Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

καλημερα κορίτσια να ρωτησω εσείς ποτέ κόψατε προγεστερονη και οιστραδιολη; εμένα μου είπε από σήμερα τέλος και τα δυο , 11+3 ειμαι στον υπερηχο και 10+6 στο ημερολόγιο (είπαν ότι κοιτάζουμε τον υπερηχο πλέον) . Μου δημιουργεί ανασφάλεια να τα κόψω έλεγα να ζητήσω να κλείσω το πρώτο 3μηνο και μετά, ας παίρνω εστω μόνο 1 utro + 1 cyclacour ! τι λέτε εσείς; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

1 ώρα πρίν, Angot είπε:

καλημερα κορίτσια να ρωτησω εσείς ποτέ κόψατε προγεστερονη και οιστραδιολη; εμένα μου είπε από σήμερα τέλος και τα δυο , 11+3 ειμαι στον υπερηχο και 10+6 στο ημερολόγιο (είπαν ότι κοιτάζουμε τον υπερηχο πλέον) . Μου δημιουργεί ανασφάλεια να τα κόψω έλεγα να ζητήσω να κλείσω το πρώτο 3μηνο και μετά, ας παίρνω εστω μόνο 1 utro + 1 cyclacour ! τι λέτε εσείς; 

Καλημερα! Εγω τα έκοψα ένατη κ δέκατη εβδομάδα. Αργότερα ξεκίνησα μία προγεστερονη μόνο προληπτικά γιατί φοβόμουν πως θα κοντυνει ο τράχηλος (δική μου ανασφάλεια) 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Neverstop είπε:

Καλημερα! Εγω τα έκοψα ένατη κ δέκατη εβδομάδα. Αργότερα ξεκίνησα μία προγεστερονη μόνο προληπτικά γιατί φοβόμουν πως θα κοντυνει ο τράχηλος (δική μου ανασφάλεια) 

άρα λες να ακούσω τον γιατρό; μου ξεκίνησε έναν άθλιο σίδηρο ,και ασβέστιο τωρα ! είπε συνεχίζω την ενεση δο σάλοσπιρ και το filicine ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , Angot είπε:

feroΚΑΤΙ  αλλά όλα τα πόσιμα λίγο πολύ ίδια είναι! σαν να μασάς σίδερα ! αηδία 

Κ εγώ τα εκοψα μετα την αυχενικη.. Μονο την κορτιζονη είχα κόψει σταδιακά.. Αν ο σίδηρος σε ενοχλει πες να σου δώσει σε χάπι, εγώ σωθηκα! ( το ιδιο επινα κ εγώ κ είχα αηδια Ολη μέρα μετα)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot είπε:

άρα λες να ακούσω τον γιατρό; μου ξεκίνησε έναν άθλιο σίδηρο ,και ασβέστιο τωρα ! είπε συνεχίζω την ενεση δο σάλοσπιρ και το filicine ! 

Δεν υπάρχει λόγος να φορτώνεσαι φάρμακα αν δεν συντρέχει αιτία.. Και φυσικά θα κάνεις ό,τι λέει ο γιατρός. Κι εγώ πόσιμο σίδηρο παίρνω, ασβέστιο, φιλισιν, βιταμίνη d κ σάλοσπιρ μέχρι πρότινος. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Angot είπε:

καλημερα κορίτσια να ρωτησω εσείς ποτέ κόψατε προγεστερονη και οιστραδιολη; εμένα μου είπε από σήμερα τέλος και τα δυο , 11+3 ειμαι στον υπερηχο και 10+6 στο ημερολόγιο (είπαν ότι κοιτάζουμε τον υπερηχο πλέον) . Μου δημιουργεί ανασφάλεια να τα κόψω έλεγα να ζητήσω να κλείσω το πρώτο 3μηνο και μετά, ας παίρνω εστω μόνο 1 utro + 1 cyclacour ! τι λέτε εσείς; 

Θα ακούσεις τον γιατρό σου και θα σταματήσεις τις ορμόνες.Εφοσον ο πλακούντας είναι εντάξει,δεν υπάρχει λόγος να παίρνεις άλλα φάρμακα.Σχετικα με τα συμπληρώματα,ήταν όλα χάπια, για σίδηρο το gynotardyferon,ασβέστιο το calcioral το οποίο είναι μασωμενο(μπλιαχ)και trofocard μαγνήσιο,το οποίο μου το έκοψε μόλις μπήκα στον ένατο.Ρωτησε τον αν μπορεί να σου γραψει όλα τα συμπληρώματα σε χάπια,γιατί ο,τι είναι σε υγρή μορφή είναι σίγουρα απαίσιο και έχεις πολλούς μήνες ακόμα μέχρι να γεννήσεις 

