Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 41 λεπτά , Tintin είπε:

Νομιζω πως το nipt δεν προτείνεται για δίδυμη κύηση.. Τουλάχιστον στο κέντρο που το εκανα εγώ αυτο μου είχανε πει.. Ρώτησε τον γιατρό σου αν κ τα αποτελέσματα σου ειναι σούπερ!!

@Sabrina_ συμφωνώ , και η νύφη μ είχε δίδυμα και της είπαν να μην το κάνει διότι το αίμα δεν είναι ξεκάθαρο σε ποιο μωρο ανήκει !  τι ηλικία έχεις;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κορίτσια! Εύχομαι το 2024 να δώσει σε όλες ευχάριστα νέα και μωράκια που θα γεμίσουν τα σπίτια με ατελείωτη άδολη αγάπη και πολλά γέλια και χαμόγελα...

Ξεκίνησε και για εμένα η τελευταία μου προετοιμασία ενδομητρίου και ομολογώ ότι έχω μια γλυκιά αγωνία 

  • Μου αρέσει 2
  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 8

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

On 29/12/2023 at 2:53 ΜΜ, Powerzen είπε:

Κορίτσια θα ήθελα να χαρίσω ένα κλειστό κουτί menopur 1200iu λήξη 02/2024. Είμαι βορεια προάστια Αθήνα οπότε ιδανικά από γύρω περιοχές αν υπάρχει κάποια που το χρειάζεται; εύχομαι καλή χρονιά με πολλές επιτυχίες.

Καλησπέρα, αν δεν τις έχεις δώσει θα τις χρειαστώ εγώ για τον Φλεβάρη... απλά δεν μένω Αθήνα...


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Καλησπέρα, αν δεν τις έχεις δώσει θα τις χρειαστώ εγώ για τον Φλεβάρη... απλά δεν μένω Αθήνα...

Καλημέρα!!! Τι έγινε με το εμβρυακι σου; θα κάνεις κι άλλη διέγερση;


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Angot είπε:

@Sabrina_ συμφωνώ , και η νύφη μ είχε δίδυμα και της είπαν να μην το κάνει διότι το αίμα δεν είναι ξεκάθαρο σε ποιο μωρο ανήκει !  τι ηλικία έχεις;

36 ειμαι. Και εγω ανησυχώ γιατί εχω ακούσει και για ψευδή αποτελέσματα.

Μην με πάνε πχ για αμνιο χωρίς λόγο ενώ υπάρχει μεγαλύτερη πιθανότητα αποβολής στα διδυμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Sabrina_ είπε:

36 ειμαι. Και εγω ανησυχώ γιατί εχω ακούσει και για ψευδή αποτελέσματα.

Μην με πάνε πχ για αμνιο χωρίς λόγο ενώ υπάρχει μεγαλύτερη πιθανότητα αποβολής στα διδυμα.

δεν είναι οτι είσαι και σε μεγάλη ηλικία !  δεν ξέρω , τι σκέφτεσαι  να κανεις; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Angot είπε:

δεν είναι οτι είσαι και σε μεγάλη ηλικία !  δεν ξέρω , τι σκέφτεσαι  να κανεις; 

Δεν ξερω.το σκεφτομαι. Ο άντρας μου λέει να μην κάνω, ότι είναι καλά τα αποτελέσματα. Μάλλον θα περιμένω τη β επιπέδου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sabrina_ είπε:

Δεν ξερω.το σκεφτομαι. Ο άντρας μου λέει να μην κάνω, ότι είναι καλά τα αποτελέσματα. Μάλλον θα περιμένω τη β επιπέδου

Μια χαρά είναι τα αποτελέσματα σου... εγώ σκέψου είχα γύρω στο χίλια σε κάποια τρισωμια (με δίδυμα κι εγω) και πάλι ο γιατρός δεν μου ζήτησε περαιτέρω διερεύνηση από τη στιγμή που και στον υπέρηχο δεν φάνηκε κάτι ανησυχητικά... και είμαι 40! Συνήθως αμνιοπαρακεντηση σου ζητάνε όταν είναι γύρω στα 1/300... ή έχεις κι άλλα ευρήματα...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Sabrina_ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Πριν λίγες μέρες κάναμε την αυχενική & pappa στα διδυμάκια μας και θα ηθελα τη γνώμη σας. 

