Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Συγγνώμη για την ενόχληση... μήπως έχει κάποια κοπέλα Gonal, Bemfola, Meriofert, Altermon... οποιαδήποτε ένεση για διέγερση? Δεν μου επιτρέπεται να περάσω ξανά επιτροπή... Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! Καλή επιτυχία σε όλες, κορίτσια!

Aναζητηση ιατρού εξωσωματιστη στην Πατρα


Aγαπη

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Aγαπη είπε:

Καλημέρα! Έχω μια ερώτηση. Ο γυναικολόγος, στην πρώτη συνάντηση, κοίταξε το σπερμοδιαγραμμα και αναφέρθηκε στην χαμηλή κινητικότητα, αλλά δεν μου είπε εάν χρειάζεται θεραπεία ή κάποιον άλλον γιατρό να επιμεληθεί. Έχουν στο κέντρο εξωσωματικής  εξειδικευμένο γιατρό ή  χρειάζεται να πάμε σε ουρολόγο; ευχαριστώ 

Καλημέρα.. Μιας κ στο δευτερο ραντεβού σας, θα τον ρωτήσεις κ για την εξωσωματική, ρώτησε τον και για τη χαμηλή κινητικότητα μήπως ρίχνει το ποσοστο επιτυχίας της σπερματεγχυσης? 

Γράψε σε ένα χαρτί ότι απορίες έρχονται στο μυαλό σου γτ εκείνη τη στιγμή παντα μας διαφεύγουν.. 

Γενικότερα έχω καταλάβει ότι δεν ασχολούνται αρκετοί με το σπέρμα..ειναι γυναικολόγοι κ στέκονται στο δικό μας κομμάτι..δεν  θα ήταν κακό να επισκεφτείτε αν ουρολογο ανδρολογο να δείτε τη δική του άποψη..υπάρχει αιτία άρα για την χαμηλή κινητικότητα?τι μπορείτε να κάνετε? 

Εμείς είχαμε παει σε 2.. Ο ένας μ άρεσε περισσότερο, αλλά κ οι 2 μας είπαν με βάση τις εξετάσεις του συζύγου ότι δεν υπάρχει αιτία, έτσι γεννήθηκε ο άντρας μου


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Kathrin17 είπε:

Καλημέρα.. Μιας κ στο δευτερο ραντεβού σας, θα τον ρωτήσεις κ για την εξωσωματική, ρώτησε τον και για τη χαμηλή κινητικότητα μήπως ρίχνει το ποσοστο επιτυχίας της σπερματεγχυσης? 

Γράψε σε ένα χαρτί ότι απορίες έρχονται στο μυαλό σου γτ εκείνη τη στιγμή παντα μας διαφεύγουν.. 

Γενικότερα έχω καταλάβει ότι δεν ασχολούνται αρκετοί με το σπέρμα..ειναι γυναικολόγοι κ στέκονται στο δικό μας κομμάτι..δεν  θα ήταν κακό να επισκεφτείτε αν ουρολογο ανδρολογο να δείτε τη δική του άποψη..υπάρχει αιτία άρα για την χαμηλή κινητικότητα?τι μπορείτε να κάνετε? 

Εμείς είχαμε παει σε 2.. Ο ένας μ άρεσε περισσότερο, αλλά κ οι 2 μας είπαν με βάση τις εξετάσεις του συζύγου ότι δεν υπάρχει αιτία, έτσι γεννήθηκε ο άντρας μου

Α ωραια. Ευχαριστώ πολύ, καλό βράδυ!!(έχω ήδη διαβάσει ότι επηρεάζει τα ποσοστά επιτυχίας)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 1/10/2023 at 11:45 ΜΜ, Aγαπη είπε:

