Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 ώρες πρίν, angie5 είπε:

      Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου θα ακούσω τις συμβουλές σου. Δεν είχα ιδέα για τα φάρμακα ότι αναστέλλουν την περίοδο και έλεγα τώρα θα μου έρθει...Μακάρι να είναι για καλό τότε ας πρηστεί κι άλλο!...😊

      Πραγματικά σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!😘

      Χαχαχα...Έτσι είναι όπως τα λες για το άγχος!...Σ ευχαριστώ κορίτσι μου μακάρι να είναι καλό σημάδι!😘

      Αχ κορίτσι μου σ' ευχαριστώ τόσο πολύ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια. Θα προσπαθήσω να ακολουθήσω τις συμβουλές σου και θα βγάλω από το μυαλό μου το τεστ. Κι εγώ το σκεφτόμουν αυτο  σήμερα... να μην κάνω κανένα μέχρι την χοριακή (ελπίζω να μην ξαναμπώ στον πειρασμό...🤣)

      Eσύ έμεινες τώρα πρόσφατα εγκυούλα ή παλαιότερα?

      Σε ευχαριστω πολύ για τον κόπο που έκανες να μου γράψεις αυτό το μήνυμα και για τα όμορφα σου λόγια!😘

      Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ και τις τρεις ειλικρινά!...Με βοηθάτε πολύ!..❤️

       

      Κανένας κόπος, γι'αυτό υπάρχει αυτή η ομάδα. Μοιραζόμαστε εμπειρίες και αγωνίες και μακάρι να βοηθηθείς έστω και λίγο σε αυτό το ταξίδι της αναμονής 🥲 Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά τον Απρίλιο και τώρα διανύω την 24η βδομάδα. Ελπίζω να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος! Πάντως από συμπτώματα δεν είχα απολύτως τίποτα όσο περίμενα για τη χοριακή. Ούτε πρησμένο στήθος, ούτε λίγο. Και αναρωτιόμουν πώς είναι δυνατόν να μη νιώθω το παραμικρό ούτε από τα φάρμακα. Κάθε οργανισμός είναι τόσο διαφορετικός. Προσπάθησε να πείσεις τον εαυτό σου ότι σε αυτή τη φάση κανένα σύμπτωμα δεν είναι αξιόπιστο, ούτε το αρνητικό τεστ. Και στο μεταξύ οι μέρες θα περνάνε.

Μανούλες τον Ιούλιο 2024


Recommended Posts

Εντάξει για μερικές ώρες διάφορα δεν υπάρχει πρόβλημα δεν έχουν Κ ρολόι τα μικρόβια . Στο περίπου είναι αυτά έτσι Κ αλλιώς 

πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

Δεν βγάζει ούτε μέρα...απλά αντλώ για αποσυμφόρηση..δεν κάνω τράπεζα ακόμα...οπότε της το δίνω μέσα στο 24ωρο τις περισσότερες φορές. 

Απλώς αναρωτιέμαι αν έχει περάσει το 24ωρο αποστείρωσης του μπουκαλιού και της το δώσω το γάλα στις 30ωρες πχ είναι οκ; Δεδομένου ότι το γάλα κρατάει για μέρες;

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 486
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

Εντάξει για μερικές ώρες διάφορα δεν υπάρχει πρόβλημα δεν έχουν Κ ρολόι τα μικρόβια . Στο περίπου είναι αυτά έτσι Κ αλλιώς 

 

Χαχαχα! Δίκιο έχεις αλλά είπα να ρωτήσω για παν ενδεχόμενο! 

Σε ευχαριστώ πολύ! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, linaa είπε:

Γενικά με το μπουκάλι επειδή δεν κλείνει αεροστεγώς προτιμησε να μην το αποθηκεύεις πιο πολύ από 24 Ώρο . Τωρα το καλοκαίρι επειδή ανοιγοκλείνει Κ συχνά το ψυγείο προτίμησε να αποθηκεύεις 3 μέρες το γάλα . Αλλιώς καταψηξη. 

