Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 ώρες πρίν, angie5 είπε:

      Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου θα ακούσω τις συμβουλές σου. Δεν είχα ιδέα για τα φάρμακα ότι αναστέλλουν την περίοδο και έλεγα τώρα θα μου έρθει...Μακάρι να είναι για καλό τότε ας πρηστεί κι άλλο!...😊

      Πραγματικά σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!😘

      Χαχαχα...Έτσι είναι όπως τα λες για το άγχος!...Σ ευχαριστώ κορίτσι μου μακάρι να είναι καλό σημάδι!😘

      Αχ κορίτσι μου σ' ευχαριστώ τόσο πολύ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια. Θα προσπαθήσω να ακολουθήσω τις συμβουλές σου και θα βγάλω από το μυαλό μου το τεστ. Κι εγώ το σκεφτόμουν αυτο  σήμερα... να μην κάνω κανένα μέχρι την χοριακή (ελπίζω να μην ξαναμπώ στον πειρασμό...🤣)

      Eσύ έμεινες τώρα πρόσφατα εγκυούλα ή παλαιότερα?

      Σε ευχαριστω πολύ για τον κόπο που έκανες να μου γράψεις αυτό το μήνυμα και για τα όμορφα σου λόγια!😘

      Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ και τις τρεις ειλικρινά!...Με βοηθάτε πολύ!..❤️

       

      Κανένας κόπος, γι'αυτό υπάρχει αυτή η ομάδα. Μοιραζόμαστε εμπειρίες και αγωνίες και μακάρι να βοηθηθείς έστω και λίγο σε αυτό το ταξίδι της αναμονής 🥲 Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά τον Απρίλιο και τώρα διανύω την 24η βδομάδα. Ελπίζω να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος! Πάντως από συμπτώματα δεν είχα απολύτως τίποτα όσο περίμενα για τη χοριακή. Ούτε πρησμένο στήθος, ούτε λίγο. Και αναρωτιόμουν πώς είναι δυνατόν να μη νιώθω το παραμικρό ούτε από τα φάρμακα. Κάθε οργανισμός είναι τόσο διαφορετικός. Προσπάθησε να πείσεις τον εαυτό σου ότι σε αυτή τη φάση κανένα σύμπτωμα δεν είναι αξιόπιστο, ούτε το αρνητικό τεστ. Και στο μεταξύ οι μέρες θα περνάνε.

Μανούλες τον Ιούλιο 2024


Recommended Posts

On 2/8/2024 at 8:45 ΜΜ, Mar122 είπε:

Είμαστε ακριβώς στηβ ίδια φάση που περιγράφεις.  Σήμερα όλο το απόγευμα κοιμάται στην αγκαλιά μόλις τον αφήνω ξυπνάει. Τα έχω παίξει γιατί είμαι μόνη μου και το χειρότερο μου είναι ότι δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ με την μεγάλη μου κόρη.  Στον αυτόματο είναι τις μέρες το καημένο μου. 

Καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο ειδικά όταν έχεις και άλλο παιδάκι! 

Υπομονή! 

Να ρωτήσω στον θηλασμό θαλασσινά πχ χταπόδι επιτρέπεται;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 486
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, anast. είπε:

Καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο ειδικά όταν έχεις και άλλο παιδάκι! 

Υπομονή! 

Να ρωτήσω στον θηλασμό θαλασσινά πχ χταπόδι επιτρέπεται;

Άσε πολύ δύσκολο.  Να σού πω την αλήθεια δεν ξέρω αλλά εμένα έτυχε να είχε η πεθερά μου χταπόδι και φοβήθηκα να το φάω. Γενικά πως είναι η διατροφή σπυ τώρα με τον θηλασμό εμένα με δυσκολεύει γιατί έχω κόψει σαλάτες καο λαχανικά και γενικά δεν ξερω τι να τρώω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Mar122 είπε:

Άσε πολύ δύσκολο.  Να σού πω την αλήθεια δεν ξέρω αλλά εμένα έτυχε να είχε η πεθερά μου χταπόδι και φοβήθηκα να το φάω. Γενικά πως είναι η διατροφή σπυ τώρα με τον θηλασμό εμένα με δυσκολεύει γιατί έχω κόψει σαλάτες καο λαχανικά και γενικά δεν ξερω τι να τρώω 

Λαχανικά φρούτα τρώω αλλά λίγα..

Μου είπε όμως να κόψω τα γαλακτοκομικά και ότι τα θαλασσινά απαγορευονται..Έκοψα και τον ένα καφέ κ πίνω μόνο ντεκαφεινς.. οπότε κ εγώ δυσκολεύομαι..