Καλησπέρα σας. Μετά από κάποιες, στοιχειώδεις εξετάσεις, ο επί χρόνια γυναικολόγος μου, μου πρότεινε να απευθυνθώ σε κάποιον εξειδικευμένο ιατρό, μάλλον για σπερματεγχυση. Μένουμε στην Πάτρα. Στο δημόσιο νοσοκομείο υπάρχει μονάδα υποβοηθούμενης αναπαραγωγής αλλά υπάρχουν και ιδιωτικά κέντρα γονιμοποίησης. Θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος να μου πει τι να επιλέξω: ιδιωτικό ή δημόσιο; επίσης μήπως κάποιος γνωρίζει πληροφορίες για τον κυριο Κούρτη( ιδιώτης) και τον κύριο Αντωνάκη(πανεπιστημιακός); Ευχαριστω εκ των προτέρων 

Καλησπέρα κορίτσι μου. 

Είδα κατά τύχη την δημοσίευση σου κι ήθελα να σου πω ότι είμαι κι εγώ απο Πάτρα κι έχω ταλαιπωρηθεί πάρα πολύ με την υπογονιμοτητα. Εγώ θα σου πρότεινα να βρεις γιατρό στην Αθήνα. Στην Πάτρα θα ταλαιπωρηθεις πολυ.. σου ευχομαι μέσα από την καρδιά μου να πετύχεις αυτό που θες!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 10/12/2023 at 1:50 ΜΜ, Αλεξ Πελοπόννησος είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. 

Είδα κατά τύχη την δημοσίευση σου κι ήθελα να σου πω ότι είμαι κι εγώ απο Πάτρα κι έχω ταλαιπωρηθεί πάρα πολύ με την υπογονιμοτητα. Εγώ θα σου πρότεινα να βρεις γιατρό στην Αθήνα. Στην Πάτρα θα ταλαιπωρηθεις πολυ.. σου ευχομαι μέσα από την καρδιά μου να πετύχεις αυτό που θες!

Καλησπέρα. Κατ αρχάς, ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά και την ευχή!.Θα μπορούσες να μου δώσεις λίγα περισσότερα στοιχεία; Να υποθέσω ότι έχεις εμπειρία από το συγκεκριμένο κέντρο; επίσης, τελικά στην Αθήνα σε ποιον απευθύνθηκες; (δεν είχα κοιτάξει καθόλου τη σελίδα γιατί 2 μήνες δεν επιτρεπόταν να ακολουθήσω καμία διαδικασία γιατί τελικά χρειάστηκε να πάρω κορτιζόνη για ένα μήνα) ευχαριστώ εκ των προτερων

On 8/10/2023 at 7:17 ΜΜ, Kathrin17 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι στην αρχη σε αγχώνει κ η άγνοια των διαδικαστικών κ των πρακτικων.. Τα μαθαίνεις σιγά σιγά.. Αυτό το σοκ εννοώ επίσης..είναι σαν να σε πετάνε στη θάλασσα κ πρέπει να κολυμπήσεις ενώ δεν ξέρεις..

Σημασία έχει ότι ευτυχώς που έφτασε η επιστήμη σε αυτό το σημείο που βοηθά τόσα ζευγάρια να γίνουν γονείς..στο τέλος είμαστε περήφανοι που περάσαμε τόσες δυσκολίες κ καταφέραμε να γίνουμε γονείς.. Όταν πρώτο μπήκα στο φόρουμ θυμάμαι μια φράση που έλεγαν πολλες κοπέλες: ο θεος στέλνει τα δυσκολα στους δυνατους!! Γτ αντέχουν κ τα καταφέρνουν.. Έτσι νιώθω κ έτσι θα νιώσεις κ εσυ!! 

Οτιδήποτε θες, αν μπορώ να βοηθησω ρώτησε με.. Υπάρχει επίσης κ το καφέ εξωσωματικής που κ εκει θα δεις εμπειρίες κ απόψεις κ από άλλες κοπέλες..αληθινο κ γνήσιο ενδιαφέρον από κοπέλες που έχουν περασει κ περνάνε αυτά που ζεις κ εσυ.. 

