Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , Angot είπε:

γενικά πταν είσαι έγκυος οι όζοι μεγαλώνουν ! και την προηγούμενη φορά μεγάλωσαν αλλά έτυχε να ειχα κάνει πριν μείνω έγκυος και αφού διέκοψα μετά απο κανα 4 μηνο. όποτε δεν το ειχα ψάξει για το κατά τη διάρκεια της κύησης τι κάνουμε 

Να το ελέγξεις να δεις τ γίνετε !!!

εμενα με έπιασαν πόνοι περιόδου έντονοι σαν να έρχεταιιι λέτε να τελείωσε ;☹️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 1 λεπτό , Bluee19 είπε:

Να το ελέγξεις να δεις τ γίνετε !!!

εμενα με έπιασαν πόνοι περιόδου έντονοι σαν να έρχεταιιι λέτε να τελείωσε ;☹️

παίρνεις προγεστερονη. δεν θα σ έρθει περιοδος! ξάπλωσε να ξεκουραστείς ! και γω κάθε τρεις και λιγο έτρεχα τουαλέτα να δω αν εχω αίμα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Angot είπε:

παίρνεις προγεστερονη. δεν θα σ έρθει περιοδος! ξάπλωσε να ξεκουραστείς ! και γω κάθε τρεις και λιγο έτρεχα τουαλέτα να δω αν εχω αίμα 

Καλά δεν κάνω και τίποτα από μια καρέκλα στο κρεβάτι και στον καναπέ είμαι όλη μέρα 🤣 κάνω καθιστική δουλειά έχω βαρεθεί αν κάθομαι 😭😭

Και επίσης το καφέ συνεχίζει …

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ !!!! Εύχομαι και σε σένα να πάνε όλα τέλεια και να αποκτήσετε το παιδάκι σας !!!!

Με βάση της μέρες λέω 2-3 χαχαχα 😭

Ευχαριστώ πολύ 1μερουλα γεμάτη έμεινε 🙏🏼

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! Έχω κάνει ήδη δύο ζουζούνια και θα μεταφέρω το τελευταίο έμβρυο τώρα. Λίγο έως πολυ πιο χαλαρά σε σχέση με τις προηγούμενες φορές αλλά δεν παύει να έχω αγωνία.

Επίσης σε όλες τις αναμονες χοριακων ένιωθα πόνους περιόδου


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

Καλά δεν κάνω και τίποτα από μια καρέκλα στο κρεβάτι και στον καναπέ είμαι όλη μέρα 🤣 κάνω καθιστική δουλειά έχω βαρεθεί αν κάθομαι 😭😭

Και επίσης το καφέ συνεχίζει …

Εγώ είχα καφέ αρκετές φορες στο πρωτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης. Κάποιες φορές ροζ αιμα και μια φορά κανονικό κόκκινο αιμα. Τώρα είμαι στην 19 εβδομάδα ❤. Καλο ειναι να σηκώνεσαι ανα τακτα χρονικα διάστημα. Εμενα μου είχε πει ο γυναικολογος μου ανά 20 λεπτο οπωσδήποτε να σηκώνομαι και να κινουμε. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα !!!! Έκανα το ψηφιακό πρωί πρωί δεν μπορούσα !!!!! Γράφει + 1-2 εβδομάδες!!!! Καλά αυτά τα τρία λεπτά μέχρι να εμφανίσει το ψηφιακό πέρασαν μαρτυρικά νομίζω 🤣

Σας ανέβασα και το ψηφιακό να δείτε !!!! Αχχχ αυτή η τεχνολογία θα μας φάει!!!!
σοκκκκκ 24ωρες για την χοριακηηη!!!!🥹

3 ώρες πρίν, Marlina είπε:

Εγώ είχα καφέ αρκετές φορες στο πρωτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης. Κάποιες φορές ροζ αιμα και μια φορά κανονικό κόκκινο αιμα. Τώρα είμαι στην 19 εβδομάδα ❤. Καλο ειναι να σηκώνεσαι ανα τακτα χρονικα διάστημα. Εμενα μου είχε πει ο γυναικολογος μου ανά 20 λεπτο οπωσδήποτε να σηκώνομαι και να κινουμε. 

Σηκώνομαι κάλε για να κάνω και καμία δουλειά γιατί ο αντρουλης μόνο κάνα πιάτο πλένει όταν του πω αχ βαχ πονώ 🤣🤣🤣

Με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου ❤️

7 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! Έχω κάνει ήδη δύο ζουζούνια και θα μεταφέρω το τελευταίο έμβρυο τώρα. Λίγο έως πολυ πιο χαλαρά σε σχέση με τις προηγούμενες φορές αλλά δεν παύει να έχω αγωνία.

