Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin News

    • On 22/10/2024 at 4:39 ΜΜ, kate82 είπε:

      Αχ κορίτσι μου άστους να λένε μην σε παίρνει από κάτω...όλα θα πάνε καλά θα το δεις ... και του χρόνου πρώτα ο Θεός θα έχουμε το νινακι μας στην αγκαλιά μας ,ότι χρειαστείς στείλε μου 

      Μακάρι κορίτσι μου. Γιατί να σου πω την αλήθεια δεν έχουμε πια την ίδια χαρά όπως πριν. Οπως ανέφερα δεν είμαι πια "μικρή" αλλά ούτε και ο σύζυγός μου. Έχουμε μια διαφορά ηλικίας. Περίπου 10 χρόνια. Και εκείνος έχει τα δικά του άγχη. Και οι δυο κάνουμε διάφορα σενάρια και έχουμε τις φοβιες μας.  

      22 ώρες πρίν, mariaalexiou είπε:

      Ξέρουμε πότε έγινε (χοχοχο!) τέλος πάντων, η γυναικολόγος λέει ότι θέλει να δει τον διπλασιασμό 

      Σε ευχαριστώ πολύ!

      Στο πρώτο μου είχα χοριακη 936 δύο μέρες καθυστέρηση, γι αυτό

      Σε ευχαριστώ πολύ 

      Θα ενημερώσω αύριο το βράδυ 

      Μπαίνω και εγώ σφήνα. Καταρχάς δίνω δίκαιο και στα άλλα κορίτσια. Δεν ξέρεις πως θα εξελιχθεί και μικροβιολόγος όπως και εσύ δεν ξέρετε πότε έγινε σύλληψη. 

      Και άσχετα αν λες πως ξέρεις, δεν ξέρεις γιατι η σύλληψη δεν έχει να κάνει με την σεξουαλική επαφή αλλά με το πότε γονιμοποιήθηκε το ωάριο και ποτε εμφυτεύτηκε.

      Και γενικά τα νούμερα χοριακής δεν λένε και τίποτα. Απλά δείχνουν μια κατεύθυνση και βοηθουν τον γιατρό να καταλάβει πότε θα κάνει τον πρώτο υπέρηχο. Είτε έχουμε ειτε δεν έχουμε διπλασιασμο.

      Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά!!!

      • Μου αρέσει 3
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Ναι ναι,δύο θα βάλουμε. Το παλιό,το οποίο έχει περισσότερες πιθανότητες λόγω του ότι ήμουν πιο μικρή και ένα από τα καινούργια.Μακαρι να πετύχει ❤️ 

      Κάναμε ωοληψια,μου ήρθε περίοδος και μετά ξεκίνησα τα φάρμακα της εμβρυομεταφοράς.Αυτο θεωρείται ένας κύκλος?

      Όχι...άρα στον επόμενο κύκλο προχωρήσατε...έλεγα μήπως ήταν οι ενοχλήσεις απο την ωοληψια...αλλά αφού είναι έτσι τότε φταίει η προγεστερονη σίγουρα...

Το καφέ της ηρεμίας!


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, mariaalexiou είπε:

Γεια σας

Έχω ένα παιδάκι 16 μηνών και προσπαθούμε για δεύτερο. Επειδή δεν φημίζομαι για την υπομονή μου έκανα τρία διαφορετικά τεστ από το φαρμακείο 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και ήταν άχνα θετικά. Έκανα χοριακη και ήταν 161. Η μικροβιολόγος το απέκλεισε ενώ η γυναικολόγος λέει επανάληψη. Τι να κάνω, θα με φάει η αγωνία μέχρι αύριο το βράδυ!!! 😄😍

Κορίτσι πολύ καλά σου τα λέει η @*Vasoula, αλλά δεν κρατήθηκα να μην απαντήσω κι εγώ, τι κοτσάνα σου είπε η μικροβιολόγος; Έλεος! Πριν την περίοδο χοριακη 161 είναι σούπερ. Εγώ να φανταστείς είχα 200 τέσσερις μέρες μετά την αναμενόμενη περίοδο και δόξα τω Θεώ όλα πήγαν τέλεια... Γενικά από όσο ξέρω αν έχεις πάνω από 50 είναι εγκυμοσύνη και μετά κοιτάς και τον διπλασιασμό για να φανεί πώς εξελίσσεται. Καλά αποτελέσματα στην επαναληπτική σου εύχομαι, όλα να πάνε καλά!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 82
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 43 λεπτά , *Vasoula είπε:

Αχ μα έκανες χοριακη 3 μέρες πριν την περίοδο...βλακειες σου λέει.. συγγνώμη κιόλας...καταρχάς δε ξέρετε καν ποτέ εγινε η σύλληψη ακριβώς...αλλά πες της που κάθεται και σε αγχώνει έτσι πως ακόμα και τρίτη βδομάδα να είσαι όντως οι τιμές είναι από 5 έως 50....άκου 500...με νευρίασε!!χαχαχαχχαχα

Ξέρουμε πότε έγινε (χοχοχο!) τέλος πάντων, η γυναικολόγος λέει ότι θέλει να δει τον διπλασιασμό 

Σε ευχαριστώ πολύ!

