτε ζέστη δεν εχουμε νιώσει όλη μερα με το αιρκοντίσιον 😁

Φωτογραφία και εγω δεν είχα δει σε κανένα 3d αν και το ένα είχε οπίσθιο πλακούντα αλλά ποτε δε μας βόλευε η θέση τους. Υπομονη και θα τα δεις τα προσωπάκια τους 🥰

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 159
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να σου ζήσουν κοπέλα μου! Τι καλά που τα έχεις μαζί! Πώς είναι η ζωή μαζί τους; Πέφτει πολύ ξενύχτι; Πού γέννησες; Στις πόσες βδομάδες;

Ελπίζω να τους δω σε υπέρηχο, αλλιώς στη γέννα κατευθείαν κι εγώ! 😝

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 25/6/2024 at 7:12 ΠΜ, Titti είπε:

Να σου ζήσουν κοπέλα μου! Τι καλά που τα έχεις μαζί! Πώς είναι η ζωή μαζί τους; Πέφτει πολύ ξενύχτι; Πού γέννησες; Στις πόσες βδομάδες;

Ελπίζω να τους δω σε υπέρηχο, αλλιώς στη γέννα κατευθείαν κι εγώ! 😝

Σε ευχαριστώ πολυ!και στα δικά σου!!

Στην 36η βδομάδα γέννησα στο Ιασώ. Δεν άντεχα βδομάδα παραπάνω!

Δε σου κρύβω ότι ειναι αρκετά κουραστικά. Ειδικά τις πρωτες μέρες που γυρνάς απο την καισαρική και είσαι με τους πόνους και πρέπει να θηλάσεις να ταίσεις ξένο και να αντλήσεις κ αυτά επί 2 δεν προλαβαίνεις να ξεκουραστείς,ακόμα και με βοήθεια.

Μετά όσο περνάν οι μέρες βέβαια γινεσαι καλύτερα και μπαίνεις σε ένα πρόγραμμα αλλά μη φανταστείς ότι μένει πολυς χρόνος για ξεκουραση. Ελπίζω να έχεις βοηθεια,θα τη χρειαστείς

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/6/2024 at 8:12 ΜΜ, Titti είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, 

Τι κάνετε; Πως πάτε με τις ζέστες; Εγώ σήμερα ζορίστηκα πολύ κι είμαι ακόμα στον 6ο, μόλις μπήκα δηλαδή...

@Marlina είδα ότι γέννησες κοπέλα μου; Συγχαρητήρια! Να σου ζήσουν! Πώς τα πας; Εύχομαι ό,τι καλύτερο!

Οι υπόλοιπες κάποιο νέο; Εγώ τελικά έχω πρόσθιους πλακούντες κι ακόμα δεν έχω δει ευκρινή 3d φωτογραφία από τα προσωπάκια τους...

Καλησπέρα κορίτσια καλό μήνα! Τελικά σπασανε τα νερα μου και γέννησα πρόωρα την 34 εβδομάδα. Ταλαιπωρηθηκαν λιγο τα μωράκια μου αλλά τώρα όλα καλά κλείσανε 2 μηνών!! 💙💙 Η αλήθεια είναι οτι Δυσκολεύομαι αρκετα καθώς ειμαι αρκετές ώρες μόνη μου.. Εσύ πως τα πας με την εγκυμοσύνη σου? 

  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites

@Marlina και τα υπόλοιπα κοριτσια που εχουν γεννήσει, ξέρετε πόσο καιρό κανει η μήτρα να επανέλθει στο φυσιολογικό της; εγώ έκλεισα μήνα αλλα η κοιλιά μου ειναι ακόμα σαν 5 μηνών.. έχω ακομα 7 κιλά που μου εμειναν και έχω αρχισει να απογοητεύομαι. Αργεί στα διδυμα να επανέλθει το σωμα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Sabrina_ είπε:

@Marlina και τα υπόλοιπα κοριτσια που εχουν γεννήσει, ξέρετε πόσο καιρό κανει η μήτρα να επανέλθει στο φυσιολογικό της; εγώ έκλεισα μήνα αλλα η κοιλιά μου ειναι ακόμα σαν 5 μηνών.. έχω ακομα 7 κιλά που μου εμειναν και έχω αρχισει να απογοητεύομαι. Αργεί στα διδυμα να επανέλθει το σωμα;

Μην αγχώνεσαι με αυτό.. παίζει ρόλο καταρχήν πόσα κιλά είχες πάρει. Εγώ είχα πάρει 12 και τα είχα χάσει σε 40 μέρες, η κοιλιά όμως, ειδικά από καισαρική αργεί λίγο. Παίζει βέβαια ρόλο και πως ήσουν πριν την εγκυμοσύνη. Εγώ ας πούμε είχα βάλει κάποια κιλά από πριν που τώρα δυσκολεύομαι να τα χάσω, αλλά κι εγώ επειδή είμαι πολλές ώρες μόνη με τα μικρά, δεν έχω φυσική δραστηριότητα και όλο τρώω χαζομάρες. Γενικά, το σώμα θέλει κάποιο καιρό να επανέλθει, σίγουρα πάνω από μήνα..

