Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/9/2024 at 11:17 ΜΜ, Butterfly 92 είπε:

      Καλησπέρα κοριτσι μου.. εγώ έχω αντίσταση στην ινσουλίνη και πολυκυστικες.  Ο ενδοκρινολογος με βοήθησε πάρα πολύ κ έπιασα φυσιολογικά την μπέμπα.  Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις βοηθάνε πολύ τα glucophage. Αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Πιστεύω πως ο ενδοκρινολογος είναι από τους σημαντικοτερους βοηθούς σε εμάς.  Θα σε βοηθήσει πολύ.

      Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Σου έδωσε κάποια διατροφη; Σου σύστησε να περιορίσεις κατι; Εχω ραντεβού σε 2 εβδομάδες με ενδοκρινολογο. Ελπίζω να με βοηθήσει. 

Μανούλες τον Ιούλιο 2024


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, anast. είπε:

Αααα...ήταν βιαστικός...

Να σου ζήσει ο μπεμπάκος!🤗💙

 

Εμείς καλά...μέρα με τη μέρα όλο και καλύτερα..προσαρμοζόμαστε!

Τέλεια. Θηλάζεις? Εγώ ζορίστηκα λίγο με την ανάρρωση αλλά ευτυχώς σήμερα καλύτερα αύριο θα βγω κιόλας. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 486
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Mar122 είπε:

Τέλεια. Θηλάζεις? Εγώ ζορίστηκα λίγο με την ανάρρωση αλλά ευτυχώς σήμερα καλύτερα αύριο θα βγω κιόλας. 

Περαστικά εύχομαι και να αναρρώσεις εντελώς γρήγορα! 

Ναι θηλαζω...Έχουμε κάθε 3 ώρες ξύπνημα...

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, anast. είπε:

Περαστικά εύχομαι και να αναρρώσεις εντελώς γρήγορα! 

Ναι θηλαζω...Έχουμε κάθε 3 ώρες ξύπνημα...

Σε ευχαριστώ πάρα πάρα. Λοιπόν επόμενη ερώτηση από ρουχαλάκια τι φοράτε?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mar122 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πάρα. Λοιπόν επόμενη ερώτηση από ρουχαλάκια τι φοράτε?

Ένα φορμακι εσώρουχο της φοράω σπίτι...απλώς δεν την έχω κοντά στο κλιματιστικό..το βράδυ στην σκεπάζω με μια κουβέρτα πικέ όχι μέχρι πάνω όμως...

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , anast. είπε:

Ένα φορμακι εσώρουχο της φοράω σπίτι...απλώς δεν την έχω κοντά στο κλιματιστικό..το βράδυ στην σκεπάζω με μια κουβέρτα πικέ όχι μέχρι πάνω όμως...

 

Αμάνικο η με μακριά μανίκια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 58 λεπτά , Mar122 είπε:

Πως πάνε οι πρώτες σας μέρες??? 

Κάποιες μέρες πιο εύκολες κάποιες πιο δύσκολες . Ειδικά τα απογεύματα γιατί έχει μάλλον αέρια και δεν μπορεί να ενεργηθει εύκολα και κλαίει η καημένη. 

Εσείς βγήκατε από το μαιευτήριο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, anast. είπε:

Κάποιες μέρες πιο εύκολες κάποιες πιο δύσκολες . Ειδικά τα απογεύματα γιατί έχει μάλλον αέρια και δεν μπορεί να ενεργηθει εύκολα και κλαίει η καημένη. 

Εσείς βγήκατε από το μαιευτήριο;

Ωχ κατάλαβα.  Ναι βγήκα και δεν πήγε πολύ καλά αυτή η καισαρική σήμερα είμαι καλυτερα επηρέασε τον αυχένα μού η επισκληριδιος άσε τι έχω περάσει αυτές τις μέρες πολύ ζόρι. Συν την αϋπνία και τηβ κούραση 

Link to comment
Share on other sites

On 23/7/2024 at 3:55 ΜΜ, Mar122 είπε:

Ωχ κατάλαβα.  Ναι βγήκα και δεν πήγε πολύ καλά αυτή η καισαρική σήμερα είμαι καλυτερα επηρέασε τον αυχένα μού η επισκληριδιος άσε τι έχω περάσει αυτές τις μέρες πολύ ζόρι. Συν την αϋπνία και τηβ κούραση 

Ωχχχ...περαστικά εύχομαι και υπομονή! Καταλαβαίνω είναι που είναι ζορικα τα πράγματα σου έτυχε και αυτό....

Οπλίσου με δύναμη και υπομονή!

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε; Να ρωτήσω κάτι για  την αποστείρωση;

Το μπιμπερο κρατάει στο ψυγείο 24 ώρες αποστειρωμενο...

Αν αντλήσω γάλα το οποίο κρατάει 5 μέρες στο ψυγείο  και το βάλω στο μπιμπερο τότε η αποστειρωση δηλαδή το μπιμπερο μαζί με το γάλα  πάει  στις 5 μέρες, παύει να ισχύει το 24ωρο του μπιμπερο;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , anast. είπε:

Τι κάνετε; Να ρωτήσω κάτι για  την αποστείρωση;

Το μπιμπερο κρατάει στο ψυγείο 24 ώρες αποστειρωμενο...

Αν αντλήσω γάλα το οποίο κρατάει 5 μέρες στο ψυγείο  και το βάλω στο μπιμπερο τότε η αποστειρωση δηλαδή το μπιμπερο μαζί με το γάλα  πάει  στις 5 μέρες, παύει να ισχύει το 24ωρο του μπιμπερο;

Γενικά με το μπουκάλι επειδή δεν κλείνει αεροστεγώς προτιμησε να μην το αποθηκεύεις πιο πολύ από 24 Ώρο . Τωρα το καλοκαίρι επειδή ανοιγοκλείνει Κ συχνά το ψυγείο προτίμησε να αποθηκεύεις 3 μέρες το γάλα . Αλλιώς καταψηξη. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

Γενικά με το μπουκάλι επειδή δεν κλείνει αεροστεγώς προτιμησε να μην το αποθηκεύεις πιο πολύ από 24 Ώρο . Τωρα το καλοκαίρι επειδή ανοιγοκλείνει Κ συχνά το ψυγείο προτίμησε να αποθηκεύεις 3 μέρες το γάλα . Αλλιώς καταψηξη. 

Δεν βγάζει ούτε μέρα...απλά αντλώ για αποσυμφόρηση..δεν κάνω τράπεζα ακόμα...οπότε της το δίνω μέσα στο 24ωρο τις περισσότερες φορές. 

Απλώς αναρωτιέμαι αν έχει περάσει το 24ωρο αποστείρωσης του μπουκαλιού και της το δώσω το γάλα στις 30ωρες πχ είναι οκ; Δεδομένου ότι το γάλα κρατάει για μέρες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...