Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Συγγνώμη για την ενόχληση... μήπως έχει κάποια κοπέλα Gonal, Bemfola, Meriofert, Altermon... οποιαδήποτε ένεση για διέγερση? Δεν μου επιτρέπεται να περάσω ξανά επιτροπή... Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! Καλή επιτυχία σε όλες, κορίτσια!

Μανούλες Δεκεμβρίου 2023


Recommended Posts

@souz13 χαίρομαι που είσαι καλύτερα κορίτσι μου σε καταλαβαίνω κι εγώ με το παραμικρό πόνο πάει το μυαλό μου στο χειρότερο , είναι φυσιολογικό να έχουμε πονάκια κι εμένα μου το είχε πει η μαία κάτσε ηρέμησε όλα είναι καλά! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια, όσες έχετε πονάκια γιατί δεν ρωτάτε να πάρετε μαγνήσιο; Το μαγνήσιο βοηθάει να μην γίνονται συσπάσεις στη μήτρα. Και στο κόβει ο γιατρός λιγο πριν γεννήσεις που χρειάζονται οι συσπάσεις. Εμένα με έχει βοηθήσει πολυ και στην πρώτη εγκυμοσύμη κ τώρα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Alexandrath said:

Κορίτσια, όσες έχετε πονάκια γιατί δεν ρωτάτε να πάρετε μαγνήσιο; Το μαγνήσιο βοηθάει να μην γίνονται συσπάσεις στη μήτρα. Και στο κόβει ο γιατρός λιγο πριν γεννήσεις που χρειάζονται οι συσπάσεις. Εμένα με έχει βοηθήσει πολυ και στην πρώτη εγκυμοσύμη κ τώρα.

Θα τη ρωτήσω να δω τι θα μου πει τη δευτέρα ! Αλλα νομιζω πως στη μητρα ειναι δεν παιζει να κανω τοσο λαθος…ελπιζω να μην ειναι κατι που δε νομιζω 

Link to comment
Share on other sites

Ωωωω υπομονή @Σμαραγδένια !!! ελπίζω να περάσουν σύντομα οι αναγούλες σου… υπομονή ως στις 27 είναι αρκετές μέρες αλλά θα περάσουν γρήγορα.. Θα λέμε εδώ τα νέα μας μέρα με τη μέρα.. Έχω σήμερα είμαι ακριβώς 16 εβδομάδων αλλά παιδιά η κοιλιά έχει φουσκώσει αρκετά και με ρωτάνε αν είμαι στον έκτο!! 🤣🤣 Που να πάνε και αυτά τα γλυκούλια;; Εγώ έχω ξεκινήσει εδώ και 6 εβδομάδες της Frezyderm και πριν μια βδομάδα ξεκίνησα και κρέμα της ίδιας σειράς για τις θηλές γιατί κάπου διάβαζα ότι σε βοηθάει με το θηλασμό.. Τώρα τι να πω μακάρι.. Εμένα μου το έδωσε που είχα δυο μέρες συνεχόμενα πονάκια αλλά μου το έκοψε.. Δεν είχα καταλάβει αν βοηθούσε γιατί για 5 μέρες το πήρα. 

3 minutes ago, souz13 said:

Θα τη ρωτήσω να δω τι θα μου πει τη δευτέρα ! Αλλα νομιζω πως στη μητρα ειναι δεν παιζει να κανω τοσο λαθος…ελπιζω να μην ειναι κατι που δε νομιζω 

Όχι προσεκτική να είσαι αλλά δεν θέλει και ξάπλα εντελώς.. Όλα καλά θα πάνε τη Δευτέρα!! Το 2ο σου δεν είναι;;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 minutes ago, Miss_Pineapple said:

Ωωωω υπομονή @Σμαραγδένια !!! ελπίζω να περάσουν σύντομα οι αναγούλες σου… υπομονή ως στις 27 είναι αρκετές μέρες αλλά θα περάσουν γρήγορα.. Θα λέμε εδώ τα νέα μας μέρα με τη μέρα.. Έχω σήμερα είμαι ακριβώς 16 εβδομάδων αλλά παιδιά η κοιλιά έχει φουσκώσει αρκετά και με ρωτάνε αν είμαι στον έκτο!! 🤣🤣 Που να πάνε και αυτά τα γλυκούλια;; Εγώ έχω ξεκινήσει εδώ και 6 εβδομάδες της Frezyderm και πριν μια βδομάδα ξεκίνησα και κρέμα της ίδιας σειράς για τις θηλές γιατί κάπου διάβαζα ότι σε βοηθάει με το θηλασμό.. Τώρα τι να πω μακάρι.. Εμένα μου το έδωσε που είχα δυο μέρες συνεχόμενα πονάκια αλλά μου το έκοψε.. Δεν είχα καταλάβει αν βοηθούσε γιατί για 5 μέρες το πήρα. 