πρίν από 6 λεπτά , Μαρία Ν. είπε:

Κορίτσι πολύ καλά σου τα λέει η @*Vasoula, αλλά δεν κρατήθηκα να μην απαντήσω κι εγώ, τι κοτσάνα σου είπε η μικροβιολόγος; Έλεος! Πριν την περίοδο χοριακη 161 είναι σούπερ. Εγώ να φανταστείς είχα 200 τέσσερις μέρες μετά την αναμενόμενη περίοδο και δόξα τω Θεώ όλα πήγαν τέλεια... Γενικά από όσο ξέρω αν έχεις πάνω από 50 είναι εγκυμοσύνη και μετά κοιτάς και τον διπλασιασμό για να φανεί πώς εξελίσσεται. Καλά αποτελέσματα στην επαναληπτική σου εύχομαι, όλα να πάνε καλά!!!

Στο πρώτο μου είχα χοριακη 936 δύο μέρες καθυστέρηση, γι αυτό

Σε ευχαριστώ πολύ 

Θα ενημερώσω αύριο το βράδυ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , mariaalexiou είπε:

 

Στο πρώτο μου είχα χοριακη 936 δύο μέρες καθυστέρηση, γι αυτό

Σε ευχαριστώ πολύ 

Θα ενημερώσω αύριο το βράδυ 

Κι εγώ στο πρώτο μου είχα πολύ παραπάνω, και γι'αυτό επίσης ανησυχούσα τη δεύτερη φορά για το πώς θα εξελιχθεί, αλλά νομίζω ότι μόνο από τον διπλασιασμό μπορείς να βγάλεις κάποια συμπεράσματα για την εξέλιξη

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, mariaalexiou είπε:

Γεια σας

Έχω ένα παιδάκι 16 μηνών και προσπαθούμε για δεύτερο. Επειδή δεν φημίζομαι για την υπομονή μου έκανα τρία διαφορετικά τεστ από το φαρμακείο 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και ήταν άχνα θετικά. Έκανα χοριακη και ήταν 161. Η μικροβιολόγος το απέκλεισε ενώ η γυναικολόγος λέει επανάληψη. Τι να κάνω, θα με φάει η αγωνία μέχρι αύριο το βράδυ!!! 😄😍

αναγκαστικα θα κανεις τη δευτερη χοριακη στο ιδιο εργαστηριο,κ μετα μην ξαναπας εκει

ελεος μερικοι ανθρωποι δ σκεφτονται πριν μιλησουν,ανακατευονται σε θεματα που δ πρεπει,κ δ εχουν ιδεα τι λενε.το παιζουν κ επαγγελματιες

καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη,μην κοιτας τι ειχες στην πρωτη

με το καλο!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, θέλω να μοιραστώ έναν προβληματισμό..εμείς είχαμε επαφές 10-12/10.. τελευταία περίοδος ήταν 28 σεμπτεμβρη.. χθες είχα 2 θετικά τεστ άχνα βέβαια..έκανα χθες και χοριακη 10.18 και σήμερα (24 ωρες μετά) η χοριακη ήταν 21.78 (είμαι 2 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο) ο γιατρός μου είπε να κάνω και μια χοριακη την Παρασκευή..την μέρα δηλαδή που θα ήταν να μου έρθει περίοδος..στην ουσία η πρώτη χοριακη έγινε 11 μέρες μετά την ωορρηξία..(αν υποθέσουμε ότι ήταν στην 14η μέρα του κύκλου). Δεν ξέρω τι να σκεφτώ, η αλήθεια είναι ότι έχω αγχωθεί λίγο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , Vasia3315 είπε:

Γεια σας κορίτσια, θέλω να μοιραστώ έναν προβληματισμό..εμείς είχαμε επαφές 10-12/10.. τελευταία περίοδος ήταν 28 σεμπτεμβρη.. χθες είχα 2 θετικά τεστ άχνα βέβαια..έκανα χθες και χοριακη 10.18 και σήμερα (24 ωρες μετά) η χοριακη ήταν 21.78 (είμαι 2 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο) ο γιατρός μου είπε να κάνω και μια χοριακη την Παρασκευή..την μέρα δηλαδή που θα ήταν να μου έρθει περίοδος..στην ουσία η πρώτη χοριακη έγινε 11 μέρες μετά την ωορρηξία..(αν υποθέσουμε ότι ήταν στην 14η μέρα του κύκλου). Δεν ξέρω τι να σκεφτώ, η αλήθεια είναι ότι έχω αγχωθεί λίγο..