Επίσης σε όλες τις αναμονες χοριακων ένιωθα πόνους περιόδου

Να σου ζήσουν🙏🏼💙

Όλα θα πάνε καλά να σκέφτεσαι έχεις ξανά μείνει έγκυος και έχεις γεννήσει μια χαρά παιδάκια !!!! Άρα να σκέφτεσαι θετικά 

πρίν από 5 λεπτά , Bluee19 είπε:

Κορίτσια καλημέρα !!!! Έκανα το ψηφιακό πρωί πρωί δεν μπορούσα !!!!! Γράφει + 1-2 εβδομάδες!!!! Καλά αυτά τα τρία λεπτά μέχρι να εμφανίσει το ψηφιακό πέρασαν μαρτυρικά νομίζω 🤣

σοκκκκκ 24ωρες για την χοριακηηη!!!!🥹

Σηκώνομαι κάλε για να κάνω και καμία δουλειά γιατί ο αντρουλης μόνο κάνα πιάτο πλένει όταν του πω αχ βαχ πονώ 🤣🤣🤣

Με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου ❤️

Να σου ζήσουν🙏🏼💙

Όλα θα πάνε καλά να σκέφτεσαι έχεις ξανά μείνει έγκυος και έχεις γεννήσει μια χαρά παιδάκια !!!! Άρα να σκέφτεσαι θετικά 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Λουλούδια 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Bluee19 είπε:

Κορίτσια καλημέρα !!!! Έκανα το ψηφιακό πρωί πρωί δεν μπορούσα !!!!! Γράφει + 1-2 εβδομάδες!!!! Καλά αυτά τα τρία λεπτά μέχρι να εμφανίσει το ψηφιακό πέρασαν μαρτυρικά νομίζω 🤣

Σας ανέβασα και το ψηφιακό να δείτε !!!! Αχχχ αυτή η τεχνολογία θα μας φάει!!!!
σοκκκκκ 24ωρες για την χοριακηηη!!!!🥹

Σηκώνομαι κάλε για να κάνω και καμία δουλειά γιατί ο αντρουλης μόνο κάνα πιάτο πλένει όταν του πω αχ βαχ πονώ 🤣🤣🤣

Με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου ❤️

Να σου ζήσουν🙏🏼💙

Όλα θα πάνε καλά να σκέφτεσαι έχεις ξανά μείνει έγκυος και έχεις γεννήσει μια χαρά παιδάκια !!!! Άρα να σκέφτεσαι θετικά 

 

καλημερααα λογικά μεθαύριο θα σ δείξει 2-3 και μένα έτσι ξεκίνησε ! δεν έχει να κάνει με την πραγματική ηλικία κύησης σ, έχει να κάνει με το ποσο έχει προλάβει να ανεβεί η χοριακη 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Angot είπε:

καλημερααα λογικά μεθαύριο θα σ δείξει 2-3 και μένα έτσι ξεκίνησε ! δεν έχει να κάνει με την πραγματική ηλικία κύησης σ, έχει να κάνει με το ποσο έχει προλάβει να ανεβεί η χοριακη 

Αυτό σκέφτηκα και εγώ !!! Από πόσες μονάδες χοριακης δείχνει ; Μην χαίρομαι τσάμπα και είναι χαμηλή 😳

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

Αυτό σκέφτηκα και εγώ !!! Από πόσες μονάδες χοριακης δείχνει ; Μην χαίρομαι τσάμπα και είναι χαμηλή 😳

οχι βρε συ αυτά είναι 25αρια  παραπάνω θα έχεις ! σου λέω αύριο λογικά θα σ δείξει 2-3 ! βέβαια έχεις την χοριακη όποτε δέν  εχει νόημα να κανείς άλλο 

Just now, Angot είπε:

οχι βρε συ αυτά είναι 25αρια  παραπάνω θα έχεις ! σου λέω αύριο λογικά θα σ δείξει 2-3 ! βέβαια έχεις την χοριακη όποτε δέν  εχει νόημα να κανείς άλλο 

λοιπόν εγώ εκανα αιματολογικές ! αιματοκρίτης μ έπεσε 5 μονάδες μέσα σε 1,5 μήνα ! κουφάθηκα … και παίρνω 2 χάπια σιδήρου και 1 φολικο οξύ 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Angot είπε:

οχι βρε συ αυτά είναι 25αρια  παραπάνω θα έχεις ! σου λέω αύριο λογικά θα σ δείξει 2-3 ! βέβαια έχεις την χοριακη όποτε δέν  εχει νόημα να κανείς άλλο 