Εμένα χθες η παιδίατρος μου είπε ότι το ψυγείο με τόσες τροφές που βάζουμε μέσα και συσκευασίες από σούπερ μάρκετ είναι χειρότερα να έχουμε εκεί τα μπιμπερό και εχω μπερδευτεί πολύ τώρα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Mar122 είπε:

Εμένα χθες η παιδίατρος μου είπε ότι το ψυγείο με τόσες τροφές που βάζουμε μέσα και συσκευασίες από σούπερ μάρκετ είναι χειρότερα να έχουμε εκεί τα μπιμπερό και εχω μπερδευτεί πολύ τώρα. 

Εντάξει η πρακτική έχει δείξει ότι αν δεν έχεις μέσα ωμό κρέας Κ το μπουκάλι το βάζεις σε ένα σημείο που δεν χάνει την ψύξη του δεν έχει πάθει κάποιο παιδάκι κάτι από το μπιμπερο στο ψυγείο. Απλά προσέχεις λίγο παραπάνω τι αποθηκεύεις μην σταξει κάτι Κ γενικά μην είναι παραγεμισμένο το ψυγείο . 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mar122 είπε:

Εμένα χθες η παιδίατρος μου είπε ότι το ψυγείο με τόσες τροφές που βάζουμε μέσα και συσκευασίες από σούπερ μάρκετ είναι χειρότερα να έχουμε εκεί τα μπιμπερό και εχω μπερδευτεί πολύ τώρα. 

Εμένα η παιδίατρος μου είπε να τα βάζω μέσα σε ένα τάπερ κλειστό για να μην έρχονται σε επαφή με τα τρόφιμα και τις μυρωδιές...Έτσι το κάνω γιατι συνέχεια αποστείρωση τη στιγμή που θέλει να φάει δεν γίνεται .. είναι δύσκολο..και φαντάσου ότι θηλάζω κιόλας απλώς λόγω ίκτερου που έκανε στην αρχή δίνω συμπλήρωμα ξένο..

Οπότε έτσι έχω έτοιμα μπιμπερο για ένα 24ωρο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , anast. είπε:

Επίσης μια άλλη απορία που έχω...Ο καλύτερος τρόπος να βάλουμε το μωρό για ύπνο είναι ανάσκελα με το κεφάλι στα πλάγια ή στα πλάγια; 

 

Ανάσκελα λένε (τώρα το κεφάλι δύσκολα το κρατάς στα πλάγια )  αλλά μπορείς να βάζεις μια μικρή πετσέτουλα κάτω από το σεντόνι στο στρώμα  ώστε να υπάρχει μια μικρή κλίση στο κεφάλι ελάχιστα εκατοστά δηλαδή . 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, linaa είπε:

Ανάσκελα λένε (τώρα το κεφάλι δύσκολα το κρατάς στα πλάγια )  αλλά μπορείς να βάζεις μια μικρή πετσέτουλα κάτω από το σεντόνι στο στρώμα  ώστε να υπάρχει μια μικρή κλίση στο κεφάλι ελάχιστα εκατοστά δηλαδή . 

Εμένα το πάει πλάγια το κεφάλι μόνη της...

Το έχω διαβάσει και εγώ το ανάσκελα αλλά η παιδίατρος μου έχει πει και πλάγια.. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anast. είπε:

Εμένα το πάει πλάγια το κεφάλι μόνη της...

Το έχω διαβάσει και εγώ το ανάσκελα αλλά η παιδίατρος μου έχει πει και πλάγια.. 

 

Εμένα η παιδίατρος μου είπε στο πλάι και τα βράδια επειδή φοβάμαι γοατο γυρίζει το κεφάλι του τον βάζω στο πλάι και κάθε φορά που ξυπνάει τον αλλάζω πλευρό τους πρωινούς ύπνους τον βάζω ανάσκελα που τον έχω στο σαλόνι και τον βλέπω. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mar122 είπε:

Εμένα η παιδίατρος μου είπε στο πλάι και τα βράδια επειδή φοβάμαι γοατο γυρίζει το κεφάλι του τον βάζω στο πλάι και κάθε φορά που ξυπνάει τον αλλάζω πλευρό τους πρωινούς ύπνους τον βάζω ανάσκελα που τον έχω στο σαλόνι και τον βλέπω. 

