Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 ώρες πρίν, angie5 είπε:

      Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου θα ακούσω τις συμβουλές σου. Δεν είχα ιδέα για τα φάρμακα ότι αναστέλλουν την περίοδο και έλεγα τώρα θα μου έρθει...Μακάρι να είναι για καλό τότε ας πρηστεί κι άλλο!...😊

      Πραγματικά σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!😘

      Χαχαχα...Έτσι είναι όπως τα λες για το άγχος!...Σ ευχαριστώ κορίτσι μου μακάρι να είναι καλό σημάδι!😘

      Αχ κορίτσι μου σ' ευχαριστώ τόσο πολύ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια. Θα προσπαθήσω να ακολουθήσω τις συμβουλές σου και θα βγάλω από το μυαλό μου το τεστ. Κι εγώ το σκεφτόμουν αυτο  σήμερα... να μην κάνω κανένα μέχρι την χοριακή (ελπίζω να μην ξαναμπώ στον πειρασμό...🤣)

      Eσύ έμεινες τώρα πρόσφατα εγκυούλα ή παλαιότερα?

      Σε ευχαριστω πολύ για τον κόπο που έκανες να μου γράψεις αυτό το μήνυμα και για τα όμορφα σου λόγια!😘

      Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ και τις τρεις ειλικρινά!...Με βοηθάτε πολύ!..❤️

       

      Κανένας κόπος, γι'αυτό υπάρχει αυτή η ομάδα. Μοιραζόμαστε εμπειρίες και αγωνίες και μακάρι να βοηθηθείς έστω και λίγο σε αυτό το ταξίδι της αναμονής 🥲 Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά τον Απρίλιο και τώρα διανύω την 24η βδομάδα. Ελπίζω να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος! Πάντως από συμπτώματα δεν είχα απολύτως τίποτα όσο περίμενα για τη χοριακή. Ούτε πρησμένο στήθος, ούτε λίγο. Και αναρωτιόμουν πώς είναι δυνατόν να μη νιώθω το παραμικρό ούτε από τα φάρμακα. Κάθε οργανισμός είναι τόσο διαφορετικός. Προσπάθησε να πείσεις τον εαυτό σου ότι σε αυτή τη φάση κανένα σύμπτωμα δεν είναι αξιόπιστο, ούτε το αρνητικό τεστ. Και στο μεταξύ οι μέρες θα περνάνε.

CRL εμβρύου


Recommended Posts

Γεια κορίτσια. Ανοίγω θέμα γιατί δεν βρήκα παρόμοιο. 

8η εβδομάδα κύησης έβγαζε CRL εμβρύου 1,59 cm. Με έδειχνε 8+2 αλλά από κάτω που γράφει procentile λέει 39,5

10 εβδομάδα κύησης έβγαλε CRL 3cm. Με έδειχνε ομοίως 2 μέρες μπροστά 10+2 δηλαδή. Procentile 34,5

Δεν είναι λίγο οξύμωρο ενώ με βγάζει και 2 ημέρες μεγαλύτερη σε ηλικία κύησης να είμαι σε τόσο χαμηλή βαθμίδα? Εκτός αν αυτό σημαίνει κάτι άλλο. Έχω αγχωθει και ξέχασα να ρωτήσω την γιατρό μου γιατί είναι πάρα πολύ ικανοποιημένη. 

 

Μπορείτε να μου πείτε και τις δικές μας.μετρησεις στο πρώτο τρίμηνο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Rainbow2023 είπε:

Γεια κορίτσια. Ανοίγω θέμα γιατί δεν βρήκα παρόμοιο. 

8η εβδομάδα κύησης έβγαζε CRL εμβρύου 1,59 cm. Με έδειχνε 8+2 αλλά από κάτω που γράφει procentile λέει 39,5

10 εβδομάδα κύησης έβγαλε CRL 3cm. Με έδειχνε ομοίως 2 μέρες μπροστά 10+2 δηλαδή. Procentile 34,5

Δεν είναι λίγο οξύμωρο ενώ με βγάζει και 2 ημέρες μεγαλύτερη σε ηλικία κύησης να είμαι σε τόσο χαμηλή βαθμίδα? Εκτός αν αυτό σημαίνει κάτι άλλο. Έχω αγχωθει και ξέχασα να ρωτήσω την γιατρό μου γιατί είναι πάρα πολύ ικανοποιημένη. 

 

Μπορείτε να μου πείτε και τις δικές μας.μετρησεις στο πρώτο τρίμηνο?

Δεν νομίζω αυτό που κοιτάς οτι είναι κάτι σχετικό. Στις πρωτες ενδομάδες, απο το μήκος του εμβρύου βρίσκουν την ηλικία του. Αργότερα στην εγκυμοσύνη βλέπουμε σε ποια βαθμίδ είναι το έμβρυο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Rainbow2023 είπε:

Γεια κορίτσια. Ανοίγω θέμα γιατί δεν βρήκα παρόμοιο. 

8η εβδομάδα κύησης έβγαζε CRL εμβρύου 1,59 cm. Με έδειχνε 8+2 αλλά από κάτω που γράφει procentile λέει 39,5

10 εβδομάδα κύησης έβγαλε CRL 3cm. Με έδειχνε ομοίως 2 μέρες μπροστά 10+2 δηλαδή. Procentile 34,5

Δεν είναι λίγο οξύμωρο ενώ με βγάζει και 2 ημέρες μεγαλύτερη σε ηλικία κύησης να είμαι σε τόσο χαμηλή βαθμίδα? Εκτός αν αυτό σημαίνει κάτι άλλο. Έχω αγχωθει και ξέχασα να ρωτήσω την γιατρό μου γιατί είναι πάρα πολύ ικανοποιημένη. 

 

Μπορείτε να μου πείτε και τις δικές μας.μετρησεις στο πρώτο τρίμηνο?

Κοριτσι μου ειναι τοσο νωρις στην κυηση σου που απορω γιατι αγχωνεσαι και ασχολεισαι με αυτα τα νουμερα. Ο δικος μου γιατρος δεν τα ανεφερε καν, δεν εδωσα καν σημασια. Η εβδομαδα και οι μερες ειναι κατα προσεγγιση και παντα εχουν αποκλιση

Η μονη συμβουλη που εχω να σου δωσω ειναι να χαλαρωσεις με αυτο το θεμα γιατι οταν ερθουν οι σοβαρες και δυσκολες εξετασεις θα παθεις τρελα. Στο λεω γιατι το περασα. Με το καλο το μωρακι σου, μια υγιη και ευκολη εγκυμοσυνη να εχεις!!

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Bou30 είπε:

Δεν νομίζω αυτό που κοιτάς οτι είναι κάτι σχετικό. Στις πρωτες ενδομάδες, απο το μήκος του εμβρύου βρίσκουν την ηλικία του. Αργότερα στην εγκυμοσύνη βλέπουμε σε ποια βαθμίδ είναι το έμβρυο.

 

23 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Κοριτσι μου ειναι τοσο νωρις στην κυηση σου που απορω γιατι αγχωνεσαι και ασχολεισαι με αυτα τα νουμερα. Ο δικος μου γιατρος δεν τα ανεφερε καν, δεν εδωσα καν σημασια. Η εβδομαδα και οι μερες ειναι κατα προσεγγιση και παντα εχουν αποκλιση

Η μονη συμβουλη που εχω να σου δωσω ειναι να χαλαρωσεις με αυτο το θεμα γιατι οταν ερθουν οι σοβαρες και δυσκολες εξετασεις θα παθεις τρελα. Στο λεω γιατι το περασα. Με το καλο το μωρακι σου, μια υγιη και ευκολη εγκυμοσυνη να εχεις!!

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Έχετε δίκιο. Δεν κάνω καλό σε εμενα. Έχει ο Θεός! 

Δεν θα το κοιτάω αυτό εκεί κάτω στον υπέρηχο. Ίσως κάτι δεν καταλαβαίνω σωστά. Θα πηγαίνω με την μέτρηση και θα βλέπω απλά αν με βγάζει σωστά στην εβδομάδα μου. 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...