Θα κάνω αύριο πρωί πρωί την χοριακη και θα κρατήσω το τεστακι για Παρασκευή για σιγουριά 😇

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 48 λεπτά , Angot είπε:

οχι βρε συ αυτά είναι 25αρια  παραπάνω θα έχεις ! σου λέω αύριο λογικά θα σ δείξει 2-3 ! βέβαια έχεις την χοριακη όποτε δέν  εχει νόημα να κανείς άλλο 

λοιπόν εγώ εκανα αιματολογικές ! αιματοκρίτης μ έπεσε 5 μονάδες μέσα σε 1,5 μήνα ! κουφάθηκα … και παίρνω 2 χάπια σιδήρου και 1 φολικο οξύ 

Με τι αιματοκριτη ξεκίνησες? Και ποιο σίδηρο παίρνεις? Σίγουρα πέφτει στην εγκυμοσύνη αλλά πολύ απότομα σου έπεσε. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Neverstop είπε:

Με τι αιματοκριτη ξεκίνησες? Και ποιο σίδηρο παίρνεις? Σίγουρα πέφτει στην εγκυμοσύνη αλλά πολύ απότομα σου έπεσε. 

εχω στίγμα! παίρνω tardyferon 2 χάπια και 1 filicine ! ξεκινησα με 40 και πήγε 35! και η αιμοσφαιρινη μ ήταν 12,6 και έπεσε στο 11,6! ο σίδηρος μου πέρυσι ήταν 189 και τώρα στην εξέταση είχε πάει 90 ! τον σίδηρο δεν τον εχω μετρήσει από την προηγούμενη εγκυμοσυνη γι αυτό λέω από πέρυσι! σάκχαρο εχω 83 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Angot είπε:

εχω στίγμα! παίρνω tardyferon 2 χάπια και 1 filicine ! ξεκινησα με 40 και πήγε 35! και η αιμοσφαιρινη μ ήταν 12,6 και έπεσε στο 11,6! ο σίδηρος μου πέρυσι ήταν 189 και τώρα στην εξέταση είχε πάει 90 ! τον σίδηρο δεν τον εχω μετρήσει από την προηγούμενη εγκυμοσυνη γι αυτό λέω από πέρυσι! σάκχαρο εχω 83 

Για στίγμα είναι άψογες οι εξετάσεις σου. Το μόνο που να προσέχεις είναι πως περνεις τον σίδηρο δηλαδή τι τρως Κ τι βιταμίνες περνεις κοντά στο σίδηρο. Είναι φυσιολογικό να πέσει κάποιες μονάδες σε κανένα μήνα θα σταθεροποιηθεί μην ανχωνεσε απλά να είσαι πιο προσεκτική με τις τροφές Κ τους συνδυασμούς στα χάπια 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

Για στίγμα είναι άψογες οι εξετάσεις σου. Το μόνο που να προσέχεις είναι πως περνεις τον σίδηρο δηλαδή τι τρως Κ τι βιταμίνες περνεις κοντά στο σίδηρο. Είναι φυσιολογικό να πέσει κάποιες μονάδες σε κανένα μήνα θα σταθεροποιηθεί μην ανχωνεσε απλά να είσαι πιο προσεκτική με τις τροφές Κ τους συνδυασμούς στα χάπια 

ναι ίσως με τα χάπια κάνω κάτι λάθος ! πόση ώρα να απέχει ο σίδηρος με το ασβέστιο; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Angot είπε:

εχω στίγμα! παίρνω tardyferon 2 χάπια και 1 filicine ! ξεκινησα με 40 και πήγε 35! και η αιμοσφαιρινη μ ήταν 12,6 και έπεσε στο 11,6! ο σίδηρος μου πέρυσι ήταν 189 και τώρα στην εξέταση είχε πάει 90 ! τον σίδηρο δεν τον εχω μετρήσει από την προηγούμενη εγκυμοσυνη γι αυτό λέω από πέρυσι! σάκχαρο εχω 83 

Κι εγώ έχω το στίγμα. Μια χαρά τιμές είχες. Ξεκίνησα με 34 κι αιμοσφαιρινη 9.5..κατέβηκε 28,5 ο αιματοκριτης και μετά τον όγδοο τον ανέβασα 31 και την αιμοσφαιρινη 10. Αγώνας! Τα tardyferon δεν μου έκαναν τίποτα.. Μόνο Αμπούλες omalin, filicine και πήρα και lactiferon. 

Δεν νομίζω πως παίζει ρόλο να μετράς και σίδηρο στη δική μας περίπτωση. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...