Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/9/2024 at 11:17 ΜΜ, Butterfly 92 είπε:

      Καλησπέρα κοριτσι μου.. εγώ έχω αντίσταση στην ινσουλίνη και πολυκυστικες.  Ο ενδοκρινολογος με βοήθησε πάρα πολύ κ έπιασα φυσιολογικά την μπέμπα.  Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις βοηθάνε πολύ τα glucophage. Αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Πιστεύω πως ο ενδοκρινολογος είναι από τους σημαντικοτερους βοηθούς σε εμάς.  Θα σε βοηθήσει πολύ.

      Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Σου έδωσε κάποια διατροφη; Σου σύστησε να περιορίσεις κατι; Εχω ραντεβού σε 2 εβδομάδες με ενδοκρινολογο. Ελπίζω να με βοηθήσει. 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2023


Recommended Posts

@Miss_Pineapple Τι υπέροχα νέα είναι αυτά;;;❤️ μου φτιάχνετε την ημέρα όταν ακούω καλά νέα ❤️ άντε λίγη υπομονή θα περάσουν οι ήξερες χωρίς να το καταλάβεις κ μετά φεύγεις για διακοπές τι καλύτερο;;;😘 Εμείς δεν έχουμε κανονίσει κάτι για φέτος για τέλη Σεπτέμβρη σκεφτόμαστε!! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Miss_Pineapple said:

Ωωωω δεν είναι τέλειο;;; Τι καλά νέα βρε κορίτσια!!! 😊😊 Εγώ εντωμεταξύ δεν θα το παρομοίαζα με φτερούγισμα, δε μου κολλούσε.. @Σμαραγδένια αυτό είναι σίγουρα, αν κάτσεις ξαπλωμένη θα δεις ότι θα το ξανά νιώσεις!! @souz13μια εβδομάδα ακόμη!! Έρχεται!! Ως τότε θα νιώθεις τις κλωτσιές για παρηγοριά 🤣 

Εμείς φεύγουμε Σεπτέμβριο, όποτε έχουμε ακόμη. Σήμερα είχαμε γυναικολόγο και τα μωράκια μας πάνε σούπερ!! Έχουν μεγαλώσει και γενικά μας είπαν ότι είναι μεγάλα μωρά! Σε βάρος έβγαιναν 305 και 310 αντίστοιχα. Το αγόρι μας έχει τεράστια κοιλιτσα εκτός καμπύλων.. 🤣 Δυο βδομαδες υπομονή τώρα για Β’επιπεδου!! 

Μπραβο που ειναι ολα καλα!!! Δεν αργει η β επιπεδου και σε σας ! Σημερα δεν το ενοιωθα τοσο εντονα αλλα φορες ηταν πιο εντονο αλλα δε θελω να αγχωνομαι και να το σκεφτομαι συνεχεια γιατι αυτο κανω 🥺 σαν μπουνιτσα μικρη θα ελεγα 

 

@Σμαραγδένια φυσαλιδα μπουρμπουλιθρα μικρη 😱

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα καλημέρα!! 

Που είστε βρε κορίτσια;;!! Διακοπάρετε, εεεεε;;!! Μπράβοοοο!!!

Πως είστε;;!! Πως πάνε τα μπεμπεδάκια;;!! Κλωτσάνε;;!! Πόσες κάνατε β' επιπέδου κ πόσες είστε στην αναμονή;;!!

Εγώ ήμουν σε άδεια και έκανα αποτοξίνωση από το κινητό!! Τα δικά μου τα νέα, δεν έχουν αλλάξει κ πολύ!!

Ξεκίνησα μετρήσεις για το ζάχαρο, έβαλα μόνιμο ανιχνευτή για αυτό, αλλά μέχρι στιγμής το ρυθμίζω με διατροφή κ έχω προς το παρόν αποφύγει την ινσουλίνη.. Εντόπισα και την επιδείνωση του θέματος που είχα με το θυροειδή μου, αλλά από ότι μου είπε ο γιατρός στην περίοδο της εγκυμοσύνης δεν θα ασχοληθούμε καθόλου με αυτό, μιας και δεν επηρεάζει άμεσα..

Τη Δευτέρα έχω γυναικολόγο, όπου και θα κλείσω τη β΄ επιπέδου.. Κατά τα άλλα, κάθε μέρα περπατάω τουλάχιστον μισή ώρα (για το ζάχαρο) και γενικά το μικράκι το καταλαβαίνω πλέον συνεχώς που χορεύει!!

Αυτά από εμένα!! Για πείτε τα δικά σας νεάκια, βρε κορίτσια!!!!

