Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/9/2024 at 11:17 ΜΜ, Butterfly 92 είπε:

      Καλησπέρα κοριτσι μου.. εγώ έχω αντίσταση στην ινσουλίνη και πολυκυστικες.  Ο ενδοκρινολογος με βοήθησε πάρα πολύ κ έπιασα φυσιολογικά την μπέμπα.  Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις βοηθάνε πολύ τα glucophage. Αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Πιστεύω πως ο ενδοκρινολογος είναι από τους σημαντικοτερους βοηθούς σε εμάς.  Θα σε βοηθήσει πολύ.

      Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Σου έδωσε κάποια διατροφη; Σου σύστησε να περιορίσεις κατι; Εχω ραντεβού σε 2 εβδομάδες με ενδοκρινολογο. Ελπίζω να με βοηθήσει. 

Μανούλες Οκτωβρίου 2023


Athene

Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Alsan33 είπε:

Κορίτσια μου να σας ζήσουν όσες Γεννησατε και καλό κουράγιο σ εμάς που είμαστε σε αναμονή,ήθελα να ρωτήσω γέννησε κάποια κοπέλα στο Ρέα,αν ναι με το Κορωνοιο γενικά τι ισχύει? Ήταν καλή η εμπειρία σας?

Καλημέρα και με το καλό. Εγώ θα γεννήσω στο Ιασώ και δεν επιτρέπεται το επισκεπτήριο και μπαίνεις με rapid εγώ και ο συνοδός. Για το ρεα δεν γνωρίζω. Καλεσε τους όμως και θα σου πουν. 


έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 862
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, pitsi21 είπε:

Καλημέρα και με το καλό. Εγώ θα γεννήσω στο Ιασώ και δεν επιτρέπεται το επισκεπτήριο και μπαίνεις με rapid εγώ και ο συνοδός. Για το ρεα δεν γνωρίζω. Καλεσε τους όμως και θα σου πουν. 

Καλημέρα! Ρώτησες προσφατα στο Ιασω και στο είπαν αυτό? Γιατί έχω πριν μια βδομάδα που ήμουν εκεί μου είπαν ότι έχει κανονικά επισκεπτηριο πρωί και απόγευμα απλά επιτρέπεται μόνο ένας επισκέπτης να βρίσκεται στο δωμάτιο (μπορούν πχ αν είναι 3 να μπουν εναλλαξ) και πρέπει και αυτοί να έχουν κάνει ραπιντ τεστ. Επίσης ενώ πριν ένα χρόνο έπρεπε οποιος σύνοδος ήταν εξαρχής να συνεχίσει ο ίδιος, πλέον μπορεί και ο σύνοδος να αλλάξει στο ενδιάμεσο.

Link to comment
Share on other sites

On 15/10/2023 at 8:51 ΜΜ, vasoula88 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Να σας ζήσουν τα μωράκια σας,να είστε γερές να τα καμαρώνετε και με το καλό σε όσες περιμένουν!! Μια ερώτηση…είμαι 34 και 3 σήμερα, έδω και δέκα μέρες έχω έντονες συσπάσεις χωρις πόνο και είμαι ξαπλα,έχω κάνει δυο καρδιοτοκογραφους, παίρνω μαγνήσιο 3/ημέρα κ 3 uteogestan και ανά έξι ώρες glopir…ο τράχηλος δεν έχει πειραχτεί είναι στο 2,9… υπάρχει καμία κοπέλα με παρόμοια εμπειρία που να κατάφερε να φτάσει 36 εβδομάδων;

Γεια σου κορίτσι μου! Εγώ στην εβδομάδα σου ακριβώς τα ίδια με συνεχείς συσπάσεις χωρίς πονο , μου δωσανε glopir αλλά δεν ήθελα να το παρω γιατί είδα κάτι παρενεργειες για ταχυκαρδια κλπ κ είμαι αγχωδης. Γέννησα προγραμματισμενα 37+2 , μόνο με μαγνησία κ ξεκουραση. Αν το αφηνα θα πηγαινε κι άλλο. Απ'οτι κατάλαβα αν δεν έχεις πονο είσαι οκ. Αρκεί να μην κουράζεσαι. Μην ανησυχείς παρε τα φάρμακα κ θα φτάσεις 37-38. Με το καλό! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, miou90 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου! Εγώ στην εβδομάδα σου ακριβώς τα ίδια με συνεχείς συσπάσεις χωρίς πονο , μου δωσανε glopir αλλά δεν ήθελα να το παρω γιατί είδα κάτι παρενεργειες για ταχυκαρδια κλπ κ είμαι αγχωδης. Γέννησα προγραμματισμενα 37+2 , μόνο με μαγνησία κ ξεκουραση. Αν το αφηνα θα πηγαινε κι άλλο. Απ'οτι κατάλαβα αν δεν έχεις πονο είσαι οκ. Αρκεί να μην κουράζεσαι. Μην ανησυχείς παρε τα φάρμακα κ θα φτάσεις 37-38. Με το καλό! 

