Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Συγγνώμη για την ενόχληση... μήπως έχει κάποια κοπέλα Gonal, Bemfola, Meriofert, Altermon... οποιαδήποτε ένεση για διέγερση? Δεν μου επιτρέπεται να περάσω ξανά επιτροπή... Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! Καλή επιτυχία σε όλες, κορίτσια!

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 36 λεπτά , Aangelika8 είπε:

Άμα κάνω Ιανουάριο διέγερση, μετά προς τελη Μαρτιου που θα έχω κ την απόφαση της επιτροπής, θέλει πιο πολλούς μήνες απόσταση? 

Θέλει 3 μήνες αλλά δεν έχει σχέση η απόφαση της επιτροπής . Τα φάρμακα τα περνεις Κ τα κρατάς Κ οπότε μπορείς κάνεις την επόμενη διεργεση. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

4 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !!! Όταν ξεκινήσατε προετοιμασία εμβρυομεταφορας πρώτη μέρα θεωρήσατε την μέρα που ήρθε και ας ήταν και απόγευμα ; 

Αν μιλάς για την περίοδο...πρώτη μέρα θεωρείται η μέρα που έχεις κανονική ροη.και εμένα έτσι μου ήρθε αργά το απόγευμα αλλά ο γιατρός θεώρησε πρώτη μέρα την επόμενη. 

Link to comment
Share on other sites

On 12/12/2023 at 1:22 ΠΜ, Texas είπε:

Σε ευχαριστω πολύ ακόμα στην ανάρρωση είμαι από την απόξεση μεγάλο το τραύμα , πάντως το έμβρυο ήταν ελεγμένο και ρώτησα τον γιατρό αν από ένα κύτταρο μπορεί ο έλεγχος να είναι αξιόπιστος και μου είπε δεν είναι ένα πρώτον και δεύτερων είναι 1000% καλό εφόσον ελέγχθηκε τυχαίο γεγονός το χαρακτήρισε 

τι να πω μεγάλη ατυχία πάλι και τραυματική εμπειρία πήρα κάτι χάπια κάποιες ώρες πριν την απόξεση και δεν προλαβαινομουν πηγαίνοντας στο χειρουργείο είχα τεράστια αιμοραγια με πολύ μεγάλα πηγματα και βρέθηκε το έμβρυο στην μήτρα και όχι μόνο αυτό στον τελευταίο υπέρηχο είχα δυο σάκους  με μόνη ετ  αφού έζησα και αυτό εγώ η τέρμα φοβητσιάρα τι να πω πήγα πάλι για μαλλί και βγήκα κουρεμένη αλλά πάμε γερά τι να κάνουμε όσο αντέξουμε 

Α ρε κορίτσι μου, μεγάλη δοκιμασία κι αυτή και πόσο κρίμα και άδικο... Τι να σου πω, κουράγιο και καλή δύναμη. Να σε προσέχεις ❤️

2 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

Κορίτσια μεταξύ διεγερσεων (όχι σε φυσικό κύκλο) πρέπει να υπάρχει κάποια απόσταση? Εκτός από την περίπτωση που έχεις περάσει επιτροπή κ πρέπει να περάσουν 4 μήνες... 

Συνήθως ναι, εξαρτάται και από την ηλικία σου όμως το πόσο. Όσο μεγαλύτερη η ηλικία τόσο μικρότερο το κενό ανάμεσα. Θα σου πει ο γιατρός σου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Anna,G είπε:

Αν μιλάς για την περίοδο...πρώτη μέρα θεωρείται η μέρα που έχεις κανονική ροη.και εμένα έτσι μου ήρθε αργά το απόγευμα αλλά ο γιατρός θεώρησε πρώτη μέρα την επόμενη. 

Ναι αυτό εννοώ εμένα μου ήρθε μεσιμερι αλλά ακόμα δεν έχω κανονική ΡΟΗ άρα μετράω από αύριο 

και επίσης ποια μέρα γίνεται η εμβρυομεταφορα ; 17η του κύκλου ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Bluee19 είπε:

Ναι αυτό εννοώ εμένα μου ήρθε μεσιμερι αλλά ακόμα δεν έχω κανονική ΡΟΗ άρα μετράω από αύριο 

και επίσης ποια μέρα γίνεται η εμβρυομεταφορα ; 17η του κύκλου ;

μετράς από τη ημέρα που έχεις κόκκινη ροη ! αύριο λογικά θα σ κατέβει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Bluee19 είπε:

Και πια μέρα γίνετε η εμβρυομεταφορα ; 

εγώ συνήθως την εκανα 16η -17η! τώρα δεν ξέρω σε αλλά πρωτόκολλα πως είναι! από την ημέρα που ξεκινάς τα χάπια νομίζω είναι 5,5 μέρες! σε μένα έτσι ήταν τουλάχιστον! ετοιμάζεσαι για τον αλλον μήνα ; αυτή λογικά θα πέσει γύρω στα χριστούγεννα και απ ότι ξέρω τα κέντρα είναι κλειστά ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Angot είπε:

εγώ συνήθως την εκανα 16η -17η! τώρα δεν ξέρω σε αλλά πρωτόκολλα πως είναι! από την ημέρα που ξεκινάς τα χάπια νομίζω είναι 5,5 μέρες! σε μένα έτσι ήταν τουλάχιστον! ετοιμάζεσαι για τον αλλον μήνα ; αυτή λογικά θα πέσει γύρω στα χριστούγεννα και απ ότι ξέρω τα κέντρα είναι κλειστά ! 

