Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

14η μέρα έχω υπέρηχο και έμβρυο μεταφορά μου είπαν αν όλα είναι καλά θα γίνει 21η-22η μέρα ειναι καλά ; Ή είναι πολύ αργά ; 

Αυτό εξαρτάται από τον κύκλο κ τον οργανισμό κάθε γυναίκας κορίτσι μου μη σε αγχωνει 😊 Ο γιατρός σου ξέρει μην ανησυχείς καθόλου όλα μια χαρά θα πάνε !!!! 🙏🙏🙏

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 18 λεπτά , Angot είπε:

ξέχασα να ρωτησω η ηλικία της κύησης ειναι η ημερολογιακή 10+6 η ο υπέρηχος 11+4; ποσο ειμαι; 

Από εδώ και πέρα θα μετράτε με αυτή που έδειξε ο υπερηχος!!! Αντε πέρασε μια εβδομάδα χωρίς να την καταλάβεις  😜

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Sisheido είπε:

Από εδώ και πέρα θα μετράτε με αυτή που έδειξε ο υπερηχος!!! Αντε πέρασε μια εβδομάδα χωρίς να την καταλάβεις  😜

αχαχαχα φίλε ναι! θα κλείσω το 2023  και το 1ο τρίμηνο 😂

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Lela79 είπε:

Αυτό εξαρτάται από τον κύκλο κ τον οργανισμό κάθε γυναίκας κορίτσι μου μη σε αγχωνει 😊 Ο γιατρός σου ξέρει μην ανησυχείς καθόλου όλα μια χαρά θα πάνε !!!! 🙏🙏🙏

Μακάρι να πάνε όλα καλά το έχω άνχος με τις μέρες 🙏🏼🙏🏼😳

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angot είπε:

εβαλα και τα κλάμματα 😂 βρε κοιτα το μωρο μ έλεγε οοοοχι εχω το μ κλάμα κορόμηλο ! μου έφυγε το άγχος που ειχα μαζέψει! αύριο θα βγει και η papp a που λογικά θα καλυτερεύσει καο τις πιθανότητες μ 

Μπραβο ρ κοριτασαρα!!! συγχαρητηρια!!! παει ενα κομματι του αγχους!!

2 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

Καλή επιτυχία με το καλό μια τεράστια χοριακηηη!!

εχω ξεκινήσει είμαι 6η μέρα σήμερα και 27/12 έχω υπέρηχο να δούμε πως είναι το ενδομήτριο !!!

1η προσπάθεια και εμένα ,είμαι 27 !!

ανυπομονω για αυτήν την στιγμή και εγώ🥰

τελεια! ελπιζω να πανε ολα καλα!! στα κοντα κ εσυ! εγω ειμαι 29

3 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

Ίδια μέρα έχουμε 😄. 14 ακριβώς μετά την εμβρυομεταφορά μου είπαν. Κ επανάληψη σε 48 ώρες την 2η.

Μακάρι όλα να πάνε καλά σε όλες μας κορίτσια!!!

αντε λοιπον την αλλη Πεμπτη να εχουμε παρεα τα υπεροχα νεα!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Angot είπε:

ξέχασα να ρωτησω η ηλικία της κύησης ειναι η ημερολογιακή 10+6 η ο υπέρηχος 11+4; ποσο ειμαι; 

Εμένα μου είχε πει ο γιατρός μου ότι θα μετράμε με την ημερολογιακό γιατί λόγω εξωσωματικης ξέρουμε ακριβώς την ημερομηνία της σύλληψης. Στη φυσιολογικη σύλληψη η ημερολογιακή ημερομηνία είναι βάσει της τελευταίας περιόδου οπότε δε μπορούμε να γνωρίζουμε πότε ακριβώς έγινε η σύλληψη οπότε πάνε με του υπερηχου. Το ότι εσένα του υπερηχου είναι πιο μπροστά είναι επειδή το εμβρυακι είναι πιο ανεπτυγμένο, και μένα πάντα περίπου 1+ βδομάδα μεγαλύτερο ήταν πάντα σε σχέση με την ημερολογιακή ημερομηνία αλλά για το deadline για τοκετό (λογω ηλικίας απαγορευόταν να περάσω τις 40 βδομαδες) υπολόγιζαν την ημερολογιακη ηλικια.