Σε Ευχαριστω πολύ για την απάντηση! Σήμερα ξανά εκανα καρδιοτοκογραφο και είναι πιο ήπιες πια…οποτε αναθάρρησα και εγώ,συνεχίζω τα φάρμακα και την ξεκούραση και δεν θα έχουμε θέμα μου είπε…!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nels είπε:

Καλημέρα! Ρώτησες προσφατα στο Ιασω και στο είπαν αυτό? Γιατί έχω πριν μια βδομάδα που ήμουν εκεί μου είπαν ότι έχει κανονικά επισκεπτηριο πρωί και απόγευμα απλά επιτρέπεται μόνο ένας επισκέπτης να βρίσκεται στο δωμάτιο (μπορούν πχ αν είναι 3 να μπουν εναλλαξ) και πρέπει και αυτοί να έχουν κάνει ραπιντ τεστ. Επίσης ενώ πριν ένα χρόνο έπρεπε οποιος σύνοδος ήταν εξαρχής να συνεχίσει ο ίδιος, πλέον μπορεί και ο σύνοδος να αλλάξει στο ενδιάμεσο.

Καλησπέρα! Πριν δέκα μέρες γέννησα στο Ιασώ.. ραπιντ εγώ και ο σύζυγος και είχε επισκεπτήριο δυο ώρες πρωί και δυο απόγευμα με ραπιντ οι συνοδοί..δεν μας διευκρίνισαν αν μπορούμε να αλλάξουμε σύνοδο ωστόσο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Νατασα1992 είπε:

Καλησπέρα! Πριν δέκα μέρες γέννησα στο Ιασώ.. ραπιντ εγώ και ο σύζυγος και είχε επισκεπτήριο δυο ώρες πρωί και δυο απόγευμα με ραπιντ οι συνοδοί..δεν μας διευκρίνισαν αν μπορούμε να αλλάξουμε σύνοδο ωστόσο..

Να σας ζήσει το μωράκι σας! Ευχαριστώ για την επιβεβαίωση, και εγώ αυτή την πληροφορία είχα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες, να σας ζήσουν τα μωράκια σας και να είναι πάντα υγιή και καλότυχα!! Εμείς τελικά γεννήσαμε στις 40 και 4 μέρες στις 10/10/2023 αναγκαστικά με καισαρική κάτι το οποίο δεν το ήθελα καθόλου, ο μικρός μας πρίγκιπας δεν ήθελε να έρθει από μόνος του, δεν είχα συσπάσεις, ήταν ψηλά, μεγάλο μωρό και τα αμιακά στον τελευταίο υπέρηχο είχαν μειωθεί σημαντικά. Συνεπώς, ήρθε στον κόσμο με καισαρική 3680 κιλά, 53 εκατοστά ύψος. Εγώ προσωπικά φρίκαρα όταν μου ανακοίνωσε ο ιατρός μου ότι θα πρέπει να προχωρήσουμε με καισαρική, συμβιβαστικά κάποια στιγμή καθώς δεν υπήρχαν άλλες επιλογές. Ούτε καν προϋποθέσεις δεν είχα για πρόκληση. Ήρθε ο μικρός μας πρίγκιπας και μας έχει αλλάξει τον κόσμο μας!!! Είμαστε καλά, πλέον στο σπιτάκι μας, ευτυχώς η ανάρρωση μου είναι αρκετά γρήγορη και ο μικρός θηλάζει ακατάπαυστα. Εύχομαι σε όλες σας τα καλύτερα!! 

  • Λουλούδια 9
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , EvgeniaCher είπε:

Καλημέρα σε όλες, να σας ζήσουν τα μωράκια σας και να είναι πάντα υγιή και καλότυχα!! Εμείς τελικά γεννήσαμε στις 40 και 4 μέρες στις 10/10/2023 αναγκαστικά με καισαρική κάτι το οποίο δεν το ήθελα καθόλου, ο μικρός μας πρίγκιπας δεν ήθελε να έρθει από μόνος του, δεν είχα συσπάσεις, ήταν ψηλά, μεγάλο μωρό και τα αμιακά στον τελευταίο υπέρηχο είχαν μειωθεί σημαντικά. Συνεπώς, ήρθε στον κόσμο με καισαρική 3680 κιλά, 53 εκατοστά ύψος. Εγώ προσωπικά φρίκαρα όταν μου ανακοίνωσε ο ιατρός μου ότι θα πρέπει να προχωρήσουμε με καισαρική, συμβιβαστικά κάποια στιγμή καθώς δεν υπήρχαν άλλες επιλογές. Ούτε καν προϋποθέσεις δεν είχα για πρόκληση. Ήρθε ο μικρός μας πρίγκιπας και μας έχει αλλάξει τον κόσμο μας!!! Είμαστε καλά, πλέον στο σπιτάκι μας, ευτυχώς η ανάρρωση μου είναι αρκετά γρήγορη και ο μικρός θηλάζει ακατάπαυστα. Εύχομαι σε όλες σας τα καλύτερα!! 