Όχι προσεκτική να είσαι αλλά δεν θέλει και ξάπλα εντελώς.. Όλα καλά θα πάνε τη Δευτέρα!! Το 2ο σου δεν είναι;;

Οχι το πρωτο!! δεν ειναι εντονα ευτυχως απλα αραια και που το νοιωθω σαν μια σχιζμη να το πω δε ξερω πως να το εξηγησω

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, souz13 είπε:

Οχι το πρωτο!! δεν ειναι εντονα ευτυχως απλα αραια και που το νοιωθω σαν μια σχιζμη να το πω δε ξερω πως να το εξηγησω

Μήπως είναι το μικρούλι σου που κλωτσάει;; 
Το μαγνήσιο για να πιάσει σε έναν οργανισμό θέλει καθημερινή χρήση και διαφορά βλέπεις στο μήνα. 
 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Alexandrath said:

Μήπως είναι το μικρούλι σου που κλωτσάει;; 
Το μαγνήσιο για να πιάσει σε έναν οργανισμό θέλει καθημερινή χρήση και διαφορά βλέπεις στο μήνα. 
 

Λες ; Το νοιώθω σχεδον κατω απο τη κοιλιά φαντασου !! Δε ξερω τι φαση ισως αλλαζουν πολλά τωρα και το νοιωθω εντονα απλα χεζομαι με το παραμικρο εγώ

Link to comment
Share on other sites

On 15/7/2023 at 12:46 ΠΜ, Σμαραγδένια είπε:

@Ria_ Αχ κορίτσι μου περαστικά , ελπίζω να μάθετε το συντομότερο την αιτία. εσυ  να φροντίζεις τον εαυτό σου πάρε τον απαιτούμενο χρόνο και θα βγεις πιο δυνατή από όλο αυτό! Θα μπορούσε μια ίωση να προκαλέσει αυτό το πράγμα;; να είσαι δυνατή. 

Η αποβολή όχι ,τώρα που είχα πυρετό σκεφτοντουσαν για ίωση. Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου !!

22 ώρες πρίν, Miss_Pineapple είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Έχουμε ζεσταθεί μιλάμε πολύ!! @souz13ελπιζω σήμερα να είναι καλύτερα τα πονάκια!! Αλλά μια χαρά σου τα είπε η μαία δεν χρειάζεται να ανησυχείς.. Κι εγώ αγχώνομαι συνέχεια αν νιώσω κάτι αλλά έχω και τις αδερφές μου που μου λένε είπε ότι τα είχαν πονάκια συνέχεια και γενικά συγκρίνω συμπτώματα και ηρεμώ.. @roulas40ενα διδακτορικό το πήρα είναι η αλήθεια σε γυναικολογία, μαιευτική και υποβοηθούμενη αναπαραγωγή είναι η αλήθεια!! 🤣🤣 Τώρα έχω ξεκινήσει να διαβαζω για το θηλασμό να πάρω ένα μεταπτυχιακό κι εκεί. 🤪

 

@Ria_μου περαστικά σου!! Ελπίζω να μην είναι κάτι που να σε ταλαιπωρήσει και να περάσει γρήγορα… Λυπάμαι πολύ που σου ήρθε κι αυτό.. Οι σκέψεις μας ειναι ολες μαζί σου!! Εισαι δυνατή και θα τα καταφέρεις!!! ♥️♥️🙏🙏

Σε ευχαριστώ πολύ!! ♥️ Έχω ξεκινήσει να τα νιώθω εδώ και μια βδομάδα αλλά μόνο όταν είμαι ακίνητη και χαλαρή!! 🙏🙏

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ,αχ άντε ωραία.

21 ώρες πρίν, roulas40 είπε:

Όχι ευτυχώς δεν είναι συστηματικά κ έντονα!! Κάπως καθησυχαζομαι!! 😜 Δευτέρα γιατρό ε;;!! Τυχερή!! Πέρασαν οι μέρες!!

