Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Angot είπε:

ναι ίσως με τα χάπια κάνω κάτι λάθος ! πόση ώρα να απέχει ο σίδηρος με το ασβέστιο; 

Εκτός απο τα χάπια θα πρέπει κ η διατροφή να ειναι πλούσια σε σίδηρο.. Θυμάμαι οι μαιες μου είχανε δώσει μια λιστα με τροφές που ειναι κατάλληλες για εγκυμοσύνη κ βοηθούν τον αιματοκριτη.. Αν δεν εχεις κάποιο θέμα ( στομάχι εντερο κλπ ) δοκίμασε να προσθέσεις διάφορες τροφές που θα βοηθησουν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 8 λεπτά , Angot είπε:

ναι ίσως με τα χάπια κάνω κάτι λάθος ! πόση ώρα να απέχει ο σίδηρος με το ασβέστιο; 

Πρωί και βράδυ σίδηρο νηστική, ασβέστιο μετά το κυρίως γεύμα το μεσημέρι. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Neverstop είπε:

Κι εγώ έχω το στίγμα. Μια χαρά τιμές είχες. Ξεκίνησα με 34 κι αιμοσφαιρινη 9.5..κατέβηκε 28,5 ο αιματοκριτης και μετά τον όγδοο τον ανέβασα 31 και την αιμοσφαιρινη 10. Αγώνας! Τα tardyferon δεν μου έκαναν τίποτα.. Μόνο Αμπούλες omalin, filicine και πήρα και lactiferon. 

Δεν νομίζω πως παίζει ρόλο να μετράς και σίδηρο στη δική μας περίπτωση. 

να σ πω την αλήθεια μόνη μ εκανα σίδηρο από περιέργεια! ο γιατρός δεν μ είχε γράψει!  γενικά εχω καλό αιματοκρίτη κλπ τύπου 40-42 είναι μια άλλη μορφή στίγματος όπως είχε πει η οικονομ. και με συμβούλευσε να το διερευνήσω περεταίρω στο Λαϊκό , όπως επισης είχε πει ότι μπορώ να δίνω και αίμα! τώρα τι να σ πω κ γω!  α και ο γιατρός μ ειχε δώσει φακελάκια σίδηρο αλλά δεν μπορούσα να τα πιω και μ είπε μετά τα χάπια 

πρίν από 11 λεπτά , Tintin είπε:

Εκτός απο τα χάπια θα πρέπει κ η διατροφή να ειναι πλούσια σε σίδηρο.. Θυμάμαι οι μαιες μου είχανε δώσει μια λιστα με τροφές που ειναι κατάλληλες για εγκυμοσύνη κ βοηθούν τον αιματοκριτη.. Αν δεν εχεις κάποιο θέμα ( στομάχι εντερο κλπ ) δοκίμασε να προσθέσεις διάφορες τροφές που θα βοηθησουν

η διατροφή μ είναι καλή ! κάθε μέρα φρούτα , λαχανικά, όσπρια όλα! δεν μπορώ να πω! ίσως με τα χάπια δεν τα παω καλα! θα δούμε στις επόμενες ! ο γιατρός είπε μην αγχώνομαι όλα καλα είναι 

πρίν από 10 λεπτά , Neverstop είπε:

Πρωί και βράδυ σίδηρο νηστική, ασβέστιο μετά το κυρίως γεύμα το μεσημέρι. 