Γειά σου κορίτσι μου...όντως ξεκίνησε λίγο χαμηλα η χοριακη σου...αλλά σημασία εχει να ανεβαίνει σωστά.. μπορεί να πάρει τωρα τα πάνω της και την Παρασκευή να έχεις μια μεγάλη τιμή!!!!πολλά κορίτσια έχουν γράψει πως ξεκίνησε χαμηλα αλλα μετά ανέβηκε όπως έπρεπε...σίγουρα την Παρασκευή θα έχετε μια πιο ξεκάθαρη εικόνα.. προσπάθησε να είσαι όσο πιο ήρεμη γίνεται και θα πάνε όλα καλά!!🥰

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Vasia3315 είπε:

Γεια σας κορίτσια, θέλω να μοιραστώ έναν προβληματισμό..εμείς είχαμε επαφές 10-12/10.. τελευταία περίοδος ήταν 28 σεμπτεμβρη.. χθες είχα 2 θετικά τεστ άχνα βέβαια..έκανα χθες και χοριακη 10.18 και σήμερα (24 ωρες μετά) η χοριακη ήταν 21.78 (είμαι 2 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο) ο γιατρός μου είπε να κάνω και μια χοριακη την Παρασκευή..την μέρα δηλαδή που θα ήταν να μου έρθει περίοδος..στην ουσία η πρώτη χοριακη έγινε 11 μέρες μετά την ωορρηξία..(αν υποθέσουμε ότι ήταν στην 14η μέρα του κύκλου). Δεν ξέρω τι να σκεφτώ, η αλήθεια είναι ότι έχω αγχωθεί λίγο..

εκανες πριν την καθυστερηση,μολις 10μερες μετα τις επαφες,λογικο να ξεκινησε χαμηλα.αυτο δ εχει σημασια

κ δ υπαρχει λογος να επαναλαμβανεις καθε μερα

εισαι εγκυος!ευχομαι να πανε ολα καλα!!

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

On 22/10/2024 at 4:39 ΜΜ, kate82 είπε:

Αχ κορίτσι μου άστους να λένε μην σε παίρνει από κάτω...όλα θα πάνε καλά θα το δεις ... και του χρόνου πρώτα ο Θεός θα έχουμε το νινακι μας στην αγκαλιά μας ,ότι χρειαστείς στείλε μου 

Μακάρι κορίτσι μου. Γιατί να σου πω την αλήθεια δεν έχουμε πια την ίδια χαρά όπως πριν. Οπως ανέφερα δεν είμαι πια "μικρή" αλλά ούτε και ο σύζυγός μου. Έχουμε μια διαφορά ηλικίας. Περίπου 10 χρόνια. Και εκείνος έχει τα δικά του άγχη. Και οι δυο κάνουμε διάφορα σενάρια και έχουμε τις φοβιες μας.  

22 ώρες πρίν, mariaalexiou είπε:

Ξέρουμε πότε έγινε (χοχοχο!) τέλος πάντων, η γυναικολόγος λέει ότι θέλει να δει τον διπλασιασμό 

Σε ευχαριστώ πολύ!

Στο πρώτο μου είχα χοριακη 936 δύο μέρες καθυστέρηση, γι αυτό

Σε ευχαριστώ πολύ 

Θα ενημερώσω αύριο το βράδυ 

Μπαίνω και εγώ σφήνα. Καταρχάς δίνω δίκαιο και στα άλλα κορίτσια. Δεν ξέρεις πως θα εξελιχθεί και μικροβιολόγος όπως και εσύ δεν ξέρετε πότε έγινε σύλληψη. 

Και άσχετα αν λες πως ξέρεις, δεν ξέρεις γιατι η σύλληψη δεν έχει να κάνει με την σεξουαλική επαφή αλλά με το πότε γονιμοποιήθηκε το ωάριο και ποτε εμφυτεύτηκε.

Και γενικά τα νούμερα χοριακής δεν λένε και τίποτα. Απλά δείχνουν μια κατεύθυνση και βοηθουν τον γιατρό να καταλάβει πότε θα κάνει τον πρώτο υπέρηχο. Είτε έχουμε ειτε δεν έχουμε διπλασιασμο.

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...