Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

Κορίτσια πήρα τη χοριακη ,είναι 1.64 7η μέρα . 

Μίλησα με το γιατρό, μου λέει το κάθε εργαστήριο μετραει διαφορετικά αρχικά, το δικό σου θεωρεί αρνητικο το κάτω του 0.1 βάση του εργαστηρίου σου είναι θετικό. 
Λέω δηλαδή ? Γιατί για κύηση λέει πχ 3η εβδομάδα από 5.8 
Μου λέει τη προηγούμενη Παρασκευή δε κάναμε λέω ναι και κανονικά σου είπα Κυριακή αλλά κάναμε σήμερα για τις γιορτές ? Λέω ναι ε εντάξει μου λέει υπάρχει ελπίδα λέω δηλαδή θεωρείται θετικό μου λέει κατά μία έννοια ναι αλλά δεν είναι και σίγουρα αν ηταν 15-20 θα μιλούσαμε σε άλλη βάση αλλά βάση εργαστηρίου σου δε θεωρείται και αρνητικό τελείως. Μη σταματήσεις τίποτα μου λέει και Τετάρτη ξανά κάνε ίσως είναι μια κύηση που ξεκινάει από πολύ χαμηλά είναι λίγο νωρίς ακόμα. 

 

  • Ευχή 11
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 1 λεπτό , Ria_ είπε:

Κορίτσια πήρα τη χοριακη ,είναι 1.64 7η μέρα . 

Μίλησα με το γιατρό, μου λέει το κάθε εργαστήριο μετραει διαφορετικά αρχικά, το δικό σου θεωρεί αρνητικο το κάτω του 0.1 βάση του εργαστηρίου σου είναι θετικό. 
Λέω δηλαδή ? Γιατί για κύηση λέει πχ 3η εβδομάδα από 5.8 
Μου λέει τη προηγούμενη Παρασκευή δε κάναμε λέω ναι και κανονικά σου είπα Κυριακή αλλά κάναμε σήμερα για τις γιορτές ? Λέω ναι ε εντάξει μου λέει υπάρχει ελπίδα λέω δηλαδή θεωρείται θετικό μου λέει κατά μία έννοια ναι αλλά δεν είναι και σίγουρα αν ηταν 15-20 θα μιλούσαμε σε άλλη βάση αλλά βάση εργαστηρίου σου δε θεωρείται και αρνητικό τελείως. Μη σταματήσεις τίποτα μου λέει και Τετάρτη ξανά κάνε ίσως είναι μια κύηση που ξεκινάει από πολύ χαμηλά είναι λίγο νωρίς ακόμα. 

 

Μακάρι να πάνε όλα καλά! Τη χοριακη δεν την έκανες στο Γένεσις? Πήγαινε κάνε εκεί την επόμενη να τη δει και ο γιατρός αμέσως 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Μακάρι να πάνε όλα καλά! Τη χοριακη δεν την έκανες στο Γένεσις? Πήγαινε κάνε εκεί την επόμενη να τη δει και ο γιατρός αμέσως 

Σε ευχαριστώ πολύ ❤️🙏 

Όχι δεν την έκανα στο Γένεσις,εδώ σε εμένα την έκανα οπότε καλύτερα τώρα είναι να γίνει στο ίδιο εργαστήριο ,άσε που δε μπορώ να πάω και Γένεσις γιατί είμαι σε άλλη πόλη και δουλεύει ο άντρας μου Τετάρτη 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Ria_ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ ❤️🙏 

Όχι δεν την έκανα στο Γένεσις,εδώ σε εμένα την έκανα οπότε καλύτερα τώρα είναι να γίνει στο ίδιο εργαστήριο ,άσε που δε μπορώ να πάω και Γένεσις γιατί είμαι σε άλλη πόλη και δουλεύει ο άντρας μου Τετάρτη 