Μου είπαν να ξεκινησω τα χάπια την πρώτη μέρα του κύκλου αλλά θα επικοινωνήσω αύριο μαζί τους για να δούμε τι θα μου πούνε!!!

μου είχαν πει αν μου έρθει σήμερα όπως περίμενα θα πηγαίναμε για εμβρυομεταφορα 29-30 του μήνα άρα περιμένω να δω τι θα μου πουν αύριο γιατί εγώ σήμερα που δεν κατέβασα πολύ δεν πήρα καθόλου χάπια 

πρίν από 4 λεπτά , Bluee19 είπε:

Μου είπαν να ξεκινησω τα χάπια την πρώτη μέρα του κύκλου αλλά θα επικοινωνήσω αύριο μαζί τους για να δούμε τι θα μου πούνε!!!

μου είχαν πει αν μου έρθει σήμερα όπως περίμενα θα πηγαίναμε για εμβρυομεταφορα 29-30 του μήνα άρα περιμένω να δω τι θα μου πουν αύριο γιατί εγώ σήμερα που δεν κατέβασα πολύ δεν πήρα καθόλου χάπια 

Και ρωτάω για την ημέρα γιατί λόγω γιορτών μήπως με βάλουν Λάθος μέρα και δεν γίνει τίποτα 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

Και πια μέρα γίνετε η εμβρυομεταφορα ; 

Δεν υπάρχει συγκεκριμένη μέρα. Αν πας σε φυσικό κύκλο μετράς από τη μέρα της ωορρηξιας αν πας με τεχνητό τη ρυθμίζεις τη μέρα με τον γιατρός σου ανάλογα και το πότε θα είναι έτοιμο το ενδομήτριο.

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια εμένα ατη δουλειά έχουν γριπιασει! πονόλαιμο , μπούκωμα και βήχα και βλέπω ότι τώρα ξεκίνησε και μένα ο λαιμός μου! 😑 ελπιζω να μην πειράζει πουθενά το εμβρυακι ( 10 εβδομάδων είμαι μόνο) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

Ναι αυτό εννοώ εμένα μου ήρθε μεσιμερι αλλά ακόμα δεν έχω κανονική ΡΟΗ άρα μετράω από αύριο 

και επίσης ποια μέρα γίνεται η εμβρυομεταφορα ; 17η του κύκλου ;

Γιατί δεν λες ακριβώς στον Γιατρό σου ποτέ σου ήρθε να τα υπολογίσει αυτός,να μην αγχώνεσαι και όλας. 

Αυτό δεν ξέρω να σου απαντήσω παίζει ρόλο και πότε κανείς ωορρηξία αν πας φυσικό κύκλο.  Εγώ βλέπω στον ημερολόγιο μου 18ημερα την έκανα. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Angot είπε:

κορίτσια εμένα ατη δουλειά έχουν γριπιασει! πονόλαιμο , μπούκωμα και βήχα και βλέπω ότι τώρα ξεκίνησε και μένα ο λαιμός μου! 😑 ελπιζω να μην πειράζει πουθενά το εμβρυακι ( 10 εβδομάδων είμαι μόνο) 

Το εμβόλιο της γρίπης δεν σου είπε ο γιατρός να το κάνεις? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Neverstop είπε:

Το εμβόλιο της γρίπης δεν σου είπε ο γιατρός να το κάνεις? 

οχι δεν είπαμε ποτέ για εμβόλιο ! εχω πονόλαιμο και μύτη αυτά απ ότι ξέρω δέν επηρεάζουν το έμβρυο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Angot είπε:

οχι δεν είπαμε ποτέ για εμβόλιο ! εχω πονόλαιμο και μύτη αυτά απ ότι ξέρω δέν επηρεάζουν το έμβρυο 

Πέρα από τα τωρινά συμπτώματα, λόγω έξαρσης της γρίπης ξέρω πως συνίσταται στις εγκύους το εμβόλιο. Δεν σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι, αλλά όσο να ναι θωρακίζεσαι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Anna,G είπε:

Γιατί δεν λες ακριβώς στον Γιατρό σου ποτέ σου ήρθε να τα υπολογίσει αυτός,να μην αγχώνεσαι και όλας. 

Αυτό δεν ξέρω να σου απαντήσω παίζει ρόλο και πότε κανείς ωορρηξία αν πας φυσικό κύκλο.  Εγώ βλέπω στον ημερολόγιο μου 18ημερα την έκανα. 

Σε τεχνητό θα κάνουμε και μου βγαίνει 17η-18η μέρα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...