Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/9/2024 at 11:17 ΜΜ, Butterfly 92 είπε:

      Καλησπέρα κοριτσι μου.. εγώ έχω αντίσταση στην ινσουλίνη και πολυκυστικες.  Ο ενδοκρινολογος με βοήθησε πάρα πολύ κ έπιασα φυσιολογικά την μπέμπα.  Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις βοηθάνε πολύ τα glucophage. Αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Πιστεύω πως ο ενδοκρινολογος είναι από τους σημαντικοτερους βοηθούς σε εμάς.  Θα σε βοηθήσει πολύ.

      Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Σου έδωσε κάποια διατροφη; Σου σύστησε να περιορίσεις κατι; Εχω ραντεβού σε 2 εβδομάδες με ενδοκρινολογο. Ελπίζω να με βοηθήσει. 

Μανούλες Οκτωβρίου 2023


Athene

Recommended Posts

18 ώρες πρίν, Athene είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!! Τώρα αν σας πω ότι για δεύτερη φορά δούλεψε το "κόλπο" μας με τον άντρα μου, θα μου πείτε σύμπτωση; και στην πρώτη μου και στην τρίτη μου εγκυμοσύνη, μετά από μια ελευθερη και ολοκληρωμένη (εντός) επαφή, μετά από λίγες ώρες ξεκίνησε ο τοκετός!! 

Αυτήν τη φορά ξεκινήσαμε με συσπάσεις όλη την Κυριακή, ξημερώματα Δευτέρας 1 το βράδυ έσπασαν τα νερά στο κρεβάτι (πολύ περίεργο συναίσθημα, πρώτη φορά μου συνέβη από μόνο του!), στις 3 κάναμε εισαγωγή και στις 5.30 είχα γεννήσει!! Βέβαια είμαι τριτοτοκη, που παίζει σημαντικό ρόλο στη διάρκεια. 

Η μπεμπα βγήκε 3.5 κιλά ακριβώς στις 39+2, η τελευταία της μέτρηση ήταν 2.900 στις 36+4. 

Με το καλό σε όλες! Το κάναμε το ποδαρικό στον Οκτώβρη 😄 Καλή συνέχεια και καλώς να υποδεχτείτε τα μωρουδελια σας!! 

@Athene συσπάσεις πριν την Κυριακή έστω και ήπιες είχες ή ξεκίνησαν από μόνες τους την Κυριακή;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 862
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, EvgeniaCher είπε:

@Athene συσπάσεις πριν την Κυριακή έστω και ήπιες είχες ή ξεκίνησαν από μόνες τους την Κυριακή;

Είχα τις Braxton Hicks κανονικά, αλλά μετά ξεκίνησαν άλλες συσπάσεις, διαφορετικές που τις νιώθεις εσωτερικά, και σιγά σιγά τις νιώθεις και προς τον ποπό. Αυτές είναι οι συσπάσεις τοκετού. Δεν έχουν καμία σχέση με τις προπαρασκευαστικές.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Athene να σου ζησει η μπεμπουλα σας!!! Με υγεία! Ολα καλα σας εύχομαι. 
 

εμεις κλείσαμε για το Σάββατο ραντεβού για κτ. Πφφφφφφ έχω λίγο αγχωθεί, ειδικά από σήμερα το πρωί. Αλλά οκ. Έχω κ πολλή χαρά και ανυπομονησία και απ´ολα. Εσυ @miou90 έκλεισες;; 
 

καλη συνέχεια σε όλες 
 

 

  • Καλή τύχη! 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια @SofiDim, @Mamaloulou

Έκλεισα κι εγώ για την Τρίτη 10/10 και άρχισα να αγχώνομαι. Μου φαίνεται περίεργο που σε μια εβδομάδα θα κρατάω το μωράκι μου αλλά ανυπομονώ κιόλας. Κάνω κ τα ενεσάκια κορτιζόνης προληπτικά γιατί θα είμαι 37+2. 

Όλα να σας πάνε τέλεια! 

@Athene

Να σου ζήσει!! ❤❤❤

  • Καλή τύχη! 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SofiDim είπε:

@Athene να σου ζησει η μπεμπουλα σας!!! Με υγεία! Ολα καλα σας εύχομαι. 
 

εμεις κλείσαμε για το Σάββατο ραντεβού για κτ. Πφφφφφφ έχω λίγο αγχωθεί, ειδικά από σήμερα το πρωί. Αλλά οκ. Έχω κ πολλή χαρά και ανυπομονησία και απ´ολα. Εσυ @miou90 έκλεισες;; 
 

καλη συνέχεια σε όλες 
 

 

Και μεις κανονίσαμε για Σάββατο για πρόκληση κορίτσια μου.. θα είμαι 38+5.. εκτός αν η Μπέμπα έχει αλλα σχέδια βέβαια 😜 

  • Καλή τύχη! 4
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!!!!!

Έχω αγχωθει αρκετά , πήγα στον γιατρό και μου είπε ότι παίζει να γεννήσω σήμερα αύριο .. να κάτσω κάτω όσο μπορούμε να περάσουν λίγες μέρες γιατί είμαι 36+2 ... 

  • Ευχή 3
  • Δύναμη! 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, korina84 είπε:

Καλησπέρα!!!!!

Έχω αγχωθει αρκετά , πήγα στον γιατρό και μου είπε ότι παίζει να γεννήσω σήμερα αύριο .. να κάτσω κάτω όσο μπορούμε να περάσουν λίγες μέρες γιατί είμαι 36+2 ... 

