Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 36 λεπτά , Losr είπε:

Στα Γιάννενα δεν έχει αναμονή ευτυχώς. Εξετάσεις δεν χρειάζεται τα έχω όλα έτοιμα. Την άλλη δεύτερα θα ανέβω για να κάνει ο σύζυγος την βιοψία από την επιδιδιμιδα για πάρουμε όσο το δυνατόν καλύτερο σπέρμα. Έχουμε και κατακερματισμό το έγραψα κάπου παραπάνω. Όχι πολύ υψηλό αλλά ο ανδρολογος στα Γιάννενα μας πρότεινε να γίνει κατάψυξη σπέρματος με βιοψία. Πρέπει πρώτα να βεβαιωσουμε ότι έχουμε ένα όσο το δυνατόν καλύτερο σπέρμα και μετά να κάνω εξωσωματική. Την Δευτέρα που θα είμαι επάνω θα κλείσω και την εξωσωματική εχοντας καλώς των πραγμάτων. Η οποία όπως είπα ευτυχώς δεν έχει αναμονη Το καλό είναι ότι ορμονικά είμαι πολύ καλά βάση και τις ενδοκρινολόγου δηλαδή παρότι είναι σαράντα σχεδόν. Πάω με γνώμονα ότι είναι να γίνει θα γίνει. Γιατί στην πρώτη εξωσωματική επειδή ο εξωσωματικος μου είπε ότι έχω πολύ καλό γονίδιο δηλαδή για την ηλικία μου 38 μισό τότε ότι και πάρα πολλά έβγαλα ωάρια (18) και γονιμοποιιηθαν 15 και έφτασαν βλαστοκυστες τα 10 με είχε κάνει να πιστέψω ότι όλα καλά. Αλλά να που τελικά μετράω και αποβολή και βιοχημικές τώρα πάω με μικρό καλάθι. Η κολλητή μου μικρότερης ηλικίας 35 με μέτριες βλαστοκυστες πολύ χαμηλή αμη και πιο χάλια ορμόνες από μενα που τις είχαν πει για δανεικό στην επομενη αν δεν έπιανε αυτή η εξωσωματική τελικά έπιασε δίδυμα και δεν είχε κανένα θέμα γέννησε κανονικά. Για αυτό πιστεύω πλέον ότι είναι να γίνει θα γίνει. Θα κάνω ότι καλύτερο μπορώ και ελπίζω να βάλει το χέρι του και ο θεός. 

Όλα είναι σχετικά στην εξωσωματική το μόνο σίγουρο είναι ότι η ηλικία μετράει πολύ. Θα γίνει, απλά κάποιες φορές θέλει περισσότερες προσπάθειες. Μην αγχώνεσαι με το δημόσιο, να πας χωρίς δεύτερη σκέψη, τα ιδιωτικά είναι καλά αλλά κοστίζουν παρά πολύ. Ένα καλό έμβρυο θα πετύχει παντού!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 40 λεπτά , Losr είπε:

Στα Γιάννενα δεν έχει αναμονή ευτυχώς. Εξετάσεις δεν χρειάζεται τα έχω όλα έτοιμα. Την άλλη δεύτερα θα ανέβω για να κάνει ο σύζυγος την βιοψία από την επιδιδιμιδα για πάρουμε όσο το δυνατόν καλύτερο σπέρμα. Έχουμε και κατακερματισμό το έγραψα κάπου παραπάνω. Όχι πολύ υψηλό αλλά ο ανδρολογος στα Γιάννενα μας πρότεινε να γίνει κατάψυξη σπέρματος με βιοψία. Πρέπει πρώτα να βεβαιωσουμε ότι έχουμε ένα όσο το δυνατόν καλύτερο σπέρμα και μετά να κάνω εξωσωματική. Την Δευτέρα που θα είμαι επάνω θα κλείσω και την εξωσωματική εχοντας καλώς των πραγμάτων. Η οποία όπως είπα ευτυχώς δεν έχει αναμονη Το καλό είναι ότι ορμονικά είμαι πολύ καλά βάση και τις ενδοκρινολόγου δηλαδή παρότι είναι σαράντα σχεδόν. Πάω με γνώμονα ότι είναι να γίνει θα γίνει. Γιατί στην πρώτη εξωσωματική επειδή ο εξωσωματικος μου είπε ότι έχω πολύ καλό γονίδιο δηλαδή για την ηλικία μου 38 μισό τότε ότι και πάρα πολλά έβγαλα ωάρια (18) και γονιμοποιιηθαν 15 και έφτασαν βλαστοκυστες τα 10 με είχε κάνει να πιστέψω ότι όλα καλά. Αλλά να που τελικά μετράω και αποβολή και βιοχημικές τώρα πάω με μικρό καλάθι. Η κολλητή μου μικρότερης ηλικίας 35 με μέτριες βλαστοκυστες πολύ χαμηλή αμη και πιο χάλια ορμόνες από μενα που τις είχαν πει για δανεικό στην επομενη αν δεν έπιανε αυτή η εξωσωματική τελικά έπιασε δίδυμα και δεν είχε κανένα θέμα γέννησε κανονικά. Για αυτό πιστεύω πλέον ότι είναι να γίνει θα γίνει. Θα κάνω ότι καλύτερο μπορώ και ελπίζω να βάλει το χέρι του και ο θεός. 