Τα αποτελεσματα ηταν και για τα 2 τα ίδια 

Τρισωμία 21 1:4101

Τρισωμια 18 1:10109

Τρισωμια 13 <1 σε 20000

Ρινικο οστό ορατό

Η γιατρος που μου εκανε την εξεταση και ο γιατρος μου μου ειπαν οτι είναι καλά τα αποτελεσματα αλλά αν θέλω εγω για δική μου σιγουριά να κάνω την nipt. Και αναρωτιέμαι υπάρχει κάποιο όριο κάτω από το οποίο πρέπει να την κάνεις; έχετε κάποια πρόσφατη εμπειρία;

Και εγω με  διδυμα  ειχα  
Τρισωμια  2  1: 1198  
τρισωμια 18  1: 2951 και 
Τρισωμια 13 1:9251 
ετών 42  κ εκανα νιπτ προληπτικα 900€ 
Πριν το αιμα ειχα Τρισωμια  
21 1:60  
18 1:148  
13 1:463 

μια χαρα ειναι οι τιμες σου !με το καλο!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τελικά κρυολόγησα και ανέβασα 37,1 και μεθαύριο έχω την έμβρυο μεταφορά είχε καμία ίδια περίπτωση με την δίκη μου; Στο κέντρο που μίλησα προχθές μου είπαν δεν πειράζει το κρυολόγημα μόνο κοβιντ να μην έχω !!! Κάνω κάθε μέρα τεστ και είμαι αρνητική τώρα θα κάνω άλλο ένα να δω !!! Και το θέμα μου είναι να ακυρώσω την έμβρυο μεταφορά και αν ναι πως θα ενημερώσω το κέντρο έγκαιρα τώρα που είναι κλειστά ώστε να μην αποψύχουν τα εμβρυακια μου και τα χάσω ; 
Αν κάποια είχε παρόμοια περίπτωση παρακαλώ να μου δώσει τα φώτα της !!! Είμαι να σκάσω …έχω πάρει ένα σωρό φάρμακα για την προετοιμασία και από ότι φαινεται θα πάνε στράφι …😞😞😞

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Bluee19 είπε:

Κορίτσια τελικά κρυολόγησα και ανέβασα 37,1 και μεθαύριο έχω την έμβρυο μεταφορά είχε καμία ίδια περίπτωση με την δίκη μου; Στο κέντρο που μίλησα προχθές μου είπαν δεν πειράζει το κρυολόγημα μόνο κοβιντ να μην έχω !!! Κάνω κάθε μέρα τεστ και είμαι αρνητική τώρα θα κάνω άλλο ένα να δω !!! Και το θέμα μου είναι να ακυρώσω την έμβρυο μεταφορά και αν ναι πως θα ενημερώσω το κέντρο έγκαιρα τώρα που είναι κλειστά ώστε να μην αποψύχουν τα εμβρυακια μου και τα χάσω ; 
Αν κάποια είχε παρόμοια περίπτωση παρακαλώ να μου δώσει τα φώτα της !!! Είμαι να σκάσω …έχω πάρει ένα σωρό φάρμακα για την προετοιμασία και από ότι φαινεται θα πάνε στράφι …😞😞😞

Ψυχραιμία κορίτσι μου, το 37,1 δεν είναι τίποτα.. Πάρε φυτικά φάρμακα, πλυσεις, ντεπον κτλ να συνέλθεις κι όλα θα πάνε καλά! Κ φυσικά καλή διατροφή, καμία σούπα κ υγρά μπόλικα! Πιστεύω αν ήταν κόβιντ θα χε ήδη φανεί.. 

Όλες οι κλινικές έχουν τηλ ανάγκης σίγουρα, αν κάτι προκύψει. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Bluee19 είπε:

Κορίτσια τελικά κρυολόγησα και ανέβασα 37,1 και μεθαύριο έχω την έμβρυο μεταφορά είχε καμία ίδια περίπτωση με την δίκη μου; Στο κέντρο που μίλησα προχθές μου είπαν δεν πειράζει το κρυολόγημα μόνο κοβιντ να μην έχω !!! Κάνω κάθε μέρα τεστ και είμαι αρνητική τώρα θα κάνω άλλο ένα να δω !!! Και το θέμα μου είναι να ακυρώσω την έμβρυο μεταφορά και αν ναι πως θα ενημερώσω το κέντρο έγκαιρα τώρα που είναι κλειστά ώστε να μην αποψύχουν τα εμβρυακια μου και τα χάσω ; 
Αν κάποια είχε παρόμοια περίπτωση παρακαλώ να μου δώσει τα φώτα της !!! Είμαι να σκάσω …έχω πάρει ένα σωρό φάρμακα για την προετοιμασία και από ότι φαινεται θα πάνε στράφι …😞😞😞