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Sabrina_ είπε:

@Marlina και τα υπόλοιπα κοριτσια που εχουν γεννήσει, ξέρετε πόσο καιρό κανει η μήτρα να επανέλθει στο φυσιολογικό της; εγώ έκλεισα μήνα αλλα η κοιλιά μου ειναι ακόμα σαν 5 μηνών.. έχω ακομα 7 κιλά που μου εμειναν και έχω αρχισει να απογοητεύομαι. Αργεί στα διδυμα να επανέλθει το σωμα;

4 μηνών τα μικρά μου κι ενώ έχω χάσει τα κιλά από το πρώτο μήνα η κοιλουμπα είναι εκεί όπως λες κι εσυ σαν 5 μηνών... Δεν ξέρω αν θα επανέλθει ποτέ ειδικά χωρίς γυμναστική (που εγώ δεν είμαι φαν)... διαβάζω επίσης συχνά για την διάταση κοιλιακών που έχει σαν αποτέλεσμα αυτή την εικόνα...

Link to comment
Share on other sites

Πήρα 20 κιλά από την αρχή και μου έμειναν τα 7 τωρα. Πριν την εγκυμοσύνη είχα flat κοιλιά και πήγαινα γυμναστήριο. Τώρα εκτός απο τα κιλά έχω και κοιλιά βεβαια ακόμα φαίνεται αφυσικα πρησμένη και ειναι ακομη μουδιασμένη κάτω από τον αφαλο. Θα ρωτήσω οταν σαραντήσω και το γιατρό αλλά ήθελα να μαθω και τις δικές σας εμπειρίες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κορίτσια μου τι κάνετε ;σε 10 μέρες εμείς γινόμαστε 6μηνων..με έχει αγχωσει κάτι πάρα πολύ....ορισμένες φορές ο μπέμπης δε γυρνάει στο όνομα του ,ιδιαίτερα αν είναι όρθιος κ παρατηρεί γύρω γύρω σαν να μην ακούει ...συνήθως σε θορύβους γυρνάει.έχει κοινωνικό χαμόγελο ,βλεμματική ,παρακολουθεί αντικείμενα μπαμπαλιζει αλλα από μπρουμυτα ανασκελα γύρισε λίγες φορές..μάλιστα μπουσουλαει στο κρεββάτι (έρπεται). Λέτε να αγχωθω π όταν είναι αφοσιωμένος δε γυρνάει στ όνομα?

Link to comment
Share on other sites

On 10/7/2024 at 4:13 ΜΜ, Sabrina_ είπε:

Πήρα 20 κιλά από την αρχή και μου έμειναν τα 7 τωρα. Πριν την εγκυμοσύνη είχα flat κοιλιά και πήγαινα γυμναστήριο. Τώρα εκτός απο τα κιλά έχω και κοιλιά βεβαια ακόμα φαίνεται αφυσικα πρησμένη και ειναι ακομη μουδιασμένη κάτω από τον αφαλο. Θα ρωτήσω οταν σαραντήσω και το γιατρό αλλά ήθελα να μαθω και τις δικές σας εμπειρίες

@Sabrina_ πως είσαι; Οι υπόλοιπες κοπέλες; Εγώ γεννάω από βδομάδα μάλλον οπότε δεν ξέρω να σου απαντήσω για την επίπεδη κοιλιά... Τελικά βρήκες άκρη; Ο γιατρός σου τι σου είπε;

On 12/9/2024 at 1:25 ΜΜ, Lotos είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε ;σε 10 μέρες εμείς γινόμαστε 6μηνων..με έχει αγχωσει κάτι πάρα πολύ....ορισμένες φορές ο μπέμπης δε γυρνάει στο όνομα του ,ιδιαίτερα αν είναι όρθιος κ παρατηρεί γύρω γύρω σαν να μην ακούει ...συνήθως σε θορύβους γυρνάει.έχει κοινωνικό χαμόγελο ,βλεμματική ,παρακολουθεί αντικείμενα μπαμπαλιζει αλλα από μπρουμυτα ανασκελα γύρισε λίγες φορές..μάλιστα μπουσουλαει στο κρεββάτι (έρπεται). Λέτε να αγχωθω π όταν είναι αφοσιωμένος δε γυρνάει στ όνομα?

Καλησπέρα @Lotos.

Απίστευτο πως περνάνε οι μήνες... Θα μπείτε και στις στερεές φαντάζομαι. 

Έχεις ρωτήσει τον παιδίατρο σου για αυτό που σε απασχολεί; Νομίζω πως τα αγοράκια αργούν λίγο περισσότερο σε σχέση με τα κορίτσια σε αυτόν τον τομέα. Εγώ είμαι προσεχώς αγορομαμά οπότε δεν μιλάω εξ ιδίας πείρας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...