 

Κορίτσι μου, ταλαιπωρησαι πολύ, τι να πω.. περαστικά σου κ σύντομα εύχομαι.. κ ελπίζω να βρουν σύντομα την αιτία για όλο αυτό που περνάς.. δεν το καταλαβαίνω αυτό που λες στο τέλος.. τι εννοούν όταν λένε "δεν είναι γυναικολογικος ο λόγος";; Αν ήταν παθολογικός δεν θα έδειχναν κάτι οι εξετάσεις που έγιναν;; 

 

Μπράβο σου κορίτσι μου, πολύ σε χαίρομαι!! Γιατί με όλα αυτά που ακούμε κατά καιρούς για τους γιατρούς, πρέπει δυστυχώς να έχουμε τις κεραίες μας ανοιχτές!! Για το θηλασμό καλά κάνεις κ προετοιμαζεσαι!! Ότι χρειαστείς ρωτά, έχουμε αρκετη εμπειρία!! 🥰

 

@Σμαραγδένια μου εσύ πως είσαι;;!! Πες μας τα νέα σου!! 

 

Ο λόγος του πυρετού λέγανε όταν ήρθα ξανά νοσοκομείο ότι ίσως επειδή είμαι πιο ευάλωτη μετά την αποξεση ίσως κάτι κόλλησα ,αλλά εγώ δεν ήρθα σε επαφή με κανένα.  Όμως τελικά λογικά ήταν από την αποξεση γιατί απο εχτές τ πρωί πονούσα αρκετά δεξιά χαμηλά κ γινόταν κ πιο έντονο. Και τ βράδυ ξαναμπήκα για αποξεση δεύτερη φορά. Προφανώς μου είπαν ότι μείνανε πηγματα από αίμα και αυτό ίσως δημιούργησε φλεγμονή αλλά από κάτι άλλο που είπε νομίζω κατάλαβα είχε κ αλλά υπολείμματα. Ίσως δε καθαρίστηκε πολύ καλά δε ξέρω. Τι να πω όλα σε μένα... 

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Πως είμαστε;;!!

@Ria_ μου τώρα κατάλαβα τι λες.. Περαστικά σου κ σύντομα εύχομαι..

@souz13 κάνε λίγο υπομονή.. αύριο που θα δεις το γιατρο, ρωτά τον κ πες μας κ μας να ξεαγχωθουμε..

@Σμαραγδένια τι να πω για τις αναγουλες.. κάνε υπομονή.. έχεις απόλυτο δίκιο, είναι ότι χειρότερο..

@Miss_Pineapple κρέμα για τις θηλές από τώρα;; Λίγο νωρίς δεν είναι;; 

@Alexandrath παιρνεις μαγνήσιο;; Λόγω συσπάσεων η προληπτικά;; 

Εγώ για τις ραγαδες δεν βάζω τίποτα.. στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έβαζα συνέχεια κ τελικά έκανα.. στη δεύτερη που δεν ασχολουμουν καθόλου, δεν έβγαλα ούτε μια.. τα νεύρα μου.. 😡 τζάμπα η ταλαιπωρία στο πρώτο, κάθε βράδυ, μια ώρα πασαλειβομουν.. 

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, roulas40 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Πως είμαστε;;!!

@Ria_ μου τώρα κατάλαβα τι λες.. Περαστικά σου κ σύντομα εύχομαι..

@souz13 κάνε λίγο υπομονή.. αύριο που θα δεις το γιατρο, ρωτά τον κ πες μας κ μας να ξεαγχωθουμε..

@Σμαραγδένια τι να πω για τις αναγουλες.. κάνε υπομονή.. έχεις απόλυτο δίκιο, είναι ότι χειρότερο..

@Miss_Pineapple κρέμα για τις θηλές από τώρα;; Λίγο νωρίς δεν είναι;; 

@Alexandrath παιρνεις μαγνήσιο;; Λόγω συσπάσεων η προληπτικά;; 

Εγώ για τις ραγαδες δεν βάζω τίποτα.. στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έβαζα συνέχεια κ τελικά έκανα.. στη δεύτερη που δεν ασχολουμουν καθόλου, δεν έβγαλα ούτε μια.. τα νεύρα μου.. 😡 τζάμπα η ταλαιπωρία στο πρώτο, κάθε βράδυ, μια ώρα πασαλειβομουν.. 

