Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Το ντεξαριν νομίζω ότι έχει κορτιζόνη,μην πάρεις αν δεν ρωτήσεις πρώτα.

Επίσης μόλις βρήκα αυτό για τα συστατικά του:

Δεξαμεθαζόνη

8LGC0BOA71 - DEXAMETHASONE ISONICOTINATE

Η δεξαμεθαζόνη (dexamethasone) είναι ένα συνθετικό γλυκοκορτικοειδές με επταπλάσια αντιφλεγμονώδη δράση από την πρεδνιζολόνη. Όπως άλλα γλυκοκορτικοειδή, η δεξαμεθαζόνη έχει επίσης αντιαλλεργικές, αντιτοξικές, αντιπυρετικές και ανοσοκατασταλτικές ιδιότητες.

Πηγή: Γαληνός Οδηγός Φαρμάκων

έχει κορτιζονη ναι! δεν παίρνω.τους ρώτησα επειδή εγώ το χρησιμοποιούσα όταν με έπιανε καμια ίωση και έκανε δουλίτσα ,αλλά μου είπαν να μην βάλω !  θα αρκεστω σε αυτά που εχω! μόνο που λέω να πάρω ένα ντεπον το βράδυ προληπτικά μην ανεβάσω κανα πυρετό και δεν το καταλάβω! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

έχει κορτιζονη ναι! δεν παίρνω.τους ρώτησα επειδή εγώ το χρησιμοποιούσα όταν με έπιανε καμια ίωση και έκανε δουλίτσα ,αλλά μου είπαν να μην βάλω !  θα αρκεστω σε αυτά που εχω! μόνο που λέω να πάρω ένα ντεπον το βράδυ προληπτικά μην ανεβάσω κανα πυρετό και δεν το καταλάβω! 

Ντεπον και παναντολ έπαιρνα και εγώ όταν πονουσα πολύ,θυμάμαι είχα πιαστεί στον αυχένα και έπαιρνα μόνο παναντολ μπλε και έβαζα τοπικά κρέμα μουσκοριλ..πονουσα τόσο πολύ,που ήθελα να πάρω την βολταρεν και να την ρίξω όλη στο σβέρκο🤣

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blue Velvet είπε:

Ντεπον και παναντολ έπαιρνα και εγώ όταν πονουσα πολύ,θυμάμαι είχα πιαστεί στον αυχένα και έπαιρνα μόνο παναντολ μπλε και έβαζα τοπικά κρέμα μουσκοριλ..πονουσα τόσο πολύ,που ήθελα να πάρω την βολταρεν και να την ρίξω όλη στο σβέρκο🤣

αχαχαχαχ οχι ρε αυτή βρωμάει 🤮  απαγορεύεται η βολτάρεν ομως; δεν το ήξερα ! άρα να πάρω λες ε; και ας μην εχω τώρα πυρετό 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

αχαχαχαχ οχι ρε αυτή βρωμάει 🤮  απαγορεύεται η βολτάρεν ομως; δεν το ήξερα ! άρα να πάρω λες ε; και ας μην εχω τώρα πυρετό 

Απαγορεύεται ναι,όπως και η καουντερπεην.Δυστυχως..μονο η μουσκοριλ επιτρέπεται,που είναι τόσο δραστική,όσο το ζελέ φράουλα 🤣Καθόλου δλδ. Ντεπον πάρε αν πονάς,αφού στο επιτρέπει και ο γιατρός.Τα αντιφλεγμονώδη είναι που απαγορεύονται,τα απλά παυσίπονα είναι οκ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Απαγορεύεται ναι,όπως και η καουντερπεην.Δυστυχως..μονο η μουσκοριλ επιτρέπεται,που είναι τόσο δραστική,όσο το ζελέ φράουλα 🤣Καθόλου δλδ. Ντεπον πάρε αν πονάς,αφού στο επιτρέπει και ο γιατρός.Τα αντιφλεγμονώδη είναι που απαγορεύονται,τα απλά παυσίπονα είναι οκ

αχχαχαχα όσο το ζελέ φράουλα λέει 🤣 να σου πω την αλήθεια δεν έχει τύχει ποτέ φτου φτου να με πιάσει κανένα μυικό όποτε δεν ξέρω ποια είναι καλή και ποια οχι! δεν πονάω και ιδιαίτερα απλώς φοβάμαι μην ανεβάσω πυρετό το βράδυ και δεν το καταλάβω! προληπτικά θα πάρω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Angot είπε:

μωρέ το ξέρω αυτό αλλά ήταν χάλια όλοι! με αντιβιώσεις κλπ! 

λοιπον ο γιατρός με άφησε φυτικές καραμέλες για το λαιμό , φισιομερ , ντεπόν, και μπισολβον αν εχω φλέγματα ! έχεις δίκιο κανένα αποσυμφορητικό ! αυτό σημαίνει μαρτύριο….. καμια συμβουλή;;

Μπισολβον μου είχε πει κι εμένα να πάρω, αλλά στο φύλλο οδηγιών γράφει ότι δε συνισταται στην εγκυμοσύνη και δεν το είχα πάρει. Περαστικά σου! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , happiness79 είπε:

Μπισολβον μου είχε πει κι εμένα να πάρω, αλλά στο φύλλο οδηγιών γράφει ότι δε συνισταται στην εγκυμοσύνη και δεν το είχα πάρει. Περαστικά σου! 

α είχες αρρωστήσει και συ; 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια φοβάμαι!Δεν είχα φανταστεί ότι με την θετική χοριακη το άγχος κ ο φόβος θα δεκαπλασιαζοταν!

9η μέρα 518, 13η μέρα 3154.Μου είπε να πάω για άλλη μια χοριακη Σάββατο αλλά είναι κλειστό το μικροβιολογικό,της είπα ότι με αγχωνουν οι χοριακες κ να μην κάνω άλλη,συμφώνησε κ κανονίσαμε υπέρηχο την Παρασκευή στις 22/12.Με έχουν ζωσει τα φίδια όμως,δεν μπορώ καν να χαρώ,μήπως να πάω αύριο για μια χοριακη?Στις 3 μέρες?Δεν έχω κ κάνα συμπτώματα,μόνο πόνο στο στήθος κ αυτό μια έτσι μια αλλιώς.Να πάω λέτε αύριο για χοριακη?Τι νούμερο θα πρέπει να δω?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Καλησπέρα σε όλες και καλή επιτυχία στον αγώνα προς την μητρότητα!

@Ele@n πως είσαι; κάνεις προσπάθεια;

Γεια σου κορίτσι!!! Ναι, έκανα μόλις και περιμένω να φάω τα μούτρα μου πάλι. Άλλαξα πρωτόκολλο και φάρμακα. Μου ταίριαξαν καλύτερα. Βέβαια με τα λιγα που καταλαβαινω είναι ότι μεγαλωσαν γρήγορα και δεν πρόλαβα να πάρω όλα τα ενεσιμα. Εδωσα 7 ωάρια, πολύ καλά σε σχέση με την προηγούμενη φορά. Αλλά ήταν λέει πολύ πηχτό το υλικό τους από μέσα, το ήθελε πιο αραιό για την γονιμοποίηση. Και έχω καταλήξει με ένα που αγωνιούμε να δούμε αν θα γίνει βλαστοκυστη. Αλλά δεν είμαι αισιόδοξη...


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Faith22 είπε:

Κορίτσια φοβάμαι!Δεν είχα φανταστεί ότι με την θετική χοριακη το άγχος κ ο φόβος θα δεκαπλασιαζοταν!

9η μέρα 518, 13η μέρα 3154.Μου είπε να πάω για άλλη μια χοριακη Σάββατο αλλά είναι κλειστό το μικροβιολογικό,της είπα ότι με αγχωνουν οι χοριακες κ να μην κάνω άλλη,συμφώνησε κ κανονίσαμε υπέρηχο την Παρασκευή στις 22/12.Με έχουν ζωσει τα φίδια όμως,δεν μπορώ καν να χαρώ,μήπως να πάω αύριο για μια χοριακη?Στις 3 μέρες?Δεν έχω κ κάνα συμπτώματα,μόνο πόνο στο στήθος κ αυτό μια έτσι μια αλλιώς.Να πάω λέτε αύριο για χοριακη?Τι νούμερο θα πρέπει να δω?

Θα μπερδευτεις στις 3 μέρες Κ θα ανχωθεις περισσότερο. Καλητερα να περιμένεις τον υπέρηχο. Μπορείς ακόμα Κ τώρα να κάνεις υπέρηχο η χοριακη σου είναι μεγάλη . δεν θα δεις πολλά αλλα οκ Κ ένας ή δύο σάκοι κάπως θα σε καθησυχάσουν . Η χοριακη νομίζω θα σε μπερδέψει στις 3 μέρες .

Για συμπτώματα είναι νωρίς την άλλη εβδομάδα προς το τέλος να περιμένεις κάτι από σύμπτωμα .  

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κορίτσια να σας ρωτησω ! έτυχε καμια να είναι έγκυος και να έχει χαμηλή θερμοκρασία; εβαλα τώρα και εχω 35,9. ! γενικά σε όλη την εγκυμοσυνη εγώ δεν ειχα ανεβασμένη θερμοκρασία , δεν την παρακολουθούσα βέβαια συνέχεια ! αυτή είναι η κανονική μ θερμοκρασία που ειχα και πριν μείνω έγκυος ! ανησυχώ 

 

τωρα έπεσε κ άλλο πήγε 35,7

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot είπε:

καλημερα κορίτσια να σας ρωτησω ! έτυχε καμια να είναι έγκυος και να έχει χαμηλή θερμοκρασία; εβαλα τώρα και εχω 35,9. ! γενικά σε όλη την εγκυμοσυνη εγώ δεν ειχα ανεβασμένη θερμοκρασία , δεν την παρακολουθούσα βέβαια συνέχεια ! αυτή είναι η κανονική μ θερμοκρασία που ειχα και πριν μείνω έγκυος ! ανησυχώ 

 

τωρα έπεσε κ άλλο πήγε 35,7

Την κανονική σου θα έχεις δεν μένει ψηλά η θερμοκρασία στην εγκυμοσύνη . Τις πρώτες μέρες μόνο ανεβαίνει μην ανχωνεσε . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

Την κανονική σου θα έχεις δεν μένει ψηλά η θερμοκρασία στην εγκυμοσύνη . Τις πρώτες μέρες μόνο ανεβαίνει μην ανχωνεσε . 

 θες έφτασα 36,9 λόγω της γρίπης ! και μετράω τώρα καο βλέπω αυτό! βέβαια ειμαι στο γραφείο δεν ειμαι στο κρεβάτι μ και νιώθω το σώμα μου κρυο ! μόνο το στήθος είναι ζεστό !!!αλλα αγχωθηκα που την είδα στα φυσιολογικά μ . Τόσο εχω συνήθως 35,9-36,1

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...