Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα,

      Πήγα σήμερα για υπέρηχο,είμαι στην πέμπτη μέρα διέγερσης.Ειδαμε μόνο δύο ωάρια στη μία ωοθήκη και στην άλλη κανένα.Εχει τύχει σε κάποια να δει ωάρια στην αρχή μόνο από τη μια ωοθήκη και στον επόμενο υπέρηχο και από την  άλλη? Έχω χαμηλή ΑΜΗ (2,4) και πάμε με ήπια διέγερση, περιμέναμε 4 το πολυ

      Καλησπέρα..  ναι στην αρχή  βλεπαμε 3 και μετά σιγά σιγά άρχισαν να μεγαλώνουν κι άλλα..  τελικά στην ωοληψια είχαμε 6. Ότι και να γίνει να θυμάσαι ότι χρειάζεσαι μόνο ένα! Καλή επιτυχία και να έχεις θετικη ενέργεια!

      Μια ερώτηση για όσες γνωρίζουν.

      Μου ζήτησε η γιατρός μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων βλαστοκυστεων να κάνω εξέταση προγεστερονης, ξέρει καμία σε τι επίπεδα πρέπει να είναι μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα?

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Καλημέρα! Εγώ τους είχα πάρει τηλέφωνο όταν μπήκα στο μήνα μου,για να με ενημερώσουν σχετικά με τις τιμές και να τους πω τι δωμάτιο θελω, οπότε καλού κακού όταν με το καλό μπεις στον ένατο,πάρε και εσύ ένα τηλ και πες τους τι προτιμάς.Ενημερωτικα να σου πω ότι έχει τέλειο φαγητό το Γένεσις,την δεύτερη μέρα που ξεκίνησα να τρώω,λόγω του ότι γέννησα με καισαρική,τα χλαπακιαζα όλα,κόντεψα να φάω και το δίσκο🤣Με το καλό το μωράκι σου ❤️

Χάχαχα σ ευχαριστώ πολύ! Τώρα Χριστούγεννα μπαίνω στο μήνα μου οπότε θα τους τηλ.. Κι εγώ μάλλον με καισαρική θα πάω. Πονάς για πολλές μέρες? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 16 λεπτά , Neverstop είπε:

Χάχαχα σ ευχαριστώ πολύ! Τώρα Χριστούγεννα μπαίνω στο μήνα μου οπότε θα τους τηλ.. Κι εγώ μάλλον με καισαρική θα πάω. Πονάς για πολλές μέρες? 

Αναλόγως,εγώ πόνεσα παρά πολύ κ επειδή η μπέμπα μπήκε στη μενν για σχεδόν δύο μέρες,πονουσα ακόμα περισσότερο,ήταν και το ψυχολογικό στη μέση.Η κουμπάρα μου έκανε 3 καισαρικές,στην πρώτη πόνεσε,στις άλλες δύο σχεδόν καθόλου.Ενα πολύ βασικό,όσο αστείο και αν ακούγεται,είναι να αεριστεις,.Οσο πιο γρήγορα γίνει αυτό μετά τη γέννα,τόσο το καλύτερο,σημαίνει ότι το έντερο λειτουργεί φυσιολογικά, οπότε θα σου δώσουν να φας.Η κουμπάρα μου δεν μπορούσε και πέντε μέρες δεν της έδιναν να φάει,εγώ απο τη δεύτερη μέρα ενεργήθηκα κανονικά και έφαγα. Επειδή δε θα μπορείς να κουνηθείς σχεδόν καθόλου την πρώτη μέρα,θα προσπαθείς να κουνας τα πόδια σου όσο μπορείς πάνω κάτω στο κρεβάτι και θα μασάς και τσίχλα,είναι δύο κόλπα που μου είπε μια μαία εκεί μέσα και με βοήθησαν πάρα πολύ ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

14η μέρα έχω υπέρηχο και έμβρυο μεταφορά μου είπαν αν όλα είναι καλά θα γίνει 21η-22η μέρα ειναι καλά ; Ή είναι πολύ αργά ; 

Γεια σου, 

Έκανα κ γω εμβρυομεταφορά την 19η μέρα του κύκλου μου. Σήμερα είμαι στην 24. Με το καλό σου εύχομαι!

Πρώτη προσπάθεια με δύο εμβρυάκια πολύ καλά, 3ης μέρας. Βάλαμε αλλά 2 σε κρυοσυντήρηση.

Χοριακή μου είπαν 14 μέρες μετά την εμβρυομεταφορά.

  • Καλή τύχη! 2
  • Ευχή 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , DizzyツMommy είπε:

Γεια σου, 

Έκανα κ γω εμβρυομεταφορά την 19η μέρα του κύκλου μου. Σήμερα είμαι στην 24. Με το καλό σου εύχομαι!

Πρώτη προσπάθεια με δύο εμβρυάκια πολύ καλά, 3ης μέρας. Βάλαμε αλλά 2 σε κρυοσυντήρηση.

Χοριακή μου είπαν 14 μέρες μετά την εμβρυομεταφορά.

Καλή επιτυχία εύχομαι με τεράστια χοριακηη!!! 
ποσο χρόνων είσαι ; Και πως και βάλατε τρίτης μέρα ; ( συγνώμη αν γίνομαι αδιάκριτη ) 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

14η μέρα έχω υπέρηχο και έμβρυο μεταφορά μου είπαν αν όλα είναι καλά θα γίνει 21η-22η μέρα ειναι καλά ; Ή είναι πολύ αργά ; 

ο καθε γιατρος και το καθε κεντρο υποθετω πως εχουν τα δικα τους. εγω εκανα σημερα εμβρυοεμεταφορα και ειναι 18-19η μερα με 2 εμβρυακια πολυ καλης ποιοτητας, 3η προσπαθεια για εμενα.

Ποτε με το καλο πας εσυ ; περιμενεις περιοδο;

 

Ευχομαι σε ολες ν πανε ολα καλα!!

  • Καλή τύχη! 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 41 λεπτά , Bluee19 είπε:

Καλή επιτυχία εύχομαι με τεράστια χοριακηη!!! 
ποσο χρόνων είσαι ; Και πως και βάλατε τρίτης μέρα ; ( συγνώμη αν γίνομαι αδιάκριτη ) 

Είμαι 42. Βασικά πήγαινε μέρα με τη μέρα, όσο παρακολουθούσε η εμβρυολόγος τα εμβρυάκια. Έκρινε καλό να γίνει τότε. Πρώτη προσπάθεια εσύ; Κ τι ηλικία έχεις;

Για μένα η εμβρυομεταφορά ήταν κάτι πολύ συγκινητικό σαν αίσθηση. Μου τα έδειχναν στην οθόνη μέχρι που μου τα μετέφεραν...

Προσπάθησε να το νιώσεις κ συ...

πρίν από 5 λεπτά , Antonia_ είπε:

ο καθε γιατρος και το καθε κεντρο υποθετω πως εχουν τα δικα τους. εγω εκανα σημερα εμβρυοεμεταφορα και ειναι 18-19η μερα με 2 εμβρυακια πολυ καλης ποιοτητας, 3η προσπαθεια για εμενα.

Ποτε με το καλο πας εσυ ; περιμενεις περιοδο;

 

Ευχομαι σε ολες ν πανε ολα καλα!!

Ωωωω με το καλό, στο εύχομαι μέσα απ' την καρδιά μου!!!!

Στις πόσες μέρες σου είπαν για χοριακή;

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , DizzyツMommy είπε:

Είμαι 42. Βασικά πήγαινε μέρα με τη μέρα, όσο παρακολουθούσε η εμβρυολόγος τα εμβρυάκια. Έκρινε καλό να γίνει τότε. Πρώτη προσπάθεια εσύ; Κ τι ηλικία έχεις;

Για μένα η εμβρυομεταφορά ήταν κάτι πολύ συγκινητικό σαν αίσθηση. Μου τα έδειχναν στην οθόνη μέχρι που μου τα μετέφεραν...

Προσπάθησε να το νιώσεις κ συ...

Ωωωω με το καλό, στο εύχομαι μέσα απ' την καρδιά μου!!!!

Στις πόσες μέρες σου είπαν για χοριακή;

28 τ μηνος η χοριακη μου! εσυ ποτε κανεις ; ευχομαι μια τεραστια χοριακη κ ολα ν πανε καλα στη συνεχεια!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Antonia_ είπε:

ο καθε γιατρος και το καθε κεντρο υποθετω πως εχουν τα δικα τους. εγω εκανα σημερα εμβρυοεμεταφορα και ειναι 18-19η μερα με 2 εμβρυακια πολυ καλης ποιοτητας, 3η προσπαθεια για εμενα.

Ποτε με το καλο πας εσυ ; περιμενεις περιοδο;

 

Ευχομαι σε ολες ν πανε ολα καλα!!

Καλή επιτυχία με το καλό μια τεράστια χοριακηηη!!

εχω ξεκινήσει είμαι 6η μέρα σήμερα και 27/12 έχω υπέρηχο να δούμε πως είναι το ενδομήτριο !!!

πρίν από 41 λεπτά , DizzyツMommy είπε:

Είμαι 42. Βασικά πήγαινε μέρα με τη μέρα, όσο παρακολουθούσε η εμβρυολόγος τα εμβρυάκια. Έκρινε καλό να γίνει τότε. Πρώτη προσπάθεια εσύ; Κ τι ηλικία έχεις;

Για μένα η εμβρυομεταφορά ήταν κάτι πολύ συγκινητικό σαν αίσθηση. Μου τα έδειχναν στην οθόνη μέχρι που μου τα μετέφεραν...

Προσπάθησε να το νιώσεις κ συ...

Ωωωω με το καλό, στο εύχομαι μέσα απ' την καρδιά μου!!!!

Στις πόσες μέρες σου είπαν για χοριακή;

1η προσπάθεια και εμένα ,είμαι 27 !!

ανυπομονω για αυτήν την στιγμή και εγώ🥰

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , Angot είπε:

κορίτσια μ είδε ένα υγιέστατο μωράκι ! δεν ξέρω φύλλο αλλά δεν είδε τπτ να πετάει ! αυχενικη 1,5 

πιθανότητες τρισωμια 21 1/7607:

τρισωμια 18: 1/9708

τρισωμια 13 1/1036

 

 

πρίν από 17 λεπτά , Angot είπε:

κορίτσια μ είδε ένα υγιέστατο μωράκι ! δεν ξέρω φύλλο αλλά δεν είδε τπτ να πετάει ! αυχενικη 1,5 

πιθανότητες τρισωμια 21 1/7607:

τρισωμια 18: 1/9708

τρισωμια 13 1/1036

Συγχαρητήρια κοριτσάρα ❤️ Με το καλό το μωράκι σου ❤️❤️❤️🥰😘 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Angot είπε:

κορίτσια μ είδε ένα υγιέστατο μωράκι ! δεν ξέρω φύλλο αλλά δεν είδε τπτ να πετάει ! αυχενικη 1,5 

πιθανότητες τρισωμια 21 1/7607:

τρισωμια 18: 1/9708

τρισωμια 13 1/1036

Άντε με το καλό τώρα η β επιπέδου 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Angot είπε:

κορίτσια μ είδε ένα υγιέστατο μωράκι ! δεν ξέρω φύλλο αλλά δεν είδε τπτ να πετάει ! αυχενικη 1,5 

πιθανότητες τρισωμια 21 1/7607:

τρισωμια 18: 1/9708

τρισωμια 13 1/1036

Συγχαρητήρια!!! 

Link to comment
Share on other sites

εβαλα και τα κλάμματα 😂 βρε κοιτα το μωρο μ έλεγε οοοοχι εχω το μ κλάμα κορόμηλο ! μου έφυγε το άγχος που ειχα μαζέψει! αύριο θα βγει και η papp a που λογικά θα καλυτερεύσει καο τις πιθανότητες μ 

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...