Καλημέρα!! Προοληπτικά το παίρνω. Δε νιώθεις αυτά τα τσιμπήματα ή τυχον κράμπες στην κοιλιά σου. Το μαγνήσιο είναι ηλεκτρολύτης κ δεν επηρεαζει καπου τον οργανισμό σου. Δεν ειναι απαραίτητο να εχεις ελλειψη για να πάρεις. Σίγουρα βεβαια εχει να κανει κ με κάθε γιατρο. Σήμερα έχω ραντεβού στον γυνακολόγο κ μαλλον θα ξεκινησω κ ασβεστιο!

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Alexandrath said:

Καλημέρα!! Προοληπτικά το παίρνω. Δε νιώθεις αυτά τα τσιμπήματα ή τυχον κράμπες στην κοιλιά σου. Το μαγνήσιο είναι ηλεκτρολύτης κ δεν επηρεαζει καπου τον οργανισμό σου. Δεν ειναι απαραίτητο να εχεις ελλειψη για να πάρεις. Σίγουρα βεβαια εχει να κανει κ με κάθε γιατρο. Σήμερα έχω ραντεβού στον γυνακολόγο κ μαλλον θα ξεκινησω κ ασβεστιο!

Αχ μαζι εχουμε σημερα καλη μας επιτυχια 🥹🥹🥹🥹

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ωωωω καλά αποτελέσματα @Alexandrath και @souz13!!! Με το καλό να δείτε τις μπουρμπουλήθρες σας!!! Περιμένουμε νέα σας!! 
 

Εμένα ήρθε σήμερα το μαξιλάρι εγκυμοσύνης/θηλασμού!! Ανυπομονώ να δω αν θα με βοηθήσει στον ύπνο!! @roulas40 δεν ξέρω αν είναι νωρίς το διάβασα κάπου βιβλιο νομίζω και μας το είπε και ένα άλλο κορίτσι σε ένα άλλο τσατ ότι αυτήν την έσωσε!! Και σκέφτηκα δεν έχω να χάσω κάτι ας το δοκιμάσω.. Το μεγαλύτερο μου άγχος είναι να μη μπορέσω να θηλάσω όποτε το ψάχνω πάρα πολύ..

13 minutes ago, Miss_Pineapple said:

Ωωωω καλά αποτελέσματα @Alexandrath και @souz13!!! Με το καλό να δείτε τις μπουρμπουλήθρες σας!!! Περιμένουμε νέα σας!! 
 

Εμένα ήρθε σήμερα το μαξιλάρι εγκυμοσύνης/θηλασμού!! Ανυπομονώ να δω αν θα με βοηθήσει στον ύπνο!! @roulas40 δεν ξέρω αν είναι νωρίς το διάβασα κάπου βιβλιο νομίζω και μας το είπε και ένα άλλο κορίτσι σε ένα άλλο τσατ ότι αυτήν την έσωσε!! Και σκέφτηκα δεν έχω να χάσω κάτι ας το δοκιμάσω.. Το μεγαλύτερο μου άγχος είναι να μη μπορέσω να θηλάσω όποτε το ψάχνω πάρα πολύ..

Επίσης @roulas40να σε ρωτήσω σχετικά με το θηλασμό.. Εσένα σου είχε κοψει ο γιατρός τροφές για να μην παθαίνει το μωρό κολικούς;; Π.χ. Σαλάτες, φρούτα, όσπρια κλπ;; Ρώτησα τη μαία μου και μου είπε ότι αυτό είναι παλιά αντίληψη και ότι δεν ισχύει πλέον.

  • Μου αρέσει 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Miss_Pineapple said:

Ωωωω καλά αποτελέσματα @Alexandrath και @souz13!!! Με το καλό να δείτε τις μπουρμπουλήθρες σας!!! Περιμένουμε νέα σας!! 
 

Εμένα ήρθε σήμερα το μαξιλάρι εγκυμοσύνης/θηλασμού!! Ανυπομονώ να δω αν θα με βοηθήσει στον ύπνο!! @roulas40 δεν ξέρω αν είναι νωρίς το διάβασα κάπου βιβλιο νομίζω και μας το είπε και ένα άλλο κορίτσι σε ένα άλλο τσατ ότι αυτήν την έσωσε!! Και σκέφτηκα δεν έχω να χάσω κάτι ας το δοκιμάσω.. Το μεγαλύτερο μου άγχος είναι να μη μπορέσω να θηλάσω όποτε το ψάχνω πάρα πολύ..