Link to comment
Share on other sites

@roulas40 Κορίτσι μου χαίρομαι που είσαι καλά και το μικρακι σου ❤️ το νιώθεις πλέον καθημερινά ε;; μα τι τέλεια ❤️ Εφόσον έχεις αποφύγει την ινσουλίνη και το ρυθμίζεις ακόμα με διατροφή  ολα καλα;; Τι ωραίο αυτό με την αποτοξίνωση του κινητού; μακαρι να μπορούσα να το κάνω! Να ξεκουράζεσαι να περπατάς και  με το καλό την Δευτέρα να πας στην γυναικολόγο να κλείσετε την β επιπέδου❤️ 

Τα δικα μου νέα τα ίδια βασικά , δεν έχω πάει διακοπές ακόμα τέλη Σεπτέμβρη κ βλέπουμε.. αλλά κάνουμε μικρές αποδράσεις! Είχα γυναικολόγο την προηγούμενη βδομάδα όλα καλά απλώς είμαι στην αναμονή για την β έπιπεδου , 8 του Σεπτέμβρη κλείσαμε….αργεί 😩
Νιώθω κι εγώ το μικρακι κυρίως οταν είμαι ξαπλωμένη 😊 

  • Μου αρέσει 1
  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 ώρες πρίν, Σμαραγδένια είπε:

@roulas40 Κορίτσι μου χαίρομαι που είσαι καλά και το μικρακι σου ❤️ το νιώθεις πλέον καθημερινά ε;; μα τι τέλεια ❤️ Εφόσον έχεις αποφύγει την ινσουλίνη και το ρυθμίζεις ακόμα με διατροφή  ολα καλα;; Τι ωραίο αυτό με την αποτοξίνωση του κινητού; μακαρι να μπορούσα να το κάνω! Να ξεκουράζεσαι να περπατάς και  με το καλό την Δευτέρα να πας στην γυναικολόγο να κλείσετε την β επιπέδου❤️ 

Τα δικα μου νέα τα ίδια βασικά , δεν έχω πάει διακοπές ακόμα τέλη Σεπτέμβρη κ βλέπουμε.. αλλά κάνουμε μικρές αποδράσεις! Είχα γυναικολόγο την προηγούμενη βδομάδα όλα καλά απλώς είμαι στην αναμονή για την β έπιπεδου , 8 του Σεπτέμβρη κλείσαμε….αργεί 😩
Νιώθω κι εγώ το μικρακι κυρίως οταν είμαι ξαπλωμένη 😊 

Καλημέρα κορίτσι μου!! Νομίζω πως οι διακοπές του Σεπτεμβρίου είναι πάντα οι καλύτερες, πόσο μάλλον στην κατάστασή μας που θέλουμε χαλαρά πράγματα!! Άντε, με το καλό να έρθουν!! 

8 Σεπτέμβρη, ε;; Όντως αργεί ρε γμτ.. Τι να κάνουμε, υπομονή.. Βέβαια και εμένα κάπου εκεί με βλέπω να κανονίζω, γιατί ο εμβρυολόγος τέλη Αυγούστου με αρχές Σεπτέμβρη έχει άδεια αν θυμάμαι καλά.. Για να δούμε.. 

Μα δεν είναι τέλεια αίσθηση να το καταλαβαίνεις;;!! Εμένα εχθές το κατάλαβε κανονικότατα και ο άντρας μου!! Σα μικρό παιδί έκανε από τη χαρά του!!

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, roulas40 said:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Νομίζω πως οι διακοπές του Σεπτεμβρίου είναι πάντα οι καλύτερες, πόσο μάλλον στην κατάστασή μας που θέλουμε χαλαρά πράγματα!! Άντε, με το καλό να έρθουν!! 

8 Σεπτέμβρη, ε;; Όντως αργεί ρε γμτ.. Τι να κάνουμε, υπομονή.. Βέβαια και εμένα κάπου εκεί με βλέπω να κανονίζω, γιατί ο εμβρυολόγος τέλη Αυγούστου με αρχές Σεπτέμβρη έχει άδεια αν θυμάμαι καλά.. Για να δούμε.. 

Μα δεν είναι τέλεια αίσθηση να το καταλαβαίνεις;;!! Εμένα εχθές το κατάλαβε κανονικότατα και ο άντρας μου!! Σα μικρό παιδί έκανε από τη χαρά του!!

Γεια σας κοριτσια !!! Βλεπω ειμαστε όλες καλά!!! Εγω ειμαι διακοπές χαλαρα στην επαρχία…πορτο χέλι!! Μεχρι τελος του μηνα θα ειμαστε εδω! Καναμε β επιπέδου την προηγούμενη εβδομαδα και ολα καλα ευτυχως !!!!!! Η μπέμπα ηταν μπρούμυτα και δεν την εβλεπε πολυ καλα ο γιατρός και εφαγα λιγο σοκολατα και καφε και μετα απο κανενα μισαωρο ξαναμπηκα μέσα και ειχε γυρίσει θέση και τα ειδαμε ολα τα οργανα κανονικα 😆😆😆🤘🏻

και μετα μαθαμε οτι ειναι μπεμπινα 💜💜💜💜 ειχα το προαίσθημα και τελικα βγήκε αληθινό !!!! Τωρα θα με δει στις 13 σεπτεβρίου και θα ξανακανω αιματολογικες απο εβδομαδα! Την ακούω καθε μέρα πλεον και ειναι κποιες φορές πιο αισθητό σαν μπουνίτσες νομίζω ειναι πια!!!!