Περιμένω τα νεότερα σου, αν θες.. Η σκέψη μου μαζί σου.. 

Ευχαριστώ για τις ευχές σου, τις νιώθω ότι είναι απ'την καρδιά σου 🌹

 

On 8/10/2023 at 8:35 ΜΜ, Aγαπη είπε:

Το " ευχαριστώ" δεν αποτυπώνει αυτό που αισθάνομαι καθώς διαβάζω όσα γράφεις...μεγάλη η συνεισφορά σου στο ξεκίνημα μου. Με τα πρώτα νέα, θα επικοινωνήσω. Σε κάθε περίπτωση θα επικοινωνήσω για να μαθαίνω πως προχωρά αυτή η όμορφη περίοδος της ζωής σου! (Η γιαγιά μου έλεγε: ο θεός στέλνει στον άνθρωπο όσα μπορεί να αντέξει...) Κάτι με κάνει να πιστεύω ότι είσαι από τις καλύτερες μανουλες στον κόσμο.

Πώς συνεχίζεται η όμορφη περίοδος της ζωής σου;;;(καλή χρονιά!!)

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Aγαπη είπε:

Καλησπέρα. Κατ αρχάς, ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά και την ευχή!.Θα μπορούσες να μου δώσεις λίγα περισσότερα στοιχεία; Να υποθέσω ότι έχεις εμπειρία από το συγκεκριμένο κέντρο; επίσης, τελικά στην Αθήνα σε ποιον απευθύνθηκες; (δεν είχα κοιτάξει καθόλου τη σελίδα γιατί 2 μήνες δεν επιτρεπόταν να ακολουθήσω καμία διαδικασία γιατί τελικά χρειάστηκε να πάρω κορτιζόνη για ένα μήνα) ευχαριστώ εκ των προτερων

 

Πώς συνεχίζεται η όμορφη περίοδος της ζωής σου;;;(καλή χρονιά!!)

Καλημέρα! Ευχαριστώ που με σκέφτηκες...μπηκα στον 8ο, με πιεζει στο στομάχι η μικρή αλλά όλα καλά!!

Εσυ τι κανεις? Τι νέα από γιατρό κ διαδικασία? 


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 16/1/2024 at 10:02 ΠΜ, Kathrin17 είπε:

Καλημέρα! Ευχαριστώ που με σκέφτηκες...μπηκα στον 8ο, με πιεζει στο στομάχι η μικρή αλλά όλα καλά!!

Εσυ τι κανεις? Τι νέα από γιατρό κ διαδικασία? 

Γεια σου! Η μικρή είναι παιχνίδιαρα από ότι καταλαβαίνω... !!! Αναγκάστηκα να πάρω κορτιζόνη λόγω αυτοάνοσου, οπότε δεν επιτρεπόταν καμία διαδικασία. Τώρα που παρήλθε το απαγορευτικό, είμαι πάλι σε αναζήτηση...θα σε έφερνα σε δύσκολη θέση εάν σε ρωτούσα σε ποιο κέντρο/γιατρό απευθύνθηκες; Αναζητούσα αυτό το διάστημα κάποια κοπέλα που να έχει περάσει τη διαδικασία, αλλά δεν κατάφερα να βρω και στο διαδίκτυο χάνομαι... Καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης σου εύχομαι!!

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Aγαπη είπε:

Γεια σου! Η μικρή είναι παιχνίδιαρα από ότι καταλαβαίνω... !!! Αναγκάστηκα να πάρω κορτιζόνη λόγω αυτοάνοσου, οπότε δεν επιτρεπόταν καμία διαδικασία. Τώρα που παρήλθε το απαγορευτικό, είμαι πάλι σε αναζήτηση...θα σε έφερνα σε δύσκολη θέση εάν σε ρωτούσα σε ποιο κέντρο/γιατρό απευθύνθηκες; Αναζητούσα αυτό το διάστημα κάποια κοπέλα που να έχει περάσει τη διαδικασία, αλλά δεν κατάφερα να βρω και στο διαδίκτυο χάνομαι... Καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης σου εύχομαι!!

Σου έστειλα προσωπικο μήνυμα


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Aγαπη είπε:

Γεια σου! Δεν βρίσκω κατι

Πάνω πάνω στη σελίδα στο μενου με τις 3οριζοντιες γραμμές.. Πατάς εκεί κ σου βγάζει παλι πανω πάνω δεξιά ένα φάκελο.. Εκεί είναι η απάντηση μου


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 16/1/2024 at 10:02 ΠΜ, Kathrin17 είπε:

Καλημέρα! Ευχαριστώ που με σκέφτηκες...μπηκα στον 8ο, με πιεζει στο στομάχι η μικρή αλλά όλα καλά!!

Εσυ τι κανεις? Τι νέα από γιατρό κ διαδικασία? 

 

Γεια σου... Έχεις γεννήσει, σωστά;;

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Aγαπη είπε:

 

Γεια σου... Έχεις γεννήσει, σωστά;;

 

Καλημέρα.. Οχι δεν έχω γεννήσει ακόμη.. Είμαι 40+3 κ περιμενω.. Βέβαια κ η πρώτη κόρη μου ήρθε στις 40+6..

Τι έκανες εσυ με γιατρό? Είδες το προσωπικο μήνυμα που σου είχα στείλει? 


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Kathrin17 είπε:

Καλημέρα.. Οχι δεν έχω γεννήσει ακόμη.. Είμαι 40+3 κ περιμενω.. Βέβαια κ η πρώτη κόρη μου ήρθε στις 40+6..

Τι έκανες εσυ με γιατρό? Είδες το προσωπικο μήνυμα που σου είχα στείλει? 

Καλημέρα! Κοντεύεις δηλαδή! Δεν είδα ποτέ εκείνο το μήνυμα σου, αλλά βρήκα γιατρό, πήγα και προχθές έκανα την πρώτη μου ένεση. Αλλά μάλλον άδικα. Μολις έγραψα κάτι στο καφέ εξωσωματικής 2024, μήπως μπορείς να το διαβάσεις και να μου πεις την άποψη σου; Μπορώ να σου στείλω προσωπικό μήνυμα για να σου πω ποιον γιατρό επέλεξα τελικά ή δεν επιτρέπεται;

Just now, Aγαπη είπε:

Καλημέρα! Κοντεύεις δηλαδή! Δεν είδα ποτέ εκείνο το μήνυμα σου, αλλά βρήκα γιατρό, πήγα και προχθές έκανα την πρώτη μου ένεση. Αλλά μάλλον άδικα. Μολις έγραψα κάτι στο καφέ εξωσωματικής 2024, μήπως μπορείς να το διαβάσεις και να μου πεις την άποψη σου; Μπορώ να σου στείλω προσωπικό μήνυμα για να σου πω ποιον γιατρό επέλεξα τελικά ή δεν επιτρέπεται;

Δεν είδα ποτέ το μήνυμα σου, γιατί δεν βρήκα ποτέ κάτι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Aγαπη είπε:

Καλημέρα! Κοντεύεις δηλαδή! Δεν είδα ποτέ εκείνο το μήνυμα σου, αλλά βρήκα γιατρό, πήγα και προχθές έκανα την πρώτη μου ένεση. Αλλά μάλλον άδικα. Μολις έγραψα κάτι στο καφέ εξωσωματικής 2024, μήπως μπορείς να το διαβάσεις και να μου πεις την άποψη σου; Μπορώ να σου στείλω προσωπικό μήνυμα για να σου πω ποιον γιατρό επέλεξα τελικά ή δεν επιτρέπεται;

Δεν είδα ποτέ το μήνυμα σου, γιατί δεν βρήκα ποτέ κάτι!

Φυσικά, στείλε μου προσωπικο μνμ


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...