Καλησπέρα! Η μονάδα στα Γιάννενα άνοιξε? Γιατί ήταν κλειστή από το καλοκαίρι. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Σποράκι said:

Όλα είναι σχετικά στην εξωσωματική το μόνο σίγουρο είναι ότι η ηλικία μετράει πολύ. Θα γίνει, απλά κάποιες φορές θέλει περισσότερες προσπάθειες. Μην αγχώνεσαι με το δημόσιο, να πας χωρίς δεύτερη σκέψη, τα ιδιωτικά είναι καλά αλλά κοστίζουν παρά πολύ. Ένα καλό έμβρυο θα πετύχει παντού!

Αυτό πιστεύω και εγώ θα πετύχει παντού. Ένα καλό έμβρυο ψάχνω αυτό ακριβώς 

1 hour ago, Neverstop said:

Καλησπέρα! Η μονάδα στα Γιάννενα άνοιξε? Γιατί ήταν κλειστή από το καλοκαίρι. 

Ναι το Ξέρω ότι ο γιατρός συνταξιοδοτήθηκε και στο επόμενο δίμηνο επιστρέφει σαν ομότιμος καθηγητής. Αυτό μου το είπε ο ανδρολογος που παρακολουθεί τον άντρα μου μέσα στο νοσοκομείο. Περισσότερα θα ξέρω την άλλη Δεύτερα που θα είμαι Γιάννενα. Εννοώ λεπτομέρειες για ημερομηνίες ακριβώς. Απλά με διαβεβαίωσε ότι είναι πολύ σύντομη η επιστροφή 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κορίτσια !! να σας ρωτησω , εχω το εξής: μπήκα 14η εβδομάδα και εχω τραβήγματα ποτέ δεξια -ποτέ αριστερά χαμηλά χαμηλά και  στο περπάτημα στις κλειδώσεις μπουτιού. (εσωτερικά) με πιπί ! είναι φυσιολογικό σωστά;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

καλησπερα κορίτσια !! να σας ρωτησω , εχω το εξής: μπήκα 14η εβδομάδα και εχω τραβήγματα ποτέ δεξια -ποτέ αριστερά χαμηλά χαμηλά και  στο περπάτημα στις κλειδώσεις μπουτιού. (εσωτερικά) με πιπί ! είναι φυσιολογικό σωστά;

Ε λογικά μυϊκό είναι όπως το περιγράφεις φυσιολογικό είναι . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Angot είπε:

καλησπερα κορίτσια !! να σας ρωτησω , εχω το εξής: μπήκα 14η εβδομάδα και εχω τραβήγματα ποτέ δεξια -ποτέ αριστερά χαμηλά χαμηλά και  στο περπάτημα στις κλειδώσεις μπουτιού. (εσωτερικά) με πιπί ! είναι φυσιολογικό σωστά;

Έτσι όπως το περιγράφεις,μου ακούγονται τελείως φυσιολογικα και όσο περνάει ο καιρός θα έχεις συχνά τέτοιους πόνους και ειδικά στο έντερο.Ασε που σε λίγο θα σε πονάνε μέρη του σώματος που δεν ήξερες καν ότι υπάρχουν 😁

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

Ξαναδιάβασα το σχόλιό σου και είδα ότι δεν έχεις αδιαθετήσει ακόμη. Άρα η εμβρυομεταφορά θα γινόταν λογικά σε 2 εβδομάδες περίπου από τώρα. Μέχρι τότε θα είσαι πια αρνητική. Νομίζω πως το καλύτερο θα ήταν να το συζητήσεις με το γιατρό σου, κατά πόσο θεωρεί ο ίδιος ότι μπορεί να επηρεάσει πρόσφατη λοίμωξη από covid. Έχω ακούσει/διαβάσει διαφορετικές απόψεις επί του θέματος. Προχώρα ανάλογα με το πώς αισθάνεσαι εσύ, αφού ακούσεις και τον γιατρό σου. Εύχομαι τα καλύτερα. 

Εύχομαι καταρχήν η έμβρυο μεταφορά σου αυτή να σου επιφέρει μια υπέροχη χοριακη!!! Ναι θα μιλήσω με το γιατρό μου αύριο Δευτέρα και θα δούμε πως θα κινηθούμε,δεν έχω αδιαθετησει ακομη ,εγώ φοβάμαι γιατί δε ξέρω ο οργανισμός πότε επανέρχεται από το covid ,άσχετα με το αρνητικό που θα πάρω σε λίγες μέρες.οι γνώμες διαφέρουν γενικά ...

