Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια και καλή χρονιά!!

Λοιπόν έκανα και 3η χοριακη σήμερα γιατί χθες ήταν κλειστά.

Χοριακες:

28/12 είχα 18.71

30/12 είχα 42.72

3/1 έχω 102.2

Ελπίζω να ήταν αργή εμφύτευση και να πάνε όλα καλά. Μου έχει βγάλει την ψυχή όλο αυτό με τις χοριακες.

 

 

  • Ευχή 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 41 λεπτά , Antonia_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή χρονιά!!

Λοιπόν έκανα και 3η χοριακη σήμερα γιατί χθες ήταν κλειστά.

Χοριακες:

28/12 είχα 18.71

30/12 είχα 42.72

3/1 έχω 102.2

Ελπίζω να ήταν αργή εμφύτευση και να πάνε όλα καλά. Μου έχει βγάλει την ψυχή όλο αυτό με τις χοριακες.

 

 

Δεν φαίνετε Κ πάρα πολύ ενθαρρυντική η πορεία κράτα μικρό καλάθι γιατί δεν φαίνετε να προχωράει μετά από 4 μέρες . Κάνε μετά από 4 μέρες ξανά πάλι δεν έχει νόημα να πηγαίνεις κάθε δύο μέρες είναι πολύ χαμηλή. 

Την άλλη εβδομάδα θα έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , linaa είπε:

Δεν φαίνετε Κ πάρα πολύ ενθαρρυντική η πορεία κράτα μικρό καλάθι γιατί δεν φαίνετε να προχωράει μετά από 4 μέρες . Κάνε μετά από 4 μέρες ξανά πάλι δεν έχει νόημα να πηγαίνεις κάθε δύο μέρες είναι πολύ χαμηλή. 

Την άλλη εβδομάδα θα έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο 

@Antonia_ συμφωνώ με την Λινά , δεν ξέρω πως θα πάει αλλά αμαρτία να παιδεύεσαι με το κάθε 2 μέρες ! ο γιατρός τι σου είπε;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Angot είπε:

@Antonia_ συμφωνώ με την Λινά , δεν ξέρω πως θα πάει αλλά αμαρτία να παιδεύεσαι με το κάθε 2 μέρες ! ο γιατρός τι σου είπε;

Μόλις με πήρε τηλ ο γιατρός. Μου είπε να κάνω πάλι την Παρασκευή και αν δεν υπερδιπλασιαστεί προτείνει ν σταματήσουμε τα φάρμακα. Λέει πως αν δεν υπερδιπλασιαστεί είτε έχουμε βιοχημική είτε ακόμη και εξωμήτρια, πράγμα που με αγχωσε τώρα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Antonia_ είπε:

Μόλις με πήρε τηλ ο γιατρός. Μου είπε να κάνω πάλι την Παρασκευή και αν δεν υπερδιπλασιαστεί προτείνει ν σταματήσουμε τα φάρμακα. Λέει πως αν δεν υπερδιπλασιαστεί είτε έχουμε βιοχημική είτε ακόμη και εξωμήτρια, πράγμα που με αγχωσε τώρα.

Λίγη υπομονή ακόμα ελπίζουμε στο καλό σενάριο να είναι απλά μια βιοχημική . Πάντως επειδή είναι πολύ μικρή η χοριακη Κ δεν ανεβαίνει σχεδόν καθόλου πολύ πιθανο ακόμα Κ εξωμήτριο να είναι να πέσει μόνο του κ να μην δημιουργήσει τίποτα . Πιστευω μόλις σταματήσεις τα φάρμακα θα σου έρθει αίμα . 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σας! Χρόνια πολλά!!! Καλή χρονιά με υγεία και πολλά μωράκια!!!! Είμαι στην 10η μερα καταστολή με avercap 0,1 και δεν μου ήρθε ακόμα περίοδος..... Θα πάρω τηλέφωνο στο γιατρό μου αυτό εννοείται απλός ήθελα να ρωτήσω πρώτα εσάς.... Σας είχε συμβεί? Πότε να υπολογισω ότι θα αδιαθετησω? Ξεκίνησα 24 ημέρα του κύκλου τις ενέσεις... Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!! 

Link to comment
Share on other sites

Κ θα καθαρίσεις εντελώς 

πρίν από 32 λεπτά , Antonia_ είπε:

Μόλις με πήρε τηλ ο γιατρός. Μου είπε να κάνω πάλι την Παρασκευή και αν δεν υπερδιπλασιαστεί προτείνει ν σταματήσουμε τα φάρμακα. Λέει πως αν δεν υπερδιπλασιαστεί είτε έχουμε βιοχημική είτε ακόμη και εξωμήτρια, πράγμα που με αγχωσε τώρα.

 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, kroxa είπε:

Καλησπέρα σας! Χρόνια πολλά!!! Καλή χρονιά με υγεία και πολλά μωράκια!!!! Είμαι στην 10η μερα καταστολή με avercap 0,1 και δεν μου ήρθε ακόμα περίοδος..... Θα πάρω τηλέφωνο στο γιατρό μου αυτό εννοείται απλός ήθελα να ρωτήσω πρώτα εσάς.... Σας είχε συμβεί? Πότε να υπολογισω ότι θα αδιαθετησω? Ξεκίνησα 24 ημέρα του κύκλου τις ενέσεις... Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!! 