Συγχαρητήρια κορίτσι μου, πολύ χαίρομαι για σένα! Να έχεις μια ήρεμη και υγιη εγκυμοσύνη, ούτε που θα καταλάβεις ποτέ θα περάσουν οι μήνες και θα έχετε αγκαλιά το παιδάκι σας! Μακάρι το 2024 όλες τις κοπέλες να τις βρει με ένα υγιές μωρακι!

 

 

 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nels είπε:

Εμένα μου είχε πει ο γιατρός μου ότι θα μετράμε με την ημερολογιακό γιατί λόγω εξωσωματικης ξέρουμε ακριβώς την ημερομηνία της σύλληψης. Στη φυσιολογικη σύλληψη η ημερολογιακή ημερομηνία είναι βάσει της τελευταίας περιόδου οπότε δε μπορούμε να γνωρίζουμε πότε ακριβώς έγινε η σύλληψη οπότε πάνε με του υπερηχου. Το ότι εσένα του υπερηχου είναι πιο μπροστά είναι επειδή το εμβρυακι είναι πιο ανεπτυγμένο, και μένα πάντα περίπου 1+ βδομάδα μεγαλύτερο ήταν πάντα σε σχέση με την ημερολογιακή ημερομηνία αλλά για το deadline για τοκετό (λογω ηλικίας απαγορευόταν να περάσω τις 40 βδομαδες) υπολόγιζαν την ημερολογιακη ηλικια.

Συγχαρητήρια κορίτσι μου, πολύ χαίρομαι για σένα! Να έχεις μια ήρεμη και υγιη εγκυμοσύνη, ούτε που θα καταλάβεις ποτέ θα περάσουν οι μήνες και θα έχετε αγκαλιά το παιδάκι σας! Μακάρι το 2024 όλες τις κοπέλες να τις βρει με ένα υγιές μωρακι!

 

 

 

πήρα τηλ και μου είπαν την αυχενικη να υπολογίζω οχι την ημερολογιακή!  μακάρι κορίτσι μ να τα καταφέρουμε όλες ! το 2024 να είναι η χρονια μας! 🙏

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Angot είπε:

κορίτσια μ είδε ένα υγιέστατο μωράκι ! δεν ξέρω φύλλο αλλά δεν είδε τπτ να πετάει ! αυχενικη 1,5 

πιθανότητες τρισωμια 21 1/7607:

τρισωμια 18: 1/9708

τρισωμια 13 1/1036

Άψογα Angot!!! Πίστεψε το, είσαι έγκυος σε ένα υγιέστατο μωράκι!!! Πώς είσαι? Εύχομαι να ηρέμησες! 

4 ώρες πρίν, Angot είπε:

εβαλα και τα κλάμματα 😂 βρε κοιτα το μωρο μ έλεγε οοοοχι εχω το μ κλάμα κορόμηλο ! μου έφυγε το άγχος που ειχα μαζέψει! αύριο θα βγει και η papp a που λογικά θα καλυτερεύσει καο τις πιθανότητες μ 

Γλυκούλα μου ❤️❤️❤️ Λογικό είναι μωρέ, ανακουφίστηκες! Έχεις περάσει μεγάλη δυσκολία, τι να λέμε τώρα... 

1 ώρα πρίν, Angot είπε:

πήρα τηλ και μου είπαν την αυχενικη να υπολογίζω οχι την ημερολογιακή!  μακάρι κορίτσι μ να τα καταφέρουμε όλες ! το 2024 να είναι η χρονια μας! 🙏

Καλά, οποία ημερομηνία θες μέτρα, δεν έχει καμία σημασία! Το παιδί αποφασίζει πότε θα βγει και δεν κοιτάει ημερολόγιο! Αχ έχω χαρεί τόσο πολύ για σένα!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , happiness79 είπε:

Άψογα Angot!!! Πίστεψε το, είσαι έγκυος σε ένα υγιέστατο μωράκι!!! Πώς είσαι? Εύχομαι να ηρέμησες! 