Υπάρχει καμία κοπέλα που να κόλλησε covid και τον ίδιο μήνα να προχώρησε σε έμβρυο μεταφορά;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Θέλω την γνώμη σας τις τελευταίες δυο μέρες έχω τρελή ζαλάδα σε σημείο να τα βλέπω δίπλα !!! Τόση παρενέργεια φέρνουν τα χάπια ; Μέχρι στιγμή δεν έχει κανένα πρόβλημα 😭

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Bluee19 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Θέλω την γνώμη σας τις τελευταίες δυο μέρες έχω τρελή ζαλάδα σε σημείο να τα βλέπω δίπλα !!! Τόση παρενέργεια φέρνουν τα χάπια ; Μέχρι στιγμή δεν έχει κανένα πρόβλημα 😭

Τα ουτρο τα περνεις απτό στόμα? Αυτά φέρνουν πολύ ζαλάδα. η εγκυμοσύνη δεν φέρνει τέτοιες ζαλάδες . 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Έτσι όπως το περιγράφεις,μου ακούγονται τελείως φυσιολογικα και όσο περνάει ο καιρός θα έχεις συχνά τέτοιους πόνους και ειδικά στο έντερο.Ασε που σε λίγο θα σε πονάνε μέρη του σώματος που δεν ήξερες καν ότι υπάρχουν 😁

χαχαχαχ αλήθεια;; κοίταξε ανεκτά είναι , ισα ππου τα νιώθω! απλώς  ξυπνάω και λέω α σήμερα με τσιμπάει δεξιά, σήμερα αριστερά 😆 ειδικά άμα κατσω ώρα σε μια πλευρά πιάνομαι ! 

13 ώρες πρίν, linaa είπε:

Ε λογικά μυϊκό είναι όπως το περιγράφεις φυσιολογικό είναι . 

αυτό με το να κοιμόμαστε αριστερά ισχύει; εμένα πχ με βολεύει δεξιά κυρίως 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Angot είπε:

χαχαχαχ αλήθεια;; κοίταξε ανεκτά είναι , ισα ππου τα νιώθω! απλώς  ξυπνάω και λέω α σήμερα με τσιμπάει δεξιά, σήμερα αριστερά 😆 ειδικά άμα κατσω ώρα σε μια πλευρά πιάνομαι ! 

αυτό με το να κοιμόμαστε αριστερά ισχύει; εμένα πχ με βολεύει δεξιά κυρίως 

Ναι ισχύει το αριστερά . Εντάξει στον ύπνο δεν χρειάζετε να ελέγχεις πώς καθέσε αλλά τις υπόλοιπες ώρες όταν ξαπλώνεις να καθέσε αριστερά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , linaa είπε:

Ναι ισχύει το αριστερά . Εντάξει στον ύπνο δεν χρειάζετε να ελέγχεις πώς καθέσε αλλά τις υπόλοιπες ώρες όταν ξαπλώνεις να καθέσε αριστερά 

κοίταξε προσπαθώ όσο χαζεύω τηλεόραση να ειμαι αριστερά  και όταν πιάνομαι το γυρίζω στο ανάσκελα ! στο κρεβάτι το μοιράζω , ξαπλώνω δλδ αριστερά με παίρνει ο ύπνος πάντα και μετά οοοοοταν γυρίσω γύρισα ! βοηθάει το μωρο καπου ή είναι απλώς για να νιώθω εχω πιο ανάλαφρη;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Bluee19 είπε:

Ναι από το στόμα τα περνώ από την αρχή 

Πάρε τηλέφωνο τον γιατρό σου να στα αλλάξει να τα περνεις κολπικά . Τώρα έχεις μεγάλες ποσότητες προγεστερόνης Κ σου φέρνουν παρενέργειες μιλά άμεσα με το γιατρό σου να μην ταλαιπώρησε 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , linaa είπε:

Πάρε τηλέφωνο τον γιατρό σου να στα αλλάξει να τα περνεις κολπικά . Τώρα έχεις μεγάλες ποσότητες προγεστερόνης Κ σου φέρνουν παρενέργειες μιλά άμεσα με το γιατρό σου να μην ταλαιπώρησε 

Μου είχε πει η μαία να τα περνώ από όπου θέλω δεν υπάρχει πρόβλημα !!! 3 ultro την μέρα περνώ έτσι είχα ξεκινήσει δεν μου τα ανέβασα απλά μου πρόσθεσαν και ένα cyclogest κολπικο το βράδυ !!!

Just now, Bluee19 είπε:

Μου είχε πει η μαία να τα περνώ από όπου θέλω δεν υπάρχει πρόβλημα !!! 3 ultro την μέρα περνώ έτσι είχα ξεκινήσει δεν μου τα ανέβασα απλά μου πρόσθεσαν και ένα cyclogest κολπικο το βράδυ !!!

Για αυτό αναρωτήθηκα και εγώ γιατί περνώ την ίδια ποσότητα εξ αρχής και τώρα ξεκίνησαν οι ζαλάδες 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...