α εγώ τρωω πρωινό ένα τοστ και έναν χυμό και μετά από καμια ώρα πίνω τον σίδηρο , λες γι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Angot είπε:

να σ πω την αλήθεια μόνη μ εκανα σίδηρο από περιέργεια! ο γιατρός δεν μ είχε γράψει!  γενικά εχω καλό αιματοκρίτη κλπ τύπου 40-42 είναι μια άλλη μορφή στίγματος όπως είχε πει η οικονομ. και με συμβούλευσε να το διερευνήσω περεταίρω στο Λαϊκό , όπως επισης είχε πει ότι μπορώ να δίνω και αίμα! τώρα τι να σ πω κ γω!  α και ο γιατρός μ ειχε δώσει φακελάκια σίδηρο αλλά δεν μπορούσα να τα πιω και μ είπε μετά τα χάπια 

η διατροφή μ είναι καλή ! κάθε μέρα φρούτα , λαχανικά, όσπρια όλα! δεν μπορώ να πω! ίσως με τα χάπια δεν τα παω καλα! θα δούμε στις επόμενες ! ο γιατρός είπε μην αγχώνομαι όλα καλα είναι 

α εγώ τρωω πρωινό ένα τοστ και έναν χυμό και μετά από καμια ώρα πίνω τον σίδηρο , λες γι αυτό;

Πρέπει οπωσδήποτε νηστική τον σίδηρο και φαγητό μετά μια ώρα. Για να φας γαλακτομικα, δύο ώρες μετά. Ναι, έχεις λογικά τον Β τύπο του στίγματος. 

πρίν από 16 λεπτά , Antonia_ είπε:

Καλημέρα!

 

Η γυναικολόγος Μ είπε ν κάνω κ άλλη χοριακη τελικά. Τη Δευτέρα ήταν 598 και σήμερα 905. Δεν μου φαίνεται καλό το αποτέλεσμα. Δεν μπορώ πάλι τα ίδια αλήθεια 😔

Η αλήθεια είναι πως έχει 50% αύξηση. Δεν παύει όμως να ανεβαίνει. Μόνο ο υπέρηχος θα δώσει απάντηση. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Neverstop είπε:

Πρέπει οπωσδήποτε νηστική τον σίδηρο και φαγητό μετά μια ώρα. Για να φας γαλακτομικα, δύο ώρες μετά. Ναι, έχεις λογικά τον Β τύπο του στίγματος. 

Η αλήθεια είναι πως έχει 50% αύξηση. Δεν παύει όμως να ανεβαίνει. Μόνο ο υπέρηχος θα δώσει απάντηση. 

Έχω ραντεβού την Τρίτη για υπέρηχο αλλά μέχρι τότε τι θ κάνω δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Antonia_ είπε:

Έχω ραντεβού την Τρίτη για υπέρηχο αλλά μέχρι τότε τι θ κάνω δεν ξέρω.

Στη θέση σου, επειδή κι εγώ δεν είχα χοριακες με διπλασιασμό, θα έκανα άλλη μία σίγουρα να ξέρω που βαδίζω την Παρασκευή. Μου είχαν πει από το κέντρο μετα το 900 να μην κάνω άλλη αλλά θα έσκαγα. Οπότε επανάληψη την Παρασκευή. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Neverstop είπε:

Στη θέση σου, επειδή κι εγώ δεν είχα χοριακες με διπλασιασμό, θα έκανα άλλη μία σίγουρα να ξέρω που βαδίζω την Παρασκευή. Μου είχαν πει από το κέντρο μετα το 900 να μην κάνω άλλη αλλά θα έσκαγα. Οπότε επανάληψη την Παρασκευή. 

Έτσι με βλέπω να κάνω πάλι την Παρασκευή.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angot είπε:

λοιπόν εγώ εκανα αιματολογικές ! αιματοκρίτης μ έπεσε 5 μονάδες μέσα σε 1,5 μήνα ! κουφάθηκα … και παίρνω 2 χάπια σιδήρου και 1 φολικο οξύ 

Κι εγώ τους πρώτους μήνες επεφτε κατακόρυφα... έφτασα 27 αιματοκρίτη... μου άλλαξαν σίδηρο και πήρα το omalin (αν το γράφω καλα) βεβαια απο καποιο σημειο και μετα δεν τραβανε τοσο... εμένα ανέβηκε μετά τον 5ο - 6ο γιατί είχα αρχίσει να αγχώνομαι...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Sisheido είπε:

Κι εγώ τους πρώτους μήνες επεφτε κατακόρυφα... έφτασα 27 αιματοκρίτη... μου άλλαξαν σίδηρο και πήρα το omalin (αν το γράφω καλα) βεβαια απο καποιο σημειο και μετα δεν τραβανε τοσο... εμένα ανέβηκε μετά τον 5ο - 6ο γιατί είχα αρχίσει να αγχώνομαι...