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, anast. είπε:

Λαχανικά φρούτα τρώω αλλά λίγα..

Μου είπε όμως να κόψω τα γαλακτοκομικά και ότι τα θαλασσινά απαγορευονται..Έκοψα και τον ένα καφέ κ πίνω μόνο ντεκαφεινς.. οπότε κ εγώ δυσκολεύομαι..

Ναι ναι και εμένα μου είπε να κόψωκαι γαλακτοκομικα γιατί έχει πολύ ενόχληση ο μικρός αυτές τις μέρες μου κάνει καο έντονες γουλιες.  Εντωμεταξύ είδα στην ομάδα θηλασμού ότι στα γαλλικά κόβεις και κρυφά γαλακτοκομικα και εχω πελαγώσει λίγο.  Εσένα γιατί σου είπε να κόψεις γαλακτοκομικα??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Mar122 είπε:

Ναι ναι και εμένα μου είπε να κόψωκαι γαλακτοκομικα γιατί έχει πολύ ενόχληση ο μικρός αυτές τις μέρες μου κάνει καο έντονες γουλιες.  Εντωμεταξύ είδα στην ομάδα θηλασμού ότι στα γαλλικά κόβεις και κρυφά γαλακτοκομικα και εχω πελαγώσει λίγο.  Εσένα γιατί σου είπε να κόψεις γαλακτοκομικα??

Θεώρησε ότι κάνει παλινδρομησεις η μικρή αλλά δεν είμαστε και σίγουροι οπότε θα το δοκιμάσω και θα δούμε...Εμείς γουλιές είχαμε ελάχιστες οπότε για αυτό δεν είμαστε σίγουροι ότι κάνει παλινδρομησεις...

Κοίτα εγώ έχω κόψει τυριά γιαούρτια γάλα και παγωτό αλλά κάνα γλυκάκι τρώω που και που 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 4/8/2024 at 9:06 ΜΜ, anast. είπε:

Θεώρησε ότι κάνει παλινδρομησεις η μικρή αλλά δεν είμαστε και σίγουροι οπότε θα το δοκιμάσω και θα δούμε...Εμείς γουλιές είχαμε ελάχιστες οπότε για αυτό δεν είμαστε σίγουροι ότι κάνει παλινδρομησεις...

Κοίτα εγώ έχω κόψει τυριά γιαούρτια γάλα και παγωτό αλλά κάνα γλυκάκι τρώω που και που 

Καλησπέρα πως είστε???

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mar122 είπε:

Καλησπέρα πως είστε???

 

Καλησπέρα! 

Τα βράδια είμαστε καλά αλλά από το πρωί μέχρι τις 10 δεν κοιμόμαστε εύκολα. Κοιμάται μόνο στην αγκαλιά και μόλις την βάλω λίκνο πετάγεται και κλαίει. Μόνο πριν που την είχα 1ωρα αγκαλιά κ κοιμήθηκε βαριά και την έβαλα λίκνο δεν ξύπνησε.

Αέρια έχουμε λίγα αλλά παλινδρομήσεις δεν πρέπει να κάνουμε.

Εσείς;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, anast. είπε:

 

Καλησπέρα! 

Τα βράδια είμαστε καλά αλλά από το πρωί μέχρι τις 10 δεν κοιμόμαστε εύκολα. Κοιμάται μόνο στην αγκαλιά και μόλις την βάλω λίκνο πετάγεται και κλαίει. Μόνο πριν που την είχα 1ωρα αγκαλιά κ κοιμήθηκε βαριά και την έβαλα λίκνο δεν ξύπνησε.

Αέρια έχουμε λίγα αλλά παλινδρομήσεις δεν πρέπει να κάνουμε.

Εσείς;

Πάλι καλά. Εμένα ενώ χθες ήταν καλά έβγαλε μόνο μια φορά λίγο γουλιά σήμερα έκανε 3 φορές ρουκέτα πολύ μεγάλη. Επίσης το βράδυ από τς 4 έως τς 6 δεν κοιμόταν και μετά από τς 6 κοιμόταν και στα 20 λεπτά έκλαιγε αλλά φαινόταν οτι πονουσε είχε αέρια.  Γενικά δύσκολη φάση. Και τώρα το απόγευμα πάλι άργησε παρε πολύ να κοιμηθεί 2 ώρες σίγουρα μέχρι να τον πάρει ο ύπνος.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Mar122 είπε:

Πάλι καλά. Εμένα ενώ χθες ήταν καλά έβγαλε μόνο μια φορά λίγο γουλιά σήμερα έκανε 3 φορές ρουκέτα πολύ μεγάλη. Επίσης το βράδυ από τς 4 έως τς 6 δεν κοιμόταν και μετά από τς 6 κοιμόταν και στα 20 λεπτά έκλαιγε αλλά φαινόταν οτι πονουσε είχε αέρια.  Γενικά δύσκολη φάση. Και τώρα το απόγευμα πάλι άργησε παρε πολύ να κοιμηθεί 2 ώρες σίγουρα μέχρι να τον πάρει ο ύπνος.