Καλή χρονιά!Εμένα οι οδηγίες έλεγαν απο την ημέρα της αρβεκαπ 7-10 μέρες θα έρθει η περίοδος αλλά τίποτα.Αδιαθετησα τελικά την 14η μέρα.Οταν ρώτησα τον γιατρό μου είπε ότι ο οργανισμός μου αντέδρασε αντίθετα!Ρώτησε κ τον γιατρό σου,να μην αγχώνεσαι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !!! Πήγα έκανα την εξέταση προγεστερονης και περιμένω αποτελέσματα !!! Δείχνει τίποτα αυτή η εξέταση αν έχει γίνει εμφύτευση ή είναι μόνο για τα φάρμακα ; Έχω τρελό άγχος 😭 αν και ο άντρας μου είναι τόσο σίγουρος ότι πήγαν όλα καλά και έχουμε και δυο κοριτσάκια μάλιστα 🤣🤣🤣 χαζομπαμπάς πριν καν έρθουν καταλαβαίνετε 🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Bluee19 είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!! Πήγα έκανα την εξέταση προγεστερονης και περιμένω αποτελέσματα !!! Δείχνει τίποτα αυτή η εξέταση αν έχει γίνει εμφύτευση ή είναι μόνο για τα φάρμακα ; Έχω τρελό άγχος 😭 αν και ο άντρας μου είναι τόσο σίγουρος ότι πήγαν όλα καλά και έχουμε και δυο κοριτσάκια μάλιστα 🤣🤣🤣 χαζομπαμπάς πριν καν έρθουν καταλαβαίνετε 🤣🤣🤣

Για τα φάρμακα είναι η εξέταση είναι πολύ νωρίς για να δείξει κάτι η εξέταση εισαι μόλις δύο μέρες μετά ... Όλα καλά θα πάνε είσαι μικρή κοπέλα  δεν έχεις να ανησυχείς για κάτι ούτε να ανχωνεσε για αυτό το θέμα . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

Για τα φάρμακα είναι η εξέταση είναι πολύ νωρίς για να δείξει κάτι η εξέταση εισαι μόλις δύο μέρες μετά ... Όλα καλά θα πάνε είσαι μικρή κοπέλα  δεν έχεις να ανησυχείς για κάτι ούτε να ανχωνεσε για αυτό το θέμα . 

Αν χώνομαι γιατί κοιτούσα της εξετάσεις που έχω κάνει και είδα στην σαλπιγγογραφια πως έχω πρόσθια κλίση μήτρας που δεν είναι και πολύ φυσιολογικό και δεν ξέρω αν μπορεί να υποστήριξη εγκυμοσύνη , είναι και οι πολύκυστικες θέμα !!! Γενικά ένα πρόβλημα και δεν νιώθω και τίποτα για να πω να ίσως κάτι γίνετε 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, kroxa είπε:

Καλησπέρα σας! Χρόνια πολλά!!! Καλή χρονιά με υγεία και πολλά μωράκια!!!! Είμαι στην 10η μερα καταστολή με avercap 0,1 και δεν μου ήρθε ακόμα περίοδος..... Θα πάρω τηλέφωνο στο γιατρό μου αυτό εννοείται απλός ήθελα να ρωτήσω πρώτα εσάς.... Σας είχε συμβεί? Πότε να υπολογισω ότι θα αδιαθετησω? Ξεκίνησα 24 ημέρα του κύκλου τις ενέσεις... Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!! 

Καλη χρονια!!

και εγω θα ξεκινήσω το μακρύ πρωτόκολλο με καταστολή πρώτα στην 22η ημέρα κύκλου. Παίζει ρόλο ποτε θα έρθει η περίοδος; Δεν μου ανέφεραν κάτι. Μου είπαν μόνο τη 10η ημέρα καταστολής να μετρήσω την ε2 και αν είναι κάτω από 50 να ξεκινήσω τη διέγερση. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

Αν χώνομαι γιατί κοιτούσα της εξετάσεις που έχω κάνει και είδα στην σαλπιγγογραφια πως έχω πρόσθια κλίση μήτρας που δεν είναι και πολύ φυσιολογικό και δεν ξέρω αν μπορεί να υποστήριξη εγκυμοσύνη , είναι και οι πολύκυστικες θέμα !!! Γενικά ένα πρόβλημα και δεν νιώθω και τίποτα για να πω να ίσως κάτι γίνετε 

Μια χαρά μπορεί να υποστήριξη εγκυμοσύνη η κλίση της μήτρας διαφέρει σε όλες τις γυναίκες Κ δεν παίζει Κ πολύ μεγάλο ρόλο. Πρέπει να υπάρχει κάτι το πολύ τραγικό για να έχεις πρόβλημα Κ θα στο είχαν πει από πολυ νωρίς . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Katiamaxiking είπε:

Καλη χρονια!!

και εγω θα ξεκινήσω το μακρύ πρωτόκολλο με καταστολή πρώτα στην 22η ημέρα κύκλου. Παίζει ρόλο ποτε θα έρθει η περίοδος; Δεν μου ανέφεραν κάτι. Μου είπαν μόνο τη 10η ημέρα καταστολής να μετρήσω την ε2 και αν είναι κάτω από 50 να ξεκινήσω τη διέγερση. 

Καλησπέρα! Μίλησα χθες με τον γιατρό μου αύριο να πάω να μέτρησω την ε2 και την άλλη μέρα πάω για υπέροχογραφημα.... Απλός ο γιατρός με είχε ενημέρωση ότι θα αδιαθετησω μέχρι την 10η μερα.... Έιναι αναλόγως το οργανισμό κάθε κοπέλας 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , kroxa είπε:

Καλησπέρα! Μίλησα χθες με τον γιατρό μου αύριο να πάω να μέτρησω την ε2 και την άλλη μέρα πάω για υπέροχογραφημα.... Απλός ο γιατρός με είχε ενημέρωση ότι θα αδιαθετησω μέχρι την 10η μερα.... Έιναι αναλόγως το οργανισμό κάθε κοπέλας 

Α Ενταξει…

καλη επιτυχία ευχομαι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...