θα το δω στις 8 που εχω ραντεβού με τον γιατρό μήπως  δεν με πιάνει το χαπι! κοίταξε θέλω ακόμα 2 εβδομάδες για τον 5ο πρώτα ο θεός, άρα λογικά στις επόμενες εξετάσεις θ αρχίσει να σταθεροποιείται 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Antonia_ said:

Καλημέρα!

Η γυναικολόγος Μ είπε ν κάνω κ άλλη χοριακη τελικά. Τη Δευτέρα ήταν 598 και σήμερα 905. Δεν μου φαίνεται καλό το αποτέλεσμα. Δεν μπορώ πάλι τα ίδια αλήθεια 😔

Κάνε οπωσδήποτε και άλλη.

Εγώ είχα κάνει παρασκευή και ήταν 49 και την δευτέρα ήταν 86. Σε 3 μέρες δεν είχε καν διπλασιαστει. Ο γιατρός μου είχε πει εαν δεν αδιαθετούσα μέχρι τότε να ξαναέκανα χοριακή σε μια εβδομάδα, όπου τότε είχε φτάσει περίπου 3000! Τώρα είμαι στην 18η εβδομάδα!

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , zouko είπε:

Κάνε οπωσδήποτε και άλλη.

Εγώ είχα κάνει παρασκευή και ήταν 49 και την δευτέρα ήταν 86. Σε 3 μέρες δεν είχε καν διπλασιαστει. Ο γιατρός μου είχε πει εαν δεν αδιαθετούσα μέχρι τότε να ξαναέκανα χοριακή σε μια εβδομάδα, όπου τότε είχε φτάσει περίπου 3000! Τώρα είμαι στην 18η εβδομάδα!

Μακάρι να εξελιχθεί καλά και η δική μου! 🙏 Ειλικρινά αυτές οι χοριακες με έχουν τρελάνει.

Τέλεια μπράβο πολύ χαίρομαι!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , zouko είπε:

Κάνε οπωσδήποτε και άλλη.

Εγώ είχα κάνει παρασκευή και ήταν 49 και την δευτέρα ήταν 86. Σε 3 μέρες δεν είχε καν διπλασιαστει. Ο γιατρός μου είχε πει εαν δεν αδιαθετούσα μέχρι τότε να ξαναέκανα χοριακή σε μια εβδομάδα, όπου τότε είχε φτάσει περίπου 3000! Τώρα είμαι στην 18η εβδομάδα!

Με το καλό το μωράκι σου!!! Μιας και είμαστε στις ίδιες εβδομάδες θα ηθελα να σε ρωτησω αν εσυ εχεις δει να κουνιέται η κοιλια σου οταν κλωτσάει το μωράκι? Εγώ αύριο κλείνω την 19 εβδομάδα και σήμερα είδα ξεκάθαρα την ώρα που κλώτσησε 2 φορές να κουνιέται ελαφρά η κοιλια.. λέω μήπως έχω αρχίσει και το χάνω 🤣 είναι ακριβώς στο σημείο που είναι τα εμβρυακια.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Bluee19 είπε:

Κορίτσια sos 

Με έπιασε ένας πόνος πολύ έντονος κάτω χαμηλά δεξιά για 1λεπτο αλλά πολύ δυνατός !!! Λέτε να είναι κάτι κακό ; 

Μην ανχωνεσε αν ήταν μόνο για ένα λεπτό τίποτα δεν είναι μπορεί το έντερο απτά φάρμακα . Ξεκουράσου Κ μην ανχωνεσε 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...