@roulas40 καλα κανεις και περπατάς θα σε βοηθήσει, και εγω προσπαθω οσο μπορώ αλλα πλεον κουράζομαι πολυ ευκολα νομίζω και λαχανιάζω αρκετά εύκολα 🙄🙄🙄 εμενα ζηταει περισσότερη ινσουλινη αυτη τη περίοδο η μπεμπα περιμενουμε νεα τη δευτέρα κι ολα κλα θα ναι!
 

@Σμαραγδένια κανε υπομονή περνάνε οι μέρες θα δεις ! Τουλαχιστον ξεκουρασου τωρα οσο μπορεις μεχρι τις διακοπες τωρα που ειναι πιο ήρεμα γενικα 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

@roulas40Ειναι η ωραιότερη αίσθηση που υπάρχει ❤️ το κατάλαβε και ο άντρας αου ε;;μπορώ να φανταστώ πως έκανε , τρελό μπαμπάς από τώρα ❤️!! Κι εμένα θα πάρει άδεια ο εμβρυολογος μου γι’αυτο πάει τοσο αργά η β επιπέδου δυστυχώς, ελπίζω να σου κλείσουν νωρίτερα εσένα 🤞 

@souz13 Μπέμπα τελικά;;; υπέροχα τα νέα σου κοριτσάκι μου μπράβο , πλέον απλά χαλάρωσε απόλαυσε τις διακοπές σου και όλα σούπερ ❤️ Κ

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 17/8/2023 at 3:40 ΜΜ, souz13 είπε:

Γεια σας κοριτσια !!! Βλεπω ειμαστε όλες καλά!!! Εγω ειμαι διακοπές χαλαρα στην επαρχία…πορτο χέλι!! Μεχρι τελος του μηνα θα ειμαστε εδω! Καναμε β επιπέδου την προηγούμενη εβδομαδα και ολα καλα ευτυχως !!!!!! Η μπέμπα ηταν μπρούμυτα και δεν την εβλεπε πολυ καλα ο γιατρός και εφαγα λιγο σοκολατα και καφε και μετα απο κανενα μισαωρο ξαναμπηκα μέσα και ειχε γυρίσει θέση και τα ειδαμε ολα τα οργανα κανονικα 😆😆😆🤘🏻

και μετα μαθαμε οτι ειναι μπεμπινα 💜💜💜💜 ειχα το προαίσθημα και τελικα βγήκε αληθινό !!!! Τωρα θα με δει στις 13 σεπτεβρίου και θα ξανακανω αιματολογικες απο εβδομαδα! Την ακούω καθε μέρα πλεον και ειναι κποιες φορές πιο αισθητό σαν μπουνίτσες νομίζω ειναι πια!!!!

Κορίτσι μου, τι ευχάριστα νέα ειναι αυτά;;!! Τέλεια!! Με το καλό τωρα!! Μπεμπούλα, ε;;!! Υπέροχα!! Κ εγώ έχω προαίσθημα πως θα είναι κοριτσάκι!! Κ στα άλλα δύο παιδιά μου είχα προαίσθημα πως θα είναι αγόρια κ βγήκε!! Για να δούμε!! 

Κοίτα τώρα στις διακοπές να ξεκουραστείς όσο μπορείς και το περπάτημα το κάνουμε μετά!! Κ εγώ κουράζομαι πολύ και λαχανιάζω, αλλά το πάω σιγά σιγά!!

 

On 18/8/2023 at 4:01 ΜΜ, Σμαραγδένια είπε:

@roulas40Ειναι η ωραιότερη αίσθηση που υπάρχει ❤️ το κατάλαβε και ο άντρας αου ε;;μπορώ να φανταστώ πως έκανε , τρελό μπαμπάς από τώρα ❤️!! Κι εμένα θα πάρει άδεια ο εμβρυολογος μου γι’αυτο πάει τοσο αργά η β επιπέδου δυστυχώς, ελπίζω να σου κλείσουν νωρίτερα εσένα 🤞 

Μπαααα, δεν είμαι τόσο αισιόδοξη πως θα μου κλείσει άμεσα λόγω διακοπών.. Κ εμένα εκεί γύρω στις 7-10 με κόβω!! Σήμερα που έχω γιατρό θα το κανονίσουμε!! Ναι ο μπαμπας είναι ενθουσιασμένος!! Σε όλα τα παιδιά ήταν, εκανε πάντα σα μικρό παιδί!! Τους έχει μεγάλη αδυναμία!!

