Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα,

      Πήγα σήμερα για υπέρηχο,είμαι στην πέμπτη μέρα διέγερσης.Ειδαμε μόνο δύο ωάρια στη μία ωοθήκη και στην άλλη κανένα.Εχει τύχει σε κάποια να δει ωάρια στην αρχή μόνο από τη μια ωοθήκη και στον επόμενο υπέρηχο και από την  άλλη? Έχω χαμηλή ΑΜΗ (2,4) και πάμε με ήπια διέγερση, περιμέναμε 4 το πολυ

      Καλησπέρα..  ναι στην αρχή  βλεπαμε 3 και μετά σιγά σιγά άρχισαν να μεγαλώνουν κι άλλα..  τελικά στην ωοληψια είχαμε 6. Ότι και να γίνει να θυμάσαι ότι χρειάζεσαι μόνο ένα! Καλή επιτυχία και να έχεις θετικη ενέργεια!

      Μια ερώτηση για όσες γνωρίζουν.

      Μου ζήτησε η γιατρός μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων βλαστοκυστεων να κάνω εξέταση προγεστερονης, ξέρει καμία σε τι επίπεδα πρέπει να είναι μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα?

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 32 λεπτά , Angot είπε:

κόντευα να πιάσω σήμα από βουλγαρία τόσο ψηλά που κοιμόμουν 😂

Πανάθεμά σε Angot θα πάθουμε τίποτα με τις περιγραφές σου, είσαι ξεκαρδιστική 🤣🤣🤣🤣

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

1 hour ago, Soho24 είπε:

Πανάθεμά σε Angot θα πάθουμε τίποτα με τις περιγραφές σου, είσαι ξεκαρδιστική 🤣🤣🤣🤣

καλα αμα  μπορούσα θα σας έβγαζα φωτογραφία !  θα πάθω μυοσκελετικά σε λίγο!  χωριά ότι πρέπει να τρόμαζε ο σκύλος μου με το ροχαλητό!! πρώτη φορά έφυγε από το κρεβατι της καο πήγε στο μπάνιο και κοιμήθηκε 

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

κρέπα σοκολάτα τρώτε κορίτσια;;; λέω να πάρω μια ! 1 γλυκο εχω φάει όσο ειμαι έγκυος (και αυτό δεν το θυμαμαι επειδή το έτρωγα κοιμισμένη και εχω κενό μνήμης)  είπε και ο γιατρός οκ αν πάτε για κρέπα μια στο τόσο να φας ! μη παιδεύεσαι !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Angot είπε:

κρέπα σοκολάτα τρώτε κορίτσια;;; λέω να πάρω μια ! 1 γλυκο εχω φάει όσο ειμαι έγκυος (και αυτό δεν το θυμαμαι επειδή το έτρωγα κοιμισμένη και εχω κενό μνήμης)  είπε και ο γιατρός οκ αν πάτε για κρέπα μια στο τόσο να φας ! μη παιδεύεσαι !

Γιατί να μην φας ? Έχεις θέμα με το ζάχαρο? Αν δεν έχεις καλέ φάε γιατί να μην φας ? Επιτρέπονται τα γλυκά απλά να μην τρως 5-6 την μέρα αλλιώς ένα δύο γλυκάκια επιβάλλονται 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

Γιατί να μην φας ? Έχεις θέμα με το ζάχαρο? Αν δεν έχεις καλέ φάε γιατί να μην φας ? Επιτρέπονται τα γλυκά απλά να μην τρως 5-6 την μέρα αλλιώς ένα δύο γλυκάκια επιβάλλονται 

οχι η άμοιρη εχω φάει 10 εβδομάδες μια σοκολάτα μαύρη! μισό μελομακάρονο και για κανονικό γλυκο 3 κουταλιές σουφλέ σοκολάτας !! μου χει πει ο γιατρός να μην τρωω γενικά γλυκά 80 ειχα ζάχαρο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Angot είπε:

κρέπα σοκολάτα τρώτε κορίτσια;;; λέω να πάρω μια ! 1 γλυκο εχω φάει όσο ειμαι έγκυος (και αυτό δεν το θυμαμαι επειδή το έτρωγα κοιμισμένη και εχω κενό μνήμης)  είπε και ο γιατρός οκ αν πάτε για κρέπα μια στο τόσο να φας ! μη παιδεύεσαι !

Όχι βέβαια,άκου κρέπα σοκολάτα.Μονο Μερέντα με τριμμένο μπισκότο η με φουντούκι επιτρέπεται 😋 Καλή όρεξη,ζηλεύω ❤️

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blue Velvet είπε:

Όχι βέβαια,άκου κρέπα σοκολάτα.Μονο Μερέντα με τριμμένο μπισκότο η με φουντούκι επιτρέπεται 😋 Καλή όρεξη,ζηλεύω ❤️

χαχαχα πήρα μια με νουτελα! 😋

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot said:

οχι η άμοιρη εχω φάει 10 εβδομάδες μια σοκολάτα μαύρη! μισό μελομακάρονο και για κανονικό γλυκο 3 κουταλιές σουφλέ σοκολάτας !! μου χει πει ο γιατρός να μην τρωω γενικά γλυκά 80 ειχα ζάχαρο 

Αν δεν έχεις θέμα με ζάχαρο δεν υπάρχει λόγος να μην τρως κάποτε ένα γλυκό. Μην το παρακάνεις βέβαια σαν εμένα που έτρωγα κάθε μέρα 😅 όταν ξεκινήσεις γίνεται συνήθεια κ θες καθημερινά, οπότε καλύτερα με μέτρο 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να ρωτήσω πάλι...είμαι στη δουλειά κ έχουν μαζέψει κάτι γατάκια εδώ κ τα ταιζουν.Πριν μάθω για την εγκυμοσύνη φυσικά τα χαιδευα κ εγώ κ τα άφηνα μέσα στο μαγαζί.Τωρα το αποφεύγω.Σημερα ήρθα στην δουλειά κ το ένα κοιμόταν φαρδιά πλατιά στην καρέκλα μου.Τωρα είναι εδώ κ παίζει με συνάδελφο.Ειναι αδέσποτο ανεμβολιαστο.Μονο με τα περιττώματα δεν υπάρχει ο φόβος για τοξόπλασμα?Γιατί διαβάζω στο γουγκλ κ τα περισσότερα άρθρα αναφέρουν για δεσποζομενες γάτες κ ότι πρέπει να αποφεύγονται οι αδέσποτες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , Faith22 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω πάλι...είμαι στη δουλειά κ έχουν μαζέψει κάτι γατάκια εδώ κ τα ταιζουν.Πριν μάθω για την εγκυμοσύνη φυσικά τα χαιδευα κ εγώ κ τα άφηνα μέσα στο μαγαζί.Τωρα το αποφεύγω.Σημερα ήρθα στην δουλειά κ το ένα κοιμόταν φαρδιά πλατιά στην καρέκλα μου.Τωρα είναι εδώ κ παίζει με συνάδελφο.Ειναι αδέσποτο ανεμβολιαστο.Μονο με τα περιττώματα δεν υπάρχει ο φόβος για τοξόπλασμα?Γιατί διαβάζω στο γουγκλ κ τα περισσότερα άρθρα αναφέρουν για δεσποζομενες γάτες κ ότι πρέπει να αποφεύγονται οι αδέσποτες!

Τοξοπλάσμωση μπορείς να κολλήσεις κυρίως από λαχανικά τα οποία δεν πλένονται καλά.Για να κολλήσεις από γάτα,πρέπει να καταπιείς τα κακά της,είναι αδύνατον.Γι αυτό μια έγκυος πρέπει να αποφεύγει να καθαρίζει την αμμο.Βεβαια θέλει προσοχή με τις αδέσποτες διότι δεν είναι αποπαρασιτωμενες,όχι για το τοξόπλασμα.Αυτα που σου λέω τα έχω συζητήσει με τον κτηνίατρο μας και με τον γυναικολόγο μου,έχουμε δύο γάτες στο σπίτι 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angot είπε:

οχι η άμοιρη εχω φάει 10 εβδομάδες μια σοκολάτα μαύρη! μισό μελομακάρονο και για κανονικό γλυκο 3 κουταλιές σουφλέ σοκολάτας !! μου χει πει ο γιατρός να μην τρωω γενικά γλυκά 80 ειχα ζάχαρο 

Εντάξει το γενικά γλυκά σημαίνει να μην τρως κάθε μέρα όχι να τρως κάθε τρεις μήνες . 

πρίν από 20 λεπτά , Faith22 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω πάλι...είμαι στη δουλειά κ έχουν μαζέψει κάτι γατάκια εδώ κ τα ταιζουν.Πριν μάθω για την εγκυμοσύνη φυσικά τα χαιδευα κ εγώ κ τα άφηνα μέσα στο μαγαζί.Τωρα το αποφεύγω.Σημερα ήρθα στην δουλειά κ το ένα κοιμόταν φαρδιά πλατιά στην καρέκλα μου.Τωρα είναι εδώ κ παίζει με συνάδελφο.Ειναι αδέσποτο ανεμβολιαστο.Μονο με τα περιττώματα δεν υπάρχει ο φόβος για τοξόπλασμα?Γιατί διαβάζω στο γουγκλ κ τα περισσότερα άρθρα αναφέρουν για δεσποζομενες γάτες κ ότι πρέπει να αποφεύγονται οι αδέσποτες!

Απλά πλενε τα χέρια σου πριν φας Κ όταν γυρίζεις σπίτι αν καθέσε πάνω στις τρίχες της βγάζε τα ρούχα σου έξω Κ καθάριζε τα . Απτά τρόφιμα κόλας πιο εύκολα Κ όχι επειδή κυκλοφορεί γάτα στο γραφείο. Φυσικά πρέπει να τηρείς συνθήκες υγιηνης δηλαδή πλύσιμο χεριών κτλ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Faith22 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω πάλι...είμαι στη δουλειά κ έχουν μαζέψει κάτι γατάκια εδώ κ τα ταιζουν.Πριν μάθω για την εγκυμοσύνη φυσικά τα χαιδευα κ εγώ κ τα άφηνα μέσα στο μαγαζί.Τωρα το αποφεύγω.Σημερα ήρθα στην δουλειά κ το ένα κοιμόταν φαρδιά πλατιά στην καρέκλα μου.Τωρα είναι εδώ κ παίζει με συνάδελφο.Ειναι αδέσποτο ανεμβολιαστο.Μονο με τα περιττώματα δεν υπάρχει ο φόβος για τοξόπλασμα?Γιατί διαβάζω στο γουγκλ κ τα περισσότερα άρθρα αναφέρουν για δεσποζομενες γάτες κ ότι πρέπει να αποφεύγονται οι αδέσποτες!

Για να πάθεις τοξόπλασμα από γάτα πρέπει να έρθεις σε επαφή με κόπρανα γάτας 3ων ημερών και άνω, που να έχει τοξόπλασμα (δεν έχουν όλες) και αν δεν έχεις πλύνει χέρια να πιάσεις το στόμα ή τα μάτια σου. Δηλαδή είναι πραγματικά απίθανο να συμβεί. Ο μεγάλος κίνδυνος κρύβεται στα φρέσκα λαχανικά, γι' αυτό πρέπει είναι καλά πλυμένα και μουλιασμένα στο ξύδι. Έχω δύο γάτες και το είχα ψάξει πολύ στην εγκυμοσύνη μου, γιατί γενικά λέγονται διάφορα που δεν ισχύουν γύρω από αυτό. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , happiness79 είπε:

Για να πάθεις τοξόπλασμα από γάτα πρέπει να έρθεις σε επαφή με κόπρανα γάτας 3ων ημερών και άνω, που να έχει τοξόπλασμα (δεν έχουν όλες) και αν δεν έχεις πλύνει χέρια να πιάσεις το στόμα ή τα μάτια σου. Δηλαδή είναι πραγματικά απίθανο να συμβεί. Ο μεγάλος κίνδυνος κρύβεται στα φρέσκα λαχανικά, γι' αυτό πρέπει είναι καλά πλυμένα και μουλιασμένα στο ξύδι. Έχω δύο γάτες και το είχα ψάξει πολύ στην εγκυμοσύνη μου, γιατί γενικά λέγονται διάφορα που δεν ισχύουν γύρω από αυτό. 

Οι γάτες μου μ έχουν βοηθήσει πολύ πάντως,τις σιχαίνεται η ξινή η συννυφαδα μου και δεν μας κουβαλιεται για επίσκεψη. Νομίζει ότι αν κάτσει στον καναπέ μας θα κολλήσει τοξόπλασμα.Θα της πω ότι έχουν και έμπολα,για να μην περνάει ούτε απ' έξω

  • Χαχα 13
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Faith22 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω πάλι...είμαι στη δουλειά κ έχουν μαζέψει κάτι γατάκια εδώ κ τα ταιζουν.Πριν μάθω για την εγκυμοσύνη φυσικά τα χαιδευα κ εγώ κ τα άφηνα μέσα στο μαγαζί.Τωρα το αποφεύγω.Σημερα ήρθα στην δουλειά κ το ένα κοιμόταν φαρδιά πλατιά στην καρέκλα μου.Τωρα είναι εδώ κ παίζει με συνάδελφο.Ειναι αδέσποτο ανεμβολιαστο.Μονο με τα περιττώματα δεν υπάρχει ο φόβος για τοξόπλασμα?Γιατί διαβάζω στο γουγκλ κ τα περισσότερα άρθρα αναφέρουν για δεσποζομενες γάτες κ ότι πρέπει να αποφεύγονται οι αδέσποτες!

κορίτσι μ επειδή εχω μιλήσει με την κτηνίατρο μας συγκεκριμένα μ για τις γάτες και το τοξόπλασμα επειδη εχω στο χωριό μου είπε είναι πολύ πολύ δύσκολο να πάθεις! οκ εννοείται μην πιάνεις περιττώματα και να τις αγκαλιάζεις ! αλλά ήταν πολύ χαλαρή η κτηνιατρος γενικά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...