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς κορίτσια μέχρι και το μαγνήσιο σε υγρό μου το έδωσε! θα του πω να παίρνω το τροφοκαρντ και να μ αλλάξει το σίδηρο ! θα εχω αναγούλα από αυτό στο τέλος !!! α ξέχασα να σας πω ότι τώρα εχω αγχωθεί μήπως η papp Α δεν βγει καλη

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Angot είπε:

δυστυχώς κορίτσια μέχρι και το μαγνήσιο σε υγρό μου το έδωσε! θα του πω να παίρνω το τροφοκαρντ και να μ αλλάξει το σίδηρο ! θα εχω αναγούλα από αυτό στο τέλος !!! α ξέχασα να σας πω ότι τώρα εχω αγχωθεί μήπως η papp Α δεν βγει καλη

Τα φάρμακα δεν σε βοηθάνε τώρα πουθενά έτσι Κ αλλιώς μην ανχωνεσε το μόνο που θα κάνεις είναι να ζητάς να τσεκαρετε τον τράχηλο πάντα σε κάθε υπέρηχο Κ να ζητάς να στον λένε κιόλας ..  . Το καλύτερο φάρμακο που μπορείς να δώσεις στον εαυτό σου είναι η ξεκούραση οπότε βρεις ευκαιρία . Αν ξεκουράζεσε αρκετά ο οργανισμός έχει την ευκαιρία πλέον  να παράγει με την ησυχία του όλες τις ορμόνες που χρειάζεσε σε επάρκεια. 

Για την papaa ούτε καν να το σκέφτεσε μια χαρά θα είναι . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

Τα φάρμακα δεν σε βοηθάνε τώρα πουθενά έτσι Κ αλλιώς μην ανχωνεσε το μόνο που θα κάνεις είναι να ζητάς να τσεκαρετε τον τράχηλο πάντα σε κάθε υπέρηχο Κ να ζητάς να στον λένε κιόλας ..  . Το καλύτερο φάρμακο που μπορείς να δώσεις στον εαυτό σου είναι η ξεκούραση οπότε βρεις ευκαιρία . Αν ξεκουράζεσε αρκετά ο οργανισμός έχει την ευκαιρία πλέον  να παράγει με την ησυχία του όλες τις ορμόνες που χρειάζεσε σε επάρκεια. 

Για την papaa ούτε καν να το σκέφτεσε μια χαρά θα είναι . 

έχει τύχει σε κάποια κοπέλα εδώ στο φορούν καλή αυχενικη και κακή papp Α; δεν εχω εντοπίσει κάποια ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Angot είπε:

έχει τύχει σε κάποια κοπέλα εδώ στο φορούν καλή αυχενικη και κακή papp Α; δεν εχω εντοπίσει κάποια ! 

Η pappA δεν ειναι Και πολυ  αξιόπιστη ,στο εξωτερικό σε πολλες χωρες την εχουν καταργήσει κ κανουν nipt πλεον.. Πρώτα απ ολα ειναι η αυχενικη!  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Tintin είπε:

Η pappA δεν ειναι Και πολυ  αξιόπιστη ,στο εξωτερικό σε πολλες χωρες την εχουν καταργήσει κ κανουν nipt πλεον.. Πρώτα απ ολα ειναι η αυχενικη!  

τότε τι την κάνουμε; να φορτώσουμε λίγο ακόμα άγχος; άμα μ πει θα κάνω καμια άλλη μετά θα χεστουμε που δεν μου την έκανε απευθείας 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angot είπε:

τότε τι την κάνουμε; να φορτώσουμε λίγο ακόμα άγχος; άμα μ πει θα κάνω καμια άλλη μετά θα χεστουμε που δεν μου την έκανε απευθείας 

Εμένα αν κ βγήκε καλή μου ειχε ριξει τα ποσοστά κ είχα αγχωθει, με πήρε ο γιατρός και μου λέει μην τρελαινεσαι η αυχενικη σου ειναι αψογη! Βέβαια εγώ επειδή ειμαι λίγο του αγχους εκανα το nipt ( ετσι κ αλλιώς θα το εκανα).. Στην β επιπέδου που με ξαναειδε ο γιατρός, μου λέει αφου εγώ σε είπα ολα καλά, σε ετρωγε να δώσεις κ αλλα λεφτά χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Angot είπε:

τότε τι την κάνουμε; να φορτώσουμε λίγο ακόμα άγχος; άμα μ πει θα κάνω καμια άλλη μετά θα χεστουμε που δεν μου την έκανε απευθείας 

Δεν γίνονται όλες μαζί την ίδια εβδομάδα όλες οι εξετάσεις έτσι Κ αλλιώς . Αυτά τα νιπτ κτλ καλητερα να τα κάνουν λίγο πιο μετά γιατί δεν δείχνουν αν είναι νωρίς .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...