Να σας ζήσει κοπέλα μου! Πάντα γερος και σεις να τον καμαρώνετε!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, EvgeniaCher είπε:

Καλημέρα σε όλες, να σας ζήσουν τα μωράκια σας και να είναι πάντα υγιή και καλότυχα!! Εμείς τελικά γεννήσαμε στις 40 και 4 μέρες στις 10/10/2023 αναγκαστικά με καισαρική κάτι το οποίο δεν το ήθελα καθόλου, ο μικρός μας πρίγκιπας δεν ήθελε να έρθει από μόνος του, δεν είχα συσπάσεις, ήταν ψηλά, μεγάλο μωρό και τα αμιακά στον τελευταίο υπέρηχο είχαν μειωθεί σημαντικά. Συνεπώς, ήρθε στον κόσμο με καισαρική 3680 κιλά, 53 εκατοστά ύψος. Εγώ προσωπικά φρίκαρα όταν μου ανακοίνωσε ο ιατρός μου ότι θα πρέπει να προχωρήσουμε με καισαρική, συμβιβαστικά κάποια στιγμή καθώς δεν υπήρχαν άλλες επιλογές. Ούτε καν προϋποθέσεις δεν είχα για πρόκληση. Ήρθε ο μικρός μας πρίγκιπας και μας έχει αλλάξει τον κόσμο μας!!! Είμαστε καλά, πλέον στο σπιτάκι μας, ευτυχώς η ανάρρωση μου είναι αρκετά γρήγορη και ο μικρός θηλάζει ακατάπαυστα. Εύχομαι σε όλες σας τα καλύτερα!! 

Να σας ζήσει !! Να γεμίζει πάντα χαμόγελα το σπίτι σας ! Καλή και γρήγορη ανάρρωση 🥰

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 20/10/2023 at 12:46 ΜΜ, EvgeniaCher είπε:

Καλημέρα σε όλες, να σας ζήσουν τα μωράκια σας και να είναι πάντα υγιή και καλότυχα!! Εμείς τελικά γεννήσαμε στις 40 και 4 μέρες στις 10/10/2023 αναγκαστικά με καισαρική κάτι το οποίο δεν το ήθελα καθόλου, ο μικρός μας πρίγκιπας δεν ήθελε να έρθει από μόνος του, δεν είχα συσπάσεις, ήταν ψηλά, μεγάλο μωρό και τα αμιακά στον τελευταίο υπέρηχο είχαν μειωθεί σημαντικά. Συνεπώς, ήρθε στον κόσμο με καισαρική 3680 κιλά, 53 εκατοστά ύψος. Εγώ προσωπικά φρίκαρα όταν μου ανακοίνωσε ο ιατρός μου ότι θα πρέπει να προχωρήσουμε με καισαρική, συμβιβαστικά κάποια στιγμή καθώς δεν υπήρχαν άλλες επιλογές. Ούτε καν προϋποθέσεις δεν είχα για πρόκληση. Ήρθε ο μικρός μας πρίγκιπας και μας έχει αλλάξει τον κόσμο μας!!! Είμαστε καλά, πλέον στο σπιτάκι μας, ευτυχώς η ανάρρωση μου είναι αρκετά γρήγορη και ο μικρός θηλάζει ακατάπαυστα. Εύχομαι σε όλες σας τα καλύτερα!! 

Να σου ζήσει, να είναι πάντα γερός και καλότυχος!!

Κ γω που το παλεύω από χτες το μεσημέρι με πρόκληση δεν έχουμε καταφέρει σχεδόν τίποτα, δυστυχώς. Τράχηλος πίσω κ κλειστός μόνιμα. Θα το προσπαθήσουμε ως αύριο το απόγευμα μήπως κ γίνει κάτι, αλλιώς δεν έχουμε άλλη εναλλακτική... Ούτε εγώ ήθελα καισαρική αλλά έχω κουραστεί πολύ τόσες ώρες κ θέλω απλά να πάρω την μπέμπα στην αγκαλιά μου!!

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

On 21/10/2023 at 6:55 ΜΜ, Penny33 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια που γέννησε τώρα θηλάζει? Ας μου στείλει μήνυμα θέλω να ρωτήσω κάτι 

Ναι, εαν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι χαρά μου!

On 22/10/2023 at 12:15 ΠΜ, Ellimn είπε:

Να σου ζήσει, να είναι πάντα γερός και καλότυχος!!

Κ γω που το παλεύω από χτες το μεσημέρι με πρόκληση δεν έχουμε καταφέρει σχεδόν τίποτα, δυστυχώς. Τράχηλος πίσω κ κλειστός μόνιμα. Θα το προσπαθήσουμε ως αύριο το απόγευμα μήπως κ γίνει κάτι, αλλιώς δεν έχουμε άλλη εναλλακτική... Ούτε εγώ ήθελα καισαρική αλλά έχω κουραστεί πολύ τόσες ώρες κ θέλω απλά να πάρω την μπέμπα στην αγκαλιά μου!!

Ακριβώς τα ίδια....εάν έκανα πρόκληση οι πιθανότητες να εξελιχθεί φυσιολογικά ήταν με τα βίας 2%, το biscope score ήταν μηδέν!! Με το καλό να την κρατήσεις αγκαλιά σου!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...