Γλυκούλα μου ❤️❤️❤️ Λογικό είναι μωρέ, ανακουφίστηκες! Έχεις περάσει μεγάλη δυσκολία, τι να λέμε τώρα... 

ειμαι χαρούμενη προσπαθώ να πιστέψω πτι ίσως καταφέρω να κάνω κ γω τελικά το μωρο μ!  θα περιμενω και την pappA να ηρεμήσω χαχαχαχαχαα

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Angot είπε:

ειμαι χαρούμενη προσπαθώ να πιστέψω πτι ίσως καταφέρω να κάνω κ γω τελικά το μωρο μ!  θα περιμενω και την pappA να ηρεμήσω χαχαχαχαχαα

Μετά το πανεπιστήμιο υπάρχει μια πιθανότητα να ηρεμήσεις . 

  • Χαχα 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

Μετά το πανεπιστήμιο υπάρχει μια πιθανότητα να ηρεμήσεις . 

αχαχαχα ναι καπου εκεί το βλέπω και γω! αλλά μη νομίζεις λέω να το τραβήξω λίγο ακόμα … να χω όλο το χρόνο ν αγχώνομαι με την ησυχία μ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Angot είπε:

ειμαι χαρούμενη προσπαθώ να πιστέψω πτι ίσως καταφέρω να κάνω κ γω τελικά το μωρο μ!  θα περιμενω και την pappA να ηρεμήσω χαχαχαχαχαα

Εντάξει, πάρε το χρόνο σου κι όλα θα γίνουν! Πάντως μπορεί και μετά τη γέννα να μην μπορείς ακόμα να το πιστέψεις, να ξέρεις! Μου συνέβη κι εμένα και για πολλούς μήνες μετά μονολογούσα "τι θέλει αυτό το μωρό εδώ, είναι πράγματι δικό μου και είναι αληθινό?" 😅

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Angot είπε:

αχαχαχα ναι καπου εκεί το βλέπω και γω! αλλά μη νομίζεις λέω να το τραβήξω λίγο ακόμα … να χω όλο το χρόνο ν αγχώνομαι με την ησυχία μ

Καλέ μετά τα άνχη είναι σε άλλο επίπεδο . τωρα απόλαυσε το το μόνο ανχος σου πρέπει να είναι απλά να ξεκουράζεσε Κ να προσέχεις όλα τα άλλα είναι θέμα τυχης Κ γονιδίων . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , happiness79 είπε:

Εντάξει, πάρε το χρόνο σου κι όλα θα γίνουν! Πάντως μπορεί και μετά τη γέννα να μην μπορείς ακόμα να το πιστέψεις, να ξέρεις! Μου συνέβη κι εμένα και για πολλούς μήνες μετά μονολογούσα "τι θέλει αυτό το μωρό εδώ, είναι πράγματι δικό μου και είναι αληθινό?" 😅

χαχαχααχ εσυ έτσι όπως ήρθε δεν πρέπει να πίστευες καν ότι είσαι έγκυος !!!

πρίν από 6 λεπτά , linaa είπε:

Καλέ μετά τα άνχη είναι σε άλλο επίπεδο . τωρα απόλαυσε το το μόνο ανχος σου πρέπει να είναι απλά να ξεκουράζεσε Κ να προσέχεις όλα τα άλλα είναι θέμα τυχης Κ γονιδίων . 

όλες οι μαμάδες αυτό λένε! κάτι ξέρουν σε μπορεί!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Angot είπε:

κορίτσια μ είδε ένα υγιέστατο μωράκι ! δεν ξέρω φύλλο αλλά δεν είδε τπτ να πετάει ! αυχενικη 1,5 

πιθανότητες τρισωμια 21 1/7607:

τρισωμια 18: 1/9708

τρισωμια 13 1/1036

Σούπερ!!!! Μπράβο κορίτσι!!!! Ώρα να απολαύσεις τώρα!!!


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...