Μην αγχώνεσαι κοριτσι μου.. έχεις διαστολή και συσπάσεις; Τι σου είπε; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, και γω πήγα σήμερα στο γιατρό και του ζήτησα να με δει από κάτω από περίεργα τόσο που νιώθω ότι σπρώχνει ο μπέμπης.

38w1d αλλά απλά διαστολή 1εκ. χωρίς να είναι εμπεδωμένος, τζάμπα νόμιζα. Απλά περιμένουμε!

Με το καλό όλες που προγραμματίσατε, σύντομα θα μας πείτε τα ευχάριστα! ✌️🤞❤️

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Νατασα1992 είπε:

Μην αγχώνεσαι κοριτσι μου.. έχεις διαστολή και συσπάσεις; Τι σου είπε; 

Όχι έχω τράχηλο τσιγαροχαρτο προς το παρόν σχεδόν ανυπαρκτο, λίγες συσπάσεις αλλά είναι πολύ χαμηλά η μικρή.  


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , korina84 είπε:

Όχι έχω τράχηλο τσιγαροχαρτο προς το παρόν σχεδόν ανυπαρκτο, λίγες συσπάσεις αλλά είναι πολύ χαμηλά η μικρή.  

Κατάλαβα! Κάτσε ξαπλωμένη..και προσπάθησε να είσαι ψύχραιμη.. το μωράκι σου ποσό βάρος έχει; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 44 λεπτά , Νατασα1992 είπε:

Κατάλαβα! Κάτσε ξαπλωμένη..και προσπάθησε να είσαι ψύχραιμη.. το μωράκι σου ποσό βάρος έχει; 

Είναι σίγουρα 2500 κιλά από τη προηγούμενη εβδομάδα δεν μπορεί να μου βγάλει κιλά γιατί είναι τόσο χαμηλα που κάποιες μετρήσεις δεν τις πιάνει... λογικά και παραπάνω πρέπει να είναι! Από κιλά είναι καλά απλά ιδανικά θα θέλαμε άλλη μια εβδομάδα.

Ναι ξάπλα τελείως είμαι αλλά έχω αγχωθει γιατί στη προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα πάει με πρόκληση κυρία οπότε δεν το είχα ζήσει όλο αυτό!!


preg.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, korina84 είπε:

Είναι σίγουρα 2500 κιλά από τη προηγούμενη εβδομάδα δεν μπορεί να μου βγάλει κιλά γιατί είναι τόσο χαμηλα που κάποιες μετρήσεις δεν τις πιάνει... λογικά και παραπάνω πρέπει να είναι! Από κιλά είναι καλά απλά ιδανικά θα θέλαμε άλλη μια εβδομάδα.

Ναι ξάπλα τελείως είμαι αλλά έχω αγχωθει γιατί στη προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα πάει με πρόκληση κυρία οπότε δεν το είχα ζήσει όλο αυτό!!

Κάνε μια προσπάθεια να φτάσει το Σκ κοπέλα μου.. αν όχι θα έρθει λίγο νωρίτερα το μωράκι σου, δεν πειράζει θα είναι μια χαρά ❣️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/10/2023 at 10:39 ΠΜ, Athene είπε:

Γέννησα κορίτσια! Σήμερα το πρωί στις 5.30, ήρθε μόνη της η ζουμερουλα χωρίς να περιμένει το ραντεβού μας την Πέμπτη.

Με το καλό όλες σας να πάρετε στην αγκαλιά σας ασφαλή και υγιή τα μωράκια σας στην ώρα τους!!!

Να σας ζήσει η μπέμπα! 💐🤱🏼

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Να σας ζήσουν τα μωράκια σε όσες κοπέλες γεννήσανε!!! Με το καλό οι υπόλοιπες!. Ειμαι 37 βδομαδων σήμερα εδώ και κάτι μέρες έχω σαν πόνους ένα τσουξιμο εσωτερικό όταν πάω να προχωρήσω και εννοείται πολύ πόνο στην ηβικη περιοχή. Έχω ραντεβού για καισαρικη στις 39 βδομαδες αλλά εν νομίζω να καθησει τόσο πολύ η μπέμπα.  Με δυσκολία προχωράω. Έχω αρχίσει και φοβάμαι για την εξέλιξη της εγκυμοσύνης διαβάζω και της επιπλοκές και τρελαίνομαι.  Δεν μπορώ να κάνω και πολλά μόνο υπομονή. Καλή δύναμη σε όλες μας

  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 2
  • Δύναμη! 1

xGjWm4.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Roula2021 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Να σας ζήσουν τα μωράκια σε όσες κοπέλες γεννήσανε!!! Με το καλό οι υπόλοιπες!. Ειμαι 37 βδομαδων σήμερα εδώ και κάτι μέρες έχω σαν πόνους ένα τσουξιμο εσωτερικό όταν πάω να προχωρήσω και εννοείται πολύ πόνο στην ηβικη περιοχή. Έχω ραντεβού για καισαρικη στις 39 βδομαδες αλλά εν νομίζω να καθησει τόσο πολύ η μπέμπα.  Με δυσκολία προχωράω. Έχω αρχίσει και φοβάμαι για την εξέλιξη της εγκυμοσύνης διαβάζω και της επιπλοκές και τρελαίνομαι.  Δεν μπορώ να κάνω και πολλά μόνο υπομονή. Καλή δύναμη σε όλες μας

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!! Όλοι σε αναμμένα κάρβουνα είμαστε 😁

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...