Επίσης @roulas40να σε ρωτήσω σχετικά με το θηλασμό.. Εσένα σου είχε κοψει ο γιατρός τροφές για να μην παθαίνει το μωρό κολικούς;; Π.χ. Σαλάτες, φρούτα, όσπρια κλπ;; Ρώτησα τη μαία μου και μου είπε ότι αυτό είναι παλιά αντίληψη και ότι δεν ισχύει πλέον.

Αχ για δειξτο μας να παρω μια ιδεα και εγω μην σου πω εχω θεμα με τον υπνο οχι ακομα τοσο, κοιμάμαι πλαγια! Αλλα γενικα κοιμομουν παντα μπρούμυτα ετσι το ευχαριστιομουν! Στειλε μας ενα λινκ!

εμεις πηγαμε σημερα ευτυχως οοοοολα καλα !!! Το ακουσαμε ειδαμε χερακια τη σπονδιλικη στηλη ολα ! 10 αυγουστου θα κανουμε β επιπεδου! Θα αρχιζω σιδηρο μαγνησιο και ασβεστιο ! Μου ειπε να δοκιμασω της φτεζιντερμ την κρεμα για τις ραγάδες αν θελω…! Τωρα δε ξερω αν οντως κανει δουλεια ή την παρω τσαμπα αλλα θα την αρχίσω να δούμε !!! Για τα πονάκια μου ειπε ειναι φυσιολογικα ισως ειναι και συσπάσεις , και με το καιρο ισως τα νοιωθω και πιο εντονα !! Ειναι λογικο! Για τις επαφες μας αφηνει απο εδω και περα απλα μου ειπε αμα δω λιγο αιμα μετα να μην φοβηθώ απλα να της το πω και ισως σταματησουμε για λιγο δεν μας το απαγορεψε! 

@Alexandrath εσεις;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, souz13 είπε:

Αχ για δειξτο μας να παρω μια ιδεα και εγω μην σου πω εχω θεμα με τον υπνο οχι ακομα τοσο, κοιμάμαι πλαγια! Αλλα γενικα κοιμομουν παντα μπρούμυτα ετσι το ευχαριστιομουν! Στειλε μας ενα λινκ!

εμεις πηγαμε σημερα ευτυχως οοοοολα καλα !!! Το ακουσαμε ειδαμε χερακια τη σπονδιλικη στηλη ολα ! 10 αυγουστου θα κανουμε β επιπεδου! Θα αρχιζω σιδηρο μαγνησιο και ασβεστιο ! Μου ειπε να δοκιμασω της φτεζιντερμ την κρεμα για τις ραγάδες αν θελω…! Τωρα δε ξερω αν οντως κανει δουλεια ή την παρω τσαμπα αλλα θα την αρχίσω να δούμε !!! Για τα πονάκια μου ειπε ειναι φυσιολογικα ισως ειναι και συσπάσεις , και με το καιρο ισως τα νοιωθω και πιο εντονα !! Ειναι λογικο! Για τις επαφες μας αφηνει απο εδω και περα απλα μου ειπε αμα δω λιγο αιμα μετα να μην φοβηθώ απλα να της το πω και ισως σταματησουμε για λιγο δεν μας το απαγορεψε! 

@Alexandrath εσεις;;;

Καλημέρα κορίτσια!!!! Και εμεις ολα καλα με το μπεμπακι! Δε σιγουρεψαμε αν ειναι κοριτσι γιατι ηταν μπρουμυτα. Ξεκιναω κ ασβεστιο απο σημερα. 24 Αυγουστου εχω β επιπεδου.

Εγω ηδη κοιμαμαι με μαξιλαρι αναμεσα απο τα ποδια κ πλαι. Δεν μπορω να κοιμηθω αλλιως. Αλλα εχω ενα απλο μαξιλαρι υπνου. 
Και εμας μας επετρεψε επαφες, αλλα με προσοχη. 
Επισης δεν εχω παρει ουτε ενα κιλο. Στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα παρει ηδη 7 μεχρι τωρα. 

  • Μου αρέσει 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...