Ναι έχεις δίκιο,δεν το σκέφτηκα,καλυτερα να γίνουν και οι δυο στο ίδιο.Παντως δεν ήταν μηδέν το αποτέλεσμα,αυτό είναι κάτι καλό.Εγω στην αποτυχημένη προσπάθεια είχα 0,01 κάτι τέτοιο.Σου εύχομαι να ανέβει η χοριακη και να έχεις τέλεια αποτελέσματα ❤️❤️❤️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Ναι έχεις δίκιο,δεν το σκέφτηκα,καλυτερα να γίνουν και οι δυο στο ίδιο.Παντως δεν ήταν μηδέν το αποτέλεσμα,αυτό είναι κάτι καλό.Εγω στην αποτυχημένη προσπάθεια είχα 0,01 κάτι τέτοιο.Σου εύχομαι να ανέβει η χοριακη και να έχεις τέλεια αποτελέσματα ❤️❤️❤️

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ,κρατάω μικρό καλάθι εννοείται αλλά κάπως λίγο πήρα τα πάνω μου να δούμε ότι είναι να γίνει θα γίνει ❤️

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Blue Velvet είπε:

Ναι έχεις δίκιο,δεν το σκέφτηκα,καλυτερα να γίνουν και οι δυο στο ίδιο.Παντως δεν ήταν μηδέν το αποτέλεσμα,αυτό είναι κάτι καλό.Εγω στην αποτυχημένη προσπάθεια είχα 0,01 κάτι τέτοιο.Σου εύχομαι να ανέβει η χοριακη και να έχεις τέλεια αποτελέσματα ❤️❤️❤️

και εγω στην αποτυχημενη  ειχα 0,5 κατι τετοιο, οποτε απλα περιμενε αφου ηταν κ νωρις μπορει ν ανεβει.

 

Εγω εκανα εμβρυομεταφορα 19/12 και δεν εχω κατι ιδιαιτερο σε συμπτωματα. Το στηθος μονο αλλα αυτο ηταν απο πριν λογω προγεστερονης. Ξερω οτι ειναι νωρις αλλα χωρις να το θελω νιωθω οτι θα γινει οτι κ την προηγουμενη δλδ τιποτα. Ενω την πρωτη φορα εμεινα εγγυος αλλα απεβαλα τη δευτερη τιποτα. Τωρα ειμαι στην 3η και δεν ξερω δεν νιωθω ιδαιτερα αισιοδοξη, το αντιθετο θ ελεγα.

σκεφτομαι κ τα τεστ στ σπιτι καθε μερα τ αποφευγω ν παω ν παρω αλλα λεω ν κανω κανενα κυριακη δευτερα

  • Ευχή 4
Link to comment
Share on other sites

On 15/12/2023 at 12:03 ΠΜ, Ele@n είπε:

Γεια σου κορίτσι!!! Ναι, έκανα μόλις και περιμένω να φάω τα μούτρα μου πάλι. Άλλαξα πρωτόκολλο και φάρμακα. Μου ταίριαξαν καλύτερα. Βέβαια με τα λιγα που καταλαβαινω είναι ότι μεγαλωσαν γρήγορα και δεν πρόλαβα να πάρω όλα τα ενεσιμα. Εδωσα 7 ωάρια, πολύ καλά σε σχέση με την προηγούμενη φορά. Αλλά ήταν λέει πολύ πηχτό το υλικό τους από μέσα, το ήθελε πιο αραιό για την γονιμοποίηση. Και έχω καταλήξει με ένα που αγωνιούμε να δούμε αν θα γίνει βλαστοκυστη. Αλλά δεν είμαι αισιόδοξη...

Σε θέλω λίγο πιο αισιόδοξη... Ένα και τυχερό για να μην ξεχνιόμαστε;)

 

  • Λουλούδια 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

On 14/12/2023 at 11:55 ΜΜ, Faith22 είπε:

Κορίτσια φοβάμαι!Δεν είχα φανταστεί ότι με την θετική χοριακη το άγχος κ ο φόβος θα δεκαπλασιαζοταν!

9η μέρα 518, 13η μέρα 3154.Μου είπε να πάω για άλλη μια χοριακη Σάββατο αλλά είναι κλειστό το μικροβιολογικό,της είπα ότι με αγχωνουν οι χοριακες κ να μην κάνω άλλη,συμφώνησε κ κανονίσαμε υπέρηχο την Παρασκευή στις 22/12.Με έχουν ζωσει τα φίδια όμως,δεν μπορώ καν να χαρώ,μήπως να πάω αύριο για μια χοριακη?Στις 3 μέρες?Δεν έχω κ κάνα συμπτώματα,μόνο πόνο στο στήθος κ αυτό μια έτσι μια αλλιώς.Να πάω λέτε αύριο για χοριακη?Τι νούμερο θα πρέπει να δω?

