Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/9/2024 at 11:17 ΜΜ, Butterfly 92 είπε:

      Καλησπέρα κοριτσι μου.. εγώ έχω αντίσταση στην ινσουλίνη και πολυκυστικες.  Ο ενδοκρινολογος με βοήθησε πάρα πολύ κ έπιασα φυσιολογικά την μπέμπα.  Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις βοηθάνε πολύ τα glucophage. Αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Πιστεύω πως ο ενδοκρινολογος είναι από τους σημαντικοτερους βοηθούς σε εμάς.  Θα σε βοηθήσει πολύ.

      Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Σου έδωσε κάποια διατροφη; Σου σύστησε να περιορίσεις κατι; Εχω ραντεβού σε 2 εβδομάδες με ενδοκρινολογο. Ελπίζω να με βοηθήσει. 

Μανούλες Οκτωβρίου 2023


Athene

Recommended Posts

19 ώρες πρίν, Ellimn είπε:

Και γω μια από τα ίδια.. 39 ακριβώς σήμερα. Αν δεν έχει έρθει η μπέμπα μέχρι τις 20/10 που έχω ΠΗΤ θα μπω εκείνη τη μέρα για πρόκληση. Ελπίζω βέβαια να φιλοτιμηθει και να ερθει μόνη της. Σήμερα που είχαμε γιατρό την έβγαλε σχεδόν 3,400 και είναι ήδη πολύ χαμηλά στη λεκάνη. Τόσο που από την πίεση πονάω πολύ από κάτω, αλλά από συσπάσεις τίποτα..

Κουράγιο, πλησιάζουμε και εμείς οι τελευταίες 🙏🙏

Αμην και ποτε!! Μαρτύριο οι τελευταίες εβδομαδες... Με το καλο να έρθει η μπεμπα σας!! 

  • Ευχή 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 862
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, Roula2021 είπε:

Κορίτσια όσες γεννήσατε ποσα κιλα χάσατε μετά την γεννα ?.

Εγώ τίποτα γιατί γύρισα παρά πολύ πρησμένη 🤷 αλλά προχθές βγήκα από μαιευτήριο περιμένω να ξεπρηστω να δω 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Roula2021 είπε:

Κορίτσια όσες γεννήσατε ποσα κιλα χάσατε μετά την γεννα ?.

Καλημέρα! Στις 5 μέρες είχα χάσει 6 κιλά, στις 12 8 κιλά. Αλλά τρώω, του δίνω και καταλαβαίνει! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 33 λεπτά , Athene είπε:

Καλημέρα! Στις 5 μέρες είχα χάσει 6 κιλά, στις 12 8 κιλά. Αλλά τρώω, του δίνω και καταλαβαίνει! 

Πείνας Ε;; Θηλάζεις;; Εγώ αντλώ με το θηλαστρο κάθε τρεις ώρες και ενώ γενικά κ γω τρώω, νιώθω ότι δρν πεινάω καθόλου…😕 μόνο διψάω απίστευτα πολύ 

πρίν από 38 λεπτά , korina84 είπε:

Εγώ τίποτα γιατί γύρισα παρά πολύ πρησμένη 🤷 αλλά προχθές βγήκα από μαιευτήριο περιμένω να ξεπρηστω να δω 

Θα ξεπρηστεις μην αγχώνεσαι! Θα βλέπεις μέρα με τη μέρα διαφορά ❣️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.. γέννησα κ εγώ εχθές το πρωί  37 κ 3 μέρες έναν παίδαρο 3620 κ 54 εκατοστά καίσαρικη .. μόνο που μας έκανα ταχύπνοια κ πρέπει να μείνει με οξυγόνο κ του δίνουν διουρητικο να χάσει γιατί είναι μεγαλουτσικος ..έχω στεναχωρηθεί πολύ πφφ .. θα δούμε πότε θα βγει λίγο υπομονή .. βγάζω με το θηλαστρο σταγόνες ακόμα εύχομαι να κατέβει σύντομα για να του δώσουν ...

  • Λουλούδια 10
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα κορίτσια. Να μας ζήσουν τα μωράκια του καφέ και με το καλό σε όσες έχουμε απομείνει. Εγώ. Σήμερα 37+5 και έχω ξυπνήσει με πόνο χαμηλά δεξιά που δεν περνάει ότι και να κάνω. Αν συνεχιστεί με την ίδια ένταση θα πάρω τον γιατρό γιατί έχω αγχωθει. 


έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

On 14/10/2023 at 10:58 ΠΜ, Νατασα1992 είπε:

Πείνας Ε;; Θηλάζεις;; Εγώ αντλώ με το θηλαστρο κάθε τρεις ώρες και ενώ γενικά κ γω τρώω, νιώθω ότι δρν πεινάω καθόλου…😕 μόνο διψάω απίστευτα πολύ  

Θηλάζω ναι, δν πεινάω ιδιαίτερα η αλήθεια είναι, αλλά εκτονώθηκε το στερητικό από τον διαβήτη κύησης 😛 τι χυμούς, τι μερεντες!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια! Να σας ζήσουν τα μωράκια σας,να είστε γερές να τα καμαρώνετε και με το καλό σε όσες περιμένουν!! Μια ερώτηση…είμαι 34 και 3 σήμερα, έδω και δέκα μέρες έχω έντονες συσπάσεις χωρις πόνο και είμαι ξαπλα,έχω κάνει δυο καρδιοτοκογραφους, παίρνω μαγνήσιο 3/ημέρα κ 3 uteogestan και ανά έξι ώρες glopir…ο τράχηλος δεν έχει πειραχτεί είναι στο 2,9… υπάρχει καμία κοπέλα με παρόμοια εμπειρία που να κατάφερε να φτάσει 36 εβδομάδων;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 hours ago, pitsi21 said:

Καλησπέρα και από μένα κορίτσια. Να μας ζήσουν τα μωράκια του καφέ και με το καλό σε όσες έχουμε απομείνει. Εγώ. Σήμερα 37+5 και έχω ξυπνήσει με πόνο χαμηλά δεξιά που δεν περνάει ότι και να κάνω. Αν συνεχιστεί με την ίδια ένταση θα πάρω τον γιατρό γιατί έχω αγχωθει. 

Μην αγχώνεσαι δεν είναι τίποτα εγώ να δεις πόνους που έχω ειδικά χτες υπέφερα σήμερα είμαι πολύ καλύτερα και είμαι 38+6 


xGjWm4.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, korina84 είπε:

Καλησπέρα

Σήμερα πήραμε τη μπουμπού σπίτι μετά από μια εβδομάδα!!! Τώρα αρχίζουν τα καλά!!!!!

Τι τέλεια νέα!!! Καλή αρχή στη νέα σας ζωή, να είναι πάντα υγιής η μπέμπα σου και να σας γεμίζει πάντα χαρές 🌼🌼🤞🤞🤞🎉🎉

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αύριο μπαίνουμε για καισαρικη είχαμε κανονίσει την Παρασκευή αλλά έχω πολλούς πόνους και έχω και βλεννα οπότε θα την κάνουμε νωρίτερα.  Μπράβο @korina84 με το καλό!!!

  • Ευχή 4

xGjWm4.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου να σας ζήσουν όσες Γεννησατε και καλό κουράγιο σ εμάς που είμαστε σε αναμονή,ήθελα να ρωτήσω γέννησε κάποια κοπέλα στο Ρέα,αν ναι με το Κορωνοιο γενικά τι ισχύει? Ήταν καλή η εμπειρία σας?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...