Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

On 21/12/2023 at 4:41 ΜΜ, Angot είπε:

κορίτσια μου έστειλαν την pappA

 με την αυχενικη πιθανότητες 

τρισωμια 21 :1/7607

τρισωμια 13:1:1036 

τρισωμια 18: 1/9708

νεες πιθανότητες με την pappA 

τρισωμια 21 : 1/7607

τρισωνια 18:1/17012

και τρισωμια 13 : 1:20000

χοριακη 40 (0,811 ΜΟΜ)

pappA 1790 (0,841MoM)

τελικά άλλαξαν προς το καλό απλώς η κοπέλα έτυχε κ μου είπε την μοναδική που παρέμεινε το ίδιο και έγινε παρεξήγηση 

Υπέροχα αποτέλεσμα!!!! Με το καλό ένα υγιέστατο μωράκι! Καλή και ευλογημένη τελειομηνη εγκυμοσύνη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

On 22/12/2023 at 1:59 ΜΜ, Ria_ είπε:

Κορίτσια πήρα τη χοριακη ,είναι 1.64 7η μέρα . 

Μίλησα με το γιατρό, μου λέει το κάθε εργαστήριο μετραει διαφορετικά αρχικά, το δικό σου θεωρεί αρνητικο το κάτω του 0.1 βάση του εργαστηρίου σου είναι θετικό. 
Λέω δηλαδή ? Γιατί για κύηση λέει πχ 3η εβδομάδα από 5.8 
Μου λέει τη προηγούμενη Παρασκευή δε κάναμε λέω ναι και κανονικά σου είπα Κυριακή αλλά κάναμε σήμερα για τις γιορτές ? Λέω ναι ε εντάξει μου λέει υπάρχει ελπίδα λέω δηλαδή θεωρείται θετικό μου λέει κατά μία έννοια ναι αλλά δεν είναι και σίγουρα αν ηταν 15-20 θα μιλούσαμε σε άλλη βάση αλλά βάση εργαστηρίου σου δε θεωρείται και αρνητικό τελείως. Μη σταματήσεις τίποτα μου λέει και Τετάρτη ξανά κάνε ίσως είναι μια κύηση που ξεκινάει από πολύ χαμηλά είναι λίγο νωρίς ακόμα. 

 

Μακαρι να σου πάνε ολα καλα κοριτσακι  μου και ν είναι αυτό για εσενα το ωραιότερο δώρο❤️❤️

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μ χρόνια πολλά ! να έχουμε υγεία πάνω απ όλα και μετά να φέρουμε στον κόσμο τα διαμαντάκια μας ! αν είμαστε εμείς καλα όλα μπορούμε να τα καταφέρουμε αργά ή γρήγορα  ! 🤩🎄

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχή 10
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Bluee19 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια χρόνια πολλά με υγεία , αγάπη και το πολυπόθητο αποτέλεσμα σύντομα σε όλες !!! Με το καλό η νέα χρόνια 🙏🏼💙

ειχα σήμερα υπέρηχο να δούμε το ενδομήτριο !!! 12χιλ είναι και με τρεις στρώσεις και 2/1 θα κάνουμε την μεταφορά !!! 

τελεία! αντε καλή επιτυχία κορίτσι μ να είναι τυχερό το ‘24 ! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια να ρωτησω μήπως ξέρετε για την άδεια που παίρνουμε τις 17 εβδομάδες  ζητάνε βιβλιάριο υγείας; το εχω χάσει γι αυτό . γενικά αν έχετε κάποιες πληροφορίες για το θέμα παρακαλώ πείτε μ γιατί δένε χω ιδέα, νωρίς είναι ακόμα αλλά πληροφοριακά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Angot είπε:

κορίτσια να ρωτησω μήπως ξέρετε για την άδεια που παίρνουμε τις 17 εβδομάδες  ζητάνε βιβλιάριο υγείας; το εχω χάσει γι αυτό . γενικά αν έχετε κάποιες πληροφορίες για το θέμα παρακαλώ πείτε μ γιατί δένε χω ιδέα, νωρίς είναι ακόμα αλλά πληροφοριακά 

Online γίνεται η αίτηση μέσω gov, δεν ζητάνε βιβλιάριο όχι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Angot είπε:

κορίτσια να ρωτησω μήπως ξέρετε για την άδεια που παίρνουμε τις 17 εβδομάδες  ζητάνε βιβλιάριο υγείας; το εχω χάσει γι αυτό . γενικά αν έχετε κάποιες πληροφορίες για το θέμα παρακαλώ πείτε μ γιατί δένε χω ιδέα, νωρίς είναι ακόμα αλλά πληροφοριακά 

Εμένα μου είχε στείλει ο γιατρός μου από μόνος του τη βεβαίωση κύησης όταν ήταν ο καιρός. Εγώ είμαι στο δημόσιο και την έστειλα με μεηλ στην υπηρεσία μου βέβαια, αλλά γενικά οι γιατροί ξέρουν πότε πρέπει να σου τη στείλουν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

α άρα όταν έρθει ο καιρός για την άδεια μ την ανεβάζει ο γιατρός και βγαίνω αυτόματα ; 

Όχι, εσύ την κάνεις τη διαδικασία. Μετά είναι θέμα οργάνωσης του ιατρείου. Μπορεί να κρατά ημερομηνίες και να σου τη στείλουν από εκεί ή να χρειαστεί να τους κάνεις εσύ μια υπενθύμιση. Αφού σου δώσουν τη βεβαίωση την ανεβάζεις εσύ στο gov. Στο μεταξύ θα σου πουν και από τη δουλειά σου λεπτομέρειες. Εγώ πχ δεν την ανέβασα η ίδια στο gov, την έστειλα με μεηλ και τα άλλα έγιναν υπηρεσιακά..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angot είπε:

α άρα όταν έρθει ο καιρός για την άδεια μ την ανεβάζει ο γιατρός και βγαίνω αυτόματα ; 

Θα σου δώσει ο γιατρός το barcode της ηλεκτρονικής απόφασης και θα την ανεβάσει ονλαιν. Κ μέσω gov αντλούνται τα στοιχεία της εργασίας σου, εγώ έβαλα μόνο το αφμ της εταιρείας και βγήκαν αυτόματα. Κι ενημερώνεις καλού κακού το λογιστήριο να κάνει αποδοχή την αίτηση. Στον ιδιωτικό τομέα έτσι το έκανα τον προηγούμενο μήνα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Neverstop είπε:

Θα σου δώσει ο γιατρός το barcode της ηλεκτρονικής απόφασης και θα την ανεβάσει ονλαιν. Κ μέσω gov αντλούνται τα στοιχεία της εργασίας σου, εγώ έβαλα μόνο το αφμ της εταιρείας και βγήκαν αυτόματα. Κι ενημερώνεις καλού κακού το λογιστήριο να κάνει αποδοχή την αίτηση. Στον ιδιωτικό τομέα έτσι το έκανα τον προηγούμενο μήνα. 

αυτό ποσο καιρό πριν την άδεια πρέπει να γίνει; πχ εμένα μ έδωσε πητ 6/7

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...