Καλησπέρα κορίτσι, πήγες για υπέρηχο; Πώς πήγε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλησπερα. Θα ηθελα να ρωτησω το εξης. Πρωτη φορα εχω φτασει στη 16 εβδομαδα με διδυμακια. Κλασικά με έχουν πιάσει οι ανησυχίες μου παρ ολο που εχω κανει αυχενικη.. ενώ στις αρχές του 3 τριμήνου ένιωθα πολύ πρησμένη την κοιλιά, ενιωθα πληρότητα στο στομάχι οπότε έκανα μικρά γεύματα κ φουσκωνα σαν να μην υπηρχε χώρος. Όταν γυρνούσα στο πλάι ένιωθα ένα βάρος. Επίσης μέχρι πριν λίγες μερες το στήθος μου κάθε πρωί όταν σηκωνομουν ήταν πολύ πρησμένο κ πονούσε. Στο πρωτο τρίμηνο ξεφουσκώνε φουσκώνε η κοιλιά, το στηθος σχεδόν καθημερινά,  ξερω οτι ητςν φυσιολογικο. Τώρα όμως είναι φυσιολογικό? Νιώθω σαν να επανέρχεται ο οργανισμος στα φυσιολογικά.... Εχει κάποια κοπέλα αναλογη εμπειρία?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κορίτσια να σας ρωτησω κανα 2 μέρες στο σκούπισμα η στο εσώρουχο βλέπω κίτρινα υγρά η κίτρινα ξεραμένα κομματάκια άοσμα ! σκέφτηκα μήπως είναι το υπόθετο της προγεστερονης που βγαίνει τώρα που σταμάτησα αλλά δεν ξέρω! να ανησυχώ; α στην καλλιέργεια μ είχε βρει μύκητα κι μου έδωσε κανεστεν για 1 μέρα αλλά πάει καιρός από αυτό 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marlina είπε:

Κοριτσια καλησπερα. Θα ηθελα να ρωτησω το εξης. Πρωτη φορα εχω φτασει στη 16 εβδομαδα με διδυμακια. Κλασικά με έχουν πιάσει οι ανησυχίες μου παρ ολο που εχω κανει αυχενικη.. ενώ στις αρχές του 3 τριμήνου ένιωθα πολύ πρησμένη την κοιλιά, ενιωθα πληρότητα στο στομάχι οπότε έκανα μικρά γεύματα κ φουσκωνα σαν να μην υπηρχε χώρος. Όταν γυρνούσα στο πλάι ένιωθα ένα βάρος. Επίσης μέχρι πριν λίγες μερες το στήθος μου κάθε πρωί όταν σηκωνομουν ήταν πολύ πρησμένο κ πονούσε. Στο πρωτο τρίμηνο ξεφουσκώνε φουσκώνε η κοιλιά, το στηθος σχεδόν καθημερινά,  ξερω οτι ητςν φυσιολογικο. Τώρα όμως είναι φυσιολογικό? Νιώθω σαν να επανέρχεται ο οργανισμος στα φυσιολογικά.... Εχει κάποια κοπέλα αναλογη εμπειρία?

Καλησπέρα!!
Έχουμε μια βδομάδα διαφορά κι εγώ τα ίδια νιώθω.
Στο 1ο τρίμηνο φούσκωνα ξεφούσκωνα, ένιωθα κι εγώ αυτή την πληρότητα στο στομάχι, το στήθος μου ήταν ευαίσθητο και τώρα τίποτα από αυτά, ούτε το στήθος!
Είχα διαβάσει και σε ένα ημερολόγιο κύησης ανά εβδομάδα (νομίζω του Ιασώ) ότι κάπου στο τέλος του 1ου τριμήνου έλεγε ότι τώρα θα σταματήσει ο πόνος στο στήθος
Σε εμένα εδώ και 5-6 ημέρες έχει εμφανιστεί μια μικρή κοιλίτσα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...