Άλλαξες κάτι στη διατροφή σου χτες και σήμερα; Εμείς για τα αέρια κοιτάμε μήπως είναι και το ξένο γιατί λόγω ίκτερου στην αρχή της δίνω μικτή διατροφή..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anast. είπε:

Άλλαξες κάτι στη διατροφή σου χτες και σήμερα; Εμείς για τα αέρια κοιτάμε μήπως είναι και το ξένο γιατί λόγω ίκτερου στην αρχή της δίνω μικτή διατροφή..

Όχι ρε συ και ίσα ίσα χθες δεννεφαγα τίποτα περίεργο και προσέχω.  Καο εγώ του δίνω κάποιες φορές μπουκάλι και αλλάξαμε γάλα. Στηβ αρχή ξεκίνησε με το Sanilac Και μας το άλλαξε σε nan . Να σπυ πω την αλήθεια δεν θέλω να σταματήσω τηβ μικτή διατροφή έτσι κ αλλιώς γιατί θα γυρίσω νωρίς στην δουλειά μου και αντλήσεις δεν παίζει να κάνω δεν έχω χρόνο οπότε θέλω να το πάω έτσι.  Εσύ ποιοβγαλα δίνεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 22 λεπτά , Mar122 είπε:

Όχι ρε συ και ίσα ίσα χθες δεννεφαγα τίποτα περίεργο και προσέχω.  Καο εγώ του δίνω κάποιες φορές μπουκάλι και αλλάξαμε γάλα. Στηβ αρχή ξεκίνησε με το Sanilac Και μας το άλλαξε σε nan . Να σπυ πω την αλήθεια δεν θέλω να σταματήσω τηβ μικτή διατροφή έτσι κ αλλιώς γιατί θα γυρίσω νωρίς στην δουλειά μου και αντλήσεις δεν παίζει να κάνω δεν έχω χρόνο οπότε θέλω να το πάω έτσι.  Εσύ ποιοβγαλα δίνεις?

Της Νan το optipro... Μπορεί να τον ενοχλεί και αυτό ή να θέλει χρόνο να δράσει το γάλα...Επίσης εμάς για την παλινδρόμηση μας είπε το λίκνο να μην ειναι στην ευθεία αλλά να έχει κλίση...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , anast. είπε:

Της Νan το optipro... Μπορεί να τον ενοχλεί και αυτό ή να θέλει χρόνο να δράσει το γάλα...Επίσης εμάς για την παλινδρόμηση μας είπε το λίκνο να μην ειναι στην ευθεία αλλά να έχει κλίση...

Ναι αυτό δίνουμε και εμείς το opri pro αλλα δεν ξέρω πολλεε γουλιεςμε αυτό.  Ναι εννοείται σε ανάκληση το έχω και με αγχώνει τοσπβπολυ το βράδυ μην κάνει καμία 

Link to comment
Share on other sites

On 7/8/2024 at 12:03 ΠΜ, anast. είπε:

Της Νan το optipro... Μπορεί να τον ενοχλεί και αυτό ή να θέλει χρόνο να δράσει το γάλα...Επίσης εμάς για την παλινδρόμηση μας είπε το λίκνο να μην ειναι στην ευθεία αλλά να έχει κλίση...

Πως τα πάτε?

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Mar122 είπε:

Πως τα πάτε?

Καλά..έχουμε ηρεμήσει...βέβαια τωρα της έδωσα πιπίλα και ηρεμεί πιο εύκολα αλλιώς δεν κοιμόταν με τίποτα τα μεσημέρια! 

Εσείς; Έχεις δώσει πιπίλα;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , anast. είπε:

Καλά..έχουμε ηρεμήσει...βέβαια τωρα της έδωσα πιπίλα και ηρεμεί πιο εύκολα αλλιώς δεν κοιμόταν με τίποτα τα μεσημέρια! 

Εσείς; Έχεις δώσει πιπίλα;

Σήμερα χάλια ξυπνάει ανά μισή ώρα και κλαίει. Αλλάξατε γάλα? Ρε συ του δίνω και δεν την παίρνει προσπαθώ συνέχεια να την πάρει αλλά τίποτα. Εμένα μου γκρινιάζει πάρα πολύ όταν πίνει το ξένο γάλα και δεν το πίνει ευχάριστα δηλαδή πίνει λίγα μλ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...