Και εγώ περισσότερο στα πλάγια την έχω...

 

Σήμερα με έχει πεθάνει...Ξυπνάει το πολύ κάθε 1 ώρα και κλαίει τη θηλάζω κοιμάται για λίγο και πάλι τα ίδια... 

Από την αρχή ήθελε πολύ γάλα αλλά κοιμόταν ένα 3ωρο σερί.

Σήμερα το χάσαμε και αυτό...Δεν ξέρω γιατί το κάνει αυτό... Πιστεύω ότι είναι φυσιολογικό έτσι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, anast. είπε:

Εμένα το πάει πλάγια το κεφάλι μόνη της...

Το έχω διαβάσει και εγώ το ανάσκελα αλλά η παιδίατρος μου έχει πει και πλάγια.. 

 

Απλώς στα πλαγιά αν δεν βαλεις σωστά το παιδί μπορεί να γυρισει εύκολα με το προσωπο προς τα κατω. Παλιά βαζαν σφηνάκια άλλα τώρα τα έχουν απαγορεύσει Κ αυτά οπότε γι'αυτό συστήνουν ανάσκελα 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, anast. είπε:

Και εγώ περισσότερο στα πλάγια την έχω...

 

Σήμερα με έχει πεθάνει...Ξυπνάει το πολύ κάθε 1 ώρα και κλαίει τη θηλάζω κοιμάται για λίγο και πάλι τα ίδια... 

Από την αρχή ήθελε πολύ γάλα αλλά κοιμόταν ένα 3ωρο σερί.

Σήμερα το χάσαμε και αυτό...Δεν ξέρω γιατί το κάνει αυτό... Πιστεύω ότι είναι φυσιολογικό έτσι;

Εδώ και 2 3 μέρες έχω ακριβώς το ίδιο και εγώ και έχει έναν εκνευρισμό όταν είναι στο στήθος και αργεί πάρα πολύ να μου κοιμηθεί σήμερα έμεινε 2+ ώρες ξύπνιος και όχι ήρεμος όταν τον άφηνα κάτω είχε πολύ γκρίνια. 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, anast. είπε:

Και εγώ περισσότερο στα πλάγια την έχω...

 

Σήμερα με έχει πεθάνει...Ξυπνάει το πολύ κάθε 1 ώρα και κλαίει τη θηλάζω κοιμάται για λίγο και πάλι τα ίδια... 

Από την αρχή ήθελε πολύ γάλα αλλά κοιμόταν ένα 3ωρο σερί.

Σήμερα το χάσαμε και αυτό...Δεν ξέρω γιατί το κάνει αυτό... Πιστεύω ότι είναι φυσιολογικό έτσι;

Πως είστε σήμερα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Mar122 είπε:

Πως είστε σήμερα?

Λίγο καλύτερα! Βέβαια έχει αρχίσει και όταν την έχουμε αγκαλιά κοιμάται του καλού καιρού και όταν την αφήνουμε στο λίκνο ξυπνάει μετά από λίγο κλαίγοντας...

Ελπίζω να είναι μια φάση και να περάσει! Δεν τα έκανε αυτά πριν λίγες μέρες...Εσείς πώς είστε;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, anast. είπε:

Λίγο καλύτερα! Βέβαια έχει αρχίσει και όταν την έχουμε αγκαλιά κοιμάται του καλού καιρού και όταν την αφήνουμε στο λίκνο ξυπνάει μετά από λίγο κλαίγοντας...

Ελπίζω να είναι μια φάση και να περάσει! Δεν τα έκανε αυτά πριν λίγες μέρες...Εσείς πώς είστε;

Είμαστε ακριβώς στηβ ίδια φάση που περιγράφεις.  Σήμερα όλο το απόγευμα κοιμάται στην αγκαλιά μόλις τον αφήνω ξυπνάει. Τα έχω παίξει γιατί είμαι μόνη μου και το χειρότερο μου είναι ότι δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ με την μεγάλη μου κόρη.  Στον αυτόματο είναι τις μέρες το καημένο μου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...