Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 ώρες πρίν, angie5 είπε:

      Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου θα ακούσω τις συμβουλές σου. Δεν είχα ιδέα για τα φάρμακα ότι αναστέλλουν την περίοδο και έλεγα τώρα θα μου έρθει...Μακάρι να είναι για καλό τότε ας πρηστεί κι άλλο!...😊

      Πραγματικά σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!😘

      Χαχαχα...Έτσι είναι όπως τα λες για το άγχος!...Σ ευχαριστώ κορίτσι μου μακάρι να είναι καλό σημάδι!😘

      Αχ κορίτσι μου σ' ευχαριστώ τόσο πολύ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια. Θα προσπαθήσω να ακολουθήσω τις συμβουλές σου και θα βγάλω από το μυαλό μου το τεστ. Κι εγώ το σκεφτόμουν αυτο  σήμερα... να μην κάνω κανένα μέχρι την χοριακή (ελπίζω να μην ξαναμπώ στον πειρασμό...🤣)

      Eσύ έμεινες τώρα πρόσφατα εγκυούλα ή παλαιότερα?

      Σε ευχαριστω πολύ για τον κόπο που έκανες να μου γράψεις αυτό το μήνυμα και για τα όμορφα σου λόγια!😘

      Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ και τις τρεις ειλικρινά!...Με βοηθάτε πολύ!..❤️

       

      Κανένας κόπος, γι'αυτό υπάρχει αυτή η ομάδα. Μοιραζόμαστε εμπειρίες και αγωνίες και μακάρι να βοηθηθείς έστω και λίγο σε αυτό το ταξίδι της αναμονής 🥲 Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά τον Απρίλιο και τώρα διανύω την 24η βδομάδα. Ελπίζω να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος! Πάντως από συμπτώματα δεν είχα απολύτως τίποτα όσο περίμενα για τη χοριακή. Ούτε πρησμένο στήθος, ούτε λίγο. Και αναρωτιόμουν πώς είναι δυνατόν να μη νιώθω το παραμικρό ούτε από τα φάρμακα. Κάθε οργανισμός είναι τόσο διαφορετικός. Προσπάθησε να πείσεις τον εαυτό σου ότι σε αυτή τη φάση κανένα σύμπτωμα δεν είναι αξιόπιστο, ούτε το αρνητικό τεστ. Και στο μεταξύ οι μέρες θα περνάνε.

Μανούλες τον Ιούλιο 2024


Recommended Posts

πρίν από 56 λεπτά , Mar122 είπε:

Σήμερα χάλια ξυπνάει ανά μισή ώρα και κλαίει. Αλλάξατε γάλα? Ρε συ του δίνω και δεν την παίρνει προσπαθώ συνέχεια να την πάρει αλλά τίποτα. Εμένα μου γκρινιάζει πάρα πολύ όταν πίνει το ξένο γάλα και δεν το πίνει ευχάριστα δηλαδή πίνει λίγα μλ.

Δοκίμασε διαφορετικές πιπίλες... 

Βέβαια αν έχει κολικούς μπορεί να μη τον παρηγορει η πιπίλα..Μήπως πρέπει να αλλάξετε πάλι γάλα...Του προκαλεί μάλλον παλινδρομησεις.

Εγώ το είπα στην παιδίατρο και μάλλον θα το αλλάξουμε και εμείς γιατί έχει ακόμα αέρια και όταν την πιάνει και εμένα δεν παρηγορειται με τίποτα... Επίσης τον εχεις σε λίκνο; Εμείς τη βάλαμε σε φωλιά και είναι πιο ήρεμη εκεί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 486
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, anast. είπε:

Δοκίμασε διαφορετικές πιπίλες... 

Βέβαια αν έχει κολικούς μπορεί να μη τον παρηγορει η πιπίλα..Μήπως πρέπει να αλλάξετε πάλι γάλα...Του προκαλεί μάλλον παλινδρομησεις.

Εγώ το είπα στην παιδίατρο και μάλλον θα το αλλάξουμε και εμείς γιατί έχει ακόμα αέρια και όταν την πιάνει και εμένα δεν παρηγορειται με τίποτα... Επίσης τον εχεις σε λίκνο; Εμείς τη βάλαμε σε φωλιά και είναι πιο ήρεμη εκεί.

Τον βάζω σε φωλιά μέσα στ μέρα και κοιμάται αλλά το βράδυ στ λίκνο.  Σήμερα ανά τέταρτο ξυπνούσε και έκλαιγε. Και το βράδυ οαλιβανα μια ώρα έχω εξαντληθεί

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Mar122 είπε:

Τον βάζω σε φωλιά μέσα στ μέρα και κοιμάται αλλά το βράδυ στ λίκνο.  Σήμερα ανά τέταρτο ξυπνούσε και έκλαιγε. Και το βράδυ οαλιβανα μια ώρα έχω εξαντληθεί

Πιπίλα δοκίμασε διαφορετικές..Εγώ έχω της nuk της mam και dr brown και ηρεμεί μόνο με της nuk που έχω μόνο 1 και με την πιπίλα όχι και για πολλή ώρα...

Σε καταλαβαίνω...Μήπως να του δώσεις περισσότερο μητρικό και να περιορίσεις το ξένο να δεις πώς θα πάει; Εγώ σε μερικα γεύματα δεν της δίνω ξένο ...Βέβαια αφού μιλήσεις με τον παιδίατρο.. 

Ο παιδίατρος τι σου λέει;

Link to comment
Share on other sites

On 9/8/2024 at 6:41 ΜΜ, anast. είπε:

Πιπίλα δοκίμασε διαφορετικές..Εγώ έχω της nuk της mam και dr brown και ηρεμεί μόνο με της nuk που έχω μόνο 1 και με την πιπίλα όχι και για πολλή ώρα...

Σε καταλαβαίνω...Μήπως να του δώσεις περισσότερο μητρικό και να περιορίσεις το ξένο να δεις πώς θα πάει; Εγώ σε μερικα γεύματα δεν της δίνω ξένο ...Βέβαια αφού μιλήσεις με τον παιδίατρο.. 

Ο παιδίατρος τι σου λέει;

Ναι ναι πιο πολύ στήθος είναι ξένο πίνει 3 γεύματα υπάρχουν και μέρες που θα δώσουν μπουκάλι μονο 1 φορά. Αλλά θέλω να το συνεχίσω με μικτή διατροφή.  Αλλάξατε γάλα?

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Mar122 είπε:

Ναι ναι πιο πολύ στήθος είναι ξένο πίνει 3 γεύματα υπάρχουν και μέρες που θα δώσουν μπουκάλι μονο 1 φορά. Αλλά θέλω να το συνεχίσω με μικτή διατροφή.  Αλλάξατε γάλα?

Αλλάξαμε ναι! Μας έδωσε το frisolac το ha..Στην αρχή έκανε κάτι σαν διάρροια και είχα ανησυχήσει αλλά από την 4η μέρα από χτες δηλαδή το παιδι ηρέμησε... κοιμάται  σερί 3ωρα δεν πονάει ..

Εσείς πώς πάτε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 14/8/2024 at 7:43 ΠΜ, anast. είπε:

Αλλάξαμε ναι! Μας έδωσε το frisolac το ha..Στην αρχή έκανε κάτι σαν διάρροια και είχα ανησυχήσει αλλά από την 4η μέρα από χτες δηλαδή το παιδι ηρέμησε... κοιμάται  σερί 3ωρα δεν πονάει ..

Εσείς πώς πάτε;

Έχεις ινσταγκραμ η Facebook να σου στείλω εκεί?

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...