Μην ανχωνεσε καταρχάς ο γιατρός σου δεν έχει κινητό? Αυτός σίγουρα θα έχει τηλέφωνο να επικοινωνήσει. Επίσης νομίζω Κ να αποψηχθουν ξανακαταψυψονται. Γενικά έπεσες σε λάθος περίοδο γιατί όλοι είναι άρρωστοι αν έβγαινες έξω δεν είχες καμία πιθανότητα να μην κολλήσεις . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Neverstop είπε:

Ψυχραιμία κορίτσι μου, το 37,1 δεν είναι τίποτα.. Πάρε φυτικά φάρμακα, πλυσεις, ντεπον κτλ να συνέλθεις κι όλα θα πάνε καλά! Κ φυσικά καλή διατροφή, καμία σούπα κ υγρά μπόλικα! Πιστεύω αν ήταν κόβιντ θα χε ήδη φανεί.. 

Όλες οι κλινικές έχουν τηλ ανάγκης σίγουρα, αν κάτι προκύψει. 

Περνώ vitamini c,filicine πίνω χαμομήλι συνέχεια δεν βγαίνω από σπίτι γενικά γιατί δουλεύω από το σπίτι και τώρα έκανα τεστ covid και τεστ γρίπης αρνητικά όλα ο πυρετός έπεσε 36,8 δεν ξέρω τ να κάνω !!!

πρίν από 38 λεπτά , linaa είπε:

Μην ανχωνεσε καταρχάς ο γιατρός σου δεν έχει κινητό? Αυτός σίγουρα θα έχει τηλέφωνο να επικοινωνήσει. Επίσης νομίζω Κ να αποψηχθουν ξανακαταψυψονται. Γενικά έπεσες σε λάθος περίοδο γιατί όλοι είναι άρρωστοι αν έβγαινες έξω δεν είχες καμία πιθανότητα να μην κολλήσεις . 

Δεν βγαίνω καθόλου και όταν βλέπω κόσμο είμαι μόνο με μάσκα για αυτό τον λόγο !!! Μακάρι μέχρι την Τρίτη να είμαι καλά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Bluee19 είπε:

Περνώ vitamini c,filicine πίνω χαμομήλι συνέχεια δεν βγαίνω από σπίτι γενικά γιατί δουλεύω από το σπίτι και τώρα έκανα τεστ covid και τεστ γρίπης αρνητικά όλα ο πυρετός έπεσε 36,8 δεν ξέρω τ να κάνω !!!

Δεν βγαίνω καθόλου και όταν βλέπω κόσμο είμαι μόνο με μάσκα για αυτό τον λόγο !!! Μακάρι μέχρι την Τρίτη να είμαι καλά 

Να προχωρήσεις κανονικά στην εμβρυομεταφορά σου. Αφού δεν είναι γρίπη ή κορωνοιος όλα τα αλλά περνάνε εύκολα. Μην αγχώνεσαι για τα έμβρυα, πάντα υπάρχει άνθρωπος στο τηλ αλλά εγώ στη θέση σου δεν θα το σκεφτόμουν καν!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

Κορίτσια τελικά κρυολόγησα και ανέβασα 37,1 και μεθαύριο έχω την έμβρυο μεταφορά είχε καμία ίδια περίπτωση με την δίκη μου; Στο κέντρο που μίλησα προχθές μου είπαν δεν πειράζει το κρυολόγημα μόνο κοβιντ να μην έχω !!! Κάνω κάθε μέρα τεστ και είμαι αρνητική τώρα θα κάνω άλλο ένα να δω !!! Και το θέμα μου είναι να ακυρώσω την έμβρυο μεταφορά και αν ναι πως θα ενημερώσω το κέντρο έγκαιρα τώρα που είναι κλειστά ώστε να μην αποψύχουν τα εμβρυακια μου και τα χάσω ; 
Αν κάποια είχε παρόμοια περίπτωση παρακαλώ να μου δώσει τα φώτα της !!! Είμαι να σκάσω …έχω πάρει ένα σωρό φάρμακα για την προετοιμασία και από ότι φαινεται θα πάνε στράφι …😞😞😞

Το 37.1 δε θεωρείται καν πυρετός. Επίσης υποθέτω ότι παίρνεις προγεστερονη που ούτως ή άλλως αυξάνει τη θερμοκρασία. Καλή επιτυχία εύχομαι! Ευχομαι ολοψυχα το 2024 να σας βρει όλες με ένα μωράκι αγκαλια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...