  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια και τα μικράκια!! 

Πως είμαστε σήμερα;;!!

Εμείς πήγαμε γιατρό, μας βρήκε υπέροχα!! Οι αιματολογικές είναι εντός φυσιολογικών πλαισίων και οι τιμές του ζαχάρου ρυθμίζονται καλά όπως μου είπε.. Θα κάνω αρχές του Σεπτέμβρη και την καμπύλη ζαχάρου ωστε να έχουμε πιο πλήρη εικόνα.. 

Το μικράκι πάλι δεν είχε καλή θέση να δούμε φύλο, αλλά είχε πολύ πλάκα!! Επαιζε με τον ομφάλιο λώρο κ τον κλωτσούσε!! 

Την Παρασκευή το πρωι έχω τη β' επιπέδου τελικά!! Πρόλαβα πριν την άδειά τους!! Θα έχω κ το γιατρό μου μαζί πάλι, όπως στην αυχενική κ ζήτησα αν μπορώ να φέρω κ τα παιδιά μου να το ζήσουν σαν εμπειρία!! Μου έδωσε το οκ ο γιατρος, οποτε θα τους πάρω όλους μαζί!! Καλά, τα παιδιά κατενθουσιάστηκαν κ ανυπομονούν!! 

Αυτά από εμενα!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , roulas40 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια και τα μικράκια!! 

Πως είμαστε σήμερα;;!!

Εμείς πήγαμε γιατρό, μας βρήκε υπέροχα!! Οι αιματολογικές είναι εντός φυσιολογικών πλαισίων και οι τιμές του ζαχάρου ρυθμίζονται καλά όπως μου είπε.. Θα κάνω αρχές του Σεπτέμβρη και την καμπύλη ζαχάρου ωστε να έχουμε πιο πλήρη εικόνα.. 

Το μικράκι πάλι δεν είχε καλή θέση να δούμε φύλο, αλλά είχε πολύ πλάκα!! Επαιζε με τον ομφάλιο λώρο κ τον κλωτσούσε!! 

Την Παρασκευή το πρωι έχω τη β' επιπέδου τελικά!! Πρόλαβα πριν την άδειά τους!! Θα έχω κ το γιατρό μου μαζί πάλι, όπως στην αυχενική κ ζήτησα αν μπορώ να φέρω κ τα παιδιά μου να το ζήσουν σαν εμπειρία!! Μου έδωσε το οκ ο γιατρος, οποτε θα τους πάρω όλους μαζί!! Καλά, τα παιδιά κατενθουσιάστηκαν κ ανυπομονούν!! 

Αυτά από εμενα!!

Καλημερα κορίτσια!!! Τι υπεροχα που θα ερθουν και τα παιδια!! Θα τρελαθουν!!! Κ εγω την Παρασκευη εχω β’επιπεδου αλλα δεν εχω καθολου αγχος, ουτε για το φυλο εχω. Σκεφτομαι κ εγω να τον παρω την Παρασκευη το απογευμα στο γυναικολογο!! Αν κ ειναι μικρος δεν ξερω αν θα καταλαβει πολλα!

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, roulas40 said:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια και τα μικράκια!! 

Πως είμαστε σήμερα;;!!

Εμείς πήγαμε γιατρό, μας βρήκε υπέροχα!! Οι αιματολογικές είναι εντός φυσιολογικών πλαισίων και οι τιμές του ζαχάρου ρυθμίζονται καλά όπως μου είπε.. Θα κάνω αρχές του Σεπτέμβρη και την καμπύλη ζαχάρου ωστε να έχουμε πιο πλήρη εικόνα.. 

Το μικράκι πάλι δεν είχε καλή θέση να δούμε φύλο, αλλά είχε πολύ πλάκα!! Επαιζε με τον ομφάλιο λώρο κ τον κλωτσούσε!! 

Την Παρασκευή το πρωι έχω τη β' επιπέδου τελικά!! Πρόλαβα πριν την άδειά τους!! Θα έχω κ το γιατρό μου μαζί πάλι, όπως στην αυχενική κ ζήτησα αν μπορώ να φέρω κ τα παιδιά μου να το ζήσουν σαν εμπειρία!! Μου έδωσε το οκ ο γιατρος, οποτε θα τους πάρω όλους μαζί!! Καλά, τα παιδιά κατενθουσιάστηκαν κ ανυπομονούν!! 

Αυτά από εμενα!!

Τελεια καλη επιτυχια και στις δυο σας !!! Ολα καλα θα ναι!!! @Alexandrath

εγω χθες μπήκα 22 εβδομαδα και την ακουω καθε μερα καποιες φορες πιο δυνατα καποιες λιγο πιο αραιάα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...