Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin News

    • Αχ κοπέλα μου...είπες μεγάλη κουβέντα πως νοιώθεις ότι χάσατε χρόνο...αυτά τα αν ήξερα...αν ήμουν σε άλλο γιατρό...αν είχα κάνει άλλες επιλογές..τα έχω σκεφτεί τόσες φορές...Αλλά δυστηχως και εντελώς ειλικρινά ο χρόνος δε γυρίζει πίσω και δεν έχει νόημα να το σκεφτόμαστε...οπότε κοιτάμε μπροστά και κανουμε το καλύτερο που θεωρούμε από εδώ και πέρα...

      Πάντως για το χρόνο της αναμονής που αναφέρεις...εγώ που πήγα μέσω τράπεζας ωαριων μέσα σε 2 μήνες τα παραγγειλαμε,ήρθαν έκανα εγώ ότι  προετοιμασία χρειαζόταν και προχωρήσαμε..20 Μαΐου κάναμε την παραγγελία...και 20 Ιουλίου έκανα μεταφορά..

      • Μου αρέσει 3
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Supergirl87 είπε:

      Είναι ο εξωσωματικός κ έχω εκεί τα έμβρυα.Αφού σκέφτομαι να τις κάνω κ να μην του πω τπτ εκεί μ έχει φτάσει αλλά δεν πρέπει να ξέρει κ αυτος..;

      Καλημέρα! Διάβασα τις απαντήσεις σου και για να είμαι ειλικρινής μου φάνηκε λίγο τραγικό το σου "κάνει καλό λίγη θρομβοφιλία". Καλύτερα άκου την αιματολόγο σου όπως σου είπαν και τα κορίτσια παραπάνω. Άλλωστε έκαστος στο είδος του, πχ ο δικός μου ο εξωσωματικός ούτε έκρινε ούτε παρενέβη στην αγωγή της αιματολόγου, απλά συμπορεύτηκε με αυτήν. Κι επειδή είναι μια πολύ σημαντική κίνηση η εμβρυομεταφορά που θέλει ηρεμία και ασφάλεια πριν προχωρήσεις ζύγισε το μέσα σου αν όντως θέλεις να προχωρήσεις μαζί του και αν τον εμπιστεύεσαι. Το οτι έχεις εκεί τα έμβρυα είναι το λιγότερο, μπορείς να τα μεταφέρεις αλλού αν θέλεις, οπότε γνώμη μου σκέψου το πολύ σοβαρά πως θέλεις να προχωρήσεις.

Μανούλες Οκτωβρίου 2023


Athene

Recommended Posts

On 7/10/2023 at 6:36 ΜΜ, SofiDim είπε:

Γεια σας κ από εμένα,

γεννησαμε το πρωί ένα αγοράκι!!! (έκπληξη αφού δεν ξέραμε το φύλο μέχρι τέλους). 3370 κιλά και 51 ύψος. Είναι κουκλιτσος και είναι πολύ καλά. 
Η καισαρική μου φάνηκε πολύ απλή υπόθεση. Ακόμα δεν έχω πονέσει στην τομή βέβαια. Πράγμα που είναι καλό…όταν πονέσω μάλλον θα αρχίσει να δυσκολεύει αλλά βλέπουμε…επίσης νόμιζα πως θα κλαίω από συγκινηση όταν τον δω κ μετά αλλά τελικά όχι. Με έπιασαν πολλά πολλά γέλια και χαρά 

Καλή συνέχεια στις υπόλοιπες!!!!

 

Να σου ζήσει ο μπέμπης σου και καλή ανάρρωση να έχεις!!

On 7/10/2023 at 8:45 ΜΜ, Νατασα1992 είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Και μεις γεννήσαμε σήμερα νωρίς το μεσημέρι.. ήταν να πάω για πρόκληση αλλά τελικά η Μπέμπα αποφάσισε να μας πιάσουν οι πόνοι στις πέντε τα χαράματα! Πήγαμε στην κλινική με 4 διαστολή και ευτυχώς είχαμε έναν όμορφο τοκετό! Είχα την τύχη να την βγάλω από μέσα μου αφού με πέντε σπρωξιές βγήκε μέχρι την κοιλιτσα! Μετά την τράβηξα εγώ και την κράτησα αγκαλιτσα! ❣️ αυτή τη φορά συγκινήθηκα τόσο πολύ! 3.300 η μπουμπου μας και πολύ πολύ κλαψιάρα! Να μας ζήσουν τα μωράκια μας!! 🥰🥰🥰🥰

Συγχαρητήρια @Νατασα1992 χαίρομαι που εξελίχθηκαν όλα ομαλά!!! Να σου ζήσει :) 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 863
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλημέρα!! Να σας ζήσουν τα μωράκια σας για όσες έχουν γεννήσει ήδη, να είναι υγιή και καλότυχα!! Για τις υπόλοιπες καλό μας κουράγιο..

Θα ήθελα να ρωτήσω τις έμπειρες μανουλες, καθώς είναι η πρώτη μου κύηση. Είμαι 38+4 σήμερα και από την Κυριακή νιώθω πολύ συχνά μέσα στη μέρα πόνους, άλλοτε σας κράμπες και άλλοτε σαν πόνους περιόδου. Δεν έχουν κάποια συχνότητα, απλά κάποιες φορες, κυρίως όταν έχω περπατήσει ή έχω κάνει δουλειές είναι λίγο επώδυνοι. Θα μπορούσε αυτό να σημαίνει ότι ο τοκετός πλησιάζει; Ρωτάω γιατί καλουμαι να αποφασίσω αν θέλω να μπω με πρόκληση, καθώς ο γιατρός μου ανέφερε ότι μπορεί μεν να με περιμένει ως τις 41 εβδομάδες, αλλά κινδυνεύουμε με ένα μεγάλο μωρό και άρα ρισκάρουμε για καισαρική, που δεν το θέλω με τίποτα....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Ellimn είπε:

Κορίτσια καλημέρα!! Να σας ζήσουν τα μωράκια σας για όσες έχουν γεννήσει ήδη, να είναι υγιή και καλότυχα!! Για τις υπόλοιπες καλό μας κουράγιο..

Θα ήθελα να ρωτήσω τις έμπειρες μανουλες, καθώς είναι η πρώτη μου κύηση. Είμαι 38+4 σήμερα και από την Κυριακή νιώθω πολύ συχνά μέσα στη μέρα πόνους, άλλοτε σας κράμπες και άλλοτε σαν πόνους περιόδου. Δεν έχουν κάποια συχνότητα, απλά κάποιες φορες, κυρίως όταν έχω περπατήσει ή έχω κάνει δουλειές είναι λίγο επώδυνοι. Θα μπορούσε αυτό να σημαίνει ότι ο τοκετός πλησιάζει; Ρωτάω γιατί καλουμαι να αποφασίσω αν θέλω να μπω με πρόκληση, καθώς ο γιατρός μου ανέφερε ότι μπορεί μεν να με περιμένει ως τις 41 εβδομάδες, αλλά κινδυνεύουμε με ένα μεγάλο μωρό και άρα ρισκάρουμε για καισαρική, που δεν το θέλω με τίποτα....

Καλημέρα..

Η πρόκληση έχει περισσοτερες πιθανότητες να καταλήξει σε καισαρική σε σχέση με το να γεννήσεις στις 41w..η φυση ξέρει καλυτερα και το σώμα μας "φτιάχνει" ένα μωρό που μπορεί να γεννηθεί από αυτό.. 

Ρώτησε το γιατρό σου για νασαι σίγουρη τι ποσοστο οδηγείται σε καισαρική μετά από προκληση.. 

Προσωπικά θα σου προτεινα αν αποφασίσεις για προκληση σίγουρα να έχεις κλείσει τις 40w..επισης γιατί να βιαστείς να αποφασίσεις από τώρα?? Βλέποντας κ κάνοντας.. Μπορεί το μωράκι ναρθει μονο του κ να μη χρειαστεί ουτε προκληση, ουτε καισαρική και να μην φτασεις καν στις 41w..

Με το καλό το μωράκι σου.. 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ από εμάς! Σήμερα το πρωί γεννήσαμε κι εμείς τον μπεμπαρο 3420 με καισαρική! Όλα πήγαν πολύ καλά αν και η εμπειρία της καισαρικής δεν θα έλεγα ότι είναι ότι καλύτερο. Είμαι σε ανάρρωση, και σε σοκ μέχρι να συνειδητοποιήσω ότι ήρθε το μωράκι μας στον κόσμο! Εύχομαι με το καλό στις υπόλοιπες, και να μας ζήσουν σε όσες ήδη γεμνήσαμε!! 

Μωρουδόσκονη παντού ❤❤❤❤

  • Μου αρέσει 1
  • Λουλούδια 10
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, miou90 said:

Γεια σας κ από εμάς! Σήμερα το πρωί γεννήσαμε κι εμείς τον μπεμπαρο 3420 με καισαρική! Όλα πήγαν πολύ καλά αν και η εμπειρία της καισαρικής δεν θα έλεγα ότι είναι ότι καλύτερο. Είμαι σε ανάρρωση, και σε σοκ μέχρι να συνειδητοποιήσω ότι ήρθε το μωράκι μας στον κόσμο! Εύχομαι με το καλό στις υπόλοιπες, και να μας ζήσουν σε όσες ήδη γεμνήσαμε!! 

Μωρουδόσκονη παντού ❤❤❤❤

Να ζήσει το μωράκι σας!!! Άρχισαν και τα αγόρια να έρχονται 🩵🤗 

Καλή ανάρρωση σου εύχομαι και να απολαύσεις τις στιγμές σας!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, miou90 είπε:

Γεια σας κ από εμάς! Σήμερα το πρωί γεννήσαμε κι εμείς τον μπεμπαρο 3420 με καισαρική! Όλα πήγαν πολύ καλά αν και η εμπειρία της καισαρικής δεν θα έλεγα ότι είναι ότι καλύτερο. Είμαι σε ανάρρωση, και σε σοκ μέχρι να συνειδητοποιήσω ότι ήρθε το μωράκι μας στον κόσμο! Εύχομαι με το καλό στις υπόλοιπες, και να μας ζήσουν σε όσες ήδη γεμνήσαμε!! 

Μωρουδόσκονη παντού ❤❤❤❤

Να ζήσει το αντράκι σας !! Να είναι γερός και ευτυχισμένος !! Εύχομαι γρήγορη και εύκολη ανάρρωση 🥰❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Να τα τα αγόρια!!! Μπράβο κορίτσια. Καλή αναρρωση. Εμείς περνάμε το πρώτο 24ωρο στο σπίτι με τον μπέμπη. Νταξει…άλλο να ακούς φήμες γι αυτό και άλλο να το ζεις. 😂😂😂😂 εσείς που έχετε και άλλο παιδί ή παιδιά στο σπίτι και ζείτε αυτό των πρώτων ημερών έξτρα συγχαρητήρια!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, SofiDim είπε:

Να τα τα αγόρια!!! Μπράβο κορίτσια. Καλή αναρρωση. Εμείς περνάμε το πρώτο 24ωρο στο σπίτι με τον μπέμπη. Νταξει…άλλο να ακούς φήμες γι αυτό και άλλο να το ζεις. 😂😂😂😂 εσείς που έχετε και άλλο παιδί ή παιδιά στο σπίτι και ζείτε αυτό των πρώτων ημερών έξτρα συγχαρητήρια!!!!!!!!

Εμείς που ο μεγάλος μας είναι 22 μηνών πάντως, σκεφτόμαστε πολύ σοβαρά να τα πάμε ωδείο από τώρα, τέτοια χορωδία δεν το φανταζόμασταν! Κλαιει το ένα κλαιει κ το άλλο! Άλλο πράγμα! 😂😂

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γέννησα κι εγώ τη Δευτέρα το μεσημέρι φυσιολογικά 3150 αλλά δεν με έπιασε καμία δόση της επισκληριδιου 😰 ..... θα το ξεπερνούσα αυτό το σοκ αλλα η μπεμπα δυσκολευόταν να αναπνεύσει και μπήκε στη μονάδα με οξυγόνο , σήμερα ήταν καλύτερα και βγήκε από το οξυγόνο αλλά θα παραμεινει μέσα στη μοναδα δεν ξέρω πόσο για αποκατάσταση λογικά αύριο θα βγούμε χωρίς αυτήν 😔.. 

κατά τ αλλά όλα καλά πήγαν!!!!!!!!!!

Να σας ζήσουν τα μωράκια σας με το καλό και οι υπόλοιπες της παρέας ❤️!!!!

  • Ευχή 5
  • Λουλούδια 3

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ κοριτσια, 37+ 5 εγω και νιωθω οτι θα εκραγω. Η μπεμπα κινείται ολη μερα με αποτέλεσμα να τεντονεται η κοιλιά μου κ να ποναω.. Δεν μπορώ να φαω λογω τρομερης καουρας κ δυσκολεύομαι να αναπνεύσω. Δεν το συζητώ για τον υπνο.. εφιαλτικός... Συσπασεις δεν εχω καθόλου..βλεπω να ξεπερναμε τις 40w. 

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anna.k είπε:

Αχ κοριτσια, 37+ 5 εγω και νιωθω οτι θα εκραγω. Η μπεμπα κινείται ολη μερα με αποτέλεσμα να τεντονεται η κοιλιά μου κ να ποναω.. Δεν μπορώ να φαω λογω τρομερης καουρας κ δυσκολεύομαι να αναπνεύσω. Δεν το συζητώ για τον υπνο.. εφιαλτικός... Συσπασεις δεν εχω καθόλου..βλεπω να ξεπερναμε τις 40w. 

Και γω μια από τα ίδια.. 39 ακριβώς σήμερα. Αν δεν έχει έρθει η μπέμπα μέχρι τις 20/10 που έχω ΠΗΤ θα μπω εκείνη τη μέρα για πρόκληση. Ελπίζω βέβαια να φιλοτιμηθει και να ερθει μόνη της. Σήμερα που είχαμε γιατρό την έβγαλε σχεδόν 3,400 και είναι ήδη πολύ χαμηλά στη λεκάνη. Τόσο που από την πίεση πονάω πολύ από κάτω, αλλά από συσπάσεις τίποτα..

Κουράγιο, πλησιάζουμε και εμείς